Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Používanie počítača a tehotenstvo

lucy1311
5. apr 2012

Baby, mam podozrenie na tehu, o tyzden idem opat na sono, lebo este nebolo nic vidiet. Bojim sa ziarenia z PC, vraj moze spalit srdiecko ... neviem, co mam robit, ostat doma/ neostat ... je mnoho zien, ktore robia s PC a vynosili ... su tu take?

janie80
5. apr 2012

@alenka600 tiez mi to nepride ako vhodna reakcia na fore o detickach a mamickach.., 😠

moniciak
5. apr 2012

@alenka600 Úplne s tebou súhlasím ja som sa v tehotenstve tiež stresovala z roznych vecí a nepadlo by mi dobre takýto výsmech asi by sa ani im nepáčil výsmech na ich detičky chvála Pánu Bohu že môj morálny kredit mi to nedovoľuje 🙂 A k diskusii...
@lucy1311 Moja keď máš potrebu obmedziť tak obmedz poraď sa s lekárkou (rom 🙂) myslím si že vám nič nehrozí ja som z ultrazvuku mala vždy veľmi šťastný pocit teraz ide najma o tvoj vnútorný pokoj 🙂

vvia
5. apr 2012

@alenka600 a ty si normalna? ja som nepridala ani jeden komentar zakladatelke. smiala som sa na style akym bol koment napisany. preboha ved ziadna matka by sa nesmiala a ani netesila kebyze sa deje z jej dietatom nieco. ja sama momentalne o moje dieta bojujem ktore dufam ze je este v brusku. tak sklidni hormon. niekedy len netreba brat vsetko smrtelne vazne. a ano nechapem preco zakladatelka pri pc sedi pokial sa ho boji. nerobim predsa to, co si myslim ze by mohlo dietatu ublizit. ak je o tom presvedcena tak nech to nerobi a hotovo lebo to fakt vyzera smiesne. ja vas niektore tu fakt nechapem

amexa
5. apr 2012

inak cisto teoreticky - ked uz si ta bylinkarka robi zaznamy, z tych zien co ju navstivili - boli to zeny co mali problem otehotniet tzn ze mali mozno viac problemov (napr udrzat plod) takze brat jej udaje ako neake relevantne je podla mna hlupost... 🙂 to je ako robit si statistiky pocatia na prvy sup v centre asistovanej reprodukcie

alenka600
5. apr 2012

@vvia Ja normalna som. Zakladatelke si koment nedala, ale strasne si chvalila tu osobu, co jej pisala, ze co ked je uz srdiecko dietata spalene. A obe ste tam dali strasne vela smajlikov. Takze ako to je s tym, ze by sa z toho nesmiala ziadna matka? Suhlasim s tym, ze netreba brat vsetko vazne, ale zabavat sa na spalenom srdci plodu - no zo ziadneho uhla pohladu nevidim priestor na zabavanie sa.

lucka127
5. apr 2012

@lucy1311
ahoj nemusis sa bat moja praca je len za pc a book som mala prakticky na brusku aj na kolenach a malicky je uplne v poriadku 😉 😉

katarinnak
5. apr 2012

@lucy1311 Ja verim tomu ze v dnesnom vyspelom svete je viac skodlivych veci ako prospesnych. Urcite PC neprospieva a myslim si ze to ma nejaky vplyv, takisto mobil. Ale dufam ze babatko je v brusko dobre chranene. Ja robim v praci kde nas je asi 200 ludi v jednej velkej miestnosti a vsetci robia na PC, plus tam mame wifi. A poviem Ti pravdu som z toho nervozna. Tiez sme k dietatku neprisli jednoduchou cestou a asi aj o to viac ma to okolie trapi. Preto robim pol tyzdna z domu a som kludnejsia. Takisto ma Dr hned vypisal na PN, ale nesla som. Ak ta PC znervoznuje, chod na PN, aspon na zaciatok. Budes kludnejsia a nebudes si tak vycitat ak sa nedajboze nieco stane. Drzim Ti palce aby sa potvrdilo tehotenstvo. A babule ktore tvrdite ze to urcite neskodi a ze Vas prekvapuje naivita inych ludi, mate nejake dokazy??? To ze si myslite ze Vasmu dietatu nic nieje neznamena ze nemohlo byt na tom este lepsie. A tiez si nemyslim ze by sa to roztrubilo do sveta, ak by sa aj zistilo ze to nejako skodi...ved by prisli firmy o prachy. Ja si osobne myslim ze byt opatrny neznamena byt naivny.

vvia
5. apr 2012

@alenka600 prepis mi text kde by som ju strasne chvalila za to ze sa smeje spalenemu srdiecku... ukludni sa a potom pis ja sa fakt nemienim nad tebou rozculovat mam svoje problemy a ty sa staraj o tie tvoje ak nejake mas. lebo ocividne sa tu strasne nudis

vejula
5. apr 2012

jaaaj baby aka chyba že zo všetkym 😅 samozrejme malo byť so všetkym 😉

miskaska
5. apr 2012

Môj názor: srdiečko bábätka to nespáli...Čo to vlastne znamená, že spáliť srdiečko? Každopádne stále nie je preskúmané, čo takéto žiarenie môže spôsobiť. V dnešnom svete sa mu nedá vyhnúť. Paniku však robiť netreba.

maca_p
5. apr 2012

@estterka ako si mozes byt ista, ze prave UTZV vysetrenie sposobilo kamoskam potrat? na SVK mas tiez len 3 , vlastne 4 utzv vysetrenia ak pripocitam potvrdenie tehotenstva. avsak ak nechces, nemusis ich absolvovat. 😉

jabadaba
5. apr 2012

nespali srdiecko, neboj. Treba ale dat pozor na notebook, nepokladat si ho na brucho, prilis hreje. A lepsie je asi pracovat mimo wifi siete, skor na klasika pevne pripojenie k sieti namiesto tejto bezdrotovej. Rovnako by som nenosila mobil niekde vo vrecku na bruchu. Isto su sposoby ako sa chranit a ako eliminovat vplyvy ziarenia. 😉

alenka600
6. apr 2012

@lucy1311 suhlasim s @jabadaba nemusi sa nic stat a s najvacsou pravdepodobnostou sa nic nestane, ale vlastne vsetci ludia by sa podla moznosti mohli branit elektorsmogu. Take ako pise jabada - mobil podla moznosti nenosit vo vrecku, doma alebo v kancli ho dat dalej od seba, vecer mozez doma na noc vypnut wifi, nedavat notebook na brucho, lebo hreje. Ale dnes mas ziarenie vsade, takze nevyhnes sa tomu, ale bud kludna

katka3012
6. apr 2012

.......to,co je za otaku,to kde si pocula ???...........no coment 😝 ved v dnesnej dobe ,by sme nemohli uz asi nic,lebo skodlivych je uz tolko veci ........

gubcikova
6. apr 2012

najlepšia poloha bola ked som pc mala na bruchu a mám krásne zdravé 2 deti.

habibi78
6. apr 2012

@lucy1311 a ty mas kolko rokov?? 😕 😕

lucka1987
6. apr 2012

skus precitat napr http://www.enviromagazin.sk/enviro5_2/pocitace.... skodlive su aj indukcne dosky varne ked tehotna zena vari.. aj mobilne telefony, aj televizory zapnute aj radia aj navigacie GPS ...........

pokial niekomu vadi elektromagneticke vlnienie, elektromag. pole, ci opticke ziarenie tak mozte rovno vyhoti vsetku elektroniku a nastahovat sa do pralesa.. no zial uz ani tam nie je 100% izolacia od tychto veci. vo svojej podstate zijeme zivot nam skodlivy , pretoze v kazdodennom zivote pouzivas nesmierne vela veci, o ktorych ani netusis z coho sa skladaju a ake ziarenie vydavaju ...

nelam si z takymito vecami hlavicku, je to zbytocne a stresujuce .

a pokial ti to ozaj neda spat a budes sa bat tak doporucujem si postavit Faradayou klietku a cele tehotenstvo ostat v nej .... 😉

lucka1987
6. apr 2012

@lucy1311 a mimochodom , to ze sa bojis je uplne normalne aj ja som sa bala.. zakazdym.. takze presne viem ake mas pocity ..... bojim sa aj teraz.. bat sa budeme stale.. je to udel matiek sa bat o svoje deticky ... nemysli hned na najhorsie.. je milion veci, ktore mozu skodit plodu, a aj samotnemu cloveku, a aj keby tych milion veci vynechame z nasich cinnosti, tak aj tak sa moze stat to, co nechceme.
srdiecko je taka vec.. je to malinkata bodka v tvojom brusku .. je taka malinka ze ju nevidiet aj ked tam je.. vidiet ho az ked zacne bit. niekedy skor, inokedy neskor.. nie je napisane ze napr v 6 tt uz musis mat srdiecko.. ja som mala koncom 8 tt .

kessinka
6. apr 2012

@lucy1311 Ahoj 🙂 V prvom rade sa prestaň stresovať, stres je najväčšia pliaga a podľa môjho názoru je rozhodne škodlivejší ako každodenná práca s PC, telefonovanie a ďalšie veci. Ako už písali niektoré mamičky, v súčasnosti je tých škodlivých vplyvov v našom okolí viacero, nielen žiarenia z PC, ale sú tu aj mobily, televízory, mikrovlnky a kopec ďalšej elektroniky. A ak by si sa jej všetkej zbavila, vždy sú tu wifi siete (ak bývate v paneláku tak kľudne ich môžeš mať v okolí aj desiatky a nič s tým nenarobíš), vysielače operátorov a podobne. Nepíšem ti to ale kvôli tomu aby som ťa viac stresovala, skôr preto, aby si si skúsila uvedomiť že toto všetko absolvovali (takmer) všetky mamičky ktoré majú deti, keďže asi málokto žije na samote v lese bez elektriky a iných moderných vymožeností. Tvoja bylinkárka hoci má skúsenosti s bylinkami a je v tom (predpokladám) dobrá, ťažko môže ale posúdiť dôvody potratov svojich klientiek. Keď sa robia výskumy, je potrebné vylúčiť mnohé ďalšie faktory ktoré by mohli do toho vstupovať a ovplyvniť výsledok (napríklad to pričasté vyšetrenie ultrazvukom, ale tiež mnohé ďalšie), čo tvoja bylinkárka nemala ako.
Takže moja rada je jednoduchá, hlavne sa nestresovať a (minimálne snažiť sa) myslieť pozitívne, napríklad si skús predstavovať dieťatko v brušku, ako rastie a vyvíja sa 🙂 Sila našej vlastne psychiky je obrovská 🙂 A pre tvoj dobrý pocit kľudne obmedz používanie PC, napríklad aj tým že ak máš notebook nebudeš si ho dávať na bruško ale budeš pri ňom sedieť normálne za stolom, a po návrate z práce si namiesto oddychu pred telkou/pc prečítaj dobrú knihu alebo sa choď prejsť niekam do prírody 🙂

Prajem ti pekný, oddychový predĺžený víkend a držím pästičky nech to všetko dopadne dobre 🙂

lucy1311
autor
6. apr 2012

dakujem Vam baby, ktore ste mi sem dali NORMALNE prispevky ako ludia, ktori citia a chapu ... ku komentom typu "kolko mas rokov?" sa nebudem vyjadrovat, taki ludia mi za to nestoja, aj taki sa najdu medzi nami, ktori nepoznaju slovo empatia ... ja som celkom velmi citlivy clovek, vsetko si prilis pripustam a prezivam, takze preto som dala takuto "stupidnu" otazku ... viem,ze elektrosmog je vsade, to som si uplne vedoma,nezijem na majeri, len konkretne to PC mi bolo spominane, lebo podla nej je asi najsilnejsi ziaric z tych beznych elektrospotrebicov ... ja sa uz nejako zariadim a snazim sa ukludnit, aj teraz som sem dosla asi na 10 min. a ideme von na prechadzku ... PC sa nemozem celkom vyhnut ako tu bolo spomenute, ze preco tam teda sedim, kedze pracujem s PC, to by som musela byt 9 mes. PN ... doma to eleminujem na minimum ... a dakujem aj za radu ohladom ultrazvuku, druhy mam naplanovany o tyzden, ale asi nepojdem, pojdem az o dva, vtedy by uz urcite malo byt vidiet aj akciu srdiecka ... aby som tam nebehla 100x ... lebo ked teraz zbadaju len gestacny vak a zas mi povedia ze o tyzden, ci bude srdiecko, tak ziadna slava ... nejako to vydrzim ... snad to bude dobre. Dakujem tym, ktore sa ma tu snazili povzbudit a prajem vsetko dobre!

mandragora22
6. apr 2012

@lucy1311 ahoj, ja som bola pred tehotenstvom bezne v polohe, ze vecer som si lahla pred TV, pohodlne sa oprela o stenu a notebook som mala polozeny na bruchu. medzi nim a bruchom som mala este paplon. takto som fungovala roky a nezmenilo sa to ani v tehotenstve, akurat som s tym prestala, ked mi uz notebook balansoval na velkom bruchu, co bolo asi v 6-7 mesiaci a az do konca samozrejeme, navyse v tejto polohe a vo vyssom stadiu som uz ani nedovidela na obrazovku, kedze bola kvoli bruchu vysoko, musela som potom polohu zmenit 😀 😀 😀 no ale dieta mam tu a je zdrave, az na bezne detske choroby a vsetko je v poriadku. dnes uz aby si sa bala aj cistu vodu z vodovodu pit, lebo nie je uplne v poriadku 😉 😉 bud opatrna, ale zas prehnane nestresuj. pokial budes pri pc sediet uplne normalne, za stolom napr., nic sa nestane 😉 😉

mandragora22
6. apr 2012

@lucy1311 a na ultrazvuk som chodila prve 3-4 mesiace 1x do tyzdna, bola to sucast kontroly v ramci liecby a udrzania tehotenstva 😉

jabadaba
6. apr 2012

@lucka1987 akurat, ze v tej Faradayovej klietke netreba mat mobil. 😀 Tak totiz funguje aj auto, najma za burky.

Dievcata, nesmiala by som sa zasa tak tej otazke autorky temy. Ono nas ten smiech asi casom prejde az sa dostavia nasledky zatial neodhalenych negativnych ucinkov vsetkych tych vymozenosti, ktore nas obklopuju. Srdiecko plodu sice nic nespali, ale kludne mozte zalozit svojim detickam na tumor mozgu prikladanim mobilu na jedno miesto. Uz je potvrdene ako sa tkaniva v mieste prikladania mobilu zahrievaju, u deti su tkaniva ovela tensie a priepustnejsie. Takze napr. mobil uplne mimo babatiek je namieste, nie je to vobec k smiechu. Kolkokrat vidim mamicky ako pomaly sestmesacnym detickam prikladaju mobily k usku akoze sak nech pocuju tatinka....no ja by som kludna nebola.

Asi sa velmi branit nemozeme, kedze vsade kde sa pohneme sme obklopeni ziarenim ci uz z vysielacov mobil operatorov alebo wifi sieti a pod. Ale aspon to minimum ako neprikladat PC priamo na brucho, fungovat skor na pevnej sieti ako bezdrotovej a pod. mozme spravit. Kto chce ten to spravi, komu to je smiesne nech sa smeje...

janie80
6. apr 2012

Tiez by som sa nesmiala otazke... Podla toho, co tu uz @lucy1311 napisala je myslim kazdej z nas jasne, ze sa k babatku nedopracovala lahko... A navyse, pravdepodobne je to prave ta bylinkarka, ktora ju dokazala upokojit a pomoct k otehu. A preto je len logicke, ze jej veri... Bohuzial, teraz jej dopomohla akurat tak k vacsiemu stresu... 😔

lucy1311
autor
6. apr 2012

@jabadaba velmi spravne! ako tu uz jedna baba spomenula, dnes je biznis so vsetkym vratane liekovej politiky a vysledky, ze nieco je skodlive sa castokrat dostavia po 20 rokoch! Pekne si to vystihla ...
@janie80 a ty si to tiez vystihla 🙂 ... 3 roky beham po dr., hore-dole Bratislava a uz som z toho unavena ... a teta bylinkarka mi dopomohla k // uz po 4 mes. jej "liecby" ... takze preto to tu rozoberam, lebo mne vela ku pochybam netreba 😀

janie80
6. apr 2012

@lucy1311 neboj, vsetko bude dobre... Tvoje babatko nechce vystresovanu mamicku, lebo ani ono tak nebude v pohode... 😉 drzim palce a potom daj vediet, ze ste ok... 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli