Váš nazor na stravovanie tehotných v Mc Donalde

bambulka00
30. máj 2013

Ako sa pozeráte na tehotné ženy, ktoré chodia do Mec donaldu a stravujú sa tam? Teda jedia hranolky a iné mastné jedlá? A čokoládu? Nič z toho sa v tehotenstve totiž nesmie.

kika112
30. máj 2013

Do toho "úžasného" podniku nechodíme, už aj moje deti majú na to svoj názor 😀 Neodporúčam to jesť nikomu, tobôž nie tehotnej žene. Ale keď to niekomu chutí, nech si dá 🙂 Potom sa aspoň bude mať od čoho odraziť pri hľadaní príčin rôznych zdravotných problémov, či už u seba alebo u dieťaťa... Toto si musí vyriešiť každý sám. 🙂

saska2208
30. máj 2013

Fuj!!!!!!! A nielen v tehotenstve ale aj beznom zivote!!!!! fuj

fuska
30. máj 2013

Mozno by ste boli prekvapeni, ale ja si myslim, ze v McDonalde maju ovela prisnejsie hygienicke normy, ako v kdejakej dobrej restauracii. A ja rozdiel medzi cernohorskym v luxusnej restauracii a jednym hamburgerom s hranolkami v McDonalde nevidim. Ja sa tam stravujem tak 5x do roka, ako tehotna som tam jedla asi 3x. Cokoladu som jedla pri tehotenstve aj pri kojeni uplne v pohode. A dokonca som jedla tatarak ako tehotna, ale to som este nevedela, ze som tehotna a som tu a babo tiez. 😉

tomika
30. máj 2013

Ja som mala strašne chut v tehotenstve na mastné lángoše,taky aky robi moja svokra 😀 ,na pizzu s klobásou,a aj som si dala.Telo vie čo potrbuje.lebo potom som mala chut aj na polievky,zeleninu,maso..atd.Potom také cukrárenské maslové zákusky 😝 ktoré nejedávam,a v tehu mi chutili musela som si ich dať 😝 .Asi som potrebovala pribrať 😀 .Ináč pri všetkych troch som pribrala 12 kg,a aj pekne hodila.Teraz mám 52kg a 3deti.

warholette
30. máj 2013

preco je stravovanie sa v McDonalde take zle a zatracovane? co je na tom najviac fuj? nezdrave? hnus? nechapem. normalna restauracia ako kazda ina.

janicka11
30. máj 2013

Neviem,no my do Mc donaldu tak často nechodíme,lebo ho tu ani nemáme.Možno za rok tam zájdeme raz.A počas tohto mojho tehotenstva som teda raz zhrešila a šla tam a dala si džusik+hranolky 😉

amouramour
30. máj 2013

joj, kocka tehotne len do vitriny s prefiltrovanym vzduchom a raw stravou z himalaji🙂)))z niektorych nazorov nemozem...a prosim ta co je na cokolade tak skodlive?🙂a ty fakt vies co presne jes????

jatamido
30. máj 2013

@bambulka00....a tebe preboha kto povedal.že sa to nesmie????????????????

magali
30. máj 2013

takto som sa davno nepobavila.. vtipna otazka.. snicla sa v tehotenstve moze? ja by som prvy trimester jedla najradsej len segedin, stale dokola, a od polky tehotenstva som mala stale chut na chleba s mastou, aj som ho jedla, aj v "mekaci som bola" a moj syn nieje ani fyzicky ani dusevne zaostaly a nema ziadne vyrazne zdravotne problemy, dokonca je chudy a nejaky tuk by som na nom len tazko hladala, miluje zeleninu a ovocie.. jedine co teda neuznavam je alkohol a cigarety, ci uz pocas tehotenstva alebo po porode pocas kojenia..

netreba riesit hluposti ale uzivat si zivot 😀 😀 😀

leishmania
30. máj 2013

Kvalitou je mekacako ine fastfoody alebo aj restauracie casto, akufat v mekaci vkes co dlsganesaakoto budechutit narozdiel od inych miest casto 😀 ja sa tam teda nestravujem ale akurat vtehotenstve sommala parkrat riadnu chut, alenemyslim ze prave mekacje na slovensku to najhorsie co mozetehptnu stretnut 😀 taky bufetna kuchajde mozebyt nikeedy vacsi risk 😀

cerez
30. máj 2013

@bambulka00 Pokiaľ to nie je každý deň, tak mi to nepríde až také strašné. Ja moc nenavštevujem takéto niečo, ale keď sú výnimočné situácie a v tehotenstve sú chute rôzne a chytí neraz jednu mamičku strašnú chuť na niečo "hriešneho", tak prečo nie? Čokoládu? Mňam. Keď mi už nebolo zle, tak som si dala. Ale celkovo, mne osobne je jedno čo si dá tehotná žena. Vo výsledku sama zistí, aký to bude mať dopad.

googlinqa
30. máj 2013

jaaaaaj, daj si ked mas chut, ale nie casto, ja som vyskusala vsetko ako tehotna, tusim som raz alebo dva krat bola aj v mc donalde, aj na pizzu som bola par krat, aj par konzerv som pojedla, parkov, salam... nech si babo zvyka, ale hovorim nie vela

barunka
30. máj 2013

ako ak by som ako tehotná nemala jesť nič z toho, čo bolo niekde označené ako škodlivé, tak by som možno umrela od hladu 😀 😀 a keby mi niekto vtedy skúsil povedať, že si nemôžem dať to, na čo mám chuť, no neviem, neviem ako by to dopadlo... 😀 😀 veď mi muž musel v decembri melóny zháňať 😀
do mekáča som zašla aj v prvom tehu, aj v druhom... Ani na jednom dieťati som nejaké "poškodenia" nespozorovala.. a keď sme na výlete, tak raz za čas dostane mekáč aj staršia dcéra... 😀 😀
každý nech je, čo mu chutí... čo ma do toho... 😀

domin85
30. máj 2013

Jedna vec je, ze zastavam nazor, ze ci si dam hranolky a colu v mcdonalde alebo luxusnej restauracii nerobi v dosledku na zdravie rozdiel. Jedno aj druhe raz za cas nezabije, ale pravidlo by to byt nemalo.
Druha vec je, ze keby som zacala vyratuvat, co vsetko by sa nemalo, nielen v tehu, ale celkove, tak si trufnem povedat, ze 80% z nas by muselo kompletne zmenit jedalnicek. A to nehovorim o moznostiach "co keby" a smogu vo vzduchu atd.. No proste zavriet sa do bielej vypolstrovanej miestnosti a nechat si podavat stravu cez okienko 🙂
Vsetkeho s mierou nic neskazi.

lucy109
30. máj 2013

som sa pobavila 😀 co to za zavaznu otazku 😉 😀 ,nech si je kto chce co chce, jasne,ze mc nie je zdravy, ja mekac vobec nemusim,jedine zmrzlinu s karamelom,tym tam zacinam aj koncim 😝, jedine sa zamyslim,ked vidim cigaretu alebo alkohol u tehuliek, to sa mi fakt nepaci, ale toto?? 😅 ked dostane chut, asi to potrebuje 😀 jasne, ze najlepsie je jest domacu stravu z bioproduktov, ale kazdy nech si dopraje podla chuti. a cokolada?? tu by som do toho vobec netahala, podla najnovsieho trendu je velice zdrava 😉 a ozaj,ked uz,tak hocijaka restika,bufet moze byt riziko, istotu co jes mas len ked si sama nakupis alebo dopestujes,pripravis,uvaris 😉 🙂

micuchova
30. máj 2013

Ja ze bude rec o tom pseudomase co davaju do hamburgerov... Ale ze mastne hranolky a cokolada... No mam dost 😀

nintu
30. máj 2013

ja som tam bola par krat lebo som mala neprekonatelnu chut na mekaca-aj ked viem co je to za svinstvo proste som musela... 🙂

hajajanka
30. máj 2013

@bambulka00 Este nezabudni, co vsetko sa v tehu nesmie:
- dychat - lebo vo vzduchu je vela skodlivych latok a exhalatov,
- pit vodu z kohutika - mozu sa tam vyskytovat mikroby,
- prejst cez cestu - mohlo by ta zrazit auto alebo bicykel,
- hladkat zvierata - hrozi toxoplazmoza,
- pozerat tv a pracovat na pocitaci - vyzaruju nebezpecne ziarenie,
- chodit po vonku - budes mat pigmentove skvrny,

V tehotenstve musis byt zatvorena doma, jest len salat (bio), pit prevarenu vodu, dychat precisteny vzduch...

Som sa fakt pobavila nad touto nezmyselnou otazkou 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Kiez by som aj ja mala taketo starosti.

vonicka
30. máj 2013

@katy1979 - ano, nemusis si vybrat maso a dalsie "pochutiny", ale salat tiez nie je vyhra. Tak ako sa minule prevalili fotky ako sa robi zmes akoze masa do nuggets, tak som tiez citala, ze ta zelenina zo salatov sa oplachuje nejakym strasnym chemickym svinsvtom, aby vyzerala cerstva po dlhu dobu. Neverim zdaleka vsetkemu, co citam na nete, ale tu mi aj sedliacky rozum hovori, ze salaty v mekaci nerobia cerstve a kedze ich salaty nevyzeraju zvadnuto, niecim naozaj musia byt umelo udrziavane. To len tak pomimo hovorim, ked je tu uz rec o mcdonalde.
Ja som sa mu vyhybala v tehotenstve a detto ked kojim. Mala by som sa uz do konca zivota, obcas som tuto zasadu zvykla porusit...

monika2712
30. máj 2013

@warholette rozdiel medzi mcdonalndom a beznou restikou jei takyto: http://vas.cas.sk/clanok/7831/hamburger-mcdonal...

tak si len predstav ze ked ho zjes, ako dlho ti asi hnije v crevach.. mnamka nie? 😅

esmeralda04
30. máj 2013

Ako sa pozerám na tehotné ženy, ktoré chodia do Mc Donalda? Nijako, nechodím tam a ani neplánujem. Myslím si však, že je to každého osobná vec. Súhlasím však s Alaniskou, že horšie je keď pijú a fajčia.

sussie259
30. máj 2013

pokial tam nejes kazdy den ;) ja som mala v tehot. chut na ich ladovu kavu ;) aj som si ju velalrat dala ;)

uglybetty1234
30. máj 2013

ahojte, nečítala som diskusiu.
Počas tehotenstva som sa občas najedla v MD, prípadne aj v iných fastfoodoch. kamoška tam bežne chodila ako tehotná na zmrzku a hranolčeky. Nemyslím si, že občas uškodí. Netreba robiť z MD halllóoo, veď ani v prípade mäsa, ktoré kúpime nemáme istotu, že je hovädzie 😉

zmena303
30. máj 2013

to su debilne nazory ze mcdonald je nieco strasne

ivka2903
30. máj 2013

Tiež sa prikláňam k názoru, že ak sa tam nestravuješ každý deň, tak ti to nemôže uškodiť.. Ja som si tiež zopárkrát ako tehotná odtiaľ odniesla čokoshake, niekedy hranolky a aj burger.. žiadna katastrofa.. 🙂

janinah
30. máj 2013

môj názor? ži a nechaj žiť 😉 toto ma fakt netrápi kto kde ako čo s kým....

chymenitta33
30. máj 2013

.........................@hajajanka - keby môžem dám ti 1000 palcov!!!!

mia18112
30. máj 2013

@bambulka00 A to Ti kto povedal, ze sa to nesmie???? Toto tu je diskusia proti Mc D ???? No naozaj by som chcela mat taketo starosti.......Apropo, v MC maju take prisne normy, ze neviem neviem, ci by smahom ruky netromfli hociktoru kvalitnu restiku.....a vobec, nech si kazdy papa co chce a co mu chuti. Je to predsa kazdeho osobna vec. To ako keby si riesila take veci, preco sa niekto oblieka takto a takto, prečo sa niekomu paci takato a takato farba, preco si ludia kupuju taketo a taketo auto, preco dal niekto svojmu dietatu taketo a taketo meno.....???? Co je koho do toho. Kazdy ma svoj rozum a robi veci podla svojho uvazenia. Apropo? Ty si uz bola niekedy tehotna?

mia18112
30. máj 2013

@hajajanka No tlieskam - si to skvele vystihla!!!!!!!

barny
30. máj 2013

no comment, mat taketo starosti som happy 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre