Reakcia okolia na pohlavie

elisadavinci
2. jún 2012

Ahojte, chcela by som si len vyliať srdce, trošku sa posťažovať ☹ . Som tehotná a práve pred pár dňami som sa dozvedela, že čakáme chlapčeka. Mne bolo uplne jedno, čo to bude, hlavne nech je zdravé, mojim jediným snom je, aby som toto tehotenstvo dotiahla do úspešného konca, keďže sme pred 2 a pol rokom prišli o babatko. Keď sa dakto opýta, čo to bude a poviem, že to bude chlapček, tak každý tak smutne, ľutostivo reaguje, že no škoda. kamoška dokonca vyše hodinu vyplakávala, že ona chcela aby to bolo dievča, lebo už vyhliadla krasne ružové šaty, ktore mi chcela kupiť. Dokonca svokra povedala, že ma lutuje, že budem mať ďalšieho chlapca a že svokor bude sklamaný keď sa to dozvie. čo je s tymi ľuďmi??? Mna tieto reakcie trapia. Stretli ste sa aj vy s takýmito reakciami, ako ste na ne reagovali?

anulka1000
2. jún 2012

ja mám tiež dvoch chlapcov a som šťastná, že sú hlavne zdravučký ako píšete aj vy. Aj ja ked som čakala druhé bábätko tiež mi vedšinou hovorili stále o dievčatku, ale ja som každému povedala že mi je to jedno hlavne že to bude zdravučké dieťatko, ja som už po amniocentéze vedeľa na 100% že to bude chlapček a bola som sťastná že je v poriadku. Nechápem prečo niektorým zaleží na tom či to bude chlapec alebo dievča a nie na tom či bude dieťa zdravé.

usacek79
2. jún 2012

@elisadavinci inak teda mne sa nad tym rozum tiez zastavuje, lebo neviem v akej spolocnosti ti ludia ziju, ale co ja poznam muzov, tak vsetci len o synoch snivaju, praveze sa tak vseobecne povazuje za skvele, ak je prvorodeny syn - to uz snad od prehistorickych cias!
aj moje kolegyne, co cakali deti, tak s hrdostou oznamovali, ze to bude SYN a vsetci praveze hovorili, ake je to stastie...
takze ti ludia, co nejako kretensky reaguju pri oznameni pohlavia, by podla mna presne tak isto reagovali aj keby si im oznamila, ze cakas dievca, hermafrodita, chobotnicu atd atd 😠 proste asi sa im tazko prejavuje radost nad stastim inych, tak sa snazia to prevratit to tak, ze vlastne ta treba lutovat, nebodaj by si totiz mohla byt stastna a to by tie zatrpknute ochechule tazko rozdychavali! 😠
isteze kazdy by si predstavoval, ake super by bolo mat chlapca-dievca/naopak, no je to predsa uuuuplne jedno, moja mama ma dve dcery a tiez pocuvala "kedy uz bude syn"... to su take vseobecne dristy, ani to netreba pocuvat, rovno na to povedat, ze "ja som presne toto pohlavie mala vysnivane" - hoci by to bol aj siedmy chlapec v rade 😀

ja som po 2 potratoch a teda beriem uz barsco, len nech JE a je zdrave 😵 ziadne vymyslanie o pohlavi, to ma len vytaca, co tu citam!
uzivaj tehu a raduj sa s chlapciatka 😵

leonetka
2. jún 2012

ja si myslim, ze ludia maju niekde hlboko zafixovane, ze parik chlapcek a dievcatko je ideal a podla toho potom hodnotia. mozno to ani nemyslia v zlom. zatial to vidim takto no ak raz budem konecne tehu, mozno si to "uzijem" aj ja. ale chapem, ze taketo staranie sa do sukromia lezie na nervy. mna sa momentalne kazdy vypytuje ci sa uz zadarilo a pri kazdej prilezitosti, oslave sa s priblblym usmevom pytaju ci mi mozu naliat alkohol. 😠

betina1984
2. jún 2012

Nikdy som sa s tym nestretla, u nas sme boli same baby. A chlapec sa nam narodil po 53 rokoch,prvu som mala dcerku a rovnako sme sa na nu tesili, ako keby to mal byt aj chlapec. Potom som mala dvojicky, parik. Bolo by mi jedno, aj keby to boli dve baby, alebo dva chalani, my sme sa hlavne tesili, aby sa narodili zdrave a donosene, ine ma netrapilo. Tak sa netrap ani ty a tes sa, ci to bude chlapec, alebo dievca. A keby som mala 8 deti a mali by rovnake pohlavie, bolo by mi to jedno, len nech su stastne a zdrave.

amadora
2. jún 2012

@elisadavinci jaj presne s tým istým, tiež dokonca cudzí ľudia sa ma pýtali napríklad v banke keď som bola so starším synom a druhým v brušku že čo to bude a keď som povedala že chlapec tak že "no, však nevadí, hlavne nech je zdravé..." som kukala ako žaba z prachu že aké "nevadí", však ja som sa tešila že budem mať dvoch chlapcov tak aké nevadí... ľudia sú blbí keď tak musím povedať...

dusko14
2. jún 2012

@elisadavinci To je hlúposť zamýšľať sa nad pohlavím....koľko šťastia, že môžeš mať dieťatko. Ja som roky túžila a dúfala a bolo by mi jedno, keby sú aj štyria chlapi....čo by dala za také šťastie žena, ktorá nemôže mať dieťa.
A ako na to reagovať? Pousmej sa nad ľudskou hlúposťou.....

home1
9. jún 2012

@elisadavinci to ma mrzí že maju takýto postoj...su to hlupaci a zrejme si neuvedomuju že najdôležitejšie je zdravie babatka a nie to,či budete mať druheho alebo piateho chlapčeka..... ja mam dievčatko,môj manžel od začiatku tvrdil že to bude dievčatko,mal vybrate meno..a aj to dievčatko je a velmi ju lúbime,je uplne úžasna,mojkačik,pusinkovadlo 😵 😵 a keby aj druhe bolo dievčatko,no a čo???budeme ju takisto lubiť 😉 ale už som sa stretla v okolí z názormi,že "no už len toho syna treba" 🙄 prečo nepovedia že surodenca??aj ked som bola tehotna tak viacerí hlavne chlapca tipovali,ale prečo?ved je to uplne jedno 😉 😉 My budeme šťastní rovnako či bude druhe dievčatko alebo chlapček.... ale chapem ťa že ťa to zamrzí ☹ hlavu hore,nevšímaj si ich,jedným chom dnu a druhym von 😉 Prajem ti krásne tehulkovanie 😵 😵 😵

elisadavinci
autor
10. jún 2012

Ďakujem Vám baby za povzbudivé slová, už je to lepšie. nie žeby okolie reagovalo normálne ale aspon si to ja tak nepripúšťam.

zmrzlinka
10. jún 2012

moj svokor ked sa dozvedel,ze cakame chlapca,tak mi povedal,ze je to dobre....ze co by sme s dievcatom robili.....ze by nam ju akurat tak niekto (s prepacenim) osukal......ako zenu ma to dost urazilo 😠

srdecne gratulujem k chlapcekovi a prajem krasne tehulkovanie a zdravie celej Tvojej rodinke 😉

ejuska79
10. jún 2012

@elisadavinci stretla, ale opacne...ked sa svokra dozvedela ze cakame dievcatko, nic ine nerozpravala, ze boze ona chcela chlapca a chlapci su zlati a aka je sklamana a ved jej este moze dorast pipik a urcite sa lekar mylil a podobne..ani za nou nechodila..mala ju ani nepozna (sme z jedneho mesta) a ja ju odvtedy nemozem ani citit...kred sa dozvedela ze druhe bude chlapec utekala mi blahozelat, tak som jej povedala co to do duse...tiez nechapem taketo reakcie, je to trapne a este to vykrikovat tehotnej mamicke co sa tesi na svoje dietatko...kaslat na nich !!!!

elisadavinci
autor
10. jún 2012

@ejuska79 dobre si robila, aj ja by som ju poslala do teplých krajín. otras takto preferovať niektoré pohlavie. ☹

jabadaba
10. jún 2012

svokor bude sklamany? Tak na to odpoved, ze sklamana si Ty a to z ich hlupych reci. 😉 Ludska blbost je nekonecna a zial, neexistuje na nu ani liek. A to v prirode je vraj bylina na vsetko. Na toto ale priroda pozabudla. 😀

crapula
10. jún 2012

☹ to snad ani mozne neni... ti ludia si uz nevazia nic! ja ti prajem pevne nervy a hlavne zdraveho chlapceka

saranata
10. jún 2012

Kedze prave zazivam v podstate to iste tak ti len poviem neries,my budeme mat pravdepodobne tretiu dceru a to o com pises pocuvam vsade,suseda pani v stanku na trhu v rodine a pod,ja uz sa len usmejem a neriesim,nema to vyznam.
Tiez sa napocuvam. Zase???? A skoda.... A no mohlo vam to vyjst a podobne.......a co mi malo vyjst????? Chceli sme dieta a otehotnela som pomerne rychlo,porodila som dve uzasne dcery a porodim tretiu CO mi ma byt luto???
Prajem ti vsetko dobre a zdrave babatko🙂

mariynka
10. jún 2012

stretavam sa s takymito reakciami a je mi z toho zle!!! ti ludia si neuvedomuju, ze dieta je dar?! a ze ho treba prijat, nech je akeho pohlavia je a nech je ake je.. wrr.. stretla som sa s podobnou reakciou, ktora ma troska zmiatla, ale len na par sekund, lebo hned na to som si uvedomila, ze najdolezitejsie je, aby bolo babo ocakavane, milovane uz v brusku a hlavne zdrave.. ved ako sa asi citi dieta, ktore vlastna matka odmieta len kvoli pohlaviu? ach jaj.. poniektori naozaj vidia a hladaju problemy tam, kde nie su.. uzivaj si tehotenstvo a kasli na reakcie inych.. budes mat dvoch syncekov, ktori budu ochranovat svoju milovanu mamicku 🙂 🙂 🙂

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babofka
10. jún 2012

ja mam dvoch chalanov. v rodine to nikto neriesi, ale babky na dedine obcas hodia "lutostivu" poznamku 😀
mozno so mnou nebudu vypekat v kuchyni, ale ked ich vidim v 3-ke vyvadzat s ockom... 😵
mne sa pri mojich synoch otvorili uplne nove perspektivy (mam 2 sestry). futbal, hokej,..... 🙂
kym sa oni budu venovat "chlapskym" veciam, budem si moct aspon nohy vylozit 😉

horana
10. jún 2012

Az mi rozum zastava nad reakciami podobneho typu. To fakt ze clovek uz aj strati rec, lebo ved co sa da uz povedat na take "perly". Mozno nieco v style "na hruby pytel, hruba zaplata":
kamoske so satockami: Esteze je to chlapec, lebo inak by si moje dieta mala rada len kvoli diere medzi nohami a kvoli tomu ze na tento vesiak mozes navlekat ruzove handry, nie kvoli nemu samemu a osobnosti ktorou bude, co by bola asi trochu skoda. Takto si aspon nad vyberom darceku budes musiet viac ponamat mozgove zavity, co naopak na skodu vobec nie je...
svokrovi: esteze takto nepremyslala tvoja mama, ci ano a bol si bol len doma trpeny? Lebo inak neviem pochopit sklamanie chlapa, ktory ako som doteraz myslela dokaze dat svojim vnukom chalanom nieco z toho pocitu ze byt muzom je super.

slavkask
10. jún 2012

necitala som predchadzajuce prispevky... podla mojho nazoru ludia zabudaju mysliet (citit) nesebecky..ak takto niekto reaguje je to preto, ze on nieco chcel, on si nieco predstavoval, a pritom (pomoc!) oneho vobec nejde...kasli na nich! 🙂teraz ide o maleho cloviecika a maminu a o to, aby sa spolu citili dobre ...a potom kolko ludi, tolko chuti...ini by boli cely bez seba, ze to bude znova chlapec! dvaja bratia, ved to je super🙂 neboj, aj ti tvoji budu este radi! a teraz pri takychto reciach nepocuvaj..."vypni", pohladkaj si brusko a prihovor sa svojmu synkovi ;)

mijunik
10. jún 2012

@elisadavinci Prečítala som Tvoj príspevok môjmu manželovi, že čo to za blbí ľudia sú okolo Teba a môj mužíček Ti odkazuje "aby si si z toho nič nerobila a pošli ich všetkých do r..i"... 😀 Súhlasím s ním. 🙂 Keď sa Ťa niekto spýta, čo čakáte (mimochodom, ono je to úplne jedno, hlavne, že je v brušku bábenko a že je zdravé) a prípadne tušíš zase nejakú nemožnú reakciu, odpovedz, že "čakáme bábo"... Ja by som asi povedala že "mačiatko". Je mi ľúto, že Ti Tvoje okolie takto hnusne kazí náladu, evidentne im nedocvakáva, ako sa potom cítiš. Ja ani celkom nechápem, načo je ľuďom tá informácia, či je v brušku chlapček alebo dievčatko. Veď sa to dozvedia, keď sa drobec vyliahne. Ak chcú kupovať vecičky, majú na výber aj neutrálne farby. My máme šesťročnú dcérku a keď som čakala druhé bábo a dozvedela som sa, že čakáme chlapčeka, tak som bola z toho taká celá nesvoja, lebo som si nevedela predstaviť, ako sa budem o chlapčeka starať (myslím umývanie a prebaľovanie). 😀 Veľmi rýchlo som zistila, že to nie je zas tak veľký rozdiel... 😀 Ľúbime ich oboch rovnako a najviac na svete, aj všetci starí rodičia, aj tety, ujovia, celá rodina. Inak, kamarátka, čo sa tešila u Teba na dievčatko, tá nech si kúpi bábiku a môže ju prezliekať a navešať na ňu kopec šatočiek, keď jej len o to ide... Fuj, ale som hnusná! 😀 No nič, Ty si nedaj nikým pokaziť radosť z Tvojho tehotenstva, užívaj si a na blbé reakcie je odpoveďou úsmev. Nebudú chápať! 😀

katren
10. jún 2012

@elisadavinci nam tieto dve detiy vysli do paru a v utorok sa dozvieme, koho mame tretieho....ale akonahle zacnu taketo odpovede, hned zacnem na tu otazku "co to je" /tiez blba otazka, pretoze tam je clovek a mali by sa pytat KTO to je. 🙄 / odpovedat ze "dieta".....tym si usetrim zopar nervov....tiez mi bolo pri vsetkych jedno, koho v brusku mame, hlavne aby bolo zdrave....to, ze sme vedeli pred porodom bola len taka ceresnicka zo zvedavosti 😉
Mojho svagra stale trapia s otazkou svadby.....a vies co im odpoveda ze kedy bude svadba????ze v sobotu 😀 😀 😀 😀 no my ideme vzdy do kolien, bo to je taky odbijak jak svet 😀 😀 😀
netrap sa tym 😉 to ti nepomoze.....

monhla
10. jún 2012

Ja radšej preto nechcem vedieť pohlavie dopredu - veď sa to po narodení dozvieme a na 100 %. ľudom vravím, že čakáme BÁBETKO. U nás je situácia opačná, v rodine samé baby a ani môj otec ani svokor nemajú ešte vnuka /len kopec vnučiek 🙂 /. Ale keď sme svorka "popichovali", že možno sa raz zadarí aj chlapec - keď nie teraz, tak nabudúce 🙂 - len sa uškrnul a zahlásil: "To je jedno. Aj ďalšia baba, veď už si zvykám 😀 ". Takže viem, že vnuk by ho veľmi potešil, ale aj ďalšiu vnučku BUDE ĽÚBIŤ a to je hlavné. Prajem veľa šťastia a zdravé bábetko - a je jedno či to bude chlapček, alebo dievčatko.

simmi80
10. jún 2012

Moj otec ma dve dcery. sestra ma 9r dceru, potom sme boli obe so sestrou narovnako tehu a obe sme cakali dievcatka. Tie priblble poznamky ze kedy bude dedo DEDOM, ked este nema vnuka. Moj otec je stastny ze ma babinec. Ked som bola tehu, tak sa tiez kazdy pytal ze co cakam. A otazky: Dievca? Zase dievca? a to si chcela dievca? akoby som mala na vyber. Ja som bola stastna ze sa nam vobec tak rychlo podarilo a ze tehu bolo bezproblemove a sme vsetci zdravi. Ludia su sprosti a ublizuju akoby zamerne. Posielam aj ja dedkove baby 🙂 a este chyba nasa fenka Justina..

elisadavinci
autor
11. jún 2012

jaj baby, som rada, že nielen ja som obklopená ľuďmi bez rozumu a kúska citu. ja sa tak teším, že moj zlatúšik rastie, kopká, že od radosti vždy keď sa niekto opýta, čo sa skrýva v brušku musím vytárať, že čakáme chlapčeka. ale už sa budem musieť zahatať, lebo včera zas blbá grimasa a poznámka že: "noooo, veď nevadí". keď to povie niekto, kto ma nepozná, nepozná môj osud, tak ešte prepáčim, ale hovoria to ľudia z blízkeho okolia, ktorí vedia, že som jedno babatko stratila a ako ťažko som sa s tým zmierovala, že som mala na začiatku problémy a bála som sa že stratím aj toto bábo, hlavne títo by mali vedieť, že mne nezáleží na pohlaví, ale chcem mať ďalšie dieťa.

potvorka88
11. jún 2012

Ja som sa obavala takych blbych reci, tak som sa dohodla s manzelom, ze pohlavie chceme vediet, ale nikomu to nepovieme. Pri prvom tehu som sa chvalila, ze cakame chlapceka a nestretla som sa chvalabohu so zlymi alebo blbymi reakciami. Skor som tajila meno. Nechcela som pocuvat, ze preco prave take. Aj v tomto su ludia blbi. Sice je pravda, ze moj tatko bol trosinku sklamany a chcel vnucku, ale rychlo ho to preslo a teraz by ho nedal za 10 dievcat. Skor ma teraz trapi,.ze vacsina ludi vie, ze zase mam zdravotne problemy a komplikacie ale prva otazka je ci naozaj neprezradime co to bude, ako to, ci sme v poriadku. ☹

xena22
11. jún 2012

Myslim si ,ze je lepsie niekedy pohlavie nevediet, ja som si dva krat nedala povedat a nechala som sa prekvapit 😉 takze vsetky dobre mienene rady a nazory som znasala o to lahsie, ze stale som mala sancu naplnit kazdeho predstavy , niekto mi prial dievca, niekto chlapca ... pri druhom tehu som tiez stale pocuvala ze urcite to bude zas chlapec a aj bol - no aspon vidno ze mi ludia ozaj priali 😀 😀 😀 ja viem ze kazdy sa tesi, ze ma krasne zdrave dieta, ale ja som trosku sklamana bola 😅 mozno ani nie sklamana ale skor zmatena, ze co teraz???? Ale bol to len taky pol minutovy sok, zvykla som si velmi rychle.... no a tretie mame dievcatko, nebolo to na sone vidiet ci je dievca ale ani mi nikto nepovedal,ze to bude chlapec 😀 tak tam bola mala svetla nadej, ale cim blizsie som bola k porodu, tym mi to bolo viac jedno 😉

mia258
11. jún 2012

Ja som aj na druhe tehu pocuvala... A co budes teraz robit?? Nechas si "to"? Popripade nechceli verit a mysleli si, ze si robim len srandu z nich. Len otvarali usta, ked som povedala, ze "to" bolo planovane.
Mm chcel strasne dceru, ale jasne, ze by nebol sklamany ani z chalana, len proste chcel mat princeznu. A splnilo sa mu to, bude to dalsia baba. Mne to bolo jedno.

Ja mam zas pocit, ze okolie lepsie vezme ked sa narodia napr tri dievcata ako traja chlapci 😨 Absolutne nechapem preco.

anetkaadamko
11. jún 2012

v mojom okolí sú zasa chalpci numero uno.........Mať 3 alebo aj 2 baby je "tragédia" :D............ja som túžila po chlapcovi strašne..............boli sme 3 sestry a jeden brat............chudák bol vždy diskriminovaný :D

dadda02
11. jún 2012

S takymi ludmi nic. Ich reakcie jednoducho vypovedaju o vyske ich IQ.

babulina
11. jún 2012

my mame doma parik, ale mna tiez priserne rozculovalo ked na otazku co cakame sme povedali ze chlapec (prva je dcera), ze je parada to vam teda vyslo, vacsinou sme im odpovedali ze nie nevyslo my sme chceli dve baby 😀
ale samozrejme sa z tomaska tesime 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre