Odmietli ste vaginálne vyšetrenie v tehotenstve?

olejka
27. jún 2012

Mne to príde že mnohé z týchto vyšetrení nie sú nutné...Prečo ich lekári robia a prečo sa neopýtajú či s nimi súhlasíte?Máte podobný pocit?

katren
27. jún 2012

@evening_star a tebe robi UTZ kazdu poradnu???? mne nie....

dulkagabulka
27. jún 2012

@olejka
tu je pribeh ženy, ktora tak urobila

http://tehotenstvo.rodinka.sk/kym-rastie-brusko...

andreaka11
27. jún 2012

ja som nebola ani raz pocas tehotenstva vysetrena vaginalne. 😎 a na kontroly som chodievala pravidelne. musim upozornit, ze so rodila v zahranici. a vobec ma netrapilo to, ze sa vo mne nevrtali. a poviem vam, ze ma absolutne nijak nezanedbali. a rodila som prirodzene, bez akychkolvek problemov..(dvojicky)

evening_star
27. jún 2012

@katren Áno, vždy bábo skontroluje cez utz a všetko premeria.

katren
27. jún 2012

@evening_star a ako casto chodis na poradne???

zu2za3na
27. jún 2012

infekcie pri vaginálnom vyšetrení??? a to v ktorom storočí žijeme? môj doktor a každý iný si stále umyje ruky a používa stále nové rukavice....

xena22
27. jún 2012

Posledne tehu som absolvovala v irsku a ani raz ma zdola nepozerali - a maximalne mi to vyhovovalo 😉

xena22
27. jún 2012

A poznam gynekologov na slovensku ktori pozeraju zakazdym a aj takych gynekologov ,ktori nepozeraju vobec az tesne pred porodom - no tak zeny si mozu vybrat k akemu chcu chodit, ale ci sa da taky dr ktory pozerava nahovorit na to aby nepozeraval 😅 - tak to neviem, asi skor nie ako ano ...

luciferkax
27. jún 2012

Pri prvom tehotenstve mi gynekolog vaginálne vyšetrenie nerobil, aj ked som mu spomínala, ž e mi občas tvrdne brucho, povedal: "to je normálne" a nič neskontroloval. MOžno práve preto som o týžden nato, v 28 tt porodila, bez akýchkolvek iných varovných príznakov. Pri druhom tehotenstve ma vyšetrovala už iná gynekologička každý mesiac, príjemné to nebolo, zato prospešné určite 🙂 🙂

zuzu188
27. jún 2012

mňa dr. počas tehotenstva vyšetroval vaginálne pravidelne..a som rada,pretože som sa v 27tt začala otvárať,hrozil predčasný pôrod...neviem si predstaviť,že by ma nevyšetroval odspodu,asi by som o malého prišla,lebo som žiadne iné príznaky pôrodu nemala...

evening_star
27. jún 2012

@katren každé 4 týždne, teraz už každé tri, a potom ešte častejšie - klasika.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre