Mám 17 rokov a čakám druhé dieťa

laura147
16. nov 2014

Mám malú dcérku ktorá má 1 rok ja mám iba 17 a čakám druhé dieťa mama bola na mna nahnevaná ked som čakala Amiu ako jej to mám povedať financie sú v pohode ale neviem ako to budem zvládať pomôžte mi

beatrice1607
16. nov 2014

Otec oboch je ten isty?

zlatunkava
16. nov 2014

nehnevaj sa ale ked si to robila vtedy si nemyslela na nasledky???zvladnes ako aj prve ved bude tvoje!

pemasinika
16. nov 2014

Žiješ s otcom detí, alebo ti pomáhajú rodičia? Nedivím sa tvojej mame, že bola nahnevaná na teba. Veď v tomto veku by si sa mala ešte škole venovať a nie už dvom deťom. Hovoriť ti o antikoncepcii je už asi zbytočné. No povedať to mame bude iste veľmi ťažké a ešte ťažšie to bude pre tvoju mamu, zmieriť sa s realitou. Neviem, aký je medzi vami vzťah, ale keď ti pomáha s jedným, určite ti pomôže aj s druhým dieťaťom, ale nečakaj, že ťa za to vystíska. Je otázne, či zostane ona na materskej, aby si ty mohla doštudovať, alebo budeš mať individuálne štúdium. Jediné pozitívne, čo na tom všetkom vidím, je to, že nezvažuješ interrupciu. Takže ti nezostáva nič iné, len už k tomu všetkému sa postaviť ako dospelá a postarať sa o svoje deti. Snáď ti bude nápomocný aj tvoj partner.

ivca88
16. nov 2014

Neviem moja.,,, predpoklam ze skolu si si nedorobila,..a byt s 2 detmi este pred plnoletostou.... uff

Dufam ze aspon mas dobreho piatela/muza.... ktory ti pomoze,,,, lebo utcite mas aj teraz "stavy" ze je toho na teba uz vela....

ivca88
16. nov 2014

Ale ak ti mozem povedat... mozno nud aj rada za to ze budes maminka...

Ja mam 21 rokov.... 5 rokov som ako sprosta jedla hormonalnu antikoncepciu... a teraz,,,? Rok a pol sa s manzelom snazime a nic.... teraz som 8 dni od operacie...kde mi odstranovalo zrasty s vajecnikov...aby vobec ovulacia bola.... moj cyklus je cca 50 dni ....a navise jem kopec liekov aby bola ovulacia a mesacne to je cca 70 eur....

Inak mam zivot krasny... dobrovolne nezamestnana...mame s muzom dom ..auto... a ani hypoteku nemame,,,, takze,... i ked si niekto.povie ze ja taje "stastie " nemam.,,, pre mna je najvaccia tuzbs byt maminou 🙂
Mozno ti moj pribeh trosku pomoze 🙂

janusa127
16. nov 2014

mám kamáratku,ktorá bola na tom tak isto ako ty... v 16.tich prvý syn a do roka a do dňa sa jej narodil druhý . zo začiatku to mali ťažké, žili u partnerových rodičov, okolie ich odsudzovalo, ani na vlastný prenájom nemali ale postupne to zvládli, a situácia sa im po troške zlepšovala... strach z reakcie mamy je v tomto prípade to najmenej čo ťa čaká.aj keď píšeš že financie sú ok, ale to nie je všetko... kvôli deťom aj tebe dúfam,že partner/otec detí ti bude nápomocný ako sa patrí.

buba1993
16. nov 2014

@ivca88
Určite za to, že nemôžeš otehotnieť môže antikoncepcia... 😠 Čo to tu trepete.

pemasinika
16. nov 2014

@ivca88 Máš pravdu, deti vyrastú a keď je pomoc z rodiny a financie, bude sa to dať zvládnuť. Ale chápem aj rodičov, predsa budú musieť okrem iného zápasiť aj s reakciou okolia. Ale všetko raz pominie a keď tu budú dve krásne, zdravé deti, všetko môže byť jedno. Mať dve malé deti v priebehu krátkeho obdobie nie je jednoduché ani pre staršie ženy. Laura,skôr sa staneš zodpovedná. Keď už budú deti veľké a ty ešte stále mladá, budeš ich kamarátka. 🙂 Ja mám 4 deti, som rozvedená a zvládnuť sa dá, aj keď človek celý život musí zápasiť s nejakými problémami. Ivca, ten pocit, keď môžeš mať všetko, len nie vlastné dieťatko je určite veľmi ťažký, mne sa nedarilo otehotnieť len pol roka a skoro som sa z toho zbláznila. Je mi ľúto všetkých žien, ktoré túžia po vlastnom dieťatku a ich túžba zostáva nevyslíšaná. Držím prsty.

maryskas
16. nov 2014

@buba1993 odporúčam prečítať http://www.rodinka.sk/zdravie/plodnost-zeny/co-... a ďaľšie rôzne svedectvá, čoho je antikoncepcia schopná.

mamulienka30
16. nov 2014

@laura147 - a to este na tebe nevidela, ze si tehotna, ked uz vies, ze to bude chlapec? Ved uz musis mat brusko riadne 😕 😕 😕

ajdika
16. nov 2014

@buba1993 možno je to náhoda, možno nie...ale v poslednej dobe je okolo mňa veľa žien, ktoré nemôžu otehotnieť, a keď otehotneli, tak potratili, alebo mali iné problémy...a všetky bez výnimky brali antikoncepciu. Na oplátku nepoznám žiadnu (a je ich dosť), ktoré by mali problém s tehotenstvom a pritom antikoncepciu v ústach nikdy nemali...ja viem, že cca. 15 žien nie je zrovna vhodná vzorka, ale zatiaľ mi to tak vychádza a osobne, ja som nikdy antikoncepciu nebrala (mám 39), deti (2) som mala vtedy, keď som chcela a bez dlhého snaženia a sama na sebe vidím, ako na mňa pôsobia zle hormóny (brala som jedny na migrénu, v ktorom boli hormóny), musela som ich vysadiť, takže osobne neverím, žeby nemala žiadny účinok...

ivanka12311
16. nov 2014

No v 17tich už druhé dieťa...uff..čím skôr sa o tom probléme porozpravaj s mamou, aj keď bude nahnevaná...žiadnu matku by nepotešilo keby jej dieťa malo tak skoro deti..máš len 17 študuješ, ešte sama nevieš čo je to život, ako ťažko sa musí na chleba zarobiť..mladé dievčatá ako ty, si to neuvedomujú lebo peniažky pýtajú po mame/rodičoch...ja ta súdiť nebudem..dúfam len že maš dobrého partnera ktorý sa o vás postará.V každom prípade ti držím palce 😉 🙂

silaviat
16. nov 2014

@laura147 podla mna dalsia blbost na konovi kedze podla profilu rodis v marci..takze by minimalne na tebe uz brucho bolo vidiet takze to vedia i rodicia.. a tiez uz mas meno vybrate a vies ze to bude chlapec... takze ak sa mylim sorry ..ale takychto tem tu uz bolo a vzdy zakladatelka zabudne poodpisovat ...

ivca88
16. nov 2014

@buba1993 no .. neviem ci vies ako funguje cyklus... a co vsetko tam zmeni hormonalna antikoncepria ... a to nevravím o chuderkách zenách co este dostanu PCOS ...co je uz v tejto dobe dost caste ... a žena zije s tym syndromom celý zivot a kolke absolvuju niekolko operacii za zivot aby im tie cysty dali prec

leni_
16. nov 2014

Laura myslím, že asi žiadna matka by nebola nadšená situácií v akej si kedže určite školu nemáš skončenú a pri dvoch deťoch si ju skončiť myslím, že bude riadna fuška ak si to už teda nevzdala. Sama viem o čom hovorím sama som mala dieta v 17 a bolo to veľmi ťažké veľa vecí som sa musela vzdať školu som však skončila. Ked by som však ja bola v situácií mojej maminy a mala by som spracovať túto situáciu velmi by ma to sklamalo a dufam, že moje dieťa s tým všetkým počká bude študovať cestovať a plniť si svoje sny.

evittam
16. nov 2014

Nehnevajte sa, ale prečo tu robíte z antikoncepcie strašiaka?! Je pravda, že každá žena reaguje na ňu inak, ale to aj na ostatné lieky a hormóny. Ja som brala najskôr antikoncepciu 7 rokov bez komplikácii a po vysadení som otehotnela do 3 mesiacov a druhýkrát som brala skoro 6 rokov a otehotnela som po vysadení do necelých dvoch mesiacov a hneď na prvý pokus .-D. Takže asi toľko k antikoncepcii....

ivca88
16. nov 2014

@evittam ja nerobim ziadneho strasiaka 😀
To som rada ze tebe to neurobilo ziadne problemi 🙂 aspon su nemusis preskákat tým co ja ....

Tak isto ako niekomu antikoncepcia sanie..tak tak isto niekomu urobi problemi...

Mojím umyslom tu nebolo teoretizovanie o antikoncepcii... ale o povzbudenie autorki 🙂 ze sa ma tesit 🙂... i tak jej uz nic ine neostava...

iwesska
16. nov 2014

Nebolo by lepsie si najprv premysliet, ci tie deti zvladnes a az potom ich zacat robit? 🙂 Jedno dieta sa ako nahoda stat moze, ale dve?? Tak to uz musel byt plan. Vedela si co to obnasa, ci to chces absolvovat znovu, preto si sa predpokladam nechranila. Takze tym padom je jasne, ze to zvladnes a mama bude musiet tiez 🙂 . Snad sa tu o rok neuvidime s rovnakou otazkou zas 😅

lenz
17. nov 2014

Boze to jetake tazke sa nejak chranit boze vsak to zase neni take financne narocke kupit tie kondomy radsej si nekup cukriky ale kondomy ked uz sexujes a mas jedno dieta ....sa tvojej mame ani necudujem

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka1981
17. nov 2014

@ivca88, HAK nemusi byt dovodom preco nemozes otehotniet. Znama nikdy HAK nebrala a otehotnela az po 13 rokoch snazenia - prirodzene. A poznam aj take, co brali aj 10 rokov HAK a otehotneli. Nevesaj hlavu, uzivaj si to, co mate a babatko moze prist ked to najmenej budete cakat. Drzim palce. Ale suhlasim, HAK je svinstvo, ale chranit sa da aj bez nej. Je nas takych viac.

ivca88
17. nov 2014

@katka1981 ano .. no ja to mam potvrdene od gyndy.. s nemocnice ....a este aj od znameho lekara... cize ja viem ze to bolo tym...

Ano...chranit sa da aj inak.... prerfektna je caya diapraghma... skoda ze som.o tom nevedela skor...

A babatko ? Ja verim ze pride,,. 🙂

katka1981
17. nov 2014

@ivca88, co to je prosim ta caya diapraghma, nikdy som to nepocula

emili31
17. nov 2014

😒 uzivatelka registrivana od 16.11, pridala 1 prispevok...to uz nieco napoveda...a zbytocne tu vznikaju vasne 😒

ivca88
17. nov 2014
https://www.youtube.com/watch?v=ByR7J9IV0u8

Nehormonalna antikoncepcia... prefektna aj pre kojace ženy 🙂

janulap
17. nov 2014

@buba1993 ale ved @ivica88 nikde nenapisala,ze za to moze antikoncepcia...a som to pochopila tak(aspon z toho jej prveho prispevku),ze ju uzivala ako sprosta 5 rokov a pravdepodobne zbytocne,lebo by aj tak neotehotnela.A ked sa teraz nedari,tak jej zistili problemy,ktore uz mohla kludne mat aj ked zacala antikoncepciu uzivat 🙂

evickapooh
17. nov 2014

@ivca88 a tvoja mama vedela o tom ze ako 16 rocna beries antikoncepciu? nemam nic do toho...ani mi nemusis odpovedat ked nechces...je to diskretna otazka,viem...len ma to zaujima,lebo neviem co by som robila keby moja dcerky mali frajera uz v 15 tich...a v 16 tich by uz brali antiku...no ja by som im to nedovolila...radsej kondom...ale to nebude zalezat len na mne 😒

dada7701
17. nov 2014

...no a ako Ti máme pomôcť ?..myslím,že dalšie slová sú už zbytočné....

ivca88
17. nov 2014

@evickapooh ako pises ..nic ta do toho nieje 😉 ja som uz s mojim manzelom bývala v 16 tich ....
A hak som brala uz od 15-tich... takze som napísala este malo rokov ....

A ver mi ... keby som v tedy vedela co za problemi budem mat..tak radsej v tych 15-tich otehotniem ...

ivca88
17. nov 2014

@evickapooh a este by som.podotkla.... ze nemas byt naivna .,,,ze dcerky nebudu mat pohlavny styk dokym sa pomali nevydaju...

Lebo potom to dopadne ozaj tak ze otehotnie v 15-tich...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre