Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ľahké tehotenstvo, ľahký pôrod?

bambulkabambulkova
11. nov 2010

mam strasne dobr etehotenstvo vladzme vela cez den len zaltu zilu mam aj porod bude lahky??

murinka
11. nov 2010

ja som mala v tehotensve nevolnosti prvych pat mesiacov ale potom to uz bolo ok 😉 a porod mi dopadol na jednicku 😉 ale podla mna je to blbost-lahke tehu-lahky porod 😅tehotenstvo(problemove-bezproblemove) moze-nemusi do istej miery ovplyvnit porod ale nemyslim si ze az tak uplne:-/ vsetko je individualne 😉

ludka140281
11. nov 2010

aj ja mam zilu 😠 po porode som si nesadla normalne do 4 mesiaca...vzdy len na plavacie koleso.....lahky porod? ja nie rodila som spontanne a mala som 32 stehov,ale u kazdeho je to ine......stalo to zato a isla by som rodit zas...je to to najkrajsie,co som dietatu mohla dat:ZIVOT 😉

anjelicek26
11. nov 2010

No toto u mna nesedi, pri dcerke mi fakt nic nebolo... uplne nic, ani zle, ani poslickovia, ani bolesti krizou, ziadna zaha, VOBEC NIC... keby nebeham stale na wc a nedostavam kopance do rebier, ani neviem, ze som tehu... s krpcom sme sa potrapili z predcasnymi kontrakciami... odpocinok, poslickov neurekom, bolesti... fakt neprijemne...

Mala sa narodila za 4 velmi velmi velmi bolestive hodiny +nasledny nastrih +5 tyzdnova poporodna depka... ani uz na to nechcem spominat... syncek sa narodil za 2,5 hodiny, uplna rychlovka, len pol hodinu sme boli v porodnici a uz bol na svete, ziaden nastrih, hned mi ho dali, bolo to uzasne... neporovnatelne s prvym porodom... ja len mozem povedat, ze ten druhy porod bol lepsi...

winona24
11. nov 2010

ľahké tehotenstvo nezaručuje aj ľahký pôrod...ja som mala príjemné tehu....žiadne nevoľnosti...žiadne vážnejšie komplikácie....a pôrod som mala nakoniec kliešťový 😔 ....

ale to neznamená ,že ho nemôžeš mať ľahký....veľmi prajem,aby bol ľahký,rýchly a čo najmenej bolestivý.... 😉

juicyluu
11. nov 2010

Pripajam sa, lbohuzial z vlastnej skusenosti lahke tehotenstvo v ziadnom pripade neznamena lahky porod. Prajem vela stastia, nemysli na to a bud pozitivna a nestresuj sa dopredu. 🙂

burina111
11. nov 2010

podľa mňa to neplatí, ale veľmi vám doprajem......ja som skôr počula že ťažké tehu-ľahký pôrod, ale ani to neplatí 😀 bodaj by boli všetky pôrody ľahké, maminky mali skoro po tom a rodili sa iba zdravé bábatká

maryanna
11. nov 2010

ja som mala super tehu, ani som nevedela že som tehotná ale pôrod bol náročný

martinex
11. nov 2010

ja tiez musim z vlastnej skusenosti povedat,ze som si teda tehu cele odtrpela a teraz toto trpim znova... a porod som mala ukazkovy,ako z velkej knihy,bez komplikacii a rychlo 😉

tibinka22
11. nov 2010

ja som mala perfektne tehotenstvo, ziadne problemy, nebyvalo mi zle, ani nic podobne a aj porod som mala lahky, najhorsie kontrakcie len dve hodinky a na tri zatlacenia bola malinka vonku, sice s nastrihom, ale to uz asi robia preventivne... takze drzim palce, aby si aj Ty mala super lahky rychly porod.... 😉

miriam11
11. nov 2010

zial, to sa len tak hovori..... prajem Ti lahky porod podla Tvojich predstav.... Treba naozaj mysliet pozitivne, ak sa da a dobre sa skusit naladit a verit v to, ze vsetko bude v pohodicke 🙂 🙂 🙂 trebars si aj hovor, ze lahke tehu, lahky porod a mozno Ti to pomoze 🙂

zlavodom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
atrami
11. nov 2010

Nesedí. Ja som mala pohodové tehotenstvá, ale úzku panvu a veľké dieťa, takže som na pri 1. synovi natrápila, ostatné deti boli sekciou. Z vlastnej skúsenosti viem, že nech je porod ľahký alebo ťažký, najdôležitejší je výsledok- zdravé dieťatko.

mircalla
12. nov 2010

Podla mna je uplne zbytocne na take uvahy plytvat cas a energiu....Pocujem to prvy krat a fakt neviem, kde sa taketo nazory vobec beru 🙂 🙂 Nic v zlom, jednoducho to neries, drzim ti palce na co najbezbolestnejsi porod.

slavicita
12. nov 2010

Tak ja som mala v podstate klasické tehotenstvo. Teda okrem nevoľností, ktorých som sa bála najviac, som mala asi všetko. 😀 Upchatý noc, nespavosť, zápchu, krvácanie z nosa, poslíčkov, únavu, bolesti chrbta, večné behanie na WC.
Rodila som 20 hodín. Najprv to vyzeralo na rýchly pôrod ale na konci nastali komplikácie lebo malému sa nedala pretlačiť hlavička cez bránku, ktorá sa otvárala len z jednej strany. Takže poriadne bolesti som mala asi 4 hodiny. Ale dali sa prežiť. Nakoniec prišiel dr.,nastrihol ma a na štvrté zatlačenie bol malý von. Najhoršie bolo, že mi slabli kontrakcie a malý bol ešte dnu, tak mi doktor mierne s panikou zahlásil, že musím poriadne zatlačiť lebo malému sa spomalilo srdiečko a musím mu pomôcť. Si mala vidieť ako som nabral posledné sily a bolo. Ale sestričky mi pomohli a malý bol hneď von...dúfam, že som ťa nevystrašila ale nebolo to nič hrozné..hlavne si hovor, že to nebude bolieť... 😉

alexandrah
12. nov 2010

hm, urcite to vooooooobec nesuvii (ja som mala relativne lahke tehu, a vraj najtazsi porod, aky videli lekari ... 😢 ), ale tiez vam to doprajem!!! bodaj by ... len ...

bona
12. nov 2010

Pripajam sa k tomu, ze to so sebou nesuvisi..🙂 Ale u mna to nastastie tak platilo..😀 Tehotenstvo som mala bezproblemove, bez nevolnosti, bez divokych nalad, dokonca som bola pokojnejsia, az do konca som nemala ziadne bolesti, proste nic..aj fyzicky aj psychicky som sa citila fajn..🙂
No a porod v podstate u mna tiez prebiehal takto fajn..😀 Kym sa nase slniecko "vyklubalo" von, trvalo to cca 3 hodky (od odtecenia plodovej vody), kontrakcie boli sice bolestive, ale dalo sa to zvladnut..a na 3 alebo 4 zatlacenia bola Terezka na svete..Takze ja mam celkom dobre spomienky..🙂 Hlavne sa na to treba naladit, predovsetkym pozitivne..😉 Drzim palce, nech to vsetko u teba prebehne v najlepsom poriadku..🙂

vefi89
13. nov 2010

u mňa to klop-klop platilo 😝 keby mi nezavadzalo brucho pri šnurovaní topánok, ani by som nevedela a keby ma tá ťapa nešila tak dlho, ani pôrod by nebolel 😀 😀 a keď ma konečne zašila, tak do dvoch hodín to párala a znova šila😀😀bola som bez epi😝 ale jednu vec ti poradím, nech lekár nerobí tebe samo prvý pôrod😀😀
ale nesúvisí to spolu...ja si skôr myslím, že je to o psychike. netreba sa báť a rozmýšlať o tom, že čo ak.... 😉

sssimi
13. nov 2010

Ja som mala lahké tehotenstvo, zle mi bolo asi 2 týždne, na začiatku som síce mierne špinila, ale do konca už bola úplná pohoda. Nakoniec som 2tt prenášala, pôrod mi museli vyvolať a po 7mich úmorných hodinách mi malú nakoniec vytiahli zvonom, potom čo som ju 3x vytlačila a 3x mi ju pupočná šnúra stiahla späť. Malá bola pridusená a ja riadne roztrhaná.... Takže je to blbosť, ale výnimky potvrdzujú pravidlo. Dúfam, že budeš medzi nimi!!!

heni79
14. nov 2010

Tak to teda neplatí. Aspoň u mňa nie - žiaľ. ☹ Ja som mala tehotenstvo úplne v pohode, žiadne nevoľnosti, ani nič podobné (ak nepočítam únavu a puchnúce nohy od 40.tt). A pôrod? Indukcia v 42.tt, pô§rod trval 12 hodín, ukončený VE.
Takže na to sa spoliehať určite nedá.
Ale najmä nejdôležitejšie je to, že každá z nás je iná. 🙂
Tak čo ak to tebe vyjde? 😉

ingrid16
14. nov 2010

urcite nie. ☹

minnie55
14. nov 2010

Držím palce, aby to tak bolo 🙂 Ja som mala dve komplikované tehotenstvá a relatívne ľahké pôrody. Je to individuálne.