Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Používanie počítača a tehotenstvo

lucy1311
5. apr 2012

Baby, mam podozrenie na tehu, o tyzden idem opat na sono, lebo este nebolo nic vidiet. Bojim sa ziarenia z PC, vraj moze spalit srdiecko ... neviem, co mam robit, ostat doma/ neostat ... je mnoho zien, ktore robia s PC a vynosili ... su tu take?

lucula73
5. apr 2012

lucy to by si nemohla ani telefonovať 🙂
kamoška robí s PC a má krásnu dcérku,ktorej nič nie je 😉

petkave
5. apr 2012

@lucy1311 Ja som bola dlhodobo na PN, tak som čas trávila pri PC a telke, lebo ani von som nemohla chodiť. A môjmu drobcovi nič nie je. Zdravé to nie je, to je jasné. Či pre dospelého alebo pre dieťa, ale o tom spálení srdiečka počujem prvýkrát. 😅

desmodka
5. apr 2012

?????? nechapem, ale odpoviem

@lucy1311 cely den v praci som pracovala s PC, doma som taktiez robila s PC a moj syn je uuuplne v poriadku

vejula
5. apr 2012

@lucy1311 určite mu srdiečko nespali, to je podla mna blbosť.. Len by som si notebook nedavala na brucho. Pre istotu

lucy1311
autor
5. apr 2012

mam taku velmi dobru tetu bylinkarku vdaka ktorej sa mi podarilo dopracovat zatial k pozitivnemu testiku, ale este to nemam na sone potvrdene a ta mi povedala, ze si vedie studie, lebo sa tym zaobera 20 rokov a ze u admin. pracov. je vyssie riziko potratu kvoli ziareniu, ze to spali srdiecko ... nie je to vzdy u vsetkych, ale vraj je ich velmi vela ... ja neviem, ci mam ist aspon na tyzden na PN kym to trosku nespevnie alebo co mam robit boze ...

petkave
5. apr 2012

@vejula Jéj, teraz som si všimla, že si tehu. Gratulujem!

vejula
5. apr 2012

@petkave dakujem 🙂

@lucy1311 podla mna je to blbosť. TEraz už strašia zo všetkym

petkave
5. apr 2012

@lucy1311 Srdiečko ešte nemáš ani potvrdené a ty už chceš ísť na PN? Podľa mňa je to zbytočné. A okrem toho, srdiečko, ak by bolo choré, sa môže bábätku zastaviť kedykoľvek počas tehu. A aj keby si sedela celé tehu doma, nemáš istotu, že sa tak nestane, ak je na to predpoklad. Hlavu hore, PC nemáš položený na kolenách či bruchu. Bude to dobré. Teraz si v strese a bojíš sa - ako každá tehuľka. Ale podľa mňa nemusíš.

mariynka
5. apr 2012

@lucy1311 pre tvoj pokoj by som isla na mesiac na marodku.. 😒 😉 nech sa drobcek pekne uhniezdi 😵

reanda
5. apr 2012

@lucy1311 ja som tiez tehotna sedavala pri pc a dieta je zive a zdrave 🙂 ..ale ked sa bojis, tak sa daj aspon na cas na PN, budes kludnejsia

lucy1311
autor
5. apr 2012

@mariynka
@petkave no ved nemam ale s tym ma naplasila, ze sa mi ani nevyvinie a ked tak, ze je tam vysoke riziko, ze ho spali ziarenie ... rozmyslala som, ze ked su teraz tie sviatky, tak vlastne od zajtra potiahnem do bud. nedele ... len neviem, co poviem v robote ... piatok mam ist na sono, snad tam uz bude nieco vidiet

horseshoe
5. apr 2012

Nielen PC ziarenie skodi. Je tu aj skodlive ziarenie z mobilov, mikrovlniek, televizorov, stlpov elektrickeho vedenia, atd, atd. Musela by si ist zit na inu planetu, aby si sa tomu vyhla. Takze nad tym, ze by to mohlo skodit ani nerozmyslaj, lebo v dnesnej dobe sa ziareniu ci chces alebo nechces nevyhnes. Ale ak by ti to pomohlo na upokojenie duse - existuju vraj zastery a spodne pradlo proti ziareniu, treba pogooglit. Neviem, ci to je vobec ucinne, ale tak je to aspon moznost....

mariynka
5. apr 2012

@lucy1311 a v ktorom tt si?od nejakeho 6tt je vidiet srdiecko 😉 alebo si kup ten pas na brusko,ktory chrani pred ziarenim 😉

lucinocka
5. apr 2012

PC je tu myslene ako pocitac? 😕

svetllana
5. apr 2012

Keby bolo takych pripadov velmi vela, tak sa o tom verejne vie! Boze, to su bludy..no, ale budis. Mas obavy, tak berem. Skor by som sa bala ucinkov toho stresu, ktory si zbytocne robis skrz taketo zarucene overene "20-rocne studie".

lucy1311
autor
5. apr 2012

@mariynka vraj koncim 6 ale este nie je nic vidiet ... ja som mala totiz ovulku az na 25den cyklu takze je to tam asi posunute ... mam nepravidelny menzes a aj 40 dnovy cyklus ... jedna baba si to kupila, ale vraj to asi nepomaha ... mobil mal stratit signal, ked to zabalis a nestratil :(

lucy1311
autor
5. apr 2012

@lucinocka ano 🙂

sissy27
5. apr 2012

@lucy1311 pani bylinkárka nech si nemýli PC s jadrovým reaktorom, jej 20 ročné pozorovania tiež môže rovno hodiť do koša, lebo pred 20 rokmi boli PC úúúúúúplne iné ako teraz vo všetkom... tehotenstvo nie je choroba, môžeš robiť všetko tak ako normálne (samozrejme extrémy ako drogy, tvrdý alkohol, bugee jumping a pod si odpusti)... môžeš chodiť do práce, na nákupy, upratať, navariť, môžeš šoférovať, hýbať sa, používať mobil, PC, mikrovlnku, čo len chceš a nepočúvaj somariny

lucy1311
autor
5. apr 2012

@svetllana ved ja viem, ale po 3 rokoch snazenia, folikulometrii, liekov, inseminacie, laparoskopie a podobne je to asi pochopitelne, kedze som si konecne nasla vytuzene dve palicky vdaka tej zene, ktora mi poradila bylinky ...

baklik
5. apr 2012

@lucy1311 to si kde pocula??? 😕

lucy1311
autor
5. apr 2012

@baklik no od tej mojej bylinkarky ale su o tom aj studie ako skodi elektrosmog vratane spontannych potratov :(

lauritka
5. apr 2012

silne mi to pripomina temu, ze treba dat aj zvierata prec ked otehotnies, nepozerat tv, nesediet pri pc. proste zavret sa do jaskyne na 9 mesiacov. 🙄 ach jo. mytusy svetom vladnu. mna stale prekvapuje naivita niektorych ludi, nic v zlom.

svetllana
5. apr 2012

Je a aj som to napisala, ze to berem 😉 Pekne si uzivaj tehotenstvo, tes sa, obklop sa pozitivnou energiou..drzim palce, aby bolo vsetko v poriadku....a uja Pocitaca sa neboj 😉
@lucy1311

baklik
5. apr 2012

@lucy1311 ale, prosim ta.... never zas vsetkemu, co povie.

petkave
5. apr 2012

@lucy1311 ak sa tak veľmi bojíš, choď za praktickým lekárom, že sa necítiš dobre, nech ťa vypíše na pár dní na PN. Gynekológ by ti zrejme papier nedal a ešte keby si mu povedala o týchto svojich pochybnostiach 😅

lauritka
5. apr 2012

@svetllana velke LOL tvojim priespevkom 😀 😝 😉 😉 😉

svetllana
5. apr 2012

@lauritka Tak vies, studie tetky od bylinek nepustia 😀

lucinocka
5. apr 2012

@lucy1311 kus divna otazka na forume, kde ocividne teda vsetky sedime za kompom a zavislacime :D ja si teda neviem predstavit bez pocitaca zivot, je to moje jedine spojenie s civilizaciou, vsetky vysledky, testy, lieky, vsetko si hladam sama 😅

lucy1311
autor
5. apr 2012

@petkave no ved zvazujem, ze na bud. tyzden este 4 dni potiahnem "volno" ... obmedzim PC na minimum a hadam sa uchyti aj ked som zvedava, ze ci v piatok volaco zbadaju ...

magimi
5. apr 2012

@lucy1311 pocitac ziadne srdiecko nespali, ako tu uz ktosi pisal, tak nedaval by som si notebook na brucho, ani mobil blizko brucha. Ak si ta tvoja tetka bylinkarka vedie statistiku, tak je uplne nevypovedna, lebo dnes ovela viac ludi pracuje s pocitacom, to znamena, ze asi kazda zena, ktora potratila a sa s nou stretla, tak na 100% pracovala pri pocitaci. Takato statistika nema ziadnu hodnotu. Taketo studie sa robia inak a keby to tak bolo, tak by to bolo urcite celosvetovo zname.
prilisne obavy tiez nie su prave najlepsie pre babatko. ked je mamicka pokojna, berie tehotenstvo s takym kludom, bez zbytocnych obav, babatko sa musi citit dobre 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli