Strašne rýchlo priberám

samara9
30. jan 2014

ahojte dievčatá, ja som taka smutná, strašne rýchlol priberam, rapdne behom par dni priberem aj tri kg a potom dva mesiace nic, nejdem vela ale papam prvidelne a snazim sa zo vsetkeho cosi, aj ked mi je zle niekotré dni a jem iba zeleninu a suchare lebo vracam tak vaha neklesne ide hore. Stravujem sa zdravo pravidelne a aby malo male vsetko. Mne by tie kg az tak neprekazali som rada ze budem mat babatko a chudnut budem potom ale reci ludi mi vedia strasne ublzit o tom aka som pribrata a preco tak priberam je pravda ze uz 13kg ale ja sa fakt neprejedam baby :( a ludia su neprijemní a na moje tehu hormony mi to je vzdy potom strasne luto :(

moon321
30. jan 2014

Ocuj,ja som pribrala 23kg,a bola som ako slon.a hocikdo my povedal ,ci cakam 2 jicky.tez ma mrzelo,z si robia srandu.jak sa narodil do tydna som mala povodnu vahu.nevsimaj si ich

zuzanarichard
30. jan 2014

ahoj,kašli na reči,viem,o čom hovorím!!!pred dvoma týždňami som porodila syna Theodora,pribrala som počas tehotenstva 18 kíl,každý mi tipoval dvojičky a môžem ti povedať,že dnes mám o 14 kíl menej bez námahy,akurát kojím,to je všetko...neboj sa,pojde to dole,hlavne sa nestresuj,pardon za výraz,ale niektorí ludia sú drbnutí,necitliví!!!držím palce!!!Zuzana

princesspetra
30. jan 2014

Aj ja som pri prvom pribrala 20kg..a pri druhom 25kg..a do tyzdna som mala vahu nizsiu ako pred tehu..nevsimaj si to..zo mna si tiez robili srandu,ze vyzeram ako na dvojicky ak nie trojicky..

ichbinich
30. jan 2014

@samara9: Spytaj sa ich, ze co sa staraju, ze ci oni budu tie kila za teba zhadzovat...
Kazda zena pribera inak aj schudne po porode inak. Niekto rychlo, niekto pomalsie. Niekto priberie bez prezioerania sa aj 20 kil, niekto priberie ledva vahu babatka...
Je to tazke, ale mas dve usi, takze jednym dnu a druhym von. Oni ludia budu komentovat vzdy a vsetko, a ked bude babo na svete, o to viac. Skus sa obrnit lahostajnostou. Lebo nikdy nebudes vyhovovat kazdemu, aj ked 99,99% ludi, co tvoj zivot komentuju, sa donho nemaju co montovat. Je to TVOJE telo a TVOJE a manzelove dieta. Ostatni nech da staraju do seba...
Pevne nervy!

jankali
30. jan 2014

nevadí🙂 13 kg je ok, ešte ich pribudne🙂 Ke´d potrebuješ, poraď sa sa s doktorom na poradni - mne pri prvom kázal "nejesť chlieb"🙂 Čo ešte - no priberá sa asi 8 kíl a viac len z tehotenstva - vygoogli si: bruško, dieťa, prsia, krv, voda zadržaná, ...
A tak sa nebav s ľuďmi, čo ti ubližujú, namiesto aby ťa podporili - alebo ich sfúkni🙂 pa, j.

hallie
30. jan 2014

musíš sa naučiť to hodiť za hlavu. ja ti veľmi dobre rozumiem, začínam 35tt a mám 18 kíl navyše. v 24tt som už mala tiež prírastok nejakých 13, ak nie 14 kíl. a tiež som sa neprežierala, donedávna som jedla úplne tak isto ako pred tehotenstvom, keď som mala úplne normálnu, pre niekoho dokonca štíhlu postavu. posledné dva týždne, čestne priznávam, jem o niečo viac a strašne mi berie sladké, ale už sa krotím. v prvom trimestri mi tiež bolo zle a vracala som, kým iné takto schudnú, ja som vďaka strave obmedzenej na to, čo som bola schopná aspoň ako-tak stráviť, pribrala. každá žena priberie inak, mám veľa kamarátok, čo boli chudučké a išli rodiť s 18 - 20 kilami navyše... nevieš, koľko vody zadržiavaš, skrátka, telo si funguje po svojom a nemá zmysel teraz hladovať. ja počúvam od tretieho mesiaca, aké mám velikánske brucho, tak som sa začala takýchto netaktných ľudí pýtať, či mám zakázať dieťatku rásť. u nás v rodine sa skrátka v tehotenstve priberá a hneď je to na našich brušiskách vidieť, mám to z maminej i otcovej strany zrejme dané, moja mama išla rodiť s vyše 20 kilovým prírastkom, a to bola vždy 48 kilová trieska. do troch mesiacov bola zase ako laň. takže sa na takých ľudí buď usmej a povedz "ani mi nehovorte, a to jem úplne predpisovo, moje telo si zjavne robí, čo chce. ale sranda je, že môj drahý je zo mňa úplne nadšený!" alebo sa na rovinu opýtaj, či si neuvedomujú, že sa ťa to dotkne, najmä ak to nevieš ovplyvniť. držím palce 🙂

nigguska
30. jan 2014

Ahoj,tak ako pisali baby vyssie,neries ich...viem,ze teraz na vsetko reagujes citlivo,ale naozaj sa musis voci takymto veciam obrnit,nakolko to bude este pokracovat aj po narodeni dietatka...preco je take,preco onake....to,aby si to zvladla,je len na tebe...
pre info: ja som rodil ako 88 kilova slonica 🙂 pribrala som 24 kil 🙂 a ako darcek som od bracha dostala (to som bola v 7mesiaci) tricko s napisom "zachrante velryby" 😀
a nakoniec sa narodil aj maly slonik mne...mal cez 4 kila 🙂

tamarka9
3. feb 2014

@samara9 neviem kolko je vela a kolko je malo, ale kazdopadne v tehotenste sa nepribera len z jedla predsa, pises ze sa neprejedas, ale vsak sa ti moze viac vody ako ostatnym babam zadrziavat a teda voda vie narobit pekne kila navyse a potom sa jednoducho vycika 😉 ty si nerob ziadne starosti, lebo podla mna to neovplyvnis, telo robi co uzna za vhodne a netreba sa mu do toho starat. Kraasne tehulkovanie prajem a zdravucke babtko 🙂

mimi3706
1. mar 2014

hehe, ja som doteraz pribrala 6 kil a som na konci 19tt...pred tyzdnom mi jedna mila pani povedala, ze fiha, ako si probrala, a ake hrube nohy mas!!!!! 😝 😠 no...tak som sa 1 den riesila a potom som si povedala ze tolko pohybu co mam a tolko jedla co do seba dam, to jednoducho nejde dokopy tych 6 kil...a spomenula som si na svoje 1. tehu a doslo mi ze aj teraz si moje telo jednoducho robi co chce a ja s tym nic nespravim...hormony robia cudne veci a ja mam tiez pocit ze kila sa lepia sami od seba...taka zasoba...moja hlava je sice chora ked sa mam do niecoho obliect, ale ked sa mi podari cosi dobre skombinovat tak ziarim ze sa citim dobre...pri prvom tehu som schudla do mesiaca po porode este 5 kil viac ako som bola pred tehu...tak pohoda 🙂 neboj

lienka2407
1. mar 2014

Ja som v 33 tt a mam plus 9 kg ide to rychlo teda 🙂

miku1
1. mar 2014

@samara9 Pri prvom som pribrala 21 kg, pri druhom 32,5 kg.....Bola som ako veľryba, ale reči ľudí som mala na háku 🙂 Do mesiaca som bola po prvom pôrode na pôvodnej váhe, pri druhom som do mesiaca stratila 12 kg, ostalo mi ešte 7 kg a tie zatiaľ držia....Nenechaj sa otráviť a pekne hrdo nos svoje kilečká, máš nimi obalený predsa svoj poklad 🙂

tina1988
1. mar 2014

Ahoj, hlavu hore a nevsimat si ludi. Ja som v 35tt a tiez ma niekedy trapia tie kila navyse, ale hlavne je, ze babo rastie tak ako ma a ze mu nic nechyba, kila odidu tak ako prisli 🙂 drzim palce.

mistrall
1. mar 2014

@samara9 To mozes aj zadrziavat vodu ,len to este mozno nie je vidno formou opuchov, ja som takto nabrala najprv trochu tuku, jasnee a potom to uz bola voda najme okolo 28tt, pribrala som cca 25 kg, mala som nejak 94 pri porode, naliata som bola ako mech, strasne nohy ako stlpy, tvar prsty, a ked som odchadzala z porodnice som mala 80 a dalsi tyzden hned 75..terax uz len ten tuk ostal, tp sa schudne 😀 nic si z toho nerob, proste to pojde dole po porode, a ked nie pomozes tomu cvicenim 🙂

evka_evka
1. mar 2014

Ja som pribrala 25kg.do mesiaca vsetko dole a bez sazenia.tiez boli reci ci cakam dvojicky.ja som bola velmi zavodnena.takze aj to dost spravi na vahe.

lucka127
1. mar 2014

@samara9 zlatko aj aj mam pre toto depresie uz pomaly najma co ja a zdrava strava sme jedno:( ja somale len 14 tt a uz mam + 10kg:( som z toho na prasky, pri prvom synovi som pribrala 31kg, dcerke 16kg a tretom chlapcekovi 23 kg,ale teraz co to bude:(:( ja sa snazim zdravo ale dni ked mi je zle mi pomaha len chlieb ked mi je dobre slintam po cokolade, alebo sa najem len z chleba jem aj ovocie zeleninu len proste mi to uz samotne ako kedysi nestaci fnuk🙂

samara9
autor
15. apr 2014

@lucka127 ah je to bieda stym kg, ako si na tom teraz?

lucka127
15. apr 2014

@samara9 no ani sa nepytaj ja sa vôbec neprejedam jem len ked somhladna brut je mi do revu z toho k dnesnemu 21 tt + 17..ako dovi dopo vahu som schovala lebo mi je z toho do revu...
a co ty? ja to dam dole dala som tri x len ma to serie ze to neviem zastavit:( a am toho teraz tolko ze na cvicenie a rychlu ani nepomyslim dr z toho vedu inak enrobi hovorila ze je to tym ze som bola zvyknuta nejeset vôbec pecivo a ze som cvicila denne co je teraz nemozne..:(

samara9
autor
15. apr 2014

@lucka127 tak ja k dnesnemu dnu 22,5 a este cca 5 tyzdnov do pôrodu

lucka127
15. apr 2014

@samara9 ja ta este obehnem..nechapem fakt v piatok som mala o 3 kg menej nerozumiem preco mi to tak ide :(:( achh ja budem ako slon x 2 do konca:(:( 😢 kolko si mala v mojom 21 tt myslim ze to mam dan za spalovanie natvrdo nejedla som ziadny cukor, len zeleninu,ryby kuracinu..teraz ryby som nevidela dobre 3 mesiace smrdia mi,zeleninu raz za par dni mam z nej hroznu zahu obcas mi vezme paradajky..maso len ak mi ho niekto prirpavy lebo ani chytit sa:((:( do rima uz aby aspon toto prestalo :( co cakas?

aadulik2110
15. apr 2014

@samara9 vôbec to nerieš..... ja som pri prvom pribrala síce celkovo 13kg, ale to som pribrala do polovice 8 mesiaca a potom sa to zastavilo..... najrapídnejšie som pribrala za 6 a 7 mesiac.... a teraz druhé tehu som od 3 do 7 pribrala najviac a potom sa to tiež ustálilo a pribrala som už len trošičku a teraz v 9 mesiaci vôbec nič.... dokopy k dnešnému dňu (a mám už termín) som pribrala 15kg, takže je to individuálne a poznám aj také, čo pribrali aj 30kg..... váhu nerieš a poznámky si nevšímaj, drobec je dôležitejší

samara9
autor
15. apr 2014

@lucka127 v tvojom tt neviem ale viem,z ena konci 25tt na cukre som mala 17kg
no u man je to presne to iste, zo dna na den kuknem a plus dve kg a kukam akoze ze z coho
ja som pred tehu nejedla pecivo tiez ale teraz ho jem iba ak rano aj to tak roztek jeden alebo jeden a pol
no sladke to pred tehu vôbec, teraz si dam tak iba trosku sem tam nejaka ta kocka pre chut
neprejedam sa ale s nejakeho dôvodu si moje telo robi zasoby ktore ja neviem ovplyvnit......

lucka127
15. apr 2014

@samara9 presne ja to iste:( uff dufam ze sa to uz konecne stopne tak sa mi zda z cim emnsej vahy som sla do tehu tym viac som pribrala 😢 no nic nech sa im len dobre byva tento x som rozhodnuta dat dole na 59 kg🙂ale to poriesim potom len uz sa mi tazko zije s tolkymi kg🙂

samara9
autor
15. apr 2014

@lucka127 tak mne zas kazdy hovori ze by mi tipol ze som pribrala tak maax desat kg ze tolko by mi netipli, môja pôvodnáv aha bola 61 🙂
no je to mozne preto ze tvoje telo, teda aj moje sa chce pripravit na kojenie a robi si zasoby a robi dovtedy kym ich nema dost

lucka127
15. apr 2014

@samara9 uz by mohlo mat dost veru chi:.))
prsia mam ako 1 triedna dojka uz teraz,ach sa maju tie babulky co do 8 priberu kurna ja som tak nedala ani raz a to som sa teraz dusovala ze max 12 kg a to som cvicila zozaciatku + rychla no mas ho vidiet...:( pri prvom som dala 31, druhom 16 tretom 23 a teraz prekonam aj 31 snad ach moje nervy..

dzafo10
27. apr 2014

ja tiez mam nervy stym ze idem von a kazdy ze ty si pribrala normalne nervy dostanem a ja vzdy nato zeby som bola tehotna ??? keby som nebola tehotna tak nic nepoviem ale mam v sebe dalsi zivot a nenavidim ked mi niekto nieco povie na moju vahu pribrala som 10kg a som na zaciatku osmeho mesiaca a celkom sa drzim pri tom ako ja jedavam .... ale vie ma to rozculit

kvadrinkaaa
25. nov 2016

Tak ja som v 25 tyzdni a uz som pribrala 8 kil a vobec mi to nevadi a aj ked priberem do konca 20 kil.tak sa budem na tom smiat 😉... po porode budem riesit postavu a co mam robit preto aby som vyzerala lepsie . Teraz sa stresovat nemienim a obmedzovst tiez nie.

san_dra11
25. nov 2016

@kvadrinkaaa tak obmedzovat sa nemusis, ale ani v tehotenstve to netreba nejako prehanat co sa jedla tyka a ospravedlnovat to tehotenstvom 🙂 vsetko s mierou a je dobre. Tie kila po tehotenstve idu velmi tazko dolu, viem o tom svoje 🙂

kvadrinkaaa
25. nov 2016

san_dra11 ano ano. Vsak ja som to tak celkovo myslela.... urcite to neprehanam a ani to neodporucam,lebo zas mozu prist nevolbosti,co sa tyka travenia a to by som nerada. Ja sa snazim jest vela zeleniny,ovocia a hlavne mi chutia varene jedla...

kvadrinkaaa
25. nov 2016
san_dra11
27. nov 2016

@kvadrinkaaa tak v tom pripade v pohodke 🙂 horsie by bolo keby si mala chut na sladke a podobne. V tom myslim ze v tehu sa treba stopnut aj ked velke chute pridu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre