Neverná a tehotná

lesana88
6. dec 2012

Ahojte zienky,
Skor ako ma podla nazvu temy hned odsudite, skuste si precitat moj pribeh...
Uz roky mam staly vztah s clovekom, ktoreho milujem. Aj napriek problemom som pri nom stale bola. Tym problemom bola cele roky asexualita mojho partnera. Jednoducho so mnou nespaval, aj ked ma miloval. Bojovala som s tym cele roky, no stale ostavala verna. Az pred casom nastala kriza a ja som skutocne potrebovala pocitit vasen a tuzbu po mne. Nas vztah visel na vlasku a vtedy som stretla niekoho, s kym som sa vyspala. Rychlo som to olutovala, pretoze mi to vobec nedalo to, co som ocakavala...prave naopak, utvrdilo ma to v tom, ze chcem byt s mojim priatelom aj napriek vsetkemu. Nas vztah nabral novy dych a ja ho milujem viac ako predtym. Avsak pred par dnami som zistila, ze som tehotna. Nasledok jednej noci s inym... som uz v 14 .tyzdni... Neviem ako to povedat priatelovi, vzdy sme chceli mat spolu rodinu, aj ked som sa zacala obavat, ze kvoli jeho 'problemu' to nikdy nebude mozne... A teraz tu ta sanca je.... Milujem ho, chcem byt s nim, no nemozem od neho ocakavat tolku obetu... A hlavne to babo za nic nemoze...
Chcela by som poznat vase nazory, velmi to pomoze, snad aj upokoji.. Neviem co od neho cakat...ci to vsetko co je medzi nami zahodi, alebo sa rozhodne mat so mnou rodinu...netusim...no ja prijmem vsetko.
Dakujem za vas cas

veronika426
7. dec 2012

@lesana88 Ahoj Lesana, ja som bola v podobnej situácií ako ty, presne som prežívala tie pocity, čo ty tu opisuješ a tiež to zanechalo následky, že som ostala tehotná. Síce som spávala s mojim chlapom normálne, žiadna asexualita, ale nemohla som s ním mať deti, o ktoré sme sa snažili 3,5 roka...liečiť sa isť nechcel a ja som sa nanho už pozerala ako na klamára, ktorý mi stále dookola slubuje, že raz tie detičky prídu a bla bla...čo čert nechcel, pomotal mi hlavu jeho kamarat, zalubila som sa a ostala som aj tehotná. Moj chlap by ani na nič neprišiel, lenže mu bolo divné, že sa mi odcudzil, bola som k nemu chladná, prestala som cítiť lásku. Priznala som sa. A poviem ti jedno, pokial ta tvoj chlap miluje ako miloval aj mna ten moj, tak s tebou ostane. Nam to vydrzalo asi dve mesiace po narodení dcerky, ale ku koncu to už boli iba same výčitky a hadky, aj on si priznal chybu a aj ja,ale nedokázali sme to prehrýzť, že keby bolo keby...bolo by vsetko inak...teda, priatel s tebou moze ostat, ale nebude ti viac verit a budete si jeden druhemu vycitat stale dookola, co sa stalo. Ja som sa s chlapom rozviedla a žijem v štastnom vztahu s otcom mojej dcerky, s tým čo mi poplietol hlavu a momentálne cakame druhe dietatko a chystáme sa cez leto kupiť domcek. Vieš, nie vždy musís vsetko brat tak ako to je, niekedy má to, čo sa stalo iný význam. Ak si chceš ulavit na dusi a priznat sa priatelovi,nech sa páči, ale necakaj že ti padne do naručia a ze ti odpusti, mozno odijde, mozno sa vrati a mozno uz nie a ostanes sama. Porozmyslaj si, co je pre teba a male lepsie. Ked sa male narodi, bude otcom tvoj priatel a to je dolezite, myslim, ze ho nemusis zranovat a aby nepozeral na babatko s tým vedomim, ze nieje jeho...drzim palce, nech sa rozhodnes akokolvek.

vadimka
7. dec 2012

@veronika426

myslim, ze nie ste v tej istej situacii...bio/otec sa vyjadril, nech ide na potrat...a nechce s nou nic mat...a priatel asexual ju miluje aj ona jeho..to je velky rozdiel....ona nezila sexualne 7 rokov ty ano....uplne rozdielny pribeh...

aduskatt
7. dec 2012

@veronika426 a ako mu to nema asi povedat, ked spolu nic nemali? neposkvrnene pocatie jej asi nezozere...............aa pokial 7 rokov spolu nic nemali a vydrzali, predpokladam, ze vztah je byvudovany na pevnom zaklade a toto ustoji....netvrdim, ze v pohode, ale vidim velku sancu, aby vychovali dietatko spolu...

veronika426
7. dec 2012

@vadimka Zo zaciatku sa aj mne bio otec povedal, aby som isla na potrat...ale to preto, lebo som planovala ostat z manzelom a nie s nim a on si nechcel predstavit ako to bude, ze on bude vediet o tom,ze to dieta je jeho, bude tu malu vidiet,ale nebude moct s nou byt...a ja netvrdim,aby mu to nepovedala, ale myslim, ze musi vediet, ze ono to bude pre neho taký sok, ze sice moze s nou ostat, ked su tak dlho, su na seba zvyknutí, lubia sa,ale toto bude taka rana, ze aj ten co miluje, sa dokaze zacat spravat ako ten najvacsi ohrdnutý diktator...bude to mat velmi, velmi tazke, nahorsie bude, ked ti to zacne vycitat, ze preco si to urobila a aj ked odpoved davno pozná, tak ti to musi pripominat...stokrat bolo slubovane, ze nebudeme o tom hovorit,ze stalo sa-stalo, vychovame male...ale pri najmensej prilezitosti to dokaze vysplechnut do oci aj ked nechtiac...ono to uz bude stale nestrbene, aj ked by som bola rada opaku, ale kazdopadne drzim palce.

lesana88
autor
7. dec 2012

Dakujem vam za nazory a podporu! Ozaj to cloveku pomoze, ked ho niekto aspon na dialku podpori, alebo poradi.... 🙂

@billam, @janinah, hej, znie to mozno pre niekoho hrozivo, no ja mam pocit, ze sa to da...niekedy len staci vsetku tu sexualnu energiu pretransformovat do inych spolocnych cinnosti...ja som za tych 7 rokov spoznala mnozstvo muzov, nie som neatraktivna, ze by som sa bala, ze ostanem sama....ale akosi citim v tomti vztahu cosi viac, nieco, kvoli comu mi ten vztah za to stoji..tazko vysvetlit... a ved aj ked som zahla, neprinieslo mi to uspokojenie.... mozno s nim zijem ako brat so sestrou, a nebudem sa hrat na hrdinku, ktovie dokedy tak vydrzim, no momentalne to citim tak, ze chcem byt s nim...

@shoonya, to si snazim vraviet aj ja...ze ak ma miluje, najde v sebe dostatok lasky, pochopenia a odpustenia pre mna aj pre babo.. to mi dava taky pokoj, ze nemam co stratit vlastne, sama nebudem uz nikdy, budem mat niekoho kvoli komu musim fungovat...

@fra, on mi aj raz davnejsie povedal, ze by sa necudoval keby som mala milenca....nuz ale vies, muzske ego zranene inym samcom boli muzov viac ako srdce...
A co sa tyka "genetickeho materialu", o spravnost vyberu sa nebojim 🙂 mne sa vzdy pacili muzi podobneho typu ako je moj chlap, teda ziadne velke odchylky asi ani vo vyzore babatka nebudu 🙂 a "darca spermii" je velmi inteligentny clovek (aj napriek tomu, ako sa ku situacii postavil), teda mentalna vybava bude tiez v poriadku 🙂

@monika1308, hej, vlastne som uz v 15tt v podstate a to o tom viem len par dni...myslela som, ze som mala normalny menzes (normalny u mna znamena nepravidelne kadejaky).... mozno keby som o tom vedela hned, veci by boli uplne inak, neviem....no v priebehu tych tyzdnov od tohto mojho zahnutia sme sa krasne s priatelom zblizili...

tetazuzana
7. dec 2012

@lesana88 Lesanka aj ked nie na 100% ale viem pochopit tvoje pocity, obavy.. Tym, ze si napisala este par podrobnosti, mas aj moj obdiv.
Akokolvek to u Vas doma dopadne, daj vediet.. posielam ti na dialku veeela sily...
🙂

lesana88
autor
7. dec 2012

@tetazuzana, dakujem, vravim si, ze ja s tym uz vela nenarobim, zvysok bude na nom, ze ako sa k tomu postavi...najviac ma mrzi, ze ho to zrani, to som skutocne nikdy nechcela ☹ no kde je hranica medzi tolerantnostou a sebapotlacanim??

lesana88
autor
7. dec 2012

Mozno to teraz bude zniet sebecky, ale to co chcem je s nim ostat. Chcem aby aj on dokazal spravit ohromny ustupok, aby pochopil ake to je, dat svoje ego do uzadia pre niekoho ineho. Nechcem zo seba ani robit obet, ani sa ospravedlnovat cely zivot. Teraz je rad a nom, vratit mi tie roky...

Hoci, my sme zeny, my veci asi berieme inak...

billam
7. dec 2012

@lesana88 si si ista, že chceš byt cely zivot bez sexu?

vadimka
7. dec 2012

@lesana88

nehnevaj sa, nemyslim to v zlom, ale pises
TERAZ JE RAD NA NOM, VRATIT MI TIE ROKY
o.k. mas na to podla mna pravo...ale co dalej? mozno teraz si vies predstavit zivot bez sexu [si tehotna,hormony], ale co neskor? zas budes mat chut podlahnut, mozno budes chciet druhe dieta? zas bude od ineho partnera?
na koniku je vela tem zien, co ziju bez sexu a su z toho uz na prasky...vacsinou je ten ich mm inak uplne fajn,pomaha, su si blizky...ale pride rutina aj ty budes vsetko vidiet inak...a dam ruku na to, ze budes aj pomyslat nad neverou..neda sa tak zit cely zivot..ked si zdrava....mozno sa to u tvojho priatela da liecit....neskusali ste to?

aliza
7. dec 2012

@hyta aka obeta? sama slobodne sa rozhodla zit s clovekom, ktory nema sexualne potreby. Prijala to, zostala s nim, bolo to jej rozhodnutie, takze ja ziadnu obetu nevidim. Mali sa rozist, ak jej nevyhovoval a nie ho podviest, tak sa veci neriesia.
@lesana88 a mozno nie je asexual, mozno je homosexual. Mam kamosku, ktoru namotaval chlap, aj rodinu s nou chcel....a neskor z neho vyslo, ze je homosexual, ale tu rodinu potrebuje, aby budil slusny dojem v praci atd. A pocula som o vela pripadoch, kedy takito muzi zili so zenami, dokonca aj deti sa nejak podarili, ale presne, boli celkovo 'asexualni'. On ta moze mat rad, svoju 'inakost' vsak nemusel prijat a tak ty si jeho jedina istota, preto pri tebe zostava a nechce ta stratit.

aliza
7. dec 2012

@lesana88 prepac, ale on ti nema co vratit. Zjes 7 rokov s clovekom, ktory po tebe sexualne netuzi, podla vsetkeho nikdy po tebe sexualne netuzil.....isla si s tym do vztahu, tak nechapem, co teraz od neho chces.

billam
7. dec 2012

@lesana88 a na aky typ asexuality trpi tvoj priatel?

lesana88
autor
7. dec 2012

@aliza, ja som s nim nesla do vztahu s tym, ze som vedela, ze so mnou nebude spavat...to sa vyvrbilo. my sme spolu niekolkokrat spali za tie roky. on mi stale tvrdil, ze vsetko bude fajn, ze mi da to, co od neho potrebujem. my sme si nezacali so slovami "ok, ale ja nemam chut na sex, tak to necakaj"... a on to ani nema nikde "na papieri" ze je asexual. To len ja som hovorila so sexuologickou a podka vsetkeho to tak bude, ze jednoducho nema taky silny sexualny pud. on mi nikdy nepovedal, ze to s nim ine nebude...prave naopak, tvrdil, ze vsetko bude ok...tak ja som cakala. az kym som pochopila ze cakam zbytocne a prijala to.

@vadimka, nechcem sa hrat na silnu hrdinku, neviem co budem citit o niekolko rokov, ale viem co citim prave teraz. Ludia aj okolnosti sa menia, neda sa s istotou povedat co bude....keby sme mali o vsetkom pochybovat, daleko by sme sa nedostali..ludia by nemali vztahy, lebo co ked sa o par rokov rozidu...ludia sa aj sobasia, lebo to tak prave citia, aj ked sa kazde druhe manzelstvo rozpadne, nejdu do toho hned s pochybnostou... vsetko bude ako ma byt

aliza
7. dec 2012

@lesana88 ale si pisala, ze aj ked ste spolu spali, tak to bolo nasilu....ten problem tam bol od zaciatku, trebalo to riesit hned, ale 7 rokov? podla mna niet co ocakavat, on sa urcite nezmeni, on sa sexualne nenakopne....mozno s tebou zostane, aj ked zisti pravdu, ale jeho chut na sex sa nezmeni. Otazne je, ci ti to staci, ci o par rokov zase nepodlahnes pokuseniu a nebudes hladat inde.

aliza
7. dec 2012

@lesana88 ano, ty to teraz citis takto....ale nezabudaj, ze si ho podviedla a ze cakas dieta s inym muzom. neklam samu seba. Tvoja laska je sebecka, prepac. Ak ho tak velmi lubis a chces s nim zit aj napriek jeho problemu, tak preco si ho podviedla? ty mas problem, nie on a to, co robis, nie je fer. On ti praveze nedava to, co potrebujes, preto nie je fer ho pri sebe drzat. To nie je laska.

flower72
7. dec 2012

@lesana88 vôbec ťa neodsudzujem. Chcem ti len vyjadriť podporu a dodať veľa veľa sily. Určite sa priznaj, tak či tak pravda vždy vyjde na povrch. Polovička to bude dlhšie vstrebávať, ale nechaj rozhodnutie na neho. Držím ti silno palce, uvidíš, všetko bude dobré. Dieťatko ťa budem milovať navždy 🙂

lesana88
autor
7. dec 2012

@aliza, niekedy aj nevera zachrani vztah. som presvedcena, ze nie som jedina, ktora si vdaka nevere uvedomila co chce. stalo sa to len raz. po 7 rokoch. keby bola moja laska sebecka a ja som myslela len na seba, uz s nim asi nie som.

hyta
7. dec 2012

@aliza Nuž, to je tvoj názor. Myslím si, že na začiatku vzťahu to ozaj nemusela zistiť, asi sa jej partner so svojou "inakosťou" nepriznal. Keby ho nemala rada, nebola by s ním už 7 rokov. Neschvaľujem neveru, no jednoducho mali krízu a asi dotyčný bio-otec vedel na ňu zapôsobiť...Keby bola lesana dáka mrcha, šla by už dávno na potrat a nemala by tento problém.Verím, že v živote nič neni náhoda. Treba sa tešiť z nového života a všetko ostatné sa časom vyrieši.Ja jej i tomu maličkému môžem držať len palce.

sirinka
7. dec 2012

@lesana88 za prve..,, nevera nikdy vztah nezachrani.... Moze ho znicit, alebo "iba" poznacit, ale nezachrani.... Bud vztah funguje a vydrzi aleb nefunguje a nevydtzi.

Za druhe uplne chapem, co sa ti stalo a u
Uprimne gratulujem aj kbabatku, lebo pokial ostanete s momenalnym priatelom spolu, ine uz asi mat nebudes.

Myslim si, ze ani ty neovplyvas nejakou velkou sexualnou energiou, ked dokazes tako zit roky a dokazes si predstavit takto zit cely zivot a v tom pripade mozete najst uplne ine veci, ktore vas budu spajat a mozete mat pekny zivot.

Uz ti ostava byt iba uprimna a cakat.... A keby tu spravu nespracoval a zoberie to ako sancu a dovod na to, aby ta mohol opustit, ber to aj ako svoju sancu na novy zivot, budes mat kasne babatko a raz mozno aj novu lasku.

aliza
7. dec 2012

@hyta ako sa da nevsimnut si, ze muz, s ktorym zijem, nema o mna sexualny zaujem???? 😕, on sa nemal k comu priznat, on s nou proste nespaval! a ze mali krizu? a ze na nu milenec zaposobil? a ked vy budete mat krizu a nejaka zaposobi na tvojho manzela a otehotnie s nim, budes tiez pisat, ze nic nie je nahoda? ze sa treba tesit z noveho zivota a ostatne sa casom vyriesi? hmmm 😖

aliza
7. dec 2012

@lesana88 ale ty si bola neverna, nezabudaj! ak by ti bol muz neverny, reagovala by si uplne inak a zachrana vztahu by ta ani len nenapadla, to mi ver! lahko sa ti hovori, ked ty nie si ta podvedena...ako mne je to jedno, len mam pocit, ze to velmi zlahcujes a tu neveru si ospravedlnujes a pritom nevies, ako ten druhy zareaguje a hlavne, vas problem stale nie je vyrieseny

sendy182
7. dec 2012

@lesana88 áno niekedy vie nevera zachrániť vzťah .......no len vtedy ak ten vzťah chcú zachrániť obaja.........už sa ale nikdy nesmú vrátiť k domienkám....podozrievaniu......žiarlivosti.....vytýkaniu si.........opýtam sa iné nežnosti sú?......bozk,pritúlenie,"capnutie po zadku"..........? 😉 🙂

arabeska
7. dec 2012

@aliza hmm lenze kazda minca ma dve strany aj keby to bolo naopak a podviedol by ju jej priatel po tom co spolu 7 rokov viac menej nic nemali tak by mi to neprislo cudne,asi som cudna ja ale jednoducho take veci sa po tak dlhej dobe daju ocakavat.jej priatel jej sam povedal ze by sa jej ani necudoval keby mala milenca,preco asi?dobre si uvedomuje co sa deje..a nie ona je sebecka...
@lesana88 drzim palce a uvidis ze vsetko dopadne tak ako ma 🙂

lesana88
autor
8. dec 2012

@sendy182, ale ano, on sa ku mne aj prituli, aj pusu mi da, aj pohladi....len veci, ktore uz maju vacsi sexualny naboj, to uz nie...

@arabeska, dakujem, to si vravim aj ja, ze vsetko bude ako ma...

aliza
8. dec 2012

@arabeska vies, je vela vztahov, kde chyba sex napriklad v dosledku tehotenstva, porodu, obdobia po porode a ked to muz uz nezvladne a ma sex inde, tak sa nenajde jedna jedina zena, ktora by povedala, ze to chape, prave naopak, bude to ten najvacsi hajzel. ale ked to urobi zena, tak odrazu ju vsetky chapu . Mne to len pride divne, nic viac. uprimne, zakladtelka temy ma absolutne nefunkcny vztah, ten vztah nie je v poriadku, vlastne nie je vobec naplneny, je to len akesi priatelstvo a zrejme to ani jej samej nevyhovuje, ked podviedla, i ked iba raz., ale mala na to dovod. Pokracovat v nom dalej, este aj s cudzim dietatom a nadalej nesexovat podla mna nie je ziadne riesenie, darmo sa tu bude klamat, ako bude vsetko fajn, ten ich vztah je proste chory.

sirinka
8. dec 2012

@aliza no ja v tom vidim rozdiel. Ked podvedie niekto kvoli docasnemu vypadku sexu, je to fakt hajzel. Ale ona nema sex vobec, resp. Raz za rok vynuteny. Preto ju chapem, ja si taky zivot nedokazem predstavit vobec. A ci ju partner pochopi tiez alebo ju za to odsudi, pochopim z jeho strany obidve varianty. Mslim si, ze aj ona ma velmi nizku sexualitu, ked stale dokaze oznacit ten vztah ako stastny a chce v nom aj nadalej zotrvat. Lebo laska sa neda definovat poctom sexualnych stykov. Ja len povazujem za sebecke z jeho strany, ze nevyhladal odornikov, aby sa pokusil svoj stav zmenit, naprike tomu, ze roky len slubuje....

alexanotbad
8. dec 2012

@lesana88 ja neveru neuznavam, v ziadnej forme, ale dokazem pochopit, ze po tolkych rokoch bez sexu si to urobila. Lenze neverim, ze sa da takto zit cely zivot, nemilovat sa fyzicky, nemat pocit, ze Tvoj chlap po Tebe tuzi, ze Ta chce. Nikto nemoze byt taky naivny, ze by tomu veril. Aj Tvoja nevera je dokazom toho, ze to nie je v poriadku a to fyzicno Ti jednoducho chyba, len si ochotna to v sebe potlacat. Ale to sa neda cely zivot. A prepac, ale to by ani nebola obeta, ale hlupost. Vas vztah jednoducho nie je naplneny a ani nikdy nebude, lebo sexualne citite kazdy inak.

To, ze cakas babatko je nadherne, uzivaj si to v kazdom pripade, nech to s Tvojim terajsim priatelom dopadne akokolvek.

A naozaj Ti nikdy ani na sekundu nenapadlo, ze Tvoj priatel je gay??? Aj moja kamoska zila v takomto vztahu 7 rokov, bez sexu, bez francuzskych bozkov, len pusy, objatia, tulenie. Ani sa jej nepriznal, az spatne po rokoch od rozchodu sa dozvedela, ze ma priatela. Pretoze podla toho co pises, to vyzera, ze je gay. Ostatne veci sa daju riesit a aj liecit, ale homosexualita nie, to nie je choroba.

alka221
8. dec 2012

@lesana88 mozem vediet jedno? preco toto vsetko nevie tvoj priatej od zaciatku,ako vies ze si tehu?? 😉 tyka sa to jeho..a od toho zalezi, co bude dalej, darmo tu hypotetizujete co bude..nevies,ako bude reagovat.. 😠 kedy mu to chces povedat? ked si jedneho pekneho rana vsimne,ze ti odteka plodova voda? 😕

takyto vztah mi pride chory, lebo ked si podviedla raz, urobis to znova..fakt nie je gay?

aliza
8. dec 2012

@sirinka ved prave, ze oni sex nemaju vobec a to sa ti zda v poriadku? ze z nedostatku sexu si nasla milenca? ved ten jej partner je taky od zaciatku, tak sa mala s nim rozist a nie ho podviest! nevera je nevera, neexistuje ospravedlnitelna nevera. Neverou sa problemy predsa neriesia. Jej priatel je pravdepodobne homosexual a ma prekvapuje, ze ju to vobec nenapadlo a 7 rokov zije s niekym, kto po nej netuzi 😕. Chyba je na jej strane, nemala v takom vztahu zostavat. A nie ho podviest, doniest domov dieta cudzieho muza a este tu vypisovat, ako pochopila, co chce a hrat sa nebodaj na hrdinku, ze ako to vyriesila a ako ona za tu vlastne nemoze. A co bude o dalsich 5 rokov bez sexu? zase nejake to zakopnutie, mozno aj dalsie dieta? presne, ako pisala @alexanotbad, zostavat v takomto vztahu je hlupost.
A nikto tu nehodnoti vztah podla poctu sex.stykov 😨 ale toto je naozaj rarita, musis uznat. ten vztah je chory... 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre