Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Oznámenie tehotenstva - vaše originálne nápady

fericire
5. dec 2012

Ahojte.Videla som,že už tu takéto témy sú ale dávno do nich nikto neprispieval tak skúšam či sa teraz nanovo niektorá pridáte 🙂 Myslím že je to taká milá téma,človek sa aspoň pobaví,zasmeje,možno aj poplače a hlavne naberie inšpiráciu. 🙂 Tak ak s tým nemáte problém šup s Vašimi nápadmi 🙂

zivika
5. dec 2012

@fericire ja som teda moc originalna nebola 😀 som taky nedockavy clovek, takze prve tehu som drahemu oznamila hned ako prisiel z prace domov...no teraz pri druhom som ani tolko nevydrzala, len som mu odfotila test a poslala mms 😀

simonkazga
5. dec 2012

keďže sme sa o dieťa snažili pomerne dlho - 13mesiacov - mala som dosť času uvažovať ako mu oznámim tú radostnú správu. Nápadov som mala neúrekom počnúc romantickou večerou s USG fotkou na tanieriku, až po schovanú krabičku s mini topánočkami v aute, aby ich našiel on sám na ceste do práce resp. domov. Nakoniec to dopadlo tak, že som v deň jeho narodenín ráno 5:30 zistila, že som tehu, zobudila ho po 5hodinách spánku (mal poobednú) a strčila mu test do ruky. Žiadna romantika, chudák nechápal a o deviatej mi zavolal, že mal neskutočne čudný sen. Povedala som mu len: dôkaz máš na nočnom stolíku. 😀

lubenka96
5. dec 2012

Tak u nás to bolo velmi "romanticke" 🙂tohto roku 4.10......urobila som si test a po dvojročnom snažení nečakala že sa to podarí,takže sama som bola vo velkom šoku :prišla som za mm a ukazujem mu test že :pozri.,sú tam dve-..a on že :a čo? 🙂 🙂 on myslel tým že a čo,že čo to znamena nevedel že či tam ma byť jedna čiarka alebo dve,takže ja v šoku že ake a čo?že čo si to dovoluje,,,,,,no takto sme si to nepredstavovali,ale aspon sranda 🙂nakoniec sme veľmi šťastní samozrejme 🙂

anjelicek26
5. dec 2012

Zacala som vetou... vies, co som posledne hovorila, ze pozajtra dostanem menstruaciu, davno po ovulke, ze si nemusime davat pozor? No asi to nebola pravda 😀 😀 😀

Inak ho na stoliku cakali sviecky, cumliky a testik spolu s terminom porodu 🙂

reni1512
5. dec 2012

ja by som chcela vediet ako by sme to mali oznamit svokrovcom.... lebo nasi su super, ale co nas caka tam, tak to sa mi uz aj sniva doma :D

cikyta
5. dec 2012

@lubenka96 Nápodobne 😀 s klepajucou rukou som držala dva teh.pozit.testy a ukazujem mu ich (fakt že romanticky) a pýtam sa ho, kolko tam vidí čiaročiek ? A on že 4 .............. ááááááááááááááááá Po 5 rokoch čakania to chcelo aj väčšiu originalitu.
No pri oznámení tehotenstva mojim rodičom som si už dala záležať:
- Do krásneho bábätkovského foto rámiku som vložila fotku z utz z 10 tt (taký maličký "Casper") s popisom: "moje prve foto pre babku a dedka."
- Malinké biele capáčky s kartičkou "prezuvky pre malú ..."

Prve dostala babka,druhe dedko pod stromček 🙂

lucinocka
5. dec 2012

Prve som ho vyvliekla k malemu kostoliku nad morom, nikde nikoho len my dvaja..vzpieral sa, ze naco tam ideme, akurat na poludnie, vonku milion stupnov..a ja mrtva chladna ze s nim potrebujem vazne rozpravat a potrebujem klud a sukromie.. sa chudak zlakol 😀 prisli sme tam..a on ze co sa stalo? a do ruky som mu dala obalku: Bola v nej fotka nejakeho babatka z netu a oznam: ahoj tatik, dna toho a toho pridem na svet a velmi sa uz tesim ako ma vezmes do narucia..a pod tym test..ked precital len sa spytal ci je to pravda a zacal plakat ako pravy herec z telenovely :D
Za tri mesiace sme o babo prisli..
Druhy pozitivny test som len doletela, ze // ciarky, rychlo do lekarne kupovat injekcie na riedenie krvi..ani sme sa nestihli tesit, hned sme od zaciatku riesili problemy..teraz mi je to luto, ze sme to nasu malu Sofinku vtedy viac neoslavili..

moncicip
5. dec 2012

No ja som len mm pisala sms ked rano vencil psa ze prid domov budes tata. A svokra chudak skoro sa vo vani utopila ked jej to 3dni na to aj po potvrdei lekarom mm oznamoval. Pytal sa jej "Mama kolko mas penazi?" a ona ze preco a on ze budes babka 🙂 A nasim sme to povedali den pred silvestrom, mame som volala ta bola rada a tatovi ked som volala zen najprv nechapal ze kto mu vola (hold pozabudol ze som vydata) ale tesil sa tiez.

tortelinka
5. dec 2012

bolo to presne pred rokom, ja som neoznamovala tehotenstvo, ale volala som mm do práce, že sa pre nás narodil náš chlapček...šok to bol obrovský pre oboch 🙂

kmkke
5. dec 2012

@reni1512 My sme na to prišli 17.decembra minulého roku, 19.mi to potvrdil aj lekár, takže rodičia aj svokrovci dostali pod stromček pohľadnicu s textom : "Babka a dedko, uvidíme sa 23.augusta 2012. Váš vnuk alebo vnučka." Svokra skoro dostala infarkt, svokor povedal že neuverí pokiaľ neuvidí, moja mama plakala od šťastia asi hodinu a môj otec rozkázal môjmu manželovi: "nestoj jak drúk a nalievaj." 🙂))) (spili sa jak hovädá 😀 )
Ale najlepšie na tom bola moja sestra, tá to totižto vedela ako prvá, keďže mi na teste vyšla jedna silná čiarka a druhá slabá. Tak som nevedela že či som, alebo nie som. Odfotila som test a poslala jej mms, s textom: "Babo, raď!" A ona mi odpísala: "Ty pi**, si tehotná!" No sestra, no 😀 (aj tak ju ľúbim 😝) - najprv som chcela počkať, ale nevydržala som, do 5 minút som letela do obývačky za manželom, ktorý spal pred telkou, zobudila ho, strčila mu test pod nos a oznámila mu, že Ľubka (sestra) hovorí že som tehotná. Na čo sa zatváril dosť nechápavo a spýtal sa či je to na 100% percent a či naozaj čakám dieťa ( nie, medveďa, ach chlapi 😅 )

sharmana
5. dec 2012

Kedže môj manžel má od romantiky veelmi daleko a je niekedy tak smiešne pragmatický, tak aj to naše zistenie tehu tak vyzeralo. O bábo sme sa snažili len 2 mesiace, ale neverila som, že sa podarilo, test som si spravila len kvôli bazalnej teplote, ktorá tomu nasvedčovala a viem že to bolo presne na "Dvojičky" 11.9.2009... jedna čiarka silná, druhá skoro iba duch... a to z ranného moču... tak som za ním išla, že "aha, asi som tehotná"... no a moj manžel, že "ale nie, ty už všade vidíš čiarky" 😀 poobede som prišla z práce skôr, spravila druhý test a už také KOLAJE, že až... ked prišiel manžel z práce a ukázala som mu druhý test, tak on "Tak my naozaj čakáme bábo?" A boli sme fakt šťastní, jak dve blšky 😵
Našim som to oznámila tak, že som ich zavolala, že im chcem niečo ukázať, otcovi som strčila do ruky fotku zo sona a on nechápavo, že "Čo je to?", tak to chytila mama do ruky a že "To je bábo" a začali sa radovať obaja,

manžel to svokre oznámil asi tak, že som ho už asi 10ty krát kopla pod stolom do nohy, aby to už vysypal... svokra jedla a z neho len tak vyletelo že" Budeš babka" a svokre skoro zabehlo 😀

sharmana
5. dec 2012

@reni1512 a čo s tým majú svokrovci nejaký problém, ked sa toho tak obávaš?

raza
5. dec 2012

tak moje oznámenia neboli romantické, čo ma trošku mrzí..
keď som prvý krát zistila, že som tehu, sadla som si na gauč vedla mm, položila pred neho test a povedala: " miláčik, už nemôžeme fajčiť" kukol na mňa, na test, chudák, nevedel, čo povedať, po chvýle sme sa objali a tešili sa... o drobčeka sme prišli v 9tt 😔
po 2,5 roku snaženia, dvoch operáciách a stratených nádejách som si našla na teste //. druhá čiarka bola tak strašne slabá, že som ju v okne natáčala, akurát že cez slzy som nevidela 😅 ale bola tam, len bola slabulinká.
za ten dlhý čas, čo sme sa snažili, som milionkrát v noci, keď sa mi nedalo spať, rozmýšlala, ako to mm poviem, ak náhodou otehotniem.. všetko som si živo predstavovala, dopodrobna plánovala..
teraz som však nevedela vydržať, došla som za mm a podala mu test so slovami: asi sú tam dve... vidíš aj ty dve???
a strašne som sa rozrevala.. utekali sme do lekárne a kúpili asi 5 testov. 2 som si urobila ešte v ten večer a ďalší ráno.. na všetkých boli //.

fericire
autor
5. dec 2012

jeeeej baby ste sa rockecali to ma teší 🙂 ja ešte tehu niesom ale aktívne sa snažíme a tiež mám už nejaký ten nápad v hlave len či bude aj zrealizovaný uvidíme lebo neviem či vydržím kým príde priatel z práce 😀 môj priateľ pije veľmi málo, len príležitostne.a keď si dá tak jedine jack daniels.Raz mi tak medzi rečou povedal že keď mu oznámim že som tehotná letí kúpiť flašu jacka a ide to zapiť 😀 ale ja ho chcem s tou kúpou predbehnúť.Kúpim jacka,detskú flaštičku s cumlíkom,nalepím na nu etiketu jacka danielsa , nalejem mu ho tam a položím na nočný stolík ... som zvedavá ako sa zatvári 😀 čo mysliiiiite môže byť?

simonkazga
6. dec 2012

@fericire znie to super, len či budeš dosť trpezlivá, aby si mu tú krásnu správu neoznámila pred realizáciou, to sa uvidí "v priamom prenose" 😀 Držím palčeky nech sa Vám zadarí čím skôr.

angua27
6. dec 2012

jeeeej, krásna téma. @fericire, pekný nápad. len či pochopí? 😀
ja som si tiež predstavovala ako priateľovi oznámim, že čakáme. nakoniec ma tehu prekvapilo v čase, keď som to nečakala, v práci stresy, doma tichá domácnosť.... keďže sme mali mať o pár dní výročie zoznámenia, chcela som mu to povedať vtedy. bohužiaľ sme sa v deň keď som zistila, že som tehu, strašne večer pohádali a ja som mu v návale zlosti povedala, že mimochodom bude otec. ostal zarazený a asi po hodine sa ma spýtal, či je to ozaj pravda a že uverí, až keď potvrdí lekár. takže žiadna romantika, žiadne objatia, nič. prerevala som celú noc. za to mám náááádherného syna. 😀

loulou
6. dec 2012

U nás to bolo veľmi adrenalínové, obe tehotenstvá, až sa bojím, že ak sa to podarí do tretice, aby to muž a okolie prežilo v zdraví. Na obe tehotenstvá som prišla koncom decembra. Prvé nebolo plánované, ale bábu sme sa nebránili. Tak som chcela aby to oznámenie bolo prekvapko. Hneď po novom roku sme šli na lyžovačku, tak ja, že bude romantika. Jeden deň sa mi podarilo vyviesť sa poslednou lanovkou na svah. Tak sme sami dvaja ako posledný stáli na vrchole svahu a ja, že mám prekvapko. Hovorím mu, že tu nie sme 2 ale 3 a mm sa otáčal a hľadal toho 3 človeka 😀 . Potom mu to došlo a tak sa potešil, že sa zošmykol na lyžiach a letel dolu svahom bez palíc, ktoré zostali zapichnuté hore. Ja so 4 palicami trielila za ním a kričala aby dával pozor. Skončilo to zlomenou rukou. Pri druhom tehu som to nechcela naťahovať a šokovať ho aby si zasa neublížil, tak som využila Silvester. O polnoci išiel mm s dcérkou pozerať ohňostroj, tak, že mu to poviem pri ohňostroji, to sa nemôže nič stať, veď stojí na rovnej zemi na našom dvore. Ale to som sa teda poriadne sekla. Mm za 9 rokov čo sme spolu nikdy nepúšťal svetlice. Toho roku sa však nechal dcérkou prehovoriť, že prekvapia maminu. Mm s dcérkou stáli a pozerali na rozžiarené nebo, ja som k nim prišla a zahlásila " Ahoj v auguste budeme 4". Ale to som nevedela, že mm práve odpaľoval svetlicu a tá namiesto na nebi skončila u suseda v streche, ten odtiaľ každý rok sleduje vítanie nového roka. Tak si ohňostroj užil pekne z blízka, ešte že sme ho nezranili. Po tomto všetkom sa obávam ako mu oznámiť prípadné 3 tehotenstvo, asi doma v posteli, tam sa snáď nič nestane 😀 😀

edulkobaby
6. dec 2012

U nas to bolo takto: za tento pribeh, ktory som napisala na rodinka.sk som dokonca vyhrala balicek kozmetiky 🙂

O bábätko sme sa začali snažiť takmer pred rokom. Keď prvých pár pokusov nevyšlo, prestali sme tomu venovať takú prehnanú pozornosť a začali sa venovať iným veciam.

Napríklad, aby plánované bábätko - keď sa podarí - malo kompletnú rodinu aj po formálnej stránke.
Plánovali sme teda svadbu.

Dva týždne pred svadbou, keď mi meškala moja nikdy nemeškajúca menštruácia, som si urobila test. Vyšla som zo záchodu s testom aj krabičkou, že ho pekne ukážem budúcemu oteckovi, ale nedokázala som udržať emócie a vybuchla som do veľkého plaču.

Priateľ, ktorý práve telefonoval, rýchlo položil, že musí ísť, lebo sa niečo stalo (Vraj si myslel, že mi odthlo ruku, keď taký rev...).

Pozrel na krabičku a test, poštudoval... a potom sa opýtal, či plačem od radosti alebo nie.
Jasné, že od radosti!

Rodičom sme chceli túto šťastnú novinu povedať až po svadbe, keď opadne všetok svadobný stres, ale nakoniec sme nevydržali a povedali im to priamo na hostine medzi polievkou a hlavným chodom.

Najkrajšie zareagoval môj ocino, ktorý na celú sálu zakričal:
"Budem starý otec!"

Nasledovalo druhé kolo gratulácií od všetkých svadobčanov, už nie k uzavretiu manželstva, ale k bábätku. Narodiť sa má pod vianočný stromček.

kaktusik
6. dec 2012

no dievcata, ja este ani tehotna nie som a ked citam vsetky tie vase zazitky, tak sa striedavo usmievam a revem 🙂)) drzim vam vsetkym palce, aby ste boli zdrave vy aj vasi drobcekovia 🙂 a uz teraz sa tesim na to, ako snad aj ja raz poviem drahemu, ze budeme traja 🙂

reni1512
6. dec 2012

@kmkke :DDDDDD perfektneeee!!!!

babulka1978
6. dec 2012

ja som si to oznamenie o tom tehu volakedy predstavovala strasne romanticky....ale uz 2 krat mi to nevyslo 😖 prvy krat to bola SMS......cakame 5 tyzdnovu fazulku.....a teraz druhy krat som bohuzial isla k lekarke s 2 tyzdnovym krvacanim, ze co sa deje, tak bol aj on v strachu, a lekarka ze.....jeeeeej....vy cakate baabo.....tak ja hned do revu....a v tom reve mi samozrejme este volal mm.....a ja ze....cakame babo....a bolo to vonku.....ale zatial to vie len mm a moja mama....moj otec to este nevie....a svokra tiez nie.....svokre chcem dat na vianoce fotku zo sona v ramceku....

kika1111
6. dec 2012

nám sa to podarilo na prvý krát. keď mi menzes meškal 2-3 dni, tak som to hovorila mm a on že to určite nie, že veď splodiť dieťa, nie je také jednoduché... až po 14 dňoch od meškania mi bolo v práci strašne zle, bežala som do lekárne kúpiť testy..kúpila som vtedy 2. Prvý ukázal úúúplne slabého ducha, druhý po hodine trochu silnejšieho... bežala som za kolegyňou, lebo som nevedela, či si namýšľam..povedala, že aj ona vidí ducha..tak som bežala zase do lekárne po ďalšie dva..tam čiarky silnejšie.. nemohla som tomu veriť, hoci sme bábätko veľmi chceli, bola som v šoku a bála som sa..
večer, keď sme boli doma, som najprv dala MM večeru, počkala som kým sa usadí do obývačky...pochodovala som doma nervózne, vystrašene.. no po chvíli som sa odhodlala a podala mu taštičku s papučkami a štyrmi testíkmi.. on to začal vyberať, no ako "správny" chlap, nevedel čo za tyčinky som mu to dala a papučky si vôbec nevšímal - jednoducho mu to nedocvaklo.. keď sa pýtal, čo to je, tak som nevydržala a rozrevala som sa... čo sa vlastne deje musel zo mňa vydolovať.. no keď som mu to povedala, začal sa strašne smiať, že čo plačem, veď sme to chceli a on sa strašne teší.

no pri druhom to urobím inak 🙂

tulka3
6. dec 2012

napr. kupit papucky ci dupacky, dat do balicka a nan nalepit list, ze drahy ocko/babka/dedko pridem si po ne vtedy a vtedy (podla terminu porodu 😉 ) , zatial mi ich prosim postraz/-te...

julinkaz
6. dec 2012

ja som pri prvom kúpila takú nálepku na zrkadlo "zlatko, budeš tatko", chcela som ju drahému prilepiť na zrkadlo, aby ho prekvapila, keď pôjde ráno do práce (chodil až po mne 🙂, ale keď som zbadala tie krásne 2 čiaročky, hneď som sa k nemu vrhla a test mu strčila rovno pred oči, chvíľku mu trvalo, že čo to tam držím, ale keď sa spamätal obaja sme si aj trošičku poplakali (od šťastia samozrejme, že sa nám to podarilo tak ako sme si to plánovali) 🙂 no a pri druhom som to tiež nevydržala a hneď ako sme sa vrátili z dovolenky v Egypte som si urobila testík a boli tam znova krásne 2 čiaročky, no a čo sa dialo potom je myslím každému jasné 🙂

ichbinich
6. dec 2012

Manzel bol pri oboch testoch pri mne v kupelni, takze tam sa ziadne prekvapko nekonalo 😉

Svokrovcom sme to prve oznamili nepriamo: planovali sme v principe rodinny vylet do Australie, kde ma svokra byvalu spoluziacku a boli sme pozvani, byvali by sme u nich v principe zadarmo. Tak ja potom hovorim, mimochodom, z tej Australie nic nebude, lebo v decembri budeme traja 😉 (nakoniec z tej Australie nic nebolo pre nikoho, proste tam clovek potrebuje minimalne mesiac, aby nieco uvidel, a po druhe je to prilis drahy spas...)
Druhe si ani nepamatam, aj ked to bolo v principe pred nedavnom 😅

Mojej mame prve som oznamila na Velku noc: ona hovori, vytahujuc Salko z policky, ze este musime spravit vajecny konak. A ja jej na to: no, to nepojde 🙂 lebo som tehotna. Tak najprv nevedela, kde to Salko polozit 😀
Druhe raz vecer, to mi uz byvalo zle. Tak som jej teda aj povedala, preco mi je uz 2 dni zle 😉 A ona ze, ja som to vedela... neviem sice odkial, ale asi mala nejakeho tusaka 😀

Takze ziadne papucky ani obrazky ani podobne sa nekonali, aj ked som si to tiez kedysi tak predstavovala...

Zato jednu kamosku sme mierne vyviedli z miery s oznamenim druheho tehu: kecame a ona nejak zarypla, ze kedy bude druhe. A my, ze 4.4. Nepochopila hned, a potom sme sa iba rozosmiali, ze ona s tym zacala 😀

Jednemu kolegovi to este nedoslo. Az ked sme vcera rozpravali, ze ini dvaja kolegovia sa o mna (samozrejme absolutne nezistne ;.-)) staraju a chcu mi pomoct presadit moznost si oddychnut, teda gauc (podla zakona mam mat moznost si lahnut, co nemam, preto chcu presadit ten gauc). No a aby som sa nenudila, tak aj Playstation a velky televizor 😀 A ten este neinformovany kolega: co, ty si zase tehotna? A ja nanho, no si predstav, uz po troch rokoch! 😉 😀

zuzy62
6. dec 2012

ahojte nam sa tiez podarilo babo na prvy sup, test som si uz robila rano 2 dni pred meskanim (nevydrzala som 🙂 )a na prekvapenie tam boli dve ciarky a vobec nebola druha slaba. najprv som tomu neverila ved aka je pravdepodobnost ze sa to podari na prvy krat, este aj testy co mam boli take lacne tak si vravim ze to budu dake pokazene ale ked som vyskusala dalsie tri aj poobede a vychazdali pozitivne tak som si uz bola ista. mm som odfotila test, napisala k nemu ze ahoj ocko pridem 17. 7. 2012 a velmi sa na vas tesim, vyvesila som to na plochu pocitaca ze ked pride z roboty a zapne pocitac tak to uvidi, ale on ako naschval ten den nesiel na pocitac tak o osmej vecer som to uz nevydrzala a povedala som mu nech ide na pocitac ze tam ma prekvapko, velmi sa mu nechcelo ale na koniec isiel, zapol pocitac pozrel a vravi mame nove pozadie? a ja ze a co je na nom a on: to co je? a ja ved to je test a su tam dve ciarky nevidis? a on no to vidim ale to co zmanema?....chudak nechapal a ja som si myslela ze bude aspon vediet co znamenaju dve ciarky 🙂 ale nakoniec si precital ten text a pochopil 🙂 no a rodicom sme to este zatial nepovedali asi na vianoce povieme ale neviem ci je to dobry napad robit soky na vianoce 🙂 u svokrovcou mozno hej oni by sa tesili ale nasi neviem nemam s toho dobry pocit 🙂

zuzy62
6. dec 2012

inak ten datum som sa sekla nie 2012 ale 2013 teraz som si vsimla 😀

ivka289
6. dec 2012

Dnes je presne rok co som zistila, ze som tehu a moj muzicek ma narodeninky 😀 Takto rano som si robila test a nestihla som ani pockat na vysledok, lebo som zistila ze meskam do prace tak som musela utekat na bus o dve hodky mi vola manzel, ze co to je na stole a ja ze precitaj si navod a zavolaj... o minutu volal,ze ci to ymslim vazne (test bol pozitivny) a ja len, ze vsetko najlepsie k narodeninam 😀 Poplakali sme si(nik to necakal), ale urobili sme najlepsie rozhodnutie a dnes mame nase srdiecko najradsej na svete 😵

somsa
7. dec 2012

@fericire tak ja sa nemusim báť že by som nevydrzala kym nepride z prace, pretože môj v praci nesmie mať mobil takže MMS by sa nekonala..a keby som mu zavolala do kuchyne na firemny tak by minimálne priotrávil pol obedujúcich a vybozkával cca 40 robotníkov...:D

Tu začni písať odpoveď...

Odošli