Po deviatich mesiacoch opäť tehotná..

lenkaaaaaaaa88
28. aug 2018

Ahojte skusene maminy,potrebovala by som podporu..moja malicka ma teraz desat mesiacou a ja som opat tehotna....tesim sa druheho drobca ale mam aj velke obavy..bojim sa ze to nezvladnem...ze nebudem stihat venovat sa im obom....

zuzzuzi909
28. aug 2018

vsetko sa da ked sa chce, takto si hned dve deticky naraz vychovas a potom budes mat pokoj 🙂 myslim si ze casom to nebudes lutovat ked budes vidiet ze sa spolu pekne zahraju 🙂

bale1rinka
28. aug 2018

@lenkaaaaaaaa88 budeš, lebo musíš, nič iné ti neostáva a ver mi pôjde to, zapájať partnera do všetkého, organizovať všetko pekne a pôjde to... čo by som ja dala zato byť znova tehotná...

gir
28. aug 2018

Ja som otehotnela po pol roku. Prvé dni sú ťažké, pokiaľ nájdete spoločný režim. Z vlastnej skúsenosti ťa poteším, stíham viac ako pri jednom. Všetko dobré 🍀

ujaju
28. aug 2018

pôjde to uvidíš 🙂 len si budeš musieť trošku organizovanejšie zadeľovať čas ale zvládli to baby pred tebou a zvládnu to aj po tebe. veď bude ti aj polovička pomáhať nie?

pieksamaki
28. aug 2018

@lenkaaaaaaaa88
neboj zvládneš to, je to krásne...sa prispôsobiS.nájdeš si svoj system

galioska
28. aug 2018

@lenkaaaaaaaa88 zvladnes, v uk zeny rodia rok po roku 😀, ja mam po 3 ale keby sa pritrafilo skor neplanovane, neriesila by som👍😘

matazirafa
28. aug 2018

Mam takých doma, menšia už má 8 mes. a čím sú starší tým je to lepšie. Samozrejme nie je to vždy jednoduché a musíš obetovať veľa zo svojho pohodlia ale ako budú rásť tak oceníš ten malý rozdiel medzi nimi.

matuskova003
28. aug 2018

ja som to mala presne ako ty, starsi syncek mal 10mes ked som ostala tehotná. Teraz má 6, menší 4 a pol roka a su to velkí partaci. boli tazke chvile ale nedam za nic ten vztah medzi nimi 🙂

mima0
28. aug 2018

Tak ja mam rozdiel 2,5r no niekedy som na prasky 😀... malinky 7tyz. Nespave babatko (spinka len tolko co sa mu ritka v koliske kolise) a starsia straaaasne aktivna ...no musime zvladat 😀

linddi
28. aug 2018

Ahoj. Ja som tiež otehotnela s tretím, keď mala dcérka 8 mesiacov. Tiež som sa bála ako to zvládnem, ale je to super. Teraz, keď už majú 4 a 3 roky, tak si to fakt neviem vynachváliť. Sú ako dvojičky. Strašne sa "ťahajú", vyhrajú sa spolu, sú jednoducho taká správna dvojka. Uvidíš, keď troška povyrastú nebudeš banovať. Veľa zdravíčka prajem... a príjemné a bezproblémové tehotenstvo 🙂

lubi40
28. aug 2018

@lenkaaaaaaaa88 ja mam sice ekovy rozdiel 3 roky, ale tiez som chcela mat deti po sebe. Podla mna je to super.
inak tiez mam pocit, ze pri 2 stiham viac ako pri jednom 🙂

lenkaaaaaaaa88
autor
28. aug 2018

Dakujem vam vsetkym!!!Zdvihli ste my naladu..mam stoho strach..samzrejme manzel bude pomahat ..ja si na to potrebujem asi zvyknut..vzdy som chcela mat vela deti ..no teraz ma to riadne prekvapilo..nieze by som druhe babo nechcela,je my len strasne luto ze som si malinkej skoro neuzila a teraz sa bude musiet o mna delit..nechapte ma zle..len mam v hlave chaos!

linddi
28. aug 2018

@lenkaaaaaaaa88 to sú úplne normálne a prirodzené pocity.... kto ťa má pochopiť viac ako my matky? 🙂 Láska sa počtom detí nedelí ale násobí 😉❤

kacko12
28. aug 2018

@lenkaaaaaaaa88 moj prvy syn mal 4,5 mesiaca, ked som planovane otehotnela druhykrat. Sami sme s manzelom v zahranici bez akejkolvek pomoci... Obaja su to chlapci, dnes maju 2 a 3 roky. A je to super, spolu sa hraju, vyvadzaju😀 zo zaciatku to bude tazsie, ale kazde obdobie prejde a bude dobre.

takacovama
28. aug 2018

Mam znamu ktora mala este mensi rozdiel medzi detmi a vsetko v pohode zvladli sami dvaja z muzom bez pomoci rodiny 🙂 Nicoho sa neboj, zvladli to ine, zvladnes to aj ty 🙂

m14m
28. aug 2018

Ja mám taký istý rozdiel medzi deťmi. Tiež som zozaciatku bola v obavách, ale keď sa mala narodila to bolo najkrajšia časť celej materskej. Kým sa nepostavila na nohy 😂 nájdeš si systém a bude to ok. Ja som veľa razí kojila a druhov rukov držala staršiemu kocky od lega. Ale mne to neprekážalo.teraz majú 4 a 2,5 a mám úplný veget. Spolu sa zahrajú

eliska13
28. aug 2018

@lenkaaaaaaaa88 vždy sú obavy pri malom rozdiely, pri veľkom ...možno to je oveľa lepšie ako vekový rozdiel 3r, 5 r lebo už každé dieťa má iný režim a iné záujmy.Bude to ťažké, ale kedy nie je?🙂
Budeš mať deti, ktoré sa zahrajú, dvoch malých skolacikov.Aspon to prvé tak nebude pociťovať zosadenie z trónu.Vsetko je ako má byť🙂

candii
28. aug 2018

Pokial bude mat kto pomoct a aj partnes bude pomahat, tak to zvladnes lavou zadnou.. ja mam rozdiel 2r2m a nema kto pomoct akoze partner pomaha a dost to je narocne hlavne ak sa v noci nevyspim a potom musim fungovat. Ale tak vsetko sa da zvladnut a na vsetko zvyknut 🙂 a myslim ze ked budu starsi neolutujes

lavender21
28. aug 2018

ja som zistila, že som tehotná keď mala malá 10 mesiacov. Teraz som v 23tt, no od júna som dva mesiace musela ležať striedavo v nemocnici a doma... bolo to náročné, stále nemôžem malú dvíhať a je mi to veľmi ľúto, že si ju tak ako píšeš, nemôžem poriadne užívať... s takýmito komplikáciami som teda vôbec nerátala, keďže prvé tehotenstvo bolo úplne bezproblémové... tak ja by som ti hlavne odporučila aby si sa šetrila čo naviac, a zapájala partnera do starostlivosti o dieťa, ako sa len dá, aby si mala tehotenstvo v poriadku... predsalen, nie je to sranda... teraz myslím už len na to, nech úspešne donosím aj toto bábo a potom sa to nejak zvládne... ;) budú dve sestry parťáčky, teším sa na to veľmi 🙂

111anjelik111
28. aug 2018

@lenkaaaaaaaa88 ja prezivam teraz to iste a moje obavy subtiez velke kedze aj starych rodicov mam daleko a aj mamzel byva casto v praci a este mam starsiu 7 rocnu slecnu zahrada dom plus nemam velmi dobre zdravie tiez neviem ako to budem zvládať a mám veľký strach

zeytin
28. aug 2018

@lenkaaaaaaaa88 Kup si surodenecky kocik, budes ho potrebovat. Mam baby s rozdielom 16 mesiacov, bola to celkom sranda, ked mala starsia pol roka, zstila som, ze som otehotnela. Chceli sme hned dalsie babo, ale zostala som prekvapena, ze to prislo tak skoro. Da sa to krasne zvladnut... Ja som dokonca este popri starsej stihla dokoncit externe vysoku skolu, na statniciach som uz bola tehotna s druhou 😁😁😁 Velmi ta povzbudzujem, je to asi najlepsie, co sa ti mohlo stat, baby su super kamosky, vychovavam ich narovnako, je to super. Nevravim, ze neboli dni, kedy som si poplakala, nemala som nikoho, kto by mi nejak vyraznejsie pomohol, ale dali sme to 👍👍👍 A nemaj strach, ze si starsiu neuzijes... Ja som kojila, popri tom starsia sedela pri mne a citala som jej rozoravku, rozpravala som jej... A prveho pol roka babatko vela spinka, tak casu budes mat dost.

mirien22
28. aug 2018

Môj mal 8 mesiacov, keď som druhý raz otehotnela. My sme to tak chceli. Pretože aj keď to bude náročnejšie zo začiatku, keď si nájdete systém, tak to zvládnete. Teraz majú 2 roky 2 mesiace a druhý 10 mesiacov. Hrávajú sa už spolu, vymýšľajú, starší sa automaticky hneď staral o mladšieho, pomáha mi s domácimi prácami od prania, cez ukladanie umývačky, plienky nosi, vyhadzuje do kosa, keď bol brat menší, tak ho krmil s mlieckom atd. Keď vstane, tak ani mne pusu nedá, už sa pýta na malého a ide rovno za ním, pusinkuje ho, stále si ho na ruky pýta... Áno, sú aj ťažšie dni, nie je všetko ružové. Ale ak ti muž doma pomôže, tak spolu to zvládnete 😉 držím palce

miriam11
28. aug 2018

@lenkaaaaaaaa88 teraz uz vela nenarozmyslas, ale pri druhom tí uz vsetko pojde lepsie a lahsie, aj deticky sa ked budu starsie lepsie zahraju🙂 začni sa tesit...

lmml
28. aug 2018

Ja mám rozdiel medzi chalanmi 2roky a to je len sranda..😂😂😂 jeden sa chce hrať druhému treba motoriku rozvíjať..😂 tak hurá jedného do kociaraa spať a druhý na šmýkačky ..😂 nech blbne..😂😂😂 iné som chcela..😂😂😂 nebojte zvládnete to..😊 zvládli to iné zvládnete aj vy..😊😊😊😊

brona235
28. aug 2018

@lenkaaaaaaaa88 ja som otehotnela ked mal cca 4-5 mesiacov. Teraz bude mat 14 a ja mam za tyzden termin. A este mam 4,5 rocneho... 😂
To zvladneme. Nic sa neboj... 😉

bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nela6
28. aug 2018

@lenkaaaaaaaa88 ja som chcela to iste 🙂)) len som nemala ovu kvoli dojceniu 20m, a potom rychlo sup druhe.... Bude dobre;)

denaka
28. aug 2018

Keď som ja prišla z druhým z pôrodnice prvý mal rok a pol. Keď sa mladší rozplakal plakal aj starší lebo nechápal čo sa deje. A ja som plakala s nimi. Vôbec som si nevedela predstaviť ako ideme fungovať. Ale ono to všetko nejak šlo a riešili sme veci za pochodu. Jasné prvý polrok bude krutý ale potom keď začnú byť parťáci... No a teraz už ani neviem ako vyrástli majú 13 a 12.
A po desiatich rokoch som znova revala keď som prišla s pôrodnice s malou, či mi toto bolo treba...
Keď už boli samostatný.
Takže ver nikdy nebudeš nato dostatočne pripravená ale určite to zvládnete.

danielak84
28. aug 2018

Ja som otehotnela ked mala dcerka 4 mesiace a mala som este 8r syna a prave som sa vtedy prestahovala do ineho mesta kde som poznala iba mojho muza ktory bol od rana do noci v robote.Zvladla som to ja tak to zvladnes aj ty.Treba si najst system a pojde to.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre