Šunka v tehotenstve

55minnie55
29. okt 2015

Posledné dva týždne mám asi každý deň šunku. Strašne mi chutí. Myslíte, že to nie je dobré, keď ju jem tak často? Neosbahuje tiež tak vitamín A ako tlačenka alebo paštéta?

bianca
29. okt 2015

jedz co ti chuti.Telo vie co potrebujes.Ja som 3 mesiace jedla len hrianky s cesnakom (doteraz ma muz traumu z toho a ked vytiahnem hriankovac tak zvysi pozornost) a po porode som nedala do seba nic okrem chleba s maslom a sunkou a neako ma nenapadlo ze by sa nieco moholo stat.Bola som rada ze aspon nieco dokazem dat do seba

maria_u
29. okt 2015

@55minnie55 predpokladám, že jej nezješ každý deň kilo, takže kľud a nohy v teple... nestresuj sa pre prkotiny...

meluela
29. okt 2015

@55minnie55 akurat tie dusicnanove soli bez ktorych sa ruzova sunka neda vyrobit nie su nic moc .. pripadne ine pridavne latky pokial je sunka menej kvalitna (glutaman, vselijake chemikalie co ju drzia pokope ak je zo separatu a napumpovana vodou ..)
mozes skusit uvarit sunku doma, ak tam nedas tu rychlosol tak nebude ruzova ale do siva ... bude vsak zdravsia
nda sa to pripadne suplovat inou formou mäsa (na tenko nakrajane pecene mäso napr.)?
vit. a by som sa zas tak neobavala, obcas si mozes dat aj tu tlacenku/pastetu .. tiez podla moznosti co najvyssej kvality/domacu

iukas
29. okt 2015

ako bolo spomenute, ak ju nejes na kila, vobec sa tym nezaoberaj. ja som prve mesiace tolko vracala, ze jedine skoro normalne jedlo boli pre mna doma pripravene sunkove rolky s chrenovou slahackou, len tie som mohla🙂 potom som ich par mesiacov nemohla ani vidiet, ale preslo to🙂

lorela
29. okt 2015

Šunka sa denne jesť určite neodporúča. Občas si daj 😉

8291
29. okt 2015

@55minnie55 tiež si myslím ze si daj kludne co ti chutí.ja som všetko jedla načo som mala chuť ale zasa nie kilo.zdravé potraviny?a to sú ake?bio potraviny premňa sú tie ktoré moja rodina a známy dopestuju doma a viem ako ich pestuju.inak bio potravinam neverim!!!ja som počas celého tehu každú noc okolo 1-2 hod.musela zjesť horalku a jablko,to proste museli byť každú jednu noc.

lorela
29. okt 2015

@8291 Zdravý jedálniček neznamená len domáce alebo bio potraviny, zdravý jedálniček je predovšetkým a hlavne vyvážený a pestrý. A je len bonusom, ak si človek aspoň časť dokáže zadovážiť zo záhradky alebo z domáceho chovu 😉.

ena70
29. okt 2015

tak takéto prkotiny ozaj nerieš...daj telu čo si pýta... keď pomyslím koľké mamičky v tehotenstve fajčia, tak z toho mi je na grc... nie z nejakej šunky... ja keď som bola tehotná, tak som mala taký týždeň že som v kuse jedla chlieb s maslom a medom a hrnček kakao. a to ráno o tretej!! 😀 😀 😀 😀 .. nič sa mi nestalo, akurát že syn nemá rád med 😀 😀 ...takže nerieš a užívaj si tehotenstvo 😉

ena70
29. okt 2015

@8291 tuším sme mali obidve nočné výjazdy za mňamkami 😉

8291
29. okt 2015

@ena70 no na to fajčenie som alergická,ked som prvýkrát potratila a odchadzala som z nemocky tak vonku v županoch dve mamicky s bruchami ako svet vypalovali zobáky a neboli to ciganky.nemali problém fajčiť ani počas hospitalizacie.mňa skoro vtedy vyrútilo

ena70
29. okt 2015

@8291 tak to ti verím! mňa by tiež asi vykotilo. niektoré sa veru nepoučia nikdy... mne cigarety vadia stále. proste toto je niečo, čomu nikdy neprídem na chuť. nedávno boli fotky ako také mimi v brušku musí znášať vrtochy takýchto bezohľadných mamičiek... hnus. toto je problém a nie tehotenské chute 😉

bajana
29. okt 2015

@55minnie55 vitamin A obsahujú predovšetkým výrobky z pečienky, takže nie šunka

55minnie55
autor
20. nov 2015

Čiže ak zjem 15 dkg šunky raz za týždeň, je to ok?

permanentka
27. jan 2016

ja som dostala strasnu chut na šunku, z vela jedal mi je zle momentalne 😒 nevadi ked denne zjem aj 8 platakov? kupila som morcaciu detsku 83% masa 🙂

silaviat
27. jan 2016

jasom prvy trimester jedla v kuse klobasu s hranolkami potom som presla na mandarinky ... chute sa menia takze kludne si daj subky kolko chces aj tak zachvilu prejdes na nieco ine .. poznam zenu co nikdy nepila tvrdy alkohol a v tehotenstve kazde ranp musela mat stamprlu inak sa isla zblaznit ... dr jej to nezakazal vraj kym nepije litre lol

candii
21. feb 2016

Ja som cele tehu papala sunku 🙂

evittam
21. feb 2016

Moje nervy, ženy - jedzte to čo ste jedli aj pred tehu a normálne fakt všetko - a nečítajte kraviny na nete a podobne - mať vaše problémy a ministrov plat.........
Nie, lepšie bude keď nebudete vôbec nič jesť až na zdravé a super "bio" potraviny, zavriete sa do sklenenej gule na celých 9 mesiacov....a potom porodíte a urobíte to isté aj s bábätkom. Trochu zdravého sedliackeho rozumu stačí a je všetko v poriadku..... 😉

evittam
21. feb 2016

@permanentka Opováž sa to čo len do úst vložiť - kým to nie je overené "bio", zdravé, bez gramu tuku a podobne.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ale nie - teraz k veci - žena, jedz normálne na čo máš chuť a stravuj sa tak ako aj pred tehu.... neboj sa-nič sa nestane ani tebe ani tvojmu bábu..... 😉 Možno neuveríš, ale ja som to tak robila, žiadne kraviny na nete som nečítala a mám dve zdravé, šťastné, spokojné a krásne detičky. 😉

autumn11
21. feb 2016

ja som mala v tehu tiež šunkové obdobie a som tu 🙂 Potom paštekové a tak ďalej. Mne v tehu bývalo na začiatku dosť zle a mohla som len určité veci a zelenina a ovocie k tomu nepatrili. Keď som si dala banán, ktorý inak milujem a jem každý deň, tak som hneď skončila nad wc misou.

qwertxy
21. feb 2016

Urob si domácu šunku, je to brutálne jednoduche. Potrebuješ len mäso a soľ, a sunkovar - kúpiš v tescome, ja som v tehotenstve jedla len domácu, okrem toho ze je to čisté mäso, je aj chutnejsia 😉

jana_eyre
21. feb 2016

ja som pri druhej dcere milovala salamu vysocinu.. netusim kolko som jej jedla, ale urcite to nebolo par platkov.. dcera je zdrave a vesele dievcatko.. teraz mam tiez chut na vseliake nezdrave veci, dam si ked mam chut, ale nie vela.. /dnes som neodolala a dala si kusok syra brie a je mi fajn 🙂/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre