Ako zahnať strach z pôrodu?

michaela99999
2. máj 2021

Ahojte, som prvorodička a mám strašný strach s pôrodu. Ako zahnať strach? Bojím sa už od teraz. Som v 35tt. 🥺 Strašne sa bojím lebo čo som čítala články, tak som sa dosť zľakla...ako Pôrod prebieha? Mám sa niečoho báť? A rodiť radšej s epi alebo bez? A to tlačenie pri pôrode bolí? Ďakujem za odpovede. 🙏🙏🙏

andreatytler
2. máj 2021

@michaela99999 Nastuduj si o tom vsetko co sa len da. Ale nie take ze skusenosti inych mamiciek ale biologicke vedomosti co to porod je, ako to presne prebieha. Cim viac budes vediet, tym viac budes verit svojmu telu ze to zvladne. Tvoje telo (najma maternica) a to dietatko budu riadit cely porod. Ty sa tomu budes len prizerat. Nebudes to moct zastavit alebo urychlit. Treba nacuvat svojmu telu a pomahat mu spravnym dychanim, uvolnovanim svalov, alebo tym ze si najdes polohu, ktora ti bude najviac vyhovovat...

zuzana1688
3. máj 2021

@michaela99999 Ahoj strach je prirodzena súčasť života a hlavne ak ide o pôrod...Ja čakám tretie dieťatko a viem o čom píšem v skratke...Nečítaj nepozeraj videá o pôrode! Ženské telo vie presne čo má robiť, počúvaj lekárov a mysli len pozitívne predstavuje si bábätko keď to ho ukážu a že z pôrodnice budete odchádzať dvaja🙂😊Bolesť je súčasťou ale tá pominie nesmieš sa sústrediť len na to zlé,ver že zabudneš hneď ako ti bábätko prvý krát zaplace alebo ťa chytí za prst či otvorí očká... Držím palce a nech všetko dobre dopadne ☘️🤰🙂

ketrin
3. máj 2021

@michaela99999 veľmi odporúčam toto video, naozaj dobre vysvetlené (podané) 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=RRg6aOhAZWg
kiki68
3. máj 2021

Necitaj to, kazdy porod je unikatny aj jeho fazy. Cize stresovat sa tym je kravina. Come sa venuj je dychanie, meditacia, pozitivne myslenie. Ja som mala tiez zmiesane pocity, ale trenovala som s epino a to mi dalo odvahu, ze vlastne to nemoze byt take strasne. Ani nebolo . Cely porod sa zbehol rychlo napriek jeho vyvolaniu prostaglandinom. Bolo to pomerne rychle , zbesile a s laskou na to spominam. Akoze bolelo to ( nemala som epi) , ale myslim ze su horsie bolesti ako je ten porod. Tlacila som 50 minut a vytlacila toho tigrika bez nejakeho vacsieho poranenia. Dole to potom bolelo asi ako po sexe. Ale urcite uz som bola po sexe s mojim muzom ubolenejsia ako po celom porodnom divadle. A hlavne, ja som mala take opuchy na tele, ze ja uz som sa tesila tomu koncu. Ked mi rupla voda, tak si hovorim, jeeej konecne to bude mat koniec. Najlepsie je to po porode, ta euforia. Mas babo, mozne ta voda z noh, vyzeras ako clovek , nemas dojem, ze o dve sekundy prasknes 😀 na porod sa budes tesit. Ono to je taky znak, ze to dieta uz ma ist von, ze sa z toho tehu uz netesis a si velka ako slon. Ja si pamatam ako som v sprche dostala total kontrakcie a hovorila som si v duchu, kua ideme na vec , Toto bude jazda. A dost mi pomohlo ten den pred nastupom na to vyvolanie sa ist s partnerom von najest, uzit si posledne dostojne jedlo s pouzitim priboru. Lebo kazdy toci o tom ake budu kontrakcie, ha, to je nic oproti tomu, ze pol roka neuvidis pribor. A nenajes sa sama bez motajuceho sa dietata, co furt nieco chce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre