Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

moneszka226
16. jún 2016

@matilda72
Ja neviem
Oni my uz v 12 týždni zobrali krv na vsetko a dnes som mala výsledky take a automaticky my hovorila ze musím ist na trisomytest alebo neskôr z plodovej tak som si vybrala trisomy
Trosku si ma Ukludnila tym ze je to skoro a kazdy týžden môžu byt ine

moneszka226
16. jún 2016

@matilda72 v prvom trimestry my vobec nic nerobili
Az v 12 týždni začali brat krv moc
V 14 týždni my vyšiel DS 1:250 co my povedala ze je zle a musím ist na trisomy
Ale ze sa nemam bat lebo to hlavne vek robí
Tak teraz uz neviem a zbytočne sa stresujem kazdy den kym nebudem výsledky
To co si ty spomínala o takom niečom my ani len nehovorila

moneszka226
16. jún 2016

@tecko28 nechápem tomu
Z triple testov zevraj kvoli veku mam syndróm 1:250 na DS
Teraz z trisomytestre testu tiez z veku budú predpokladám počítať tak tam budú prsné hodnoty a ine

tecko28
16. jún 2016

@moneszka226 nie trisomy test uz stanovuje karyotyp plodu, to znamena, ze bude vidno ci na niektorom chromozome je o jeden viac, cize trizomia, je to o otm istom ako amniocenteza kde to urcuju z plodovej vody a mas super doktora, ze ti neodporucil hned amnio, co je invazivna metoda

matilda72
16. jún 2016

@moneszka226 no mne merali NT a brali krv na papp-a a ostatné veci ktoré sa robia v prvom trimestri no a v dalšiej kontrole ked budem v 16tt tak mi budú robiť tripple testy a v 19tt idem na morfologické - sono 🙂 🙂 tak možno ti robili ten papp a nie triple ???

moneszka226
16. jún 2016

@matilda72 sestrička hovorila ze na triple testy my berie krv
Mne nic nemerala
Iba krv a moc
A papp ani len nespomenula
Uz aj z papp by my vyšli testy 1:250 naDS?

moneszka226
16. jún 2016

@tecko28 ja som sestričke hned od začiatku hovorila ze kvoli veku pojdem na trisomy test aj ked som nevedela ze mame riziko na DS

looola
16. jún 2016

@moneszka226 Nízka hodnota Papp-A obvykle nasvedčuje chromozomálnym abnormalitám. Hodnota pod 0,4 zvyšuje riziko chromozomálnej anomálie

tecko28
16. jún 2016

@moneszka226 nestresuj sa, keby nieco budes mat na to este dost casu. Ver, ze bude vsetko v poriadku 😉

matilda72
16. jún 2016

@moneszka226 NT určite robili to sa vlastne meria bábetko ide o šíjové prejasnenie a to je koľko tekutiny má v hlavičké ak je jej veľa myslím že je to nad 3,2 tak môže mať hydrocefalus. no ju to zvláštne ten triplle ale tak asi vedia čo robia a neboj 1:250 nie je také hrozné mamičky mali aj 1:20 a detičky boli zdravé a dawna sa dá zistiť aj na morfologickom sone. a nemusíš mať testy za 350 e ale zase sú presné a nie sú invazívne. ja som tiež nad ním uvažovala ale idem na tú morfologiu a k tomu mi robili ten kombinovaný test. resp., mi ho budú robiť papp sa porovná s tripple testami. ale neboj bude dobre a nestresuj aj ked si myslím, že ten dr. ta len vystresoval úplne zbytočne

moneszka226
16. jún 2016

@matilda72
Malé my meral ale taka som bola teraz vystresovaná ze som ani nepočula ale miery hovoril ale tolko povedal ze podľa mier je malé v poriadku
V 12 týždni my tiez meral vtedy mal 52mm a 2 voľačo hlavičku
Tak dúfam ze ma naozaj iba zbytočne stresoval a ze testy budú negatívne
Ja po tomto urcite idem na všetky testy co sa len dajú spravit lebo teraz som sa velmi zľakla
Hrozne sa teším na malé a je to vytúžene babo velmi tak chcem aby bolo zdravé a hlavne kvoli veku idem

matilda72
16. jún 2016

@moneszka226 neboj určite bude dobre neboj a vieš aj tie testy nie sú neomylné tak sa veľmi na ne nespoliehaj ale hlavne musíš veriť sebe a bábetku že všetko je v poriadku tak ako má 😉

moneszka226
16. jún 2016

@matilda72 no na tieto prvé sa nechcem spoliehať len som sa zľakla
Ďakujem za podporu

matilda72
16. jún 2016

@moneszka226 pozri ja som mala všetko zo začiatku v poriadku. ale triple testy nie, a stresovala som veľmi a nakoniec sono v martine ani ti nebudem písať čo tam dr. videl. a nakoniec potrat a poviem, ti brali mi aj plodovú vodu a nezistili nič. tým len chcem povedať, že nás stresujú testami ale všetky tie testy ti povedie len tri základ. chromozomove vedy nikdy ti nepovedia či je bábo na 100% zdravé. takže hlavu hore nespoliehaj sa na to je to len stres naozaj zbytočný. čo som sa naplakala no a teraz som po pol roku opäť otehotnela a ak by som zase myslela čo sa môže stať tak sa zbláznim ale ja sa snažím si tehu užívať a myslieť len na to dobré ved čo viac môžem pre drobca urobiť len to aby vedel, že od začiatku ho ľúbime a tešíme sa na neho. tak neuvažuj nad blbostmi a užívaj si že si tehuľka a maličký je v poriadku a nerieš testy, kebyže je to len na mne tak ja si nedám robiť žiadne testy ale po tom čo sa nám stalo ma sledujú resp. malí drobček je pod drobnohľadom preto musím ísť na morfologické sono aj keby všetky testy vyšli na jednotku.

czorky
18. jún 2016

@denisa172
NO mne brali krv v utorok a ja som dalsi utorok volala, ze kde to vazne....to len tak sama som si nasla na ich letaku kontakt a bolo uz poobede, doktor sa neozyval..tak ze je to infolinka tak si tam zavolam, ze co sa deje...no a ta pani tam povedala, ze uz vcera boli testy hotove, ze neviem preco mi neprisla sms, ze mam zavolat lekarovi. Tak som mu hned volala, ale bolo uz po 16tej a to uz tam nerobia, tak volal druhy den rano a povedali mu, ze boli odoslane...a dostal ich az dalsi den, teda vo stvrtok....mala som nervy teda riadne, napisala som, ze nech povedia vysledky manzelovi, ze ja uz to nezvladam...revy, stresy, strach...uf... :( ...ale nastastie vsetko bolo ok 🙂 ...jo a sms mi prisla v piatok...skoro som odpadla...ze to si asi robia srandu, som cakala ze za tie prachy to pojde trosku inak, no sme na Slovensku :( , tak co uz no...aj som chcela napisat staznost, ale kaslem na nich, takze zase len spadam do skupiny tych co nadavaju a nic s tym nerobia, takze kldune sa to moze stat dalsej mamine :( ...to ma mrzi, ale fakt som mala toho dost a nechcelo sa mi s nikym hadat, bola som stastna ze je vsetko v poriadku 🙂 ...

czorky
18. jún 2016

@silica
Viem, ze sa mi to lahko teraz hovori, ale nebud zufala 🙂 ...vsetko bude ok. Robil ti doktor aj ultrazvuk?...ak ano a bolo vsetko ok, tak by si sa nemala bat, pripadne ak ti NT hodnota co sa meria niekedy v 12tt (myslim, ze par stran dozadu som tu o tom pisala viacej) ak ta ti vysla v poriadku, tak toto je ovela presnejsi udaj na urcenie DS a ked bolo vsetko v poriadku, tak urcite je 🙂 ...drzim moc palce a neviem ako by som ti poradila, viem ze vela ludi ti hovori aj pise, ze klud, neboj sa...ale velmi dobre viem ako som mala tieto vsetky reci vies kde...chodila som ako mura, nikoho som pomaly ani nevnimala, len som prezivala (a to mam doma dalsie dve deti)...ani neviem ako vlastne prezivali chudiatka za tie skoro 2 tyzdne...bola som uplne mimo a ziadne recicky mi nepomahali...ja som to teda zo zaciatku brala volnejsie, ale cim dlhsie to trvalo tym ma viac chytalo zufalstvo a napadli mi rozme somariny co ked a co ak...skus si najst nieco co ta odvedie od tychto myslienok, alebo ja neviem, mne nepomohlo nic :( ...mozno ty si silnejsia osoba 🙂 ...drzim ti velmi palce 🙂

czorky
18. jún 2016

@moneszka226
Neboj sa 🙂 ...ja som mala 1:43 a vsetko je ok 🙂 ...

8adriana8
18. jún 2016

@moneszka226 mne vysli zle vysledky krvi aj v 12tt na papp...kde z labaku napisali ze presnejsie budu v 16tt z triple testov....tripl testy mi vysli este horsie...mam 28 a vyslo mi riziko na downov syndron 1:4 ale nastastie trisimy testy to vylucili..ale tak isto som cakala viac ako 5 dni...odo dna zobratia krvi to bolo tusim az 8 pracovnych dni...posledne dni som uz bola zufala ze to tak dlho trva...drzim palce

silica
19. jún 2016

@czorky Ahoj, ďakujem za milú správu. už som sa konečne dočkala výsledkov! je to ok, a budeme mat chlapca 🙂 po 17 dňoch...v piatok poobede mi volali...asi sa to natiahlo aj preto, že doktor mal dovolenku, a tie ostatne doktorky mali na haku..no, bola to hruza, presne ako si pisala, setci ze neboj sa, bude to ok, a ja som mala premenlive stavy, pol dna ze setko je ok, a pol dna, ze co budem dalej robit ak to bude zle...tyzden cakania sa celkom dalo, ale ten dalsi, to som uz len chodila jak matoha 🙂 no a ku kludu mi velmi nepridavalo ani to, ze doktor, ktory mi bral krv na ten prenascan, ma vyplasil ze som v nejakom pokrocilom tyzdni, proste pridal asi dva, objednal ma na sono k inemu doktorovi, ten frfotal ze je to este skoro, a este k tomu tam nasiel aj nejake cysty na mozgu ci co..takze vlastne morfologicke sono, ktore malo zmiernit moje obavy, ich skor este zvysilo..ale teda nastastie je to ok, ked mi volali totalne mi odlahlo, a asi 3x som sa dokola pytala ci je to ok 🙂

czorky
19. jún 2016

@silica
No tak som rada, gratulujem velmi 🙂 ...este tak dva dni to potrva kym ti to dojde a potom sa uz budes len tesit 🙂 ...drzim palce nech aj nadalej vsetko dobre dopadne.

moneszka226
20. jún 2016

@8adriana8
8 pracovných dni? Je napísane ze do 5 pracovných dni bx mal byt výsledok
Vsak dovtedy sa aj zbalznim
Ja v stredu mam 5 pracovných dni a urcite tam zavolám ked nedostanem žiadnu smsku
Pýtajú ta to nehorázne peniaze a tolko cakat ?

looola
20. jún 2016

@moneszka226 5 pracovných dni od obdržania platby( čiže od SMS že im nabehli peniaze na účet )

czorky
21. jún 2016

@looola
No tak to pisu, ale aspon u mna to bolo na 8 den 🙂 ...a druha sms o ukonceni a odoslani vysledkov k lekarovi mi ani neprisla :( ...

czorky
21. jún 2016

@moneszka226
Urcite si zavolaj...ja som dala krv a zaplatila rovno na ruku v utorok rano (prisli mi aj sms o odovzdani do labaku a obdrzani platby)...cakala som, cakala...5 prac dni, mi vyslo na dalsi utork ked nepocitam den odovzdania...vysledky ziadne...tak som tam poovede volala, teta povedala, ze v pondelok boli testy hotove ze ako to, ze mi neprisla sms, hovorim, keby mi prisla tak asi nevolam co sa deje...tak povedala, zavolajte si k doktorovi, volala som mu nic mu neprislo, povedal, ze mozno to v pondelok ukoncili, v utorok odslali tak v stedu by mal dostat vysledky (co uz aj tak je 6ty den, nie 5ty ako slubuju), no a tak dalsi strasny den cakania...myslela som, ze sa zblaznim, zacali mi behat myslienky, ze preco to vsetkym prislo do 5 dni a mne nie, ze urcite nieco nasli atd....no psycho...samozrejme v stedu zase nic...tak tam volal doktor, co sa deje, ze dostal info, ze v pondlok boli testy hotove a je streda a on stale nema vysledky,t ak mu povedali, ze "dnes boli odoslane kurierom"...takze ich odoslali az v stredu rano, zrejme po tom mojom telefonate...takze dalsi den cakania....no hruza...rozhodne treba volat, treba nahanat...oni to beru ako bezny tovar, ale pre nas je to naozaj nieco hrozne takto cakat :( ...drzim palce, urcite bude vsetko ok 🙂 ...

kika691
21. jún 2016

Najdôležitejši je kombinovaný screening do 14tt. Tam sa berie krv,mera tlak a robi sono. (NT)Robí ho len 13 lekárov na Slovensku. Ostatni sa len pokusaju. Triple testy sú len tabuľka .

ivula75
21. jún 2016

@kika691 Ahoj.Ja som mala ten kombinovany test v poriadku ..aj to meranie NT a potom triple test mi vysiel na trisomy 18 1:180 ...trochu mam strach...v prvé dni som si poplakala

czorky
21. jún 2016

@kika691
Uplne s tebou suhlasim, triple su LEN tabulka...len ono to nie je take jednoduche uvadomit si ked ti doktor povie, ze je tam pravdepodobnost DS...stale som si to premielala hore dolu, ale to ze je to len tabulka som zacala napolno vnimat az ked mi prisli negativne vysledky z Trisomy testu 🙂 ...triple by mali zrusit a zamerat sa na nieco presnejsie, lebo triple bohuzial vela krat zbytocne vystresuju maminy :( ....a strach o dietatko ci nasu buducnost s nim je ovela vacsi ako vedomie, ze je to "len" tabulka...je to velky zbytocny strasiak...

kika691
21. jún 2016

@ivula75 mi hovor ja som mala 1:40....

kika691
21. jún 2016

@czorky presne tak to je....i ja som sa naplakala....isla som potom na speci sono aj genetiku až potom som sa ukludnila

bonnie1
21. jún 2016

Aj ja sa hlasim k tym , co mali zle tripple testy. to sa povie , ze ved to su len tabulka alebo tak. ale ono ked sa to fakt stane tak to s buducou matkou zamava

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre