Mali ste počas tehotenstva nezvyčajné chute?

andel7766
13. aug 2010

Trošku zvláštna otázka, ale ja ked som bola malá, a myslím, že ako každé dieťa som jedla piesok, ale tiež obhrýzala steny 😀 a teraz počas tehotenstva sa mi tie chúťky nejako vrátili, akože nejem to, ale mám na to nepredstaviteľnú chuť, že sa musím ovládať, tak isto mi vonia aj zem po daždi alebo štrk 😀 niekde som čítala, že to môže znamenať, že mi chýba vápnik alebo nejaké minerálne látky.

dolla
4. dec 2012

Takze moje tehotenske:
-milovala som sirup sun cvick.. Ten sa u nas strasne minal
-pomarance
-kedze je terez oblatkova a trubickova sezona, neviem sa ich dojest
- strasne mi v poslednom case (od´35tt) vonia aceton, odlakovac, lak na nechty.. Normalne si aj par krat denne pricuchnem z odlakovaca, neviem si pomoct..

fomarik
4. dec 2012

ja som vobec žiadne chute nemala, ani príznaky ani nič..... kebyže sme neboli na IUI tak do 5 mesiaca ani neviem že som tehotná,...kým mi nezačalo rásť bruško 😵 😵 😵 😵 😵

atreyu
4. dec 2012

no cele tehotenstvo som mala cuch ako pes- citila som smadlave ponozky cez topanky 😖 a na konci som pri umyvani zubov mala chut zjest zubnu pastu...nic ine 🙂

piacere
4. dec 2012

😀 V poslednom trimestri mi neskutočne voňali staré zatuchnuté pivnice a nenormálnu chuť som mala na špinavú vodu z práčky, ktorú vypúšťala do vane pri praní 😀 😀 Ale až tak, že som nemohla vstúpiť do kúpelne, keď prala práčka, lebo by som si logla 😀

polacka
4. dec 2012

Ja nenavidim kura s ryzou, priblbly nedelny gycovy obed, ale ked som bola tehotna nevedela som sa toho dozrat a samozrejme som vypila 1.5 litra mlieka denne

lienka9933
4. dec 2012

Mne keď už konečne prestalo byť zle a mohla som znovu niečo aj ziesť strašne chutila na raňajky treska s kakaom a inak som jedla strašne veľa masa , bolo mi jedno čo to je hlavne že je to maso. 🙂

lucinocka
4. dec 2012

Na alkohol :D brutalneee :D inak nepijem ale vsetko mi tak prekrasne vonalo.. doma som otvarala flasky a ovoniavala :D v nemocnici ked som bola mesiac som si odkladala vaty z dezinfekcnym prostriedkom:D A po porode to zmizlo okamzite..

yidaky
4. dec 2012

No pri prvej som jedla kila pomarancov kazdy vecer. A pri druhej vyprazany syr s hranolkami /pricom vyprazane neznasam/. Inak nic vynimocne...

olivka84
4. dec 2012

ja som ako mala mala chut na omietku nastastie sa mi to nevratilo v tehotenstve. to som nemala chut na nic bo mi bolo stale zle. az ku koncu som mala chut na chipsy a parizske salaty a ine zdrave lahodky. inak klasika uhorky kysle rybicky pomarance som nemohla vobec ani citit 😝

fiffinkaa
4. dec 2012

ani nie ..žiadné uhorky, zavináče ani omietka..skor niektoré bežné jedlá mi akosi páchli... ešte mandarínky som vyjedala, ale to bolo asi normál, kedže v tehotenstve mi bolo dosť teplo a dosť som sa potila a citrusy ochladzujú telo..to mám aj teraz tak..ked mi je zima jem polievku, ked teplo tak citrusy..

martinailova
4. dec 2012

horalky a cokoladka rumba ale to som jedla aj predtym....inak nemam specialne chute skor zjem sladke a kysle ako slane 😵

stojdulka
28. dec 2012

ja mám stále strašnú chuť na kávu a to môžem iba jednu slabunkú denne 😉

emily76
28. dec 2012

pri prvom tehu som jedla mandarinky.. denne snad 3 kila. 🙂 Pri dalsich tehotenstvach mi strasne vonala kava a taku som mala na nu chut, ze az.. ja inak kavu vobec nepijem, lebo mi nechuti. A raz som mala strasne chut na zmrzlinu s malinami, ze moj uzasny manzel pobehal polovicu mesta kym zohnal vsetko co mal. 😀 😀 inak som mala skor nechute ako chute 😅 😝

karamel
28. dec 2012

nie, nemala som 🙂

kucharikova
28. dec 2012

ja na kýsléé,zavináčov by som mohla nonstop jesť,inak som necítila či je jedlo slané,alebo nie.a hlavne tak nezdravé jedlá ako hamburger,kebab,a salám vysočina s kopou rajčín.teraz tu salámu nemôžem citiť a ani mliečnu ryžu-tej som jedla na kilá 😀

michaelamilan
28. dec 2012

no ja zjem na kilá olivy, ovocie(z banánov som sa aj dogrcala ako som ich zbožňovala- no malému už asi liezli krkom, hiii), milujem totálne čokoládové kakao- mám chute môjho drahého........A najviac milujem ostrokyslú polievku a do nej si namáčam hranolky mňam!!! 🙂

monda17
28. dec 2012

absolútne žiadne, chvalabohu 😀

azmuk
7. feb 2013

mne prestala chutit cerstva zelenina...hlavne ladovy salat, uplna grcka! 😖
ani maso uz neoblubujem 😒 iba chlieb, rozky a pecivo 😉

katulka1141
7. feb 2013

jahodove mlieko,skoricovniky,a na zacitku som strasne chcela klobasku a slaninu 🙂

zanin
7. feb 2013

ja som mala nezastavitelnu chut na zmrzlinu. Musim napisat aj to ze maly sa narodil v januari takze vsetci po mne pozerali ci mi sisi ze si v zime kupujem zmrzlinu a stale. Nevedela som odolat. Inak mi este nenormalne chutilo leco. To som bola schopna jest obden. A ked mas chut na piesok a omietku dopln si vitaminy. nemyslim synteticke z lekarne ale pestra strava ovocie zelenina ryby maso vsetko podla duhy je najlepsie sa stravovat. Z kazdej farby nieco. To ti zazenie chutky lebo doplnis aj stopove prvky, ktore vecsinou chybaju. Apropo teraz na zmrzlinu ani nepomyslim. Cez leto len ako povinna jazda s deckami ale ze by som ju musela to nie.

vilma75
9. feb 2013

surove zemiaky 😀

svetlusska
9. feb 2013

ja som sa nemohla dojest cokoladky koko alebo kokosino...pamatam ze jeden vecer tesne pred zaverecnou som si sla kupit lebo som myslela ze ma slahne a taktiez som mala hrozne chut na chipsy paprikove....a neznasla som v tehu grahamove rozky, hned mi bolo tazko....a neznasla som pach vyprazanej cibule to som mohla ist rovno pozdravit misu....

minikk
30. apr 2013

Ja nám strasnu chuť na zem a ked poprsi no koniec 🙂 pila som len nesku kávu ale teraz pijem zalievana bez cukru taku horkú a spodok dokážem jesť lyzickou pripomína mi to zem. A magneziove tabletky by som najradšej cmulala ako cukriky chutia mňam ako zem a ešte zeler. Všetko horko-zem 🙂)))

kiki68
7. máj 2013

ja teda iba zacinam,ale asi mame nejake uvedomele mimi,lebo mi prestal vonat fast food,teda smrdi mi to neuveritelne,este som ani nevedela,ze som v tom,uz som sa nejak intuitivne zacala vyhybat fast foodu.

Inak zacala som mat chut na ovocie a zeleninu,hlavne salat pokvapkany citronom, potom mi strasne vonaju limety,pomarance,hned mi po tej voni prejde nevolnost. Fakt spasam vsetko mozne ovocie,zeleninu.
Tiez mi chutia ryby, ale prestalo mi chutit maso,predtym som bola masozravec a teraz mozno tak sniclu,ale inak nic.
Sladke mi chuti tak priemerne,ziadne obiehanie cukrarni sa nekona,co som rada 🙂
myslim,ze telo sa intuitivne riadi tym,co mu chyba,tak si to pyta. Clovek nemusi rozmyslat co ano,co nie, telo si samo pekne diktuje a ten drobec to vam poviem hotovy diktator....riadi vsetko a ja tancujem ako piska 😉

iva30061981
10. júl 2013

Ahojte dievcata, ak mate chute vonat benzin a ine chemikalie alebo chodite vonat do pivnice smrad, DAJTE SI VYSTERIT HLADINU ZELEZA! Hovorim z vlastnej a zo skusenosti inych tehul. Nie to urcite v poriadku! A pravdepodbne som na to doplatila.

katussamus
10. júl 2013

každý deň som musela minimálne 1 celu veľkú tubu zahusteného mlieka PIKNIK, ak som si ho dala tak normálne blažený pocit na celý deň 😀 ak práve nebolo poruku stačilo aj Salko jedno som mala na 2 dni 😀
Teraz len keď si na neho spomeniem na tú sledkú lepkavú chuť chce sa mi zvracať

leanax
10. júl 2013

ja chute ani nie, ale na kilá som dokázala zjesť pomaranče a mandarinky 😀

h0sher
12. okt 2013

tak dnes pridem z nocnej,zena pozera TV,kukam Ty co nespis: aaale neviem uz,hladna som bola :D ja usmevocky na nu,lahneme si a kecame ako za starych cias v taboroch,a v tom ze ked pridem z bicyklovania,ci jej nedonesiem kusok vonavej zemi,ze ma strasnu chut ochutnat zem :D ja tie vybuchy smiechu 😀 😀 😀

sasikag
16. apr 2014

Ja mam stale chut na paradajky, a aj pocas tyzdnou ked som mala totalnu nechut som mohla iba paradajky... Ma s tym niektora skusenost a aj co sa jej nakoniec narodilo??

effkaa
16. apr 2014

Pri prvom (chlapec) som mala chut na vsetko vyprazane, sladke a nezdrave - rezne, palacinky, placky, zakusky... Najlepsie nieco mastne a za tym hned nieco sladke. Akonahle by som mala zjest zeleninu alebo ovocie, bolo zle. Dokonca z hrusiek som aj zvracala. Iba mandarinky boli vynimka. Teraz, pri druhom mozem jest hocico. Ano, mam chut na sladke a tak, ale nie je mi zle zo zdravych veci. No ale... mam strasnu chut zapalit si cigaretu. Samozrejme odolavam, ale ta chut... och... No a tipujem to na slecnu, ale pohlavie este nevieme. A chutia mi mliecne vyrobky - v oboch tehotenstvach velmi 🙂 hlavne jogurty.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre