Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

looola
30. okt 2016

@kitchi1 mne povedala ze má takmer rovnaku výpovednú hodnotu ako amniocentéza, mne Trisomy úplne stačil na ukľudnenie , nad amniocentézou následne som ani nerozmýšlala.

looola
30. okt 2016

Ja o Trisomy viem ze z krvi matky sa získa DNA plodu z ktorého analyzujú chromozómy 13,18 a 21 a ich pripadne trizomie ( čiže ich nadpocet, ked namiesto 2 sú 3). Ostatne chromozómy sa neanalyzujú, takze sa vylúčia iba tie 3 najčastejšie chromozómové anomálie a syndrómy ktoré spôsobujú, Edwardsov, Patauov a Downov.

ria2012
31. okt 2016

Kočky nedoberajte sa,musíme si pomáhať a podporovať sa navzájom.Veď nech sú to už také či onake,hlavne nech máme zdravé deti🙂

looola
31. okt 2016

@ria2012 presne tak 😀

kitchi1
1. nov 2016

@ria2012 neberiem to ako odoberanie skor má to povzbudilo keďže ako som písala stretla som sa s lekármi kt trisomy berú s rezervou a až do pôrodu na mňa budú kukat podozrieval aj na bábo lebo som odmietla amnio... ja cítim že to bude ok aj trisomy su ok aj kocky ma v tomto utvrdili tak s prepacenim kašlem na geneticku a lekárov😀

cheeky82
1. nov 2016

@kitchi1 ja trizomy testu absolútne verím a môj gynekológ tiez

nivea777
1. nov 2016

bola tu aj tema o trisomy ze nie su take spolahlive.. lebo jednej pomylili testy,resp. zle vyhodnotili..

8adriana8
2. nov 2016

trisomy nie je 100% ale iba 99% ...tak isto ako amniocenteza....aby boli vsetci chraneny, nikto vam dnes neda 100% istotu lebo keby nahodou tak sa nemozete stazovat lebo je tam 1% ze vidu nepravdive vysledky

emily330
22. nov 2016

Ahojte, nedá mi to nenapísať moju čerstvú skúsenosť. V prvom rade som veľmi vďačná za túto diskusiu, pretože mne osobne pomohla a dodala mi nádej. Tiež mi vyšli hrozné výsledky 1:5, potom 1:17 a na genetike 1:20. Už som strácala nádej tak som bola na amc. Nebolo to také hrozné, no strach neskutočný. Za posledné dva týždne som zostarla tak o 10 rokov, no dnes mi volala dr z genetiky, že náš chlapček nemá Ds. Ďakujem pánu bohu, sme neskutočne šťastní a to isté prajem vám všetkým hlavne zdravé bábätká a veľa pozitívnej energie 🙂

peppermint
2. dec 2016

Ahojte! Rozhodla som sa aj ja zdielať moju čerstvú skúsenosť z prvotrimestriálneho skríningu. Verím, že bude pre niekoho povzbudením, ako boli pre mňa mnohé príspevky za posledný týždeň. Presne pred týždňom v piatok som sa dozvedela, že podľa testov mám výsledky rizika downovho syndrómu 1:18. Aj vzhľadom k môjmu veku (33rokov) je to veľmi vysoké riziko. Rozhodla som sa pre trisomy test. Dnes som sa dozvedela tú najúžasnejšiu správu. Trisomy test je negatívny a čakáme dievčatko ❤ Dúfam, že bude pre mnohé môj príbeh povzbudením🙂

nell77
3. dec 2016

ahoj presne som mala tiez 37 a pozitiv.testy, dozvedela som sa tesne pred vianocami a az o 2 tzydne termin ku Grochalovi do Martina na podrobne sono, kedze aj ja som nechcela amnio a inerrup..Dr. Grochal vidi vsetko, povedal ze zdravy chlapcek a tak to aj je , dnes ma uz vyse 2,5 roka....takze nezufat..tie testy su casto falosne pozitivn. V Rakusku uz sa napr. nerobia.
Drzim palce...

cukruska1920
15. dec 2016

Ahojte...vyšlo mi riziko dawnu 1:8 dnes som bola na trizomy teste tak cakam na výsledky...vysli vám trizomy dobre aj napriek zlým tripple testom?

cheeky82
15. dec 2016
kitchi1
15. dec 2016

@cukruska1920 anoo vysli mi dobre išla som s pravdepodobnosťou 1:5

cukruska1920
15. dec 2016

@kitchi1 ja mám 1:8 😪

kitchi1
15. dec 2016

@cukruska1920 neboj nicc dobre to dopadne mne vysli všetky testy ok okrem jedného ktorý má pripravil o dva týždne života a bolo to peklo ... viem že sa nedá na to nemyslieť ale skúste aby bolo bábo v kľude. Držím palce

cukruska1920
15. dec 2016

@kitchi1 myslíš že je šanca že babatko je zdravé?

kitchi1
15. dec 2016

@cukruska1920 jasne že je šanca ved máš lepšie výsledky ako jaa 😆 a poznám mamičku čo mala 1:2 a tiež zdrave bábo porodila.

cukruska1920
15. dec 2016

@kitchi1 ďakujem ale strašne sa bojím...stále si rozprávam že to bude v poriadku ale mám obrovský strach

kitchi1
29. dec 2016

@cukruska1920 ahojky myslela som na teba dúfam že ste ok. Skôr som nemohla prišiel na náš pôrod a málicka je tu krásna a zdravá.

cukruska1920
29. dec 2016

@kitchi1 ahoj....Ďakujem....Všetko ok a čakám chlapčeka....Gratulujem k babatku

kitchi1
29. dec 2016

@cukruska1920 ďakujem a veľmi sa s vami tesim. Prajem krásne tehotenstvo už bez stresov.😘

zdravy_zivot
30. dec 2016

@peppermint ahojte, ja som mala 1:5 a dnes mám krásneho 8 mesačného synčeka ktorý je zdravý ako buk a už pomaly začína chodiť 🙂 šikula je to

kaciatkotn
30. dec 2016

Ahojte, som ďalšia čakateľka na výsledky trisomy testu. Niekedy budúci týždeň sa dozviem, či bude mať môj poklad v brušku downov syndróm ☹ riziko mám naozaj vysoké, 1:8, tak prosím, držte palce, nech je všetko ok. Ja verím!

looola
30. dec 2016

@kaciatkotn Ahoj, a bola si uz na ultrazvuku alebo zatiaľ len z Tripple testov je podozrenie na Downov syndróm? Viem, aké je to čakať na výsledky, ten týžden som prežívala zle, myšlienky stále sa točili okolo toho, čítala som dokola diskusie, odborné články a pod.o tých výsledkoch čo su akože len " štatistika". Ja som mala riziko 1:73, tiež vysoké, naštastie všetko dopadlo dobre. To je super ze myslíš pozitívne, nech je dieťatko zdravé 😀

ria2012
6. jan 2017

Ahojte kočky,4.1.2017 sa nám narodilo zdravé,veľké dievčatko.Som na ňu veľmi pyšná.Celý čas sme verili ale zároveň aj trpli,aby bola zdravucka,lebo nám vysli zlé výsledky a ona je zdravá ako repa.Všetkým veľká vďaka za podporu a maminkam,ktoré ešte čakajú,držím palce.

kaciatkotn
9. jan 2017

@looola Ďakujem pekne. Dnes som volala dr. o výsledky a dopadli dobre. Ani jedna trizómia sa nepotvrdila 🙂 19.1. na veľké morfologické sono, tak dúfam, že aj tam bude všetko v poriadku, nech už môžem spokojne tehuľkovať 😉

luluciaa
24. feb 2017

Ahojte, moje výsledku tiež nie sú dobré 1:40, amnio som odmietla a som objednaná na sono k doktorovi Grochalovi v MT. NT v 1 trimestri som mala 1,5 mm. Snažím sa byť kľudná, modlím sa, aby bolo dieťatko zdravé....

peppermint
24. feb 2017

@luluciaa Ahoj. Snaz sa mysliet pozitivne. Ja osobne by som na amnio, alebo Trisomy test isla. Ultrazvuk nie je nikdy taky spolahlivy ako vyssie spominane diagnosticke testy. Drzim palce! 🙂

andrejka12324
24. feb 2017

Ahojte mne v tehotenstve vysli testy na dawnow syndrom 1:70 a narodila sa mi zdrava dcerka ma styry mesiace treba mysliet pozitivne aj ja som si tym presla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre