Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Používanie počítača a tehotenstvo

lucy1311
5. apr 2012

Baby, mam podozrenie na tehu, o tyzden idem opat na sono, lebo este nebolo nic vidiet. Bojim sa ziarenia z PC, vraj moze spalit srdiecko ... neviem, co mam robit, ostat doma/ neostat ... je mnoho zien, ktore robia s PC a vynosili ... su tu take?

lucy1311
autor
5. apr 2012

@svetllana vidim, ze ty rodis deti bez problemov tak sa ti tomuto asi tazko veri a daj si do googlu Anna Kopacova ... neni to len taka bylinkarka ... pomohla mnohym zenam, ktore uz po rokoch nedufali ...

svetllana
5. apr 2012

@lauritka Sranda, asi sme si napisali zaroven 😀 Ja mam zas rada Tvoje prispevky 😉

lucy1311
autor
5. apr 2012

@magimi to si asi robi zaznamy len u takych, ktore ju navstivili s prosbou o pomoc si myslim ... ale chodi aj na rozne seminare a pod., venuje sa tomu aktivne, univerzita 3 veku a podobne ...

petkave
5. apr 2012

@lucy1311 Zas prrr. Nemôžeš vedieť, či @svetllana rodí deti bez problémov. Ok, má ich tri, ale zas nemusíš byť na ňu zlá.

svetllana
5. apr 2012

@lucy1311 ako to vidis? To sa da?? Moja mila, nevies o mne nic, ani o mojej ceste za prvym dietatom! A pozor, ja si nerobim srandu z Teba, ale z tych reci tej bylinkarky. Nejdem si googlit jej meno, nezaujima ma ani za macny macik. Ale sa trochu zamysli sama nad tym, kokos, vsak to je ake vazne tvrdenie, ze detom zhori srdce kvoli pc ziareniu. Ako zapojme sedlacky rozum trochu, nebolo by o tom popisane kade tade xy-krat?? No asi, ze bolo..🙂

lucy1311
autor
5. apr 2012

@petkave tak 3 deti ma tako vidim ak asi tam nebude problem ... predpokladam ... 🙂

digysa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beronsche
5. apr 2012

@lucy1311 Viac by ma trapili pricaste ultrazvuky ako ziarenie z PC. A co sa tyka elektrosmogu, nuz jedine sa naozaj odstahovat niekde do lesa na samotu bez elektriny, ak by si sa tomu chcela vyhnut..
Neboj sa, bude to dobre, len ziadne extremy! 😉

petkave
5. apr 2012

Baby, nerobte si z nej srandu. @lucy1311 je iba vystresované žieňa, ktoré sa snaží urobiť maximum pre zdravie svojho bábätka. Tak, ako každá z nás. Tak nebuďte zlé.

lucy1311
autor
5. apr 2012

@svetllana neurazam ta, myslela som to normalne, ze asi si zdrava zena ... tak su clanky o ucinkoch elektrosmogu aj na spontanne potraty ... ale tak to uz asi bude na mne ako si zvazim ... chcela som sa poradit, viac hlav, viac rozumu ... velmi sa toho bojim, ci to bude vsetko ok, dlho som na to cakala tak asi preto som taka precitlivenejsia a este ked studovali rano to sono tak ma celkom zneistili ... proste sa obavam, to je vsetko, necakam tu posmech od ludi, skor pomoc, radu ... nexcela som sa ta dotknut

lucy1311
autor
5. apr 2012

@digysa som v praci tak sa rozpravam, tak ci tak si tu musim odsediet

lucy1311
autor
5. apr 2012

@petkave tusim si ma pochopila, dakujem 🙂

janie80
5. apr 2012

@lucy1311 no elektrosmog zdravy nie je, ale tomu sa nevyhnes... mobily, mikrovlnka, PC, wi-fi... navyse, pred 20 rokmi boli PC na uplne inej urovni, ako teraz... rozumiem, ze sa bojis, ale tym stresom drobcekovi skodis viac, ako elektrosmog z PC... 😔 drzim palce, nech je vsetko ok... 😉

svetllana
5. apr 2012

@lucy1311 Viac sa nechcem rozpisovat o mojom probleme, poviem Ti len tolko, ze ak by mi to islo tak lahko, tak dnes mam dovedna 7 deti...asi tolko.

petkave
5. apr 2012

@lucy1311 Jasné, že ťa chápem. Ja som k svojmu bábätku síce prišla jednoducho, ale tiež som mala obavy. A raz tu niektorá kočka napísala, že žena, ktorá sa rozhodne pre dieťatko, je neustále v strachu:
- strach, či objaví //,
- strach, či bude srdiečko,
- strach, či je plod v poriadku,
- strach, či vyjdú dobre testy,
- strach, či sa bábo narodí zdravé,
- strach každý deň počas jeho celého života - či neochorie, či sa mu niečo nestane, či bude šťastné, spokojné atď.

lucy1311
autor
5. apr 2012

@svetllana mozno si tiez bola vtedy precitlivenejsia a viac si sa bala ... mozno ked sa vratis spat do tych neprijemnych chvil, tak ma lepsie pochopis, ze preco som sem dala takuto otazku ... som z toho vsetkeho vystresovana, najrpv ako dopadne test, potom ako dopadne sono a podobne ... urcite chapes ...

janie80
5. apr 2012

@lucy1311 kazda z nas je precitlivela, ked sa jedna o JEJ dietatko, JEJ tehotenstvo, alebo o JEJ problem otehotniet... je len prirodzene, ze sa bojis, ja sa budem tiez, po tom vsetkom, co som si uz presla... ale stres a strach je vacsia pliaga ako PC... tak sa len pekne upokoj, hladkaj brusko a pozitivne mysli... 😉 nehladaj za kazdym rohom nieco, co ti chce babo vziat, ale tes sa, ze tam je... 😉

chelonka
5. apr 2012

@horseshoe presneeee tolko čo máme vo vzduchu nebezpečného žiarenia

@lucy1311 ak by si sa chcela proti týmto veciam chrániť, tak ani vysávať doma nemožeš a pozerať telku - to ti poviem to sú iné žiariče!!!!! to by si musela doma povyťahovať total všetko zo zásuviek, odtieniť všetky steny vrátane stropu a podlahy, aby k vám domov neprenikli ďalšie vlny vysielačov mobilného signálu, rôznych vysielačieka kopu iných o ktorých ani netušíš že su vo vzduchu a dosť výrazne ovplyvnuju naše zdravie 😀 !!!!!

chelonka
5. apr 2012

@janie80 si to presne vystihlaaaaaaa

janie80
5. apr 2012

@chelonka vies, ked som bola tehu, bolo to tesne pred vianocami, vonku zima a lad a presne si spominam, ako som sa bala co i len stupit na chodnik, aby som sa nesmykla, nespadla a neublizila babu... nakoniec som onho aj tak prisla, ale ten strach si pamatam dodnes... takze viem, o com pisem, ked pisem o strachu a precitlivelosti... 😔

chelonka
5. apr 2012

@janie80 no to ani nehovor o zime ja som sa veru aj vytrepala a dokoca 2 krat, ale nastastie malinka je v poriadku, ked som sa vytrepala 1x tak potom prvé dni ked som musela ist niekam a bol vonku lad to bola katastrofa, bo sa mi naozaj šmíkalo, a kadžy jeden taký ten mini smyk vieš že iba noha vyletala ma pichal v celom tele! presne viem chvala bohu že už nieje lad

gumkacka1
5. apr 2012

ja som pracovala cele tehotenstvo 8 - 10 hodin denne s PC a mam zdravu dcerku 😉

janie80
5. apr 2012

@chelonka kazda zodpovedna mamina sa boji uz od zaciatku... mozno niektore az prilis, ale co uz... kazda sme nejaka... 😉

chelonka
5. apr 2012

@janie80 jasné ked som zistila že som tehu tak som bola šťastná asi 3 dni a potom už len strach aby bolo všetko v poriadku, aby sa nič nestalo a ten strach už asi nikdy nepominie, bo ked bábika narodí tak sa o svoje babatka bude strachovať furt ved naše vytužené pokladíky

svetllana
5. apr 2012

@lucy1311 Ja Ta chapem velmi dobre a nemyslim si, ze som bola na Teba neprijemna. Hned v prvom komentari som napisala, ze chapem, ze sa bojis..alebo nieco v tom zmysle 😉 Ja som precitlivela nebola nikdy, nemam to v povahe, ale to neznamena, ze neviem pochopit citlivejsie zeny, hlavne, co sa tychto otazok tyka..Ja sa brutalne tesim kazdemu jednemu pozitivnemu testu, co sem baby buchnu, uplne to prezivam znovu s nimi a to plati aj o Tebe..Velmi sa tesim, ze sa Vam zadarilo a neprajem nic ine, len pohodove tehotenstvo az do zdarneho finale 😉

estterka
5. apr 2012

@lucy1311 nebezpecnejsi ako pocitac je ultrazvuk v prvych tyzdnoch tehotestvo. u nas sa napriklad nesmie robit do 12tt a rovako WHO odporuca prvy az po prvom trmestri. tak toho viac bala,kedze to aj ja poznam pripady,kedy opakovane sono v zaciatkoch tehotestva vyvolalo potrat. mimochodom,pocas tehotenstva sa tu v spanielksu robia ultrazvuky len 3. nie ako na slovensku,kazdu poradnu.

vvia
5. apr 2012

@digysa na tvojom prispevku som sa nemohla prestat smiat. moje bublinky v brusku dostali zabrat 😀

vejvass
5. apr 2012

@lucy1311 Ahoj tak tazko povedat ono to je na polemizovanie ci ano alebo nie.Ja som teraz 2 mesiace po potrate nam prestalo bit srdiecko.Kvoli comu tak to neviem vysetrovat ma budu az po druhom potrate.
V podstate PC som mavala kazdy den na bruchu lebo som bola PN tak som sa nudila a kazdy den som zabludila na nett.Ked som este nevedela ze som tehu som sa vykupala v teplejsej vode lebo som si myslela ze na mna lezie chripka.A na druhej strane ked som zacala spinit ma asi za tri dni v nemocnici pozerali sonom 4x po sebe a ked ma prepustili mala som ist k svojej obvodnej na kontrolu a ta ma tiez pozerala este sonom.No a nato mi kazala prist o 4 tt ale ked som prisla uz nebola akcia srdiecka.Plod bol vo vyvoji este tyzden po poslednej kontrole u mojej gyn.A teda tie dalsie 3 tyzdne uz bolo mrtve vo mne.
Tak teraz tazko to pripisat PC,teplemu kupelu alebo sonu ☹
A mozno to bolo sposobene uplne niecim inym.
Netrap sa teda davaj si len vacsi pozor viem ze si teraz viac precitlivena ale v dnesnej dobe na nas ciha ovela viac skodlivych veci..........
Drzim ti palce aby si to dotiahla do krasneho konca ahoj
🙂

vejvass
5. apr 2012

@digysa no a mne zase tvoj prispevok teda nebol absolutne ze na smiech.
Tvoj nazor ti neberiem ale napisat ironicky" ze co ak je uz srdiecko spalene" tak to je uz riadne silna kava ☹

alenka600
5. apr 2012

@digysa @vvia
Nemyslela som si, ze to niekedy na MK urobim a ze aj ja sa necham zatiahnut do provokacie, ale co vy dve robite je fakt uz za hranicou elementarnej moralky. Vam to naozaj pripada az tak strasne smiesne, ked srdce maleho plodu je spalene? Vy si uvedomujete co pisete a na com sa zabavate? Je jedno ako strelena vam pride otazka zakladatelky ale zabavat sa na umrti plodu tak veru takuto moralnu nizinu som na MK uz davno nevidela a to sa tu kazdy den premelie velke mnozstvo urazok.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli