Sklamanie z pohlavia

14. jún 2022

Ahojte. Som nešťastná z môjho pocitu. S mužom sme sa 6 rokov snažili o bábätko. Naša cesta bola dlhá a náročná. Mam za sebou 1 potrat v druhom mesiaci. Teraz, keď som konecne tehotná a dozvedeli sme sa to najdôležitejšie, ze čakáme chlapčeka a je zdravý, mi prišlo hrozne ľúto, že to nie je dievčatko. 😥 vzdy som mala taky sen, mat dcérku, malú kamošku. Celý čas mi dávalo telo a hlavne myseľ signály, že to bude dievča. Mozno som si to až príliš želala a teraz to je taky sok, ze je to chlapec. Musím to normalne spracovávať a je mi z toho veľmi zle. Zle mi je z toho, ze ma to vôbec trápi. Ze to vôbec riešim. Pritom na sone som sa usmievala, je krásny ako obrázok a som šťastná prestastna, ze je zdravý. Prosím vás, ja si myslím uz o sebe, že som uplne hlúpa a hrozne sa hanbím sama pred sebou, ze prechádzam takýmito pocitmi. Ženy. Ja neviem co mam robit. Ako zmeniť zmýšľanie? Raz sa teším, potom mi pride ľúto. Vidím v kočíku niekde dievčatko a príde mi to ľúto. Citim sa zo seba hrozne :( viem, ze ma tu určite zvozite a nalozite mi asi ešte viac. Ale prosím o radu. Bojim sa starostlivosti o syna, ze bude nervak ako moje krsniatko 2j ročné, bojim sa ze ma tieto pocity neprejdu. Jednoducho som zo seba veľmi sklamaná.

modraslamka
14. jún 2022

pozri, my sme chceli chlapca a cakame dievca 🙂 Partner tiez sklamany zo zaciatku ale ked sme ju uvideli na sone, bola to laska na prvy pohlad. Dievca ci chlapec hlavne ze bude zdrave a nase😍

beata_k
14. jún 2022

Mas v rukach velky dar. Musis z chlapca vychovat muza, ktory bude svojej zene oporou, ktory bude ochranovat ju i ich deti. To je velky zavazok. ❤️

erinka90
14. jún 2022

Este mam taku smiesnu prihodu, v den, ked sme sa dozvedeli pohlavie, tak som zbadala na ulici kamosku s 4 rocnym syncekom, a utekala som sa jej vyzalovat, ze budem mat chlapca. A ona na to: "jooj nebud smutna, aha, o chvilu budes mat takeho chlapceka aj ty." Ja som sa pozrela na toho chlapca, a strasne som sa rozrevala. 😀 teraz na to uz len so smiechom spominame, aka som len bola blba..... 🙂

filipka250
14. jún 2022

@sella38 ja mam dve dievky a jedneho chlapca a tiez tomu nerozumiem. Syn je akcny, nebojacny, dievcata ma nikdy tak nevystiskaju, ako on.
A este nerozumiem, ze chcu mat zeny kamosku. Tu nech si hladaju medzi rovesnickami. Nie je nic horsie, ako ked si mama spravi z dietata kamarata.
Ale aby som nebola hnusna....autorka, ked uvidis ten maly krasny vonavy uzlicek, zabudnes na tieto pocity. 💙

katecameron
14. jún 2022

@erinka90 presne ako ja tiež som chcela sestričku pre dcérku keď sa narodil syn zmenilo sa to veru je to krásny mladý muž citlivý .Neľutujem že sa mi narodil synček je to dobrý chlapec

asia83
14. jún 2022

POKORA. Druhé bude dievča. 😉

lentak1223
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wilinkaa
14. jún 2022

Ahoj. Poznam tie pocity... Ja som mala prvu dceru. Ked som bola 2x tehotna, strasne som chcela pre malu sestru, aj ona ju chcela. Vzdy som mala vlizsie k zenam ako k muzom. No a samozrejme babo bolo chlapec. Aj sme si s dcerou poplakali, ze nebude sestricka. Meno som nemohla vymysliet... Ked sa maly narodil, preslo ma to. A pribudol k nemu este jeden chlapcek. Su to certiska nebudem klamat, su ovela narocnejsi ako bola dcera, no na druhej strane su to moji mojkaci, su perfektni obaja. Neboj budes ho lubit rovnbako ako by si aj dceru ľúbila.

mondok21
14. jún 2022

@filipka250 suhlasim 🙂ja neviem co je toto za modu, ze dcera je lepsia ako syn ze ked bude starsia postara sa o rodicov, ze syn nie je taky, ze ten sa k mame vracat nebude, ze iba dcera… toto su take blbosti! Tolko mam kamaratok, ktore su za horami dolami a vidia mamu raz za rok ! Synovia zostavaju v blizkosti mam a pomozu!a stale je to o vychove. Nie je to o pohlavi. Tiez som vela diskusii nasla ze “som sklamana, ze nemam dievcatko..malokedy to bolo naopak” Takze za mna! Vdaka BOHU ze mam dvoch krasnych paradnych chlapcov!!!

danieladugard
14. jún 2022

Chapem. “Naplanovali” sme si druhe dieta dievca. Bum. Na sone ukazali dva plody. A bum. Dvaja chlapci. Tesila som sa asi… tak mozno posledny tyzden. Trochu. Dneska maju rok a strasne ich lubim. Ale trvalo to asi.. tak rok😂 a lubim ich uplne inak ako prvu dceru. Ktora bola neplanovana. Vypust to zo seba. Necit sa vinne hlavne. A nepocuvaj komenty typu “hlavne, ze bude zdrave” “ co by ini za to dali” kazdy ma inu situaciu a iny zivot

sonicka96
14. jún 2022

Niesi ty moje druhé ja? 😄 Ja keď som zistila že čakáme druhého chlapca ja som od sklamania ani tehotná u, nechcela byť:D ale teraz som veľmi rada a šťastná že máme druhého syna ❤️ neboj ono to opadne ak nie po pôrode (čo zaručujem že áno keď sa na neho pozrieš)tak do pár dní od pôrodu to bude Okey ❤️ hlavne sa netráp lebo on to cíti ♥️

81anina
14. jún 2022

Vzdy som si myslela ze ked budem mat dieta budem mat dceru a budeme partacky. Ked som otehotnela okamzite pocit ze ja cakam chlapca. Ked mi volali z genetiky vysledky testov kde bolo aj urcenie pohlavia a dr. mi povedala ze je to zdravy chlapcek tak som revala od stastia...Inak moja sestra ma o 9 mesiacov starsiu dcerku moje krsna takze mam taku malu nahradu. S mojim synom su partaci on je taky mojkac ked zaspavame tak ma vystiska objime pusiniek milion da...svoju sesternicu obcas capne no vela ju aj objima a bozkava a ona sa necha inak je velmi nekontaktna neda sa takmer vobec pomojkat objat len svojej mame. Tomasko mi dava zabrat ale ako som vela krat povedala nevymenila by som ho za ziadne dievcatko ☺

betulinka1
14. jún 2022

Pochopíš, keď bude rásť, že ako dobre, že to bude chlapec. Mne bolo pohlavie jedno ale keď vidím vzťahy medzi kamoškami a ich dcerami a vzťah medzi synom a mnou, tak by som ho nedala za nič na svete.

autor
14. jún 2022

@sonicka96 hehe, som sa teraz dobre zasmiala 😁 nechcem sa trápiť a to ma trápi, že tie emócie si robia s mojou hlavou čo chcú. Ale poviem úprimne, odkedy čítam komentáre som sa upokojila a uz to zrazu nie je taká "tragédia" 🙂

Ženy som skutočne vďačná za takúto podporu. Je vas skutočne veľa, nečakala som to. Nemôžem označiť každú jednu. Píšem vám takto hromadne veľké ĎAKUJEM. ❤️ citala som si každý jeden komentár a dokonca som ich prebehla 2x.

tatianamaria
14. jún 2022

Ja som tiež strašne chcela dcérku. Nechcela som však pohlavie ani pri jednom tehotenstve vedieť. Tak až po pôrode som sa dozvedela, že ju aj mám. Veľmi som túžila mať pre ňu sestričku a druhý sa narodil chlapec, tak si hovorím, že dobre, tak dúfam, že tretie bude dievča a znovu chlapec a takto sa to zopakovalo ešte dva krát. Tak mám jedno dievčatko a štyroch chlapcov. Sú krásny, zdravy. Veľmi mi však to druhé dievčatko chýba.

rfrd12
14. jún 2022

Ja mam prvého syna, po 14.rokoch som otehotnela a ratala som zase s chlapcom. Keď som sa dozvedela, že čakám dievča, za svet som si to nechcela pripustiť. Nevedela som si predstaviť, čo ja budem robiť s babou po 14tich rokoch čisto chlapčenskeho života.... Proste všelijaké pocity nami ženami lomcuju, hlavne si nič nevycitaj. Som si istá, ze dieťa budeš milovať najviac na svete a na toto rýchlo zabudneš.

miadi
15. jún 2022

Toto Ja nastastie nepoznam Lebo mne to bolo vzdy jedno hoci dcerka chcela Strasne sestru Tak som si koli nej zelala nech jej to bude ale som aj chcela vediet ake to je mat syna . A poviem ti je to fantasticke . Dcera mà miluje hlboko vasnivo blaznivo a syn nezne milo s obdivom. Ja ich milujem rovnako ale s dcerou je to boj a maly je rozumny da si vysvetlit. Dcerka je tornado syn je vànok. Ale to je povahou nie pohlavym, kamoska som s obomi ale aj boss som Ja mama. Len mi bolo luto tych krasnych babskych veci a chalanske je mensi vyber . No maly je maniak na dinosaur 🦖 tak zhanam vsetko take a on sa tesi z kazdeho kuska odevu kde mà roar roar .. maly pomaha viac ako mala jej musim povedat on mà len vidi nieco robit a uz uteka. Rad si vari cestoviny pecie upratuje kazdy den ked ho vidim si vravim aky uzasny dar je to mat syna a lutujem zeny co to ako ty v teho citia ako sklamanie. Ked mà ako novorodenec par krat stihol pri prebalovani ocurat smiala som sa Lebo toto ti dcera neurobi ., Ved to neber tak tragicky Mozno budete mat druhe dceru alebo budes mat raz kopec vnuciek. Nejde o pohlavie ide o vztahy. A to vies ovplivnit ako si zariadis tak budes mat. Mat dceru je uzasne tiez je to take tvoje mini me. Len burlivejšie .Syn ta vie tak krasne lubit. Tak si ho pohladkaj v brusku a povedz mu “ prepac milacik Ja sa na teba tesim a lubim ta nebola som sklamana ze mam teba len som bola smutna ze nieco co som si predstavovala vysnivala idealizovala sa nestane.” A odpusti si tie negativne emocie a uzivaj si tehotenstvo.🥰chlapci su na zjedenie

zuzzinka
15. jún 2022

Ako ja som tiez chcela dievca, aj mam..ale mam aj chlapca..a je to "muz mojho zivota".. bol ovela lepsi ako dieta a teraz mam k nemu blizsie tiez. Nikdy by som to nepovedala. Chlapec je super, menej dramy aj do dalsich rokov - pubertalnych. Menej mozno rozpravaju a prejavuju sa, ale ja by som nemenila.. Uvidis, sama budes prekvapena. A druhe budete mat dievcatko 🙂

h2
15. jún 2022

Neblázni, chlapci sú úžasní! Bude to tvoj miláčik, tvoja láska. Dcéry bývajú naviazané viac na otcov, synovia zase na mamy. Uvidíš, keď sa narodí, nevymenila by si ho ani za 3 baby.
A netráp sa, tvoje pocity sú keď nie bežné, tak aspoň časté. Skoro každý má nejaké to pohlavie, ktoré by uprednostnil.

mandzula
15. jún 2022

Ja som tak chcela dievca, ze som si ani nepripustala, ze by to mohol byt chalan. Nastastie mi to vyslo, bola by som velmi sklamana, takze ta uplne chapem. Poradit ti, ako to prekonat, neviem, nemusela som tym prejst. Takze len drzim palce, aby si bola nakoniec tou najstastnejsou mamou maleho sopliaka.🙂

tinka8512
16. jún 2022

ja ti poviem troch chlapcov som oplakala,ze nikdy nebudem mat dceru,a potom sa mi narodili este 2 dcery ale pocity su take iste, proste dievca ako chlapec, je to moje dieta tak isto .Najstarsi chlapec ma 12 a je pre mne viac ako nejaka "kamoska" perfektne sa porozpravame, pride zo skoly objime ma, chlapci su uzasni perfektni, ovela menej narocni ako teraz tie moje dve dcery. Tuzila som po dcere a teraz si niekedy poplacem, ze ake to mam s nimi narocne.
Skus to vnimat ako "tvoje babatko, tvoj uzlicek" kt ta potrebuje velmi a nepozeraj na pohlavie.

juliet86
16. jún 2022

pozri ja som tiez vzdy chcela dievca mam3sestry mamu s ktorou aom si blizsia ako s otcom. a po 3rokoch snazenia a ivf som citila ze to bude chlapec aj meno som mu vybrala a v 12tom tyzdni na krvi zrazu ze dievca. a uprimne ja stale na toho chlapceka s tym menom myslim ze mozno kvoli tomu by som skusila druhe dieta

kristallka
16. jún 2022

Ja mám syna aj dcéru, ale syn je oveľa viac na mňa naviazaný ako dcéra a veľmi si túto pozornosť od neho užívam 😆 dcérka má skôr tatinka takého miláčika a ja sa často pristihnem pri tom, že trošku žiarlim... chlapčekovia nemusia byť len nervaci...vždy ide o to, akú majú povahu...u nás je chlapček kľudnejší a dcérka taká živšia. Uvidíš, aký miláčik bude tvoj chlapček a ako ho budeš ľúbiť...a za rok si na takéto myšlienky ani nespomenieš a ktovie, či sa v budúcnosti ešte aj to dievčatko nepodari...držím palce ☺️

megan777
16. jún 2022

@anjelicek26 presne tak ja mam 2chlapcov ale tento 3rocky aky je maznak mamin to je neskutocne ani dievca co ma kamoska taka neni takze hlavu hore autorke❤️❤️❤️🌹🌹🌹

laska86
16. jún 2022

Uvidis ked sa malinky narodi aka budes stastna..zabudnes na vsetko co ta trapilo..je to vas vysnivany uzlicek tak sa netrap..to su aj hormony..ta prava radost pride ked budes mat babatko v naruci❤️

tianna
16. jún 2022

@ruza123 ani ja tomu nerozumiem.. máme 3 synov a ak by ešte náhodou 4. bábätko raz bolo kľudne opäť chlapček 😍 kamošky čo dcéry majú mi len závidia akí sú chlapci maznáčikovia, tulia sa, mojkaju, maminka je pre nich princezná 😍 dcérky už v roku samostatné jednotky, často ani pusu si už nechcú nechať dať 😄

nastasyk
16. jún 2022

Mat syna je super, ja mam dvoch, je s nimi zábava, pozaramr spolu filmy. Budeš šťastná, uvidis.

kimstef
16. jún 2022

No, mne na Slovensku bolo povedané, že to bude chlapček, tak aj keď som dúfala, že k dvom synovcom pribudne dievčatko, zmierila som sa s tým. Odišli sme do Francúzska a na návšteve u gynekológa s trochu jazykovou bariérou, sa ma pýta, či viem, čo to bude. Ja, že áno chlapček. A on: nie, dievčatko.
Tak som to chvíľu nevedela spracovať, či som zle nerozumela...
Ale vyšla som vysmiata ako pomaranč a vyškierala som sa na celý svet...
a keby ste chceli vedieť, je to dievča.

rora
16. jún 2022

Casom to prejde, ono clovek ma nejaku predstavu, casto skreslenu, moje dievca bolo za sto chalanov, zla ako cert, ziadne saticky ani "čačky" sa nekonali, dala som teplaky a babrala sa v hline, cim viac bola spinava tym bola spokojnejsia, maznák nebola nikdy, neprisla nepritulila sa... ostalo jej to dodnes... taka chladná povaha... za to dalsi dvaja chlapci to su hotovy opak.... starsi pride, objime, pomoze, citit z neho lasku k mame.... uzivam si ich 🙂 menej o tom premyslaj co by bolo keby.... uvidis po narodení budes hrdá mama krasneho synceka

tianna
16. jún 2022

Pre autorku 🙂 možno nebudeš mať tú najlepšiu kamarátku, ale ver že budeš mať toho najlepšieho ochrancu, raz budeš preňho kráľovnou 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre