Som v 5 týždni a embryo zaostáva v raste o týždeň

gervidda
15. nov 2012

Ahojte, dnes som bola prvy krat u doktora na vysetreni. podla jeho vypoctov som v 5tt tehotenstva, no na utz sa ukazalo, ze plod zaostava v raste o jeden tyzden. A kedze viem aj presnu hodinu splodenia, tak to nemoze byt vypoctova odchylka. Ma niekto podobnu skusenost?

sjusiquatro
15. nov 2012

No toto som este nepocula....

luky1313
15. nov 2012

ahoj, aj ja som mala niečo podobne ale asi v 4 mesiaci tehotenstva, doktorke sa stale nepozdaval plod že je menši o tyžden, aj že je stale menšia hlavička ako ma byť, potom som bola na 3d a tam sa potvrdilo že je všetko v poriadku, mala je zdrava, ma 2,5ročka

sjusiquatro
15. nov 2012

@luky1313 no nepoviem v 4 mesiaci ale v 5 tt...?

veronicka88
15. nov 2012

mna sa v piatom tyzdni doktor opytal ci som neprekonala zapal slepeho creva, ze to ani nemusi byt tehotenstvo:-O myslela som ze umriem, ale nastastie som zvyknuta na takych tych hrrr doktorov co ta vyplasia a potom je to ok...a o tyzden mozes meskat, to sa zisti neskor, aspon pokial viem...kazda ma iny cyklus...hlavu hore a usmev...uvidis co ukaze dalsi ultrazvuk...

lucul
15. nov 2012

ja som mala v 10tt malu o 2tt mensiu, a vsetko v poriadku, dohnala to presne, u nas sme vedeli presne kedy sme zamiesili, v pohode to babo dozenie 😉

katren
15. nov 2012

@gervidda ja som mala vsetky tri tehu babatka o 2tt mensie, tato posledna dokonca az 3tt, takze klud 😉

karin1234
15. nov 2012

ahoj, nic to nemusi znamenať, kolkym mamám čo všetko nahovoria lekári a pritom miminká su zdravučké a v poriadku len doktori zabudaju, ze nie všetci su tabulkovy. kamoške hovorili aby uzivala vitaminy,ze dieťa je male ze má len 2,5 kg a narodil sa 4kg. hlavne bud kludná.

racerunner
15. nov 2012

v 5tt bývá velmi často vidět teprve prázdný gestační váček, tak bych z toho zatím nedělala žádné závěry...taky jsem si myslela , že vím přesně, kdy k tomu došlo a byli jsme cca o 1 tt mladší 😀...

bets
15. nov 2012

@gervidda
dolezite je, co bude o tyzden, ako plod narastie. taky vonkajsi znak, ze nieco nie je v poriadku casto byva, ze zmiznu tehotenske priznaky, ale take co boli, lebo nie vsetky tehotenske priznaky musia mat vsetky tehotne zeny. treba cakat a mysliet pozitivne. aj ked ja som ten typ, co musi veci vediet, tusit, lepsie sa potom s tym vyrovnam, ako ked pride nahly sok so zlou neocakavanou spravou.

janie80
15. nov 2012

@gervidda A viete, kedy bola ovulacia? Lebo ak nie, tazko hovorit o nejakom zaostavani... Ja som napriklad mala ovu az na 28DC, u doktorky som podla poslednej MS bola az 8tt+3, ale babo bolo velke len na 5tt+5 - to prave kvoli tomu dvojtyzdnovemu posunutiu ovulacie plus dalsich 5 dni, ktore sme uz dobehli 😉 tie dva tyzdne ani nedobehneme, ale to nie je dolezite, hlavne, nech je v poriadku...

jaaty
15. nov 2012

mnohé ženy v 5t ani netušia, že sú tehotné 😀 . Takže posudzovať veľkosť plodu je podľa mňa trošku scestné. Každopádne, nabudúce odporúčam sa radšej pýtať hneď doktora - ak Ti niečo nie je jasné, a nie sa zbytočne stresovať 😉 . Držím palce, bábätko bude určite OK.

carodejnica
15. nov 2012

Mne bábo zaostávalo od začiatku - v 8tt bolo ako 5tt, chodila som raz týždenne na kontrolné utz, ale žiaľ, skončilo sa to v 10tt missed abort. Dr. mi to vysvetlili ako nejakú mutáciu pri delení buniek, dieťatko možno bolo poškodené, takže zrejme si to príroda sama takto vyriešila. 😒 Ja som to nakoniec aj tak zobrala, že proste prirodzený výber, aj keď jedno mi to samozrejme nebolo ..... 😢
Ale samozrejme, nemusí to byť tvoj prípad, neboj sa, ako píšu maminy, sú aj dobré skúsenosti. Treba myslieť pozitívne. 😵

nelynka
15. nov 2012

ako pise bets dolezite je co bude o tyzden na UZV, ci narastie tak ako ma, alebo sa to zastavi..

ale ja som 5x mala presne to iste, ze plod nerastol tak ako mal.. raz na prvom UZV bol mensi o tyzden, a na kontrole narastol uz len o 2mm..nasledoval kyret.
druhykrat v 6tt zodpovedal 4tt a do tyzdna uz bol plod zdeformovany..dalsi kyret
a tak vsetky tehu skoncili tym ze plod sa nevyvija a nerastie tak ako ma..

drzim palce nech to nie je tvoj pripad a nech to do tyzdna bobek dkrasne dobehne 🙂

carodejnica
15. nov 2012

@nelynka pozerám tvoj pas, to mi je ľúto 😢 😢 😢 😢

nelynka
15. nov 2012

@carodejnica aj mne, dakujem.. ale nenarobime s tym nic..len musime verit ze sa to raz mozno podari dotiahnut do konca 😉

pavlina26
15. nov 2012

...ahojky holky, chci se jen poradit...zeptat na zkušenosti. Totiž jsem v pátém týdnu a dnes jsem byla na gyndě na ko a dr. mi řekl, že skoro nic nevidí, že je ten gestační váček tak maličký, že se dá jen odhadovat...to je asi špatné, že?? Je možné, že to mimi ještě dožene?? Jsem z toho moc špatná :-/ na další kontrolu jdu hned příští týden....

rubinka
15. nov 2012

@pavlina26 - podľa mňa si tam bola zbytočne skoro, ja by som skôr ako v 7-8.tt radšej nešla lebo naskôr žena stresuje že tam doktor nič nevidí potom že neni ešte srdiečko. V 5.tt väčšina žien nemá ešte nič tak kľud, doktori vedia zbytočne vystrašiť.

pavlina26
15. nov 2012

@rubinka děkuju za názor...já už jsem jednou těhu byla a právě to skončilo potratem, mimi se v 9 týdnu přestalo vyvíjet, tak jsem měla strach...a on mě právě vyděsil ještě víc s tím, že se teď taky špatně vyvíjí.

rubinka
15. nov 2012

@pavlina26 - ale šak čo tam chce tak skoro vidieť okrem gestačného vaku? Nechápem tých doktorov.

pavlina26
15. nov 2012

@rubinka on byl celkově dnes hodně nepříjemný,....mám tam jít za týden znovu, tak snad už tam něco uvidí a snad už bude mít taky lepší náladu....

cajova_lienka
15. nov 2012

@gervidda mne povedal dr. v 5tt ze to nevyzera na zdravu graviditu, ze tam su nejake dutinky ine ako maju byt, ze gestacny vacok je prazdny a ze sice priroda je mocna carodejka ale ze sa mu to nepozdava - teraz je malinka uz tesne pred porodom a gravidita bola v poriadku 🙂

jenny.kay
15. nov 2012

@pavlina26 Hlavně neházet flintu do žita. Mně taky ze začátku doktorka nic neviděla, pak strašila mimoděložním, v 7+2 tt už bylo srdíčko a teď je tomu pížleti už skoro rok. Holčině, co se mnou ležela na rizikovém v 5 tt doktor řekl, že se embryo špatně vyvíjí, je zaostalé a ať ho dá pryč - no, a má o 2 měsíce staršího klučíka. Ono je to tím, že člověk kolikrát pádí k doktorovi zbytečně brzy, jen objeví // a pak ho to zbytečně stresuje. Přeju hodně štěstí, ať dopadne vše dobře

anjelicek26
15. nov 2012

@gervidda - v piatom tyzdni je babo bodka alebo väcsia bodka, podla merania osobne je to o milimetroch a odchylka aj o tyzden raz-dva... toto bby som fakt neriesila. Hlavne je tam, kd ma byt, uz bude rast...

pavlina26
15. nov 2012

@jenny.kay moc děkuju za podporu, snad jsem vyjukaná zbytečně (moc si přeju, aby to tak bylo) a příští týden tam něco uvidí a bude spokojený...já tomu mimískovi věřim, že se mě bude držet zuby nehty a snažit se hezky růst...jen nevim, proč mě ten doktor tak zbytečně děsil, měl takové divné řeči kolem, škoda mluvit...ještě jednou děkuju za uklidnění!!

romantika
15. nov 2012

zbytecne chvatate, utz meri velice orientacne, ja ve vasem tydnu nemela jeste ani gestacni vacek. vse je velice individualni, na zavery je jeste brzo. Bohuzel dneska si na netu vyctete kde co a pak v tom akorat kazdy tape. sice vite hodinu souloze ale to neni hodina oplodneni, nekomu to trva 12dni, nekomu 5. takze vyckejte, na zavery je jeste brzo.

matozazzo
15. nov 2012

Moje obe boli vzdy o cca 2t mensie... Aj sa narodili do 50cm a do 3kg a dnes su obe skoro o hlavu vyssie od rovesnikov 🙂 Ked som cakala 1., presne v 5. tyzdni mi doktor povedal, ze podla vypoctov mu to nesedi, nech pridem o 10 dni a uvidime srdiecko. Mne to nesedelo kvoli tomu, ze som mala cyklus po 31 -32 dnoch, nie 28.

ladik1
15. nov 2012

romantika má stopro pravdu. hl. nepanikařit, to ničemu nepomůže 🙂 klídek, dobrý jídlo, relax a poroste to, poroste 😀

flopo
15. nov 2012

@sjusiquatro presne tak.mne zistili ledva v piatom tyzdni tehotenstva,ze som tehotna a nie este ze je plod o tyzden mensi 🙂 to je volaka mylka.

ppapajade
15. nov 2012

holky mě při synovi před 14ti lety pokaždý prí utz říkal doktor jakej je velikej a syn byl pak v termínu a měl 2.80kg a ja se polovinu těhu bála jak budu rodit velký ditko tak bych to taky už moc neřešila🙂) jo a tyky mi řikal 3x že to bude holčičika tak to bylo taky velký překvápko..nosil pak doma ružový dupačky🙂)

simonkazga
15. nov 2012

ahoj, to vôbec nič nemusí znamenať. Mne lekár v 6tt oznámil, že mimi zaostáva o 2týždne. O týždeň sme sa vrátili na kontrolu a rozdiel bol 6dní. V 20tt bola Emma presne "tabuľková" a teraz v 34tt je o týždeň väčšia ako rátali. Vidíš, aké sú ich výpočty presné. 😀 Hlavu hore!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre