Chcela som dievča, čakáme chlapca

zoe_2
27. sep 2022

Ahojte, akurat som zistila, ze budeme mat chlapca, no ja som si bola nejakou “intuiciou” ista ze to bude dievca. Teraz mam jedna vycitky ze som smutna z toho ze to bude chlapec nie aby som sa viac tesila ze je zdravy tak rozmyslam nad tym aku som mala vlastne predstavu a co teraz.
Nejake napady co na tento stav?

luccija
27. sep 2022

@zoe_2 neviem mala som to tak isto a to som na dieta cakala skoro 3 r.Asi to je nejake poblaznenie hormonmi, ci nase ego, ze bude tak ako sme si predstavovali😀uz dalsi den som kupovala oblecenie a tesila sa, ale v ten den po odchode zo sona som plakala.Pre mna to bola zmes emocii vidiet svoje dieta, sledovat organy uz to bolo "realne"vsetko je ako ma byt ja verim, ze kazdy dostane to spravne pohlavie😀

nikpa
27. sep 2022

@zoe_2 no to je ďalšia tragédia 🤷

mata90
27. sep 2022

@zoe_2 ja mám troch chlapcov, pri každom tehotenstve som túžila po dievčatku, takisto aj muž, on má troch bratov, žiadnu sestru. Keď som sa to dozvedela že čakám tretieho chlapca, normálne som celý deň prerevala asi hormóny... Doteraz sa za to neskutočne hanbím 😔 chvála Bohu že je zdravý, už má 2 a pol roka a je to naše zlatíčko, nevymenila by som ho za žiadne dievčatko 😁

dusankomoj
27. sep 2022

@zoe_2 čo s tým? Nechaj ho v pôrodnici a skúšajte ďalej,raz sa podarí aj dievča! 🤗 Neblázni,podstatné je,aby bolo bábo zdravé. Dievča nieje o nič lepšie,ako chlapec.

bielavila
27. sep 2022

@zoe_2 ale aby som ti aj k tym napadom na tento stav poradila. Daj si so guglu novorodenecke oblecko pre chlapca, pozri napr next, ake prekrasne modre maju pre chlapcekov, pozri modre dudliky, frajerske mikro converse tenisky, prelustruj chlspcenskych mojkacikov, pozri hande made stranky kde baby siju prenadherne oblecko pre babatka v modrej farbe, napr polska znacka makashka ma ovela krajsie chlapcenske veci ako pre baby, garantujem ti ze 1) tak sa ti ta modra zapaci ked si v tom predstavis svojho chlaoceka, tak na ruzivu uz nepozries
2) minies kopu penazi😂🙈
3) pozri si chlpaocenske mena, ked uz bude mat meno, bude to blizsie k realite
4) bude to hnusne, ale precitaj si na Mk pribehy mamiciek ci maju postihnute deti a ti garantujem ze teraz budes revat od vdaky ze budes mat zdraveho chlapceka

kittykat22
27. sep 2022

@zoe_2 ja som mala to iste :D nemyslim si, ze je to sklamanie z pohlavia, len ked mas nejake ocakavania a si si ista, tak je to sok 🙂))))) daj tomu cas.

scila
27. sep 2022

@zoe_2 Aj ja som chcela dievča a bol chlapec. Tak pri druhom som si povedala, že možno bude dievčatko a tiež bol chlapec. A pritrafilo sa tretie neplánované a dievča, ale teda také jedovaté, vzorovité a ujačané, že zlatí chalani. Za žiadne baby by som ich nevymenila 🤗

kamatopo
27. sep 2022

Aj ja som mala takýto stav určitého sklamania😂a teraz som rada že to bol chlapec. Druhé bolo dievčatko. A teraz viem ,že všetko malo byť tak ako je a aj ty to raz budeš tak cítiť 😉

baxira
27. sep 2022

Ja som celý život chcela syna. Paradoxne, keď som otehotnela, veľmi som si začala želať dievčatko a predstavovala som si dcérku.
Po zistení, že čakám chlapca, som všade videla matky s dcérami a bola som smutná, že ja toto puto nezažijem. No, čo budem hovoriť, hormóny úradovali 🙈. Po čase som si na myšlienku syna zvykla a hovorila som si, že som predsa vždy chcela mať chlapčeka. A muž sa tešil neskutočne, čo mi tiež pomáhalo 😁. Volal drobca menom, ktoré sme mu vybrali a ja som sa začala tešiť na chlapca. Postupne mi už záležalo len na tom, aby bol zdravý.
Prajem ti, aby aj tvoj smútok z nenaplneného očakávania čím skôr nahradila radosť z toho, že budeš mať svojho krásneho chlapčeka. ☺️.
A vždy je nádej, že ďalšie dieťa (ak ho chceš) bude dievčatko. Popravde, mne na pohlaví ďalšieho dieťaťa už vôbec nezáleží. Buď bude mať môj syn brata alebo sestru, to je jedno ☺️.

kitycat
27. sep 2022

@zoe_2 ja som velmi chcela vhlapca, kvoli priatelovi sportovcovi. Potom co ma na vysetreni vystrasili blbym DS, tak jedine co ma zaujimalo bolo jeho plne zdravie.

Na pohlavi nezalezi, zdravie babatka je dolezite.

momoftwo
27. sep 2022

Zeny sa podla mna hlavne preto tesia z dievcatiek ze ked vyrastu, tak je tam to puto matka a dcera..vylety, kavicky, telefonaty(aspon v normalnych vztahoch..ja to tak napriklad mam) presne takisto ako to maju zas synovia s otcami(moj brat a otec)..mali chlapci su viac naviazani na mamu asi ako dievcatka na otcov a prichodom dospelosti sa to zas otoci. Ale mozno to znie ako klise, skutocne najdolezitejsie je ze to dieta je zdrave, nic nieje dolezitejsie ako zdrave dieta a je jedno akeho pohlavia je..

andrejka1974
27. sep 2022

Pozri sa ja mám aj synov už dospelých a dve dievky a milujem ich všetkých rovnako chalani až tak ku mne neiklinovali ako dievky tatovi vyslovení parťáci staršia dcéra je taký chalansky tip žiadne bábiky len auta bojové športy ako karate parkúr cez prekážky mladšia je autistka tá je vo svojom svete ale keď zbadá Tatina úsmev rehot proste spokojnosť základ je nech sú deti zdravé

mimikarol
28. sep 2022

@bielavila nie 🤦 Mne bolo jedno či to bude dievča alebo chlapec. Trošičku viac som túžila po dievčatku

veronika3110
28. sep 2022

@bielavila hej písala som to počas kojenia, je možné, že som nad tým veľmi nepremýšľaľa.. :D každopádne nakoniec asi každý povie, že je to jedno, nech len to je zdravé, najmä keď má teraz skoro každý pár problém s otehotnením a to, že niekto otehotnie normálne bez problémov sa už dá pokladať za zázrak

bielavila
28. sep 2022

@veronika3110 presne tak☺️

elysiacik
28. sep 2022

Ako ja chápem, že to človek a môže zamrzieť, no vo väčšine prípadov, je to fakt len taký chvíľkový stav, ktorý časom aj tak prejde

hviera81
4. okt 2022

neboj, to spracujes casom. aj ja som tak bola, snazim sa skamaratit s bagrami a autami, chodime kukat vlaky a elektricky 🙂 a je proste uzasny. uzasny cloviecik, ktory si nas vybral (ma rok). uz si ani neviem predstavit dievcatko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre