Nie som pripravená na dieťa a partner ma núti nechať si ho

selena2
8. sep 2015

Som tehotná v piatom týždni.Samozrejme neplánovane.Máme 18 mesačnú dcérku ktorú nadovšetko milujem ale neviem si predstaviť mať ešte jedno dieťa.Partner ma núti nechať si ho ale ja vnútorne cítim,že som nie na druhé ešte pripravená.Mala som komplikovaný pôrod a mám obavy znovu.

zuzanaete
8. sep 2015

@warholette v 21tt chodia zvycajne tehotne na ultrazvuk a s radostou si domov nosia fotky drobcov a davaju si ich na chladnicku. Avsak dietatko v 21tt nie je schopne prezit mimo tela matky, takze podla tvojej teorie ludia sa doma pozeraju iba na zhluk buniek. Ked sa niekto z tehotenstva od zaciatku tesi, tak vyhlasuje, ze cakaju babatko. Ked chce ist niekto na potrat, tak caka iba zhluk buniek. Nejak sa ta retorika prapodivne meni. ☹

anik56
8. sep 2015

Mala som 3 ročnú dcéru, 2 mesačnú dcéru, robila som si vysokú a otehotnela som. Pocity som mala rôzne, ale o potrate by mi ani nenapadlo uvažovať. Teraz som šťastná mama troch detí. To tretie je syn, so sestrou chodia spolu do jednej triedy. A mať dve deti s malým časovým odstupom je dobré mať aj tak trochu zo sebeckých dôvodov: keď máš jedno, musíš sa mu viac venovať. Keď sú dve, zahrajú sa spolu a ty máš chvíľu pre seba. 🙂 Vlastné skúsenosti ;)

karollka21
8. sep 2015

Pozri blog "boubatko" tu na MK. Verim, ze ti to doda odvahy 😉

siska53
8. sep 2015

@adela232 aj my sme to tak riesili,davali sme si pozor a vznikol maly 🙂 prosto kvapka lasky,ktoeu nebolo mozne ustriehnut,hoci ostatne slo von. A bolo to v spravnom case. Aj ked ja som.mala v plane pocat najskor o pol roka neskor. Viem,ze ten spravny cas bol prave vtedy.
@selena2 este mi napada..ktovie,co sa prehanalo hlavou mamine (a i tatinovi),ktora uz mala 3deti, dalsie neplanovali,pocali. Zvlast vtedy,ked zistili,ze cakaju nie jedno babo,ale trojcata.. Maju 6deti..nechceli povodne,ale prijali..
Ber dieta ako vyzvu..prosto to tak ma byt.

siska53
8. sep 2015

@charlie1980 vidis,takto som to nikdy nevnimala,ako nieco strasne..prosto bol dvojrocny rozdiel a hotovo. Dokonca som malokedy kupovala hotovu stravu. Dojcili sa na ihrisku, v zime som ani nevedela,ci je dieta pokakane,to som zistil az doma...dojcili sme sa na ihrisku,nemala som.pocit ustvanosti.
Tazsie boli len prve dva mesiace,ked chodila i moja mama takler kazdy den,lebo ja po sekcii a mala kolikova,maly temperamentny. Chodil obcas aj moj otec sa vyjasit s vnukom a cez vikendy navarila svokra,to netajim,mala preplakala vela casu cez den,zvykla i v noci niekedy aj hodinu ci dve,ale mimo toho spala,nastastie moje deti ak sa zobudili,tak len raz.. Po 2m.som mame povedala,ze dakujem,skusim zvladnut sama tak chodila uz len 1-2xdo tyzdna pozriet vnukov,obcas pomoct,ked som mala lekara a tak. Netajim,pomoc bodla ale keby j nie tak si musim nejak poradit a verim,ze by som to zvladla,jedinz pocas mojich chorob by to bolo horsie.. Muz vela robi,takze ten vela nepomohol ani vtedy...

melania1
9. sep 2015

Co sa tyka toho "zhluku buniek" co tu niektore baby riesia . Staci si dat do googla slovo POTRAT a pozriet si obrazky. Myslim, ze po zhliadnuti tych obrazkov by ziadna zena s trochou citu to svojmu dietatu nespravila. ☹

jana_eyre
9. sep 2015

@selena2 ked som otehotnela s druhou dcerou, syn mal 11 mesiacov.. najprv to bol sok - vzdy sme chceli sice viac deti, ale nikdy sme neplanovali mat ich tak skoro po sebe.. zaciatky boli pre mna tazke /ale ani na minutu ma nenapadlo ist na interupciu/ bala som sa ako to zvladnem.. ked dcera prisla medzi nas, bolo to super - porod sice tazsi ako prvy, ale ona bola uzasne babo /ja som sa bala najma toho, lebo syn bol hrozne uvrieskany a ja som mala poporodnu depresiu/ cely zaciatok bol super, syn si krasne zvykol a dnes su z nich najlepsi priatelia.. neviem si predstavit, ze by medzi nami nebola.. chceme este jedno dieta, tiez sa VELMI obavam ako to bude, aj kvoli tomu ake tazke spomienky mam na druhy porod.. ale je mi jasne, ze ak mi bude to tretie dopriate, jednoducho to budem musiet nejako prezit a to babo bude moj taky isty milacik ako su moje prve dve deti.. bude to totiz TAK ISTO moje dieta ako oni..

ked je jediny dovod obava ako zvladnes dve deti - to je podla mna velmi, velmi slaby dovod na to aby si si ho dala zobrat, ked ho uz mas v bruchu.. je to samozrejme tvoja vec, ale ma do toho co rozpravat aj tvoj muz - ved je to aj jeho dieta..

adri266
9. sep 2015

@charlie1980 jasne, len ak sa zamyslime, kedy je NAJlepsi cas mat dieta, tak nikdy.
Ked mas 20, chces si uzit vonku s kamosmi.
Ked mas 30, chces pracovat na svojej kariere.
Ked mas 40, na babo nemas nervy, uz mas svoj system, svoju rutinu, plus je vacsia moznost, ze dietatko bude postihnute

Mat deti hned po sebe nie je dobre, lebo sa nevyspis.
Ak ide prve dieta do skolky, to nie je dobre, lebo sa treba venovat tomu dietatu.
Ak ide do skoly, treba sa venovat tomu dietatu.
Ak je teenager, moze na babo ziarlit.

Ked si mlada rodinka, a byvas so svokrovcami, nehodi sa to.
Ked uz mas svoje byvanie, mas vysoke hypo, nehodi sa.

Tak kedy je sakra dobry cas mat dieta???

henikav
9. sep 2015

@selena2 vies keby ta partner nutil do dietata, mozes povedat ze neskor, ale teraz uz to dietatko je tu, bola by ozaj skoda zabit zdrave dieta. A neboj, to ze bol prvy porod narocny, neznamena, ze taky bude aj druhy, hlavne v takom kratkom case po sebe. Porody nikdy nie su rovnake. Verim ze ta to zaskocilo, ale ak budes chciet a pripustis si tu myslienku, zacnes sa na babo tesit. Okrem toho mas same vyhody, mate uz pre babo vsetko, budu dedit jedno za druhym, ani to nestihe vyjst z mody ci zazltnut niekde na povale 😉 Akonahle trosicku povyrastu, budu sa hrat spolu, budes ich nosit jednou cestou do tej istej skoly, ci na kruzky, ked budu mat podobny vek, budu mat mozno aj podobne zaujmy

maminuska
9. sep 2015

@adri266 nikdy , deti by nemali existovať, mali by sme sa rodiť dospelý a ž s diplomami . 🙂

charlie1980
9. sep 2015

@adri266 😀 Nikdy. Niekedy to "prekvapenie" pomoze nestudovat nad tym. Jej obavy chapem, asi to tak malo byt...a mozno uz Ina "sanca" nebude...

adela232
9. sep 2015

@siska53 súhlasim pekne si to napísala. Dieťa je ten najväčší dar aký môže žena dostať tak to treba prijať nech je to v akejkoľvek situácii. Niekto sa o to postará aby sme to zvládli aj keď niekedy je život krutý a ťažký a situácie sa zdaju byť nezvladnutelne. Doležité je veriť že všetko sa dá ked človek chce a pozitívne myslí 🙂

adela232
9. sep 2015

@siska53 Počúvaj a to fakt sa do teba neurobi ani raz a si otehotnela. Však vraj to je blbosť že v tých kvapkách lásky ako sa im hovorí nie su spermie??? To by ma fakt zaujímalo co je sanca??

siska53
9. sep 2015

@adela232 praveze su speemie. A raz prosto asi trosku uslo..a nestihol to uplne vcas vybrat..aj ked slo vela mimi,asi predsa len trosku voslo a tak mame maleho. 🙂
Inak si davame pozor. Ale tak v mojom veku je sanca na otehu bez naozajstneho snazenia veelmi nizka. 2.x uz sanca na kvapku lasky v nasom veku je skor nepravdepodobna.

michell333
9. sep 2015

Co by za to iny dali...

adela232
9. sep 2015

@siska53 akože ak nestihol včas vybrať tak to ano tam mohli byť spermie ale v tych kvapkach Lasky o akych sa tak hovorý nie su spermie to je len taka predpríprava na ich príchod. Takže pokial vzdy vcas vyberie neda sa otehotniet.

siska53
9. sep 2015

@adela232 ja si len myslim ze to tak bolo. Je to aj tak jedno,maly bol aj je lubeny najviac na svete.

adela232
9. sep 2015

@siska53 Tak to je to najdôležitejšie. Ja už mám dve a keby sa to aj nám stalo takto tak by som sa tešila aj keď teraz neplánujeme 🙂

seva
9. sep 2015

@selena2 no len, ze sa moze lahko stat, ze po interrupcii to dalsie dietatko uz nebudes moct mat ☹ .. Niektore veci proste nevieme do detailov naplanovat... Uprimne Ti zelam, aby si sa rozhodla pre dietatko. A ps: Mas super partnera, ze to tak berie.

mima4
9. sep 2015

@selena2

neriad sa pocitmi...pocity pridu aj odidu..teraz su..o nejaky cas nemusia byt..ale skutok zobratia zivota vlastnemu zivotu s tebou ostane po cely zvysok tvojho zivota... Dieta je dar, tak ho prijmi...

co ma vsak mrzi, je postoj tvojho priatela..ze ti dieta spravil naschval aj ked ste neboli na tom dohodnuti.. Niektore ti tu pisu..ze si sa mala chranit.. ale ja si myslim, ze ked to on mal v kompetencii..a ty si mu doverovala..tak mal ta respektovat..ako svoju rovnocenu partnerku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre