Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

ianitka
21. máj 2011

@majoslava povedz... aj za nas ostatnych... 😠

matja
21. máj 2011

Dievčatá, tie, čo ste mali zlé výsledky z triple testov, brali ste zo začiatku tabletky na udržanie tehotenstva? Čítala som, že aj to môže falošne ovplyvniť testy. Ja som ich brala asi 5 dní... Počuli ste aj vy niečo o tom?

martinka13
22. máj 2011

@majoslava Tiez to lutujem A keby som vedela tiez na genetiku nejdem Je to naprd Prajem vela stastia Budeme v spojeni 😉

matja
23. máj 2011

Tak aj tu v MT je jeden z mála lekárov na Slovensku, ktorý vlastnia certifikát FMF London ako aj Dr. Dankovčík. Skúsim sa k nemu nejako dostať, on ináč nerobí UTZ súkromne.

majoslava
23. máj 2011

@martinka13 ahoj, dnes som bola na genetike... 😖 doktorka bola taká nepríjemná... ale zrušila som ju hned... vypísala mi správu, podpísala som jej, že amino test odmietam a pobrala som sa za mojim lekárom 🙂 objedná ma na 3D do Košíc, že to budem mať lacnejšie ked to pojde cez neho a že som sa už bosť stresovala tak sa mi postará o to 🙂 🙂 🙂 tak som rada že sa tak zaujíma 🙂

martinka13
23. máj 2011

@majoslava Ahoj Mna caka zajtra 11,00 ortiel Idem volat na genetiku do Martina o vysledky krvi Tiez na amnio nejdem Tak potom asi tiez skocim do tych Kosic O 2 tyzdne idem k mojmu lekarovi na sono tak uvidim ci pockam dovtedy alebo ako Ako sa to tam objednava cez lekara? Mozno by mi aj ten moj pomohol Drzim palceky Pa

matja
24. máj 2011

@martinka13 - tak ako si dopadla? Ako dlho si čakala na kontrolné výsledky z krvi? Ako to vyzerá v MT na genetike? Ja tam mám ísť zajtra.

majoslava
24. máj 2011

@martinka13 na tejto stránke je tel. číslo ale že treba poslať sms lebo sa tam nedovoláš http://www.3dultrazvuk.sk/ ja tam pojdem až o tri týždne ked budem v 20 tt. tak držím palce 🙂

matja
24. máj 2011

mne dnes volali z KE, že by mi dali termín až o 3 týždne. ☹

enrikad
24. máj 2011

@majoslava : na genetike si bola u dr. z Lučenca? lebo také nepríjemné jednanie som podstúpila aj ja... ☹

ianitka
24. máj 2011

@majoslava
bolo to take zle? ☹

majoslava
24. máj 2011

@enrikad ano v LC.... taká stará nesympatická doktorka 😖

majoslava
24. máj 2011

@matja ja som objednaná na 9.6. práve mi volal doktor 🙂

majoslava
24. máj 2011

@ianitka skôr nudné a čakala som tam 2 hodiny na doktroku len preto, aby sme prešli môj a manželov rodokmeň...

ianitka
24. máj 2011

@majoslava
dakujem - si mi dodala istotu, ze fajn, ze som to zrusila pred tyzdnom

majoslava
24. máj 2011

@matja ja som brala od začiatku duphaston... minulý týžden som ich prestala brať...

majoslava
24. máj 2011

@ianitka zamálinko 🙂 keby že viem o čom to bude, tak sa tam ani netrepem zbytočne...

enrikad
24. máj 2011

@majoslava : tak viem presne, ktorá, ja som u nej tiež bola pre výsledky.... ☹ za peniaze by sa s tebou aj rozprávala aj by ti poradila... 😅

martinka13
24. máj 2011

@matja Ahoj Tak som sa tam dnes dovolala Znizili mi rizok na 1:140 No ziadna slava, ale lepsie ako to bolo Cakala som od minulej stredy Pytala sa ma este po telefone na rodokmen, pracu a pod. Pockam teraz na sono v 20. tyzdni To by mohlo odhalit pripadne problemy Ak by tam nieco nebolo ok tak sa objednam do tych Kosic aj ja Takze uvidime Drzte sa Papa

enrikad
24. máj 2011

@martinka13 : ahoj, ja som toho istého názoru ako ty... tiež si počkám ešte na sono v 20tt, kde sú viditeľné prípadné anomálie dieťatka, tak si budem o kus istejšia.... ,,,,

majoslava
24. máj 2011

už nech máme tie vyšetrenia za sebou.... a môžme si v kľude užívať tehotenstvo 🙂 🙂

matja
24. máj 2011

@martinka13 - super, ja by som bola taká šťastná, keby som mala také "riziko". Určite bude dobre, uvidíš... A aká je doktorka na genetike v MT? Čo mám vlastne zajtra čakať?

martinka13
24. máj 2011

@matja Lekarka bola na rozdiel od pana doktora na sone v pohode Dnes cez telefon este som sa jej aj vselico vypytovala a bola ochotna odpovedat bez problemov Tak sa tam drz

kiribaby
25. máj 2011

Ahojte, aj my máme pozitívny tripple test, obaja sme zdraví a mladí, nechápem 😕 Spolieham sa na značnú nepresnosť tých testov.
Kočky, ktoré už máte skúsenosť s návštevou na genetike - ako to tam prebieha??? Bol prítomný aj partner alebo stačí, ak príde žena sama?

maggie2
25. máj 2011

@kiribaby čo značí pozitívny triple test? Snáď Vám nevyšla pravdepodobnosť DS 1:1 ? Netrápte sa, tie testy sú o ničom, nikde ich neberú vážne, len na SK si v zdravotníctve niekto potrebuje takéto výkony vykazovať, zbierať bodíky a zarábať na stresovaní ľudí. A keby len to, ďalšie výkony z toho plynúce - mnohokrát zbytočné amniocentézy, ktoré nie sú bez rizika. Nepoviem, keby prešli na dokonalejšie testy ale triple? 100 rokov za opicami, fakt.

maggie2
25. máj 2011

@martinka13 treba zopakovať, že triple testy nie sú diagnostické testy ale testy ktoré špecifikujú riziká. Aj riziko 1:140 nie je hrozivé, za zreteľahodné by mali byť testy s výsledkom pravdepodobnosti 1:50 a menej. Stále je tam možnosť omylu, aby sme boli v obraze, je to skutočne lotéria, lebo aj keď si predstavíš plátené vrecúško so 49-imi bielymi guľôčkami a 1 guličkou čiernou. stále je malá pravdepodobnosť že z tých 50 guličiek vytiahneš práve tú jednu čiernu.

luthien35
25. máj 2011

Kočky,a keď Vám poviem,že moja gynekologička dáva robiť len double test... 😖 ...to je asi to najmenej spoľahlivé a najviac nepresné testovanie,čo sa prenatálnej dg. týka. A čo sa ultrazvuku v 12.tt týka ( NT),tak posiela k našim pôrodníkom,ktorý ani jeden nemá certifikát FMF London a snažia sa to odmerať na bežnom ultrazvuku,teda myslím,že s nie tak kvalitným zobrazovaním ako je na to potrebné. Na moju otázku,či k tomu nie je potrebné,aby mal daný lekár tento certifikát odpovedala,že aj ona bola na školení ( nie v Londýne ) a mohla by to robiť,len nemá na to ultrazvuk. 😖 Takže tak. Všetky vyšetrenia v rámci prenatálnej dg. dnes dostupné som si musela vybaviť sama. A to mám po 35-ke ! Ak by som o týchto možnostiach nevedela,tak sa k nim ani nedostanem.Škoda,že poniektorí lekári zaspali dobu a nenapredujú. Vraj to nie je bežná prax.No však s týmto prístupom ani tak skoro nebude. Zato vystresovaných budúcich mamičiek bude aj naďalej dosť. A to len preto, že im lekár neporadí a neponúkne nové a oveľa presnejšie možnosti prenatálnej dg.. Aspoň v mojom okolí ani jedna budúca mamička tieto vyšetrenia ( kombinovaný alebo integrovaný screening)nepodstúpila.

martinka13
26. máj 2011

@maggie2 Ano ja viem Tolko som si o tom nacitala, ze keby som vedela skor, co to tie tripple testy su tak ich odmietnem

matja
26. máj 2011

@luthien35 - súhlasím s tebou. Tiež by som postupovala už úplne ináč. Pred 2 dňami som volala jednému doktorovi, ktorý má londýnsky certifikát. Povedal mi, že on vie približne na 97 % odhaliť DS medzi 12. - 14. tt. No nebolo by aj lacnejšie takéto vyšetrenie, ako dávať robiť nespoľahlivé triple testy, potom návšteva genetičky, opakované triple testy, UTZ a následne amniocentéza?

Včera som bola u genetičky. Pri mojom riziku mi povedala, že mi nechce dávať falošné nádeje, že mám počítať aj s DS, ale mala aj taký prípad, že pri riziku 1:2 sa narodilo zdravé dieťatko...

kiribaby
26. máj 2011

@matja Nás tiež posielajú na genetiku kvôli zlým tripple testom... Pravda je, že NT screening (ako spomínaš v 12-14tt) mi nerobili, bohužiaľ.. 😠 ,ten by mal isto väčšiu výpovednú hodnotu ako tieto testy. Domnievam sa, že bol zle zadaný dátum počatia a preto sa nám výsledok skreslil...
Prosím ťa, ako to prebiehalo u genetičky? robili ti automaticky utz a opäť krvné testy ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre