Vitamíny v prvom trimestri

hogen91
27. nov 2017

Ahojte, v piatok poobede som si robila test s pozitivnym vysledkom a pocas vikendu opakovane vysli pozitivne vysledky. Mam mierne krce akoby menstruacne a trocha aj v crevach. Teda viem ze som na 100% tehotna.😍 Pani doktorka ma objednala na vysetrenie az za tri tyzdne aby uz bolo dietatko aj vidiet a povedala ze si mam kupit v lekarni vitaminy. Ako pozeram tak pozeram po internetovych lekarnach ale nevyznam sa ktore vitaminy by boli najlepsie. Samozrejme zaklad je vyvazena strava co sa snazim dodrziavat uz dlhodobo. Chcela by som Vas poprosit o radu a odporucania co sa tyka vitaminov.
Dakujem🙏🤰❤

lindusss2016
27. nov 2017

@lucinockapodla teba v tom nie je rozdiel? Ked si kupis zeleninu.z tesca, je to teda to iste, ako ked pri kazdom nachladeni budes uzivat atb? Alebo ako to mam chapat. Samozrejme, ze je dobre sledovat povod potravin, ale nie vzdy sa to da, no jest treba tak ci tak. Tabletky brat nie

lavieenrose
27. nov 2017

@hogen91 ak chces tabletky na 4 krce ..akobporodis dieta?

stanislavicenka
27. nov 2017

Moj lekar mi tiez jedny dal, ale nemam to brat stale. A povedal, ze po tych vitaminoch sa rodia velke deti. A hlavne mam mat vyvazenu stravu. Ja som v 15tt, nepribrala som ani gram, ale babatko rastie v poriadku

lavieenrose
27. nov 2017

@stanislavicenka tak tak to som aj ja pocula od kamaratky...ja som brala a mala mala vyse 4kg.. takze v druhom brat nebudem..iba zelezo

stanislavicenka
27. nov 2017

@lavieenrose ja cakam druhe babatko. pri prvom tehotenstve som mala femibion 1. trimester. inak nic. Ale celkovo to bolo ine, bola som tehotna cez leto, kedy bolo dostatok sezonneho ovocia a zeleniny. Pribrala som 12 kil, Babatko malo necele 3 kila. Teraz som tehotna cez zimu a pocitujem naozaj nedostatok ovocia a zeleniny, jedine, co si davm kazdy den je jablko, a zvysok podla dostuponosti.

lavieenrose
27. nov 2017

@stanislavicenka teda ja nepocitujem nedostatok ovocia zeleniny...bukovsky minule vravel ze aj ked su jablka postrekovane najviac chemie sa usadA v jadrovniku...ten nejem...a ani nejem supky z citrusov..rajciny slovenske...v dnesnej dobe nie je mozne vyhybat sa bordelu...ja som pribrala 30kg a 10 som nehala v nemocnici...

lindusss2016
27. nov 2017

@stanislavicenka
Ako vit C vrelo odporucam rakytnikovu stavu od firmy Tvrdosovske zlato, uzivam aj pocas tehotenstva, ak treba.
Inak jablko je skvele ovocie, daj si aj viac ako jedno denne. V pripade nedostatku zeleza si.mozes kupit stavu Rabenhorst. Zelezo je inak.dobre uzivat spolu s vit C, kedze sa v nom vstrebava. Podla tvojich krvnych testov sa da najst prirodna nahrada za takmer vsetky umele vitaminy.

mirellka
27. nov 2017

ak chceš doplniť vitamíny čo si myslím že je rozumne tak ti doporučujem Čučoriedkový narosan od Justu a kyselinu listovú.. sú na prírodné báze a vždy je lepšie doplniť ako keby mali chýbať .V narosane máš všetky dôležité vitamíny ktoré ty a bábo potrebujete + železo ktoré v tehotenstve často chýba spôsobuje únavu a taktiež je dôležité pri krvotvorbe a zároveň polňuje imunitu...ja ho beriem celé tehu a nemala som ani nevolnosti aj všetky výsledky mám ok...

winni
27. nov 2017

@alexandra1995 aj ja ich užívam, užívala som ich cca 40 dní ako sme sa rozhodli pre bábätko a potom som prešla na femibion 1 do ukončeného 12 tt a opäť som na jamieson 🙂
@hogen91 ja trpím momentálne nechutenstvom, tri týždne som vracala, takže som uprednostnila vitamíny vo forme tabletiek. Schudla som žiaľ 5 kg a váha sa hore nešplhá, zdraví sme obaja 😍

canerko
27. nov 2017

Pri prvom som brala femibion pri druhom nic a teraz A-Z mama z dm-ky a lacne a nerobile zle

tiffanytheo
28. nov 2017

🙂 ja jem vela ovocia a zeleniny od malicka...zelenina na nasom stole nemoze chybat...paradajky,uhorky,cesnak,cibula,...a aj ovocie...a zeby mi to pomahalo ze som menej chora alebo moje deti tak to som si nevsimla 🙂 a tuto zimnu zeleninu achh cele zle. Ja uzivam vitaminy Ladeevita. Nikomu este neuskodili 😉 mohla ti aj doktorka poradit 😉 a gratulujem k tehotenstvu. Krce na zaciatku a na konci tehotenstva su normalna vec. Maternica sa roztahuje tak mas pocit pichania...raz dva to pominie. Potom ta zacnu pobolievat prsia,.. po prvom trimestri ti bude lepsie. 😉

stanislavicenka
28. nov 2017

@lindusss2016 prilis vysoke davky vitaminu C sa v tehotenstve neodporucaju. Sposobuje to detom zdravotnr problemy

lindusss2016
28. nov 2017

@stanislavicenka
Ja teda nvm o tom, ze by som niekde pisala o uzivani prilis vysokych davok vit C ci uz v tehotenstve, alebo mimo neho 😲
Ja uzivam rakytnik len v pripade, ze citim, ze potrebujem podporit imunitu, ak na mna nieco lezie alebo tak. Kazda znacka ma svoje odporucane davkovanie, takze mi pride ten koment zbytocny, nikde som.nepisala, ze je dobre kupit si stavu a naraz ju exnut. Uzivanie rakytnikovej stavy v tehu mam odkonzultovane aj s mojou obvodackou aj s gynekologickou, obe sa zhodli na tom, ze to je lepsia volba ako Celaskon. Naozaj dom nepochopila zmysel toho komentu, ale ok.

2zuzanka2
28. nov 2017

Ahojte ja beriem femibion 1 no uz mi končí za chvíľku 12tt a neviem co dalej,príde mi moc drahy a zbytočný pri synovi som užívala calibrum no pri dcérke už nič ani mi lekár nic nevravel že si mám kúpiť no zmenila som doktora a ten mi odporučil femibion,ale ze len ten nič iné aj keď mi budú v lekárni odporúčať niečo iné nemám brať nič iné ako femibion príde mi to také akoby nútené že inú alternatívu nemôžem a pritom je veľa vitamínov pre tehotné a aj cenovo dostupnejšie

zuzuliennka1
29. nov 2017

@2zuzanka2 ako som pisala vyssie - cisty biznis vsetky tieto synteticke vitaminy...
dostatok vitaminov sa da v pohode prijat zdravou a vyvazenou stravou, aj v zime.... ja som napr. v zivote nebola chora, ked neratam asi 4 prechladnutia za cely zivot a ovcie kiahne, ktorymi sme si v detstve presli asi vsetci.... odmalicka sme nauceni na ovocie, zeleninu a nikdy som do seba neladovala ani tabletky, ani kvoli tehu a drobec ma vynikajuce vysledky, ja tiez

mellany76
14. jan 2018

Urcite je dobre uzivat rybí olej, najmä teraz v zime, ja som si kupila obyc v kapsuliach, ale zvladla by som aj na lyzicku, potom obcas hodim do seba chlorelu , kyselinu listovu som si kupila v tabletach a treba jest vela potravin s chlorofilom, takze sa chystam si spravit mungo klicky, zinok a selen tak isto potrebujes, takze mak a sezam , tahiny je vyborne, vsetko vies ziskat zo stravy, podla mna treba urcite doplnat vitaminy a mineraly jednak je zima a jednak nasa bezna strava az na par vynimiek vegab a raw nadšencov , je chudobna na vitaminy a mineraly. ta

natally33
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre