Pozitívny triple test

dada7701
29. jan 2013

Dozvedela som sa o pozitivnom triple teste na DS, neviem aká pravdepodobnosť, len mi telefonicky volal lekár, zajtra idem k nemu.... máte takúto skúsenosť, a ako to dopadlo...čítala som,že nie sú veľmi spoľahlivé...a tie stresy okolo toho ??? Mám už 36 rokov, budem prvorodička,tak sa dosť bojím....

itusa6
24. jan 2014

@xlolax80 ahoj, čítam tvoju správu a chcela by som sa spýtať, čo presne sa nás na tej konzultácii budú pýtať? na čo sa mám pripraviť ? a on tie odpovede hneď vyhodnoti ,či ako? Prosím napíš mi ako to prebiehalo. ďakujem

elisssasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elisssasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
itusa6
24. jan 2014

@kinna
@elisssasa ďakujem vám veľmi pekne kočky za podporu, Verím, že všetko bude dobre 🙂

xlolax80
28. jan 2014

@itusa6 ahoj, uz si to moc nepamatam. myslim, ze sa pytali na rozne choroby v rodine a blizkom pribuzenstve. a potom sme sa tam bavili o tej pravdepodobnosti , ktora vysla v testoch. no a musela som sa rozhodnut, ci pojdem na amniocetezu alebo nie. inak ja som nesla a nakoniec sa to nastastie nepotvrdilo : )

itusa6
28. jan 2014

@xlolax80 dakujem , už som bola na tej gen. konzultácii

elisssasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kofoluska
3. feb 2014

@dada7701 Nestiham citat celu diskusiu, takze naozaj len moja skusenost. Otehotnela som tesne pred 33kou, rodila som ako 33rocna. Takze vekovo sme si blizko. Tiez to bolo moje prve tehotenstvo. Tripple test vysiel pozitivny. Isli sme na konzultacie s genetikmi a ti nam vysvetlili, ako tie tripple testy vlastne funguju. Je to len vypocet pravdepodobnosti postihnutia DS a este asi troma dalsimi najcastejsimi chromozomovymi mutaciami. Vysledky nejakych hodnot z krvi a UZV sa hodia do pocitaca a ten na ich zaklade vypocita pravdepodobnost postihnutia. Nic viac, nic menej. My sme vsetky odbery a UZV absolvovali neskor ako sa to bezne robi, pretoze sme neskoro prisli na to, ze som tehotna. Napriklad hodnota sijoveho prejasnenia sa meni z tyzdna na tyzden a ak sa nemeria vtedy ked ma, tak nemusi vyjst dobre - a je to jeden z parametrov, na zaklade ktorych potom pocitac vypocitava pravdepodobnost.
Dva dni pred amniocentezou som bola na morfologickom ultrazvuku. (MUDr. Feldmara zo Sanatoria Koch si dodnes neviem vynachvalit, je to uzasny lekar.) Vsetko bolo v poriadku, zrazu z pozitivneho tripple testu bola pravdepodobnost na postihnutie len 1:750. Doktor hovoril, ze jeho znama mala pravdepodobnost 1:2 a ma zdrave dietatko. 🙂
Cize asi takto - my sme sa rozhodli pre amniocentezu, lebo sme xceli mat istotu. Doktorka nas (dnes uz viem ze uplne zbytocne) vystrasila. AK by si sa aj Ty rozhodla pre amnio, nemusis sa bat. Vpich sice nie je prijemny, ale je to v pohode, celu dobu je dietatko monitorovane ultrazvukom. Dolezite je, aby si dodrzala tri dni kludu na lozku po zakroku. 🙂

itusa6
4. feb 2014

@elisssasa na gen. konzultácii? no nijak , odporučil amnio , zajtra idem :(

elisssasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
itusa6
5. feb 2014

žienky už to mám za sebou , vzorka plodovej vody odobratá , vôbec to nebolelo, strach bol väčší 😲

zuzanak89
5. feb 2014

@itusa6 tak už si len počkať na výsledky, ktoré budú určite v poriadku 🙂, držím palce

itusa6
5. feb 2014

@zuzanak89 VERíME TOMU 🙂

zuzanak89
5. feb 2014

@itusa6 tak to sa teším, my sme si prešli tým istým 🙂

lallya
5. feb 2014

ahoj, mne vyšiel 2x pozitívny tripple test, som o niečo staršia ako ty a tiež prvorodička, dopadlo to tak, že mám krásnu a zdravú dcéru; stres som si užila až na genetike, kde mal poslal gynekológ,tú genetičku by som v zuboch vyniesla, tie jej hlúpe reči - o tom, čo príroda zariadi....- a manipulácia, aby som šla na amniocentézu, len tak budem mať istotu a blá-blá-blá, odmietla som amnio... a povedala som si, že sa nebudem rozčuľovať, myslím, že som urobila správne, mám krásne bábo, z ktorého sa teším deň čo deň a tej genetičke mám sto chutí poslať foto môjho bábätka, aby videla, že nemá čo manipulovať s tehotnými ženami, nie sme choré, sme v najkrajšom období života ženy, kto nezažil, nepochopí 😵 neboj, upokoj sa, tie tripple testy by mali zrušiť, pretože sú hlavne o štatistických údajoch, čiže blud... uvidíš všetko bude OK

gretocka
5. feb 2014

ahojte, napisem vam ako sme to prezivali my: mam 32 rokov a pri druhom tehotenstve mi taktiez vysiel pozitivny tripple test na DS. Boli sme na genetickej konzultacii v Ziline. V podstate sme sa nedozvedeli nic zasadne, iba ze ak chceme mat istotou, treba podstupit amniocentezu. Kedze babatko sme boli rozhodnuti prijat nech bude akekolvek, odmietli sme odber plodovej vody. Nasledny morfologicky ultrazvuk vysiel dobre, ziadne znaky svedciace o postihnuti neboli pritomne. Istotu sme mali az po porode, dovtedy sme mohli len dufat 🙂

Pan profesor Cisarik bol velmi mily, do nicoho nas netlacil, len nam predostrel moznosti. A trochu s nadsazkou povedal, ze DS je najlahsia z genetickych poruch, ktore u nich diagnostikuju.
Moje okolie (mamka a svokra) to niesli o poznanie horsie ako my. Ja som si cely cas hovorila, ze ak ma byt babatko postihnute, tak o to viac potrebuje maminu, ktora mu da pokojny vyvin. To bolo v tych dnoch jedine, co som pren mohla urobit - Upokojit sa a verit a tiez sa tak trochu pripravovat co ak....

Amniocenteza ma sice iba 1% hrozby predcasneho porodu, ale kedze moj prvorodeny syn je predcasniatko, nechcela som to riskovat...

tchaliak
6. feb 2014

@gretocka to je v skutocnosti to 1% nie je o predcasnom porode, ale potrate, no bohuzial su to stare data, ktore na dnesne amniocentezy neplatia 😉 .

celasapremenim
21. feb 2014

inak som si ista, ze pri amn je to percento rizika vyssie, lebo oni odmietaju velmi vela potratov posudit ako nasledok amn, hoci je to velakrat jasne po nej
to mam potvrdene aj od gynekologa, ze je to tak

zunkasi
12. máj 2014

ahojte,
necitam celu diskusiu, chcem len povzbudit tie z Vas, ktorym vysiel tiez pozitivny trip. test a hladate tu utechu ako ja pred par mesiacmi 🙂
vysla mi pravdepod. na DS 1:70, mam 33 rokov. samozrejme mi doporucili amniocentezu, ale odmietla som. bola som na morfolog. ultrazvuku u 2 velmi dobrych odbornikov: MUDR. Cunderlik (Bratislava) a MUDr. Grochal (Martin). (inak pristup od oboch fantasticky.) obaja potvrdili, ze ani jeden znak nezodpoveda DS (hoci na 100% to nemozu vylucit, ale to chapem, ze mi nemozu slubovat 100%-ne istoty, stacilo mi, ze vsetky znaky sa im javili byt v poriadku), tak ma to ukludnilo. zaciatkom maja som porodila krasneho velkeho zdravuckeho chlapceka.
je to moje druhe dietatko, pri prvom som nemala ten test pozitivny.
drzim Vam vsetkym palce 🙂

vabeda
10. sep 2014

@andrejka1974 ahoj,a aky si mala výsledok,mne dnes lekar oznamil,ze mam 1 :6,strsne sa bojim

katarinka289
11. sep 2014

@adelsa aj mne dnes na obed volala lekarka,ze hodnoty mam zvysene Idem k nej o hodinu.Koncom mesiaca mam 35.verim a dufam,ze bude vsetko OK,nakolko som mala nepravidelnu menstruaciu a aj pri prvom UZV ked som podla cyklu mala byt v 7tt,tak povedala,ze to vyzera na 5+nieco. Aj mi na poradni ukazovala,ze nosova kosticka tam je a v zatylku sa ziadna tekutina nehromadi.Ja som objednana na morfologicky,tam vidi presnejsie vsetky detaili a mozne odchylky.Budeme mat zdrave babatka neboj 🙂

katarinka289
11. sep 2014

@adelsa jej az teraz pozeram,ze to uz je stary prospevok.Takze vsetko OK?

adelsa
11. sep 2014

@katarinka289 ano moj maly uz ma pomaly rok je zdravy 🙂

katarinka289
11. sep 2014

@adelsa Prave som prisla od lekarky.Riziko 1:65,no sama povedala,ze este sa to riziko u ziadnej pacientky nepotvrdilo.Zajtra sa objednam na genetiku.Bola si?O com to vlastne je? Na amnio nechcem ist

adelsa
12. sep 2014

@katarinka289 ja som tiez amino odmietla, nechcela som riskovat a sama som citila ze dieta bude zdrave. mne robili genetiku cez 3D ultrazvuk, tam zistili aj tie dva znaky DS. este si pamatam ako mi lekar vravel, ze ake je tazke vychovavat dieta s DS a ze mam stale cas na premyslenie.ale ja som verila sebe a nie výsledkom. dokonca som pocula neviem ci je to pravda, ze v nemecku tie testy z krvi zakazali, lebo su velmi skreslene.takze viem, ze dieta mas zdrave.

katarinka289
12. sep 2014

@adelsa ktore dva znamy to boli? Ta nosova kosticka a tekutina v zatylku? Ja by som ich normalne zalovala.Aj kamosku lekar cele tehu strasil,ze jej dieta bude mat Downa a je zdravy

adelsa
12. sep 2014

@katarinka289 na srdci a na ladvinach.

katarinka289
12. sep 2014

@adelsa vo stvrtok idem na genetiku a 13.10 na morfologicky.Verim,ze sa to nepotvrdi

adelsa
12. sep 2014

@katarinka289 ok, dzim palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre