Tehotná s kamarátom s výhodami

19. máj 2023

Ahojte baby posledné čo od vás teraz chcem je to aby ste ma tu ukameňovali....stala sa vám niekedy situácia, že ste otehotneli s kamarátom z výhodami? Ja som momentálne v 6tt povedala som mu o tehotenstve hneď ako som sa dozvedela, no poslal ma na potrat a že ked tam nepojdem budem slobodna mama...je to veľmi ťažká situácia a neviem ako ďalej už som 2x spontánne potratila a nechcem po 3x zažívať kyretáž len nemať úplnú rodinu tiež nechcem...
Viem, že je v šoku preto možno taká reakcia no je mi strašne možno ked si bábo nechám a uvidí potom fotky z ultrazvuku kde je hlavička, ručička atď bude reagovať inak 🤷🏻‍♀️🥺 je úplne podráždený, nepríjemný povedal, že keď si dieťa nechám pokazím život nám 3 čo by ste mi poradili, nemám mu vôbec dvíhať telefón a pod nech to trochu spracuje ? Vie o tom viac ako týždeň a nič sa nezmenilo...

lavender94
19. máj 2023

V takejto situácii by som išla na potrat a chápem, že ťa aj poslal. Mali ste mať spolu len sex, nie záväzky. Je to iné keď sa stane nehoda počas vzťahu a takto. Keď nechceš kyretáž môžeš ísť na upt do zahraničia, kde ti dajú tabletku.
A ak sa rozhodneš babo si nechať, tak držím palce a prajem veľa šťastia, budeš to mať veľmi ťažké

sense
19. máj 2023

Polož si takú otázku, a co teraz od neho čakáš? Ze bude zrazu milujúci partnerom a otcom? Predpokladám ze ste obaja súhlasili s tým ze ste len kamaráti s výhodami, a podla toho ste sa mali adekvátne aj chrániť.
Raz mi jeden chlap povedal prečo sa u chlapa viac tolerujú milenky ako naopak... Lebo ak sa niečo "pose.ie", donesie to domov žena.

Ty sa teraz zariad podľa seba. Ak si dieťa necháš, môžeš dat po pôrode na súd určenie otcovstva, ten nariadi dna testy a kamarát s výhodami bude mať povinnosť platiť výživné a právo sa stretávať s dieťaťom. Nebude ale povinný tvoriť s tebou rodinu, podľa tvojich predstáv.

sheila121
19. máj 2023

Nie nestala. Kamarátstvo s výhodami je podľa mňa blbosť. Na tvojom mieste by som išla na potrat. Nechcela by som dieťa s tým že ho mam s niekým s kým som ani nechodila

komplikovana
19. máj 2023

Jeho reakcia je normalne, je divne, ze sa cudujes. Za normalnych okolnosti, ste mali mat takuto situaciu vydiskutovanu, co by ste robili v tomto pripade. Spoliehat sa na to, ze zmeni nazor pri pohlade na ultrazuk je ako mat na ociach ruzove sklobetonky. Vacsinou sa takeho veci stavaju iba vo filmoch, nie v realnom zivote. Pre chlapov byt kamarat s vyhodami znamena iba kamarat s vyhodami. Ak mas podporu rodinu a financne zabezpecenie, tak si babatko nechaj. Necakaj na to, ze on svoj nazor zmeni.

zmrzlinka2021
19. máj 2023

Tvoja rola bolo poskytovať výhody, nie nevýhody. O Tom je keď robíš madrac chlapovi. On ťa neľúbi, si kamoška s výhodami. Ušetrí prachy na štetky

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ruzovakobyla1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkami123
19. máj 2023

Uplnu rodinu nemusíš tvoriť práve s otcom tvojho dieťaťa. Je kopu žien s deťmi, mnohé aj rozvedené a našli si iného životného partnera a tvoria rodinu. Dôležité je, aby ten muž prijal nielen teba, ale aj tvoje dieťa. Kopu slobodných chlapov mi povedalo, že nemajú problém mat vzťah so slobodnou matkou a dieťa nepovažujú za prekážku. Skôr porozmyslaj ako zabezpečiť seba, svoje dieťa do budúcna a od toho blbca by som na tvojom mieste nič neočakávala. Nabudúce maj väčšie kritéria na partnera a nesúhlas s takým ponižujúcim návrhom (pre ženu), byt iba nejakou na vytrasenie sa.

autor
19. máj 2023

@mamula20 píšem ti správu 🙂

ivetz
19. máj 2023

Nie je to solidárne, ale ... chudák chlap - chcel s Tebou len sex a nie dieťa, ani rodinu. Určite nestál o to, aby najbližšie roky platil alimenty. Keby som bola na tvojom mieste - iba teoreticky, pretože prakticky je to absolútne vylúčené - dieťa by som si nechala a s tým mužom by som prerušila úplne kontakty (nebol by zapísaný ani v RL a nechcela by som po ňom ani žiadne výživné). Ty najlepšie poznáš svoju situáciu, či si schopná postarať sa po všetkých stránkach o dieťa sama.

kitycat
19. máj 2023

Otehotnela si s nim zamerne?

Dieta si nechaj a vybav si ked tak alimenty, hadam, ze budu nizke, kedze dieta nechcel

autor
19. máj 2023

@nelca0510 To naozaj ? 😶 no pekne teda

mamutka
19. máj 2023

Ty si už dva krát potratila a nechránis sa keď máš chlapa len na sex…., skôr to vidím ako zámer pripútať si vybraného chlapa. Jeho reakcii sa nečudujem. Mne sa to teda nestalo, ale ja by som si dieťa nechala a jemu dala pokoj, nech sa rozhodne ako chce.

zuzubb007
19. máj 2023

Dieta by som si nechala a chlap nech si robi co chce, mali ste to jasne dane s vyhodami nic viac, ak nechce dieta teraz nebude ho chciet ani o mesiac, rok ani nikdy tak sa rozhodni a nedufaj, ze ho daco obmakci

mishka81
19. máj 2023

To dieta za to nemoze ze ho splodil blbec a nie niekto co sa vie k tomu postavit ako chlap. Tiez bol pri tom a mal by vediet znasat nasledky svojho konania a nie posielat na potrat. V kazdom pripade ak by som mala co i len malu moznost sa o dieta postarat aj sama, tak by som si ho nechala, jeho ani nezapisala do rodneho listu a prerusila s nim akykolvek kontakt.

iv007
19. máj 2023

@ivetz chudak chlap mal pouzivat kondom! Musel vediet o tomto riziku

autor
19. máj 2023

@iv007 áno chudáčik najväčší... a ja som tá najhoršia 😅🥺

autor
19. máj 2023

@mishka81 Máš pravdu presne takto to asi aj spravím 🙂 je to dilino čo sa nevie postaviť k veci ako chlap..

leskovael
19. máj 2023

Zlyhala antikoncepcia? Alebo?? Ja ho chápem, mali ste vzťah kamoši s výhodami, nič viac, nič menej, mali ste to teda jasne vydiskutované, nemali ste vzťah kde by rodina pripadala do úvahy, alebo bola láska... Neviem za akých okolností si otehotnela a aké ochrany ste používali akosi tu o tom nehovoríš, lebo pri takomto vzťahu to bolo minimálne fajn chrániť sa ty antikoncepciou a on kondómom aby bola ochrana vyššia.. No ale to ako sa rozhodneš je na tebe, no nečakaj nato že on postoj zmení. Lebo je možné že sa to nestane.. Ak dieťa chceš a si pripravená na život slobodnej matky, tak si ho nechaj, ale nerátaj s ním ako partnerom do budúcna ani nečakaj výživné a nezapíš ho do RL ako otca dieťaťa.. Rozhodnutie je len na tebe

aurora33
19. máj 2023

Preco mi to príde z tvojej strany absolútne cielene? Vieš o čom je kamarátstvo s výhodami? Prečo by sa on mal k tomu postaviť ako chlap? Ved nie je tvoj partner. Ty nie si nič viac len matrac.

katkami123
19. máj 2023

Práve som prečítala tento príbeh manželovi, odkazuje ti, že svoj názor určite nezmení. A bábätko si nechaj.

janinah
19. máj 2023

Ty si stále nepochopila o com je kamarát s vyhodami? Pre koho sú tie výhody.? Ze tam žena vždy ťahá za kratší koniec? Ze je to somarina na entu a normálny človek do toho jednoducho nejde? Chudák dieťa....
Tak ukaz aspoň teraz charakter a hrdosť a to dieťa poroď a výchovaj sama..dokonca voči onomu chlapovi nie je fér ho uviesť ako otca,stal sa ním úplne proti svojej vôli a možno s tvojim malým klamstvom o tom ako poctivo papkaš hak

ropucha6
19. máj 2023

Nie, nestalo sa mi to. Je na case sa troska zobudit, prestat pozerat telenovely a prebrat zivot do vlastnych ruk. Ak to dieta chces a si schopna sa on sama postarat, tak si ho nechaj. Dieta je samozrejme dar, ale lahke to mat nebudes. Od oplodnitela cakaj maximalne vyzivne, aj to mozno bude robit naprieky, osobne by som ho vobec nezapisala do rodneho listu.

silvike
19. máj 2023

@aurora33
"Prečo by sa on mal k tomu postaviť ako chlap? Ved nie je tvoj partner."...ako keby ona za to mohla ze otehotnela...len teda dospeli by mali vediet, ze ked sexualne s niekym ziju, vzdy je nejaka sanca na otehotnenie. Vzdy. A podla toho sa zariadit. Koli rozkosi postupovali toto riziko OBAJA. A potom teda musia znasat aj dosledky rozhodnutia sexovat s niekym OBAJA. No ale tak zena snad vie, ze v tomto ma teda fest nevyhodu (Muz ani nie je tehotny, ani nerodi. Ona ano)

mishka81
19. máj 2023

@aurora33 ked sexujem tak vzdy aj napriek antikoncepcii je ta moznost. Takze ano, mal sa k tomu postavit ako chlap. Ked s tym nepocital, tak mal pouzit ruku.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamina7070
19. máj 2023

tak vies ani pri platenych slecnach ten chlap neriesi nasledky a kamaratsvo s vyhodami je totozna situacia z pohladu nasledkov

autor
19. máj 2023

@silvike a @mishka81 ďakujem za podporu ženy, veľmi pekne a pravdivo ste to napísali 🙏🏻 a ku tebe @autora33 sa radšej nevyjadrujem škoda slov...

maminkadeticiek
19. máj 2023

Neotehotnela si len tak nahodou tak trosku naschval?Ak mam kamarata s vyhodami chranim sa.Tazko mi verit ze to zena necha len na dobre slovo.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre