Skúsenosti s amniocentézou

natalia
9. okt 2012

teraz vo štvrtok musim ist na amniocentezu,vzhladok k tomu že mam 38 a nemala som dobre krvne vysledky...velmi sa bojim ako to dopadne...vela som čitala o tom že može dojst aj k potratu...a to čakanie na vysledky bude asi najhoršie... 😖 budem rada ked mi napišete ake ste mali skusenosti zo zakrokom...a ake boli dosledky....po amnio...

nikalv
9. okt 2012

@natalia ja som bola na nej, v BA na tej sukromnej klinike... neviem ako sa vola... nakolko v nitre uz nebolo miesto.... bala som sa, triasla som sa ale nakoniec som bola prekvapena ze to nic nieje... neboli vobec nic.... vysledky som mala na druhy den,,, a bolo vsetko ok......

emily_666
9. okt 2012

veď si už písala do podobnej témy, aj ti baby poradili, načo zakladať novú ?

natalia
autor
9. okt 2012

@nikalv vysledky si mala na druhy den,tak rychlo?

nikalv
9. okt 2012

le samozrejme som si musela za to zaplatit

nikalv
9. okt 2012

@natalia ale samozrejme som si musela za to zaplatit

dida38
9. okt 2012

ja som bola 2x, bolo to moje/nase rozhodnutie, jedina indikacia bol moj vek...pre mna to bol zakrok v pohode, pocitovala som to ako ked ti beru krv alebo pichnu injekciu...ziadna bolest ani "blby" pocit....v ten den kludovy rezim a potom som fungovala klasicky.... samozrjeme mala som urcite obavy, aby sa nieco nestalo, ale ta istota bola pre mna na prvom mieste....samotneho zakroku sa netreba obavat...

cerez
9. okt 2012

Samotný zákrok naozaj nebolí, je to rýchle a ako predo mnou písala, celý deň dodržiavať kľudový režim. Na výsledky som čakala 3 týždne. Dôvod prečo som ja šla na amniocentézu do Martina boli zlé výsledky v 15 týždni, výsledky poukazovali na ráštep chrbtice. Výsledok dopadol dobre, dcérka je zdravá. Držím ti palčeky nech všetko dobre dopadne!

ingrid22
9. okt 2012

Ja som ju tiež absolvovala kôli veku a podozrenie na M.Downn.Samotný zákrok sa dá zvládnuť uplne v pohode,Jeden vpich,za pár minút je po zákroku.Doma dom mala 1,5r dievčatko...takže kludový režim som dodržala iba 1.deň.Najhoršie je čakanie na výsledky.....U nás dopadli dobre a máme už 2,5r zdravé dievčatko.

lilysk
9. okt 2012

@natalia Ahoj tiez som mala 38 a vysledky som mala zle aj 3D ultrazvuk ...hrozne som sa bala uplne som bola mimo ...ked som si lahla a uz mi sli brat plodovu vodu tak mi bolo az mdlo ...a potom mi tam nieco natierali na brucho nejaky dezinfektant a asi o 10 sekund som zacitila len take stipnutie ...cely cas som mala oci zatvorene a som ocakavala nejaku hrozu ...trvalo to len chvilocku a lekar mi hovori ,ze uz mozem ist 🙂)) Ani som nevedela ,ze uz to urobili ,takze ten strach absolutne nebol opodstatneny ...potom som 2 hodiny lezala na lozku a isla som domov -doma kludovy rezim nic nedvihat ...kedze som uz mala 3 rocnu dceru doma vela sa lezat nedalo 🙂
Za vysledky som si priplatila -myslim ,ze 300 eur to bolo spolu a mala som do 48 hodin . Vsetko bolo nastastie v poriadku .
Netreba sa bat treba verit ,ze vsetko bude ok .
Drzim palce

andrejka1974
9. okt 2012

ja som bola az dvakrat pred 4 rokmi ked som cakala starsiu dcerku vysledky som mala z krvi zle ale amnio dopadlo skvele mam krasnu zdravu dcerku a druhykrat som bola minuly rok koli veku mam uz 38 a tiez vsetko bolo uz ok a mam teraz 6 mesacnu dcerku nebolelo to vsetko prebehlo rychlo a neboj sa vsetko bude ok

danu
10. okt 2012

@natalia opytaj sa v temach, na ktore ti dala linky katren

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre