Uškodí pitie kávy v tehotenstve?

lady511
21. sep 2011

ahojte maminy a hlavne tehulky myslíte že mi neuškodí pitie kávy,,teda pijem len slabu nesku s miekom ale aj niekolkokrát denne neviem si pomoct🙂
predtým som kávu neznášala a teraz aj 3denne...vraj je kofein škodlivý no neviem poradte...dost pijem aj kofolu....čo yb som asi nemala

adkatarabka
19. máj 2014

nie

nikola233
19. máj 2014

ja si poriadnnu kavu nie smrtiak ale nescu alebo popradsku doprajem len ak som u mami alebo niekde vonku lebo priatelovy sa nepaci ze pijem kavu a ze denne vyfajcim 2-3 cigy lebo vsetko mi skodi :D takze len tajne :P

m_ij_ka
19. máj 2014

jedna až dve kávy denne uškodiť nemôžu

sharmana
19. máj 2014

No ja som pravidelne pila 2 až 3 kávy denne. Väčšinou nesku a jedného turka doma, v klude. Pri prvom tehu som prestala kávu, ked som mala kyselinu, neskôr som si dala malú šálku denne.
A teraz posledné 3 dni mi káva prestala chutiť. Ale je pravda, že znovu mám to kyselinové obdobie a organizmus ked je proste prekyslený, tak si kávu určite nevyžiada. Uvidíme, dokedy to bude trvať a či budem počas tehu piť kávu. Ale jedna káva denne je v pohode, ja som ju dokonca musela, kvôli nízkemu tlaku.
A coca cola mi náhodou chutí, nepijem ju, ale ešte pred týzdnom som priam potrebovala si dať malý pohár. Inak na prehliadkach už v nemocnici ma ju dokonca poslala lekárka kúpiť kvôli nízkemu tlaku 🙂

ivetkab.
19. máj 2014

A komu by mala ublížiť? 😀

nika185
19. máj 2014

ahoj, ja mám tri deti, kávu som pila 2x denne s mliekom , deti sa narodili všetky zdravé v 39 týždni a vážili od 3500-3680g 🙂
ak sa stalo, že som si ráno kávu nedala, čo mi zostalo aj dodnes, tak ma príšerne bolela hlava a kedže som po tabletke nesiahla, pretrpela som to s obkladom na hlave a s hlavou vo WC-ku, takže radšej kávu ráno ako tabletky od bolesti, no a tú colu by som nepila, len napríklad, že príde návšteva, tak si dám ten pohár, alebo na sviatky, proste len príležitostne, ale zaberá zase pri vracaní, ale len po lyžičkách, z coly sa kazia aj zuby a priberá sa, takže to v tehotenstve tiež nič moc, však?fajčiť, nefajčím, alkohol som nepila, niekedy za obedom pol pohára piva, aj to po 4 mesiaci tehotenstva. Držím palčeky 🙂

stastenka42
19. máj 2014

Ja som pila cele tehu a v pohode..primar porodnice mi sam ,povedal ze ak nevypijem 7 kav denne tak nevidi problem a nemam verit vsetkemu co sa pise na nete..

celasapremenim
19. máj 2014

nika a zda sa ti byt normalne, ze ked nevypijes kavu, tak ta velmi boli hlava? ja bych riesila primarne tie migreny...z coho su, ved to nie je ok, aby niekto nevedel fungovat bez kavy
kavu som pocas prvych dvoch trimestrov cielene nepila, teraz si sem tam dam kvalitne preso bez mlieka, t.j. 2x do tyzdna
mam kavu rada, ale nestoji mi to za to, aby sa mi zle vstrebavala kyselina listova a zvysoval sa tep plodu, ked sa mu prave vyvijaju organy a rastie...skutocne co pijete pat kav denne, nemyslim si, zeje to v poriadku a ak sa tak vyjadri nejaky prednosta porodnice 🙂 no .....asi ma v pazi 🙂

lenkadenisa
21. máj 2014

ja pijem dolce gusto, to sú slabé, babské, sladké kávy, občas u mamy nesku s mliekom, to je tam povinnosť. som tak zvyknutá a zmeniť by som to nevládala aj kvôli tehotenským chutiam 😀 a mávam strašnú chuť na pepsi s citrónom, tak si dám aj tú a bez výčitiek!

angelina86
21. máj 2014

pokial nema babo nejaky problem so srdieckom, resp. ma pravidelne ozvy tak si myslim ze v pohode...aspon z toho to viem, ked kamoska minuly rok bola tehotna, maly mal nepravidelne ozvy vyslovene jej lekar zakazal pit kavu, kolu a podobne kofeinove veci... 😒

lenka07
21. máj 2014

Ja som tiež pila kávu - nesku a deti su v pohode krásne a pila som ju aj keď som dojčila a detičkám to neprekážalo a priam aj skor zaspali 🙂 . Svokra ma strašidlá že keď budem piť kávu keď dojčim deti budú veeeeeľmi aktívne 😀 to skor je svokra ako naspidovaná veverička 😀 . Mám už veľké deti a nič im nieje .Ja som toho názoru že by sme mali jesť a piť všetko za radom a s mierou veď aj drobček si potrebuje získavať nové chute . 🙂

zuzankamalikova
21. máj 2014

Ja som pila,ale len jednu denne 🙂

jajurka
21. máj 2014

necitala som celu diskusiu, tak neviem, ci to uz niekto nenapisal.. ale do 200 mg kofeinu denne neuskodi. ja som najskor nechcela pit, ale neskor som pila 1 nesku s mliekom a vsetko bolo ok ;)

lenka150190
12. júl 2014

Ahojte, práve študujem tie vaše pitie-nepitie kávy, tiež mám veľmi rada kávičku, som v 3 tyždni, ale skúšam nahrádzať Carom, chutí skoro ako nesca, tak vravíte, že keby som mala nizký tlak alebo celkovú vyčerpanosť v pohode si možem dať občas kavičku, taku v norme 2 lyžičky? Ešte som sa dr.nepýtala, lebo až v pondelok mi potvrdia či je všetko v poriadku a či tehotenstvo je ako má byť....

vanda81
12. júl 2014

Ahoj, ja som mavala nízky tlak, keď som bola tehotná a sestrička mi vravela, že normálna salka kavy mi neuškodí, skôr pomôže. Takže ja som kávu pila. Reči typu, že malé bude mat abstak sú hlúposti. Samozrejme myslím normálne pitie, nie kávu jednu za druhou, ale jednu-dve denne.

sandrika1986
12. júl 2014

Mne v tehotenstve prestala chutiť káva, ale raz za týždeň si spravím instantnú kávu s mliekom, myslím že jedna káva denne neuškodí ...

marianna9630
20. júl 2014

Takže taktiež som si myslela,že predsa jedna kava denne nic nemoze spravit a je uplne neskodna,ked to je este aj neska,ale po skoro 4 týždnovom pobyte v nemocnici kvoli prietokom, ktore som mala velmi zvýšene a ktore sa po aj ich intenzívnej liecbe niejako neznizovali,ale po vysadení kavy, klesli na fyziologicku hodnotu. po konzultácii s lekármi sa mi dokonca velmi cudovali,ze som si nevedala odpustit tu jednu salku, ze oni su uplne proti jej pitiu.

dusanplichta
15. aug 2014

@yukaya velmi dobry pristup.
Kave a vyzive sa venujem uz niekolko rokov a tak ako vo vsetkom ide skor o kvalitu a davku.
Z tohto pohladu, ak si tehotna zena, alebo uz aj mamicka da 2 spravne pripravene Capuchina, alebo aj Espresso za den z cistej bio 100% arabik, tak je stale len na hranici okolo 100 mg kofeinu, ktory vacsina zien krasne zvlada.
Vacsi problem je vsak priprava kavy, to, ze instantne kavy su pripravene z plesnivych zrn , su tam toxiny a casto je kava preprazena. Mozno ste uz postrehli ze niektora kava sa ani neda vypit kym do nej nedame xxx mlieka a cukru.
Takto sa stava, ze 80% kavy ktora sa na Slovensku pije, posobi na organizmus skor toxicky.
Ak Vas tema zaujima viac odporucam niektore clanky a vytvorenie si vlastneho usudku:
http://www.dusanplichta.com/blog/pozor-80-kavy-...
Odpovede zaozene na vyskume a viacerych studiach najdete aj tu :
http://www.dusanplichta.com/blog/novy-recept-na...
Verim, ze kave moze byt vybornym napojom na kazdy den, vzhladom na jej chut, stimulaciu mozgu, ale lavne vysoky obsah antoxidantov. Len sa potrebujeme zorintovat, vediet vybrat a pripravit.

jana358
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre