Musí sa bábätko v deviatom týždni hýbať?

stefaniasss
14. sep 2011

Ahojte, bola som na ultrazvuku v deviatom tyzdni tehotenstva a doktor mi povedal, ze mi ukaze ako sa moje babatko hybe, ale ono nic. Potom mi potlacil brusko, aby ho trosku vydrazdil, ale ono zase nic. Je to v poriadku? Teraz mam obavy...

anjelicek26
14. sep 2011

@stefaniasss - nie nemusi. Len musi mat srdecnu akciu. A nejake tlacenie bruska nema absolutne ziaden vplyv na pohyb dietata, na to je prilis malinke a obalene v maternici, aby vnimalo tlak na brusnu stenu.

Vobec sa neboj, v 12.tyzdni ti babatko urcite aj zamava, teraz je skoro. Nechaj svojho drobceka spinkat, ked sa mu ziada 🙂

zuzana76
14. sep 2011

moje sa nehybalo ani v 11 tt, lezalo uplne bezhybne, akciu srdiecka malo, lekar sa aj vyplasil, ze co to znamena, ze vacsinou babatka skacu ako dive a moje nic, az na konci uzv, teda asi po 3 minutach, rozhodilo rucickami a zase spalo dalej. Povedal,ze take kludne dieta este nevidel, ale nebolo mi vsetko jedno, ked najskor nic nerobilo a aj doktor sa tvaril ustarostene. No uz od 15 tt som ho aj citila hybat sa, takze uz potom som bola kludna, teraz je z neho uz takmer 14 mesacne sidlo, co takmer neobsedi 😀

kukucg
14. sep 2011

ja som bola na sono v 8tt podla MS cize som predpokladla ze je to tak 6tt od oplodnenia.... lekarka mi povedala ale ze je to 8plus3 tt podla sona, no velkost gestacneho vaku 2 cm a dbrobca asi 6mm sa mi jednak nezda na 9tt a urcite sa ani nehybalo, a lekarka sa netvarila ze nieco nie je ok... tak neviem, mozno ani nie som v 9tt... chapem ze si robis starosti aj ja si robim lebo velkost naozaj velmi nesedi, ale vyckaj do 12tt a uvidis 😉

li_la
14. sep 2011

Kľudne si spinkalo podľa mňa... 🙂
Ja keď som bola ultrazvuku v 16tt, tiež nič... schúlené, skrčené, vraj dokonca podľa slov dr. príliš nízko v panve... šťuchal ma, obracal a nič... až potom, keď som sa obliekla... hanbil sa... :D
Takže nemaj obavy! 🙂

feb13
16. sep 2011

Pokial srdiecko bije, tak je to uplne ok.

amulienka
16. sep 2011

nemusi, spalo. moje skakalo a diskotekovalo od 15 tt ;)

monika15
16. sep 2011

ja som zistila ze som tehotna v 16 tyzdni, vobec som nic necitila, nepribrala, ziadne nevolnosti a aj menzes som mala..... tak tazko odpovedat ze ci musi sa hybat..... a nakonec som mala placentu s predu takze do 25 tyzdna som ho ani necitila vobec :((((

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre