Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

eya
23. mar 2010

ahojte babenky,tak ja tiez uz nepatrim medzi -nastky" ale aj ja som otehotnela ked som mala 17 a k tomu aj slobodna mamina,v tej dobe to bolo ohovarania,som sa napocuvala aka som sprosta,ze si pokazim zivot atd. Mala som to vtedy veru tazke sama bez prace,tlacila som sa u rodicov v dvojiz.byte,no uuuzas.Ale nic nelutujem,teraz mam uz velke deti,prezila som vela krusnych chvil ale stalo to zato.Vsetkym drzim palce a vela pevnych nervov,a hlavne co najviac krasnych chvil so svojimi detickami 🙂

tara39
23. mar 2010

no ahojte kocky. zas sa to tu nejak obnovuje ako pozeram 🙂 neviete co je s lulu?

krpcek
23. mar 2010

ahojte.
baby je naozaj obdivuhodne ako to niektore zvladate same. a este chvalim toho 19-rocneho vzorneho tatinka - to sa fakt malokedy vidi. 🙂

krpcek
23. mar 2010

ozaj tara kedy to chces oznamit rodicom?

maruska_p
23. mar 2010

Ahojteee 🙂

Čo dnes chystáte? Ja som bola v obchodoch dnes, tak som znova niečo nakúpila pre malú 😀

norikk
23. mar 2010

ahojte, ak sa mozem pridat, tak aj mojho musim pochvalit... drzi sa pri mne, a vztah so mnou je isto tazky.... mame obaja 18...bude tazko,ale dajak bolo dajak bude :-P

krpcek
23. mar 2010

baby vsetky byvate u rodicov?

tara39
23. mar 2010

krpcek neviem kedy bude vhodna chvila
norikk mozes, aj moj sa snazi ale sa strasne hadame

tara39
23. mar 2010

hej ja ano 🙂

krpcek
23. mar 2010

tara vhodna chvila? to chces cakat do porodu? podla mojich kamosiek, co otehotneli este pred 18-tkou viem, ze je lepsie skor ako zacne rast brucho. a hlavne je lespie, ked sa to dozvie od teba ako od niekoho cudzieho.

krpcek
23. mar 2010

ja som to nasim oznamila, ked mali meniny a oznamila som to tak, ze som im blahozelala a na konic priania som im povedala babka a dedko. a svokre som ukazala fotku z ultrazvuku. 🙂 svokrovi som len sucho oznamila, ze budeme mat babo ( s tym sa nebavim).

lia23
23. mar 2010

ahojte kocky...ako???tara..kedy to uz poveis vasiim....fakt necakaj s tym..a sup sup to povedz..

tara39
23. mar 2010

no krpcek, keby to slo aj do porodu 😒 ale neda sa...no neviem mamine to povieme mozno tento vikend alebo dalsi a ocinovi neviem to sa musime s nou dohodnut, dufam ze to znesie aspon ona ☹

natalie_tmk
23. mar 2010

tara povedz to uz tento vikend 😉 Sama viem, ake je tazke nieco take oznamovat, ale cim skor tym lepsie. Vzi sa do koze tvojich rodicov - urcite by si o tom chcela vediet co najskor, keby si mala vlastnu dceru a jej by sa to stalo... Drzim palce 🙂
Ja sa dalsi tyzden - cez Velkonocne prazdniny vraciam spät domov - teda domov ako domov... Este neviem, kde budem spat. Ci u brata, kamosky alebo neviem 😒

tara39
23. mar 2010

no a co jej mam ukazat test alebo co? ☹ boze tohto sa bojim ako nikdy asi

natalie_tmk
23. mar 2010

tara je to tvoja mama. Vie, ze mas priatela, ze uz nie si dieta, urcite niekde v hlbke tusila, ze raz sa to moze stat.
Sadni si s nou, ked budete same. A vysvetli jej to pokojne. Nezvysuj hlas a popros aj ju, aby nekricala. Povedz jej, ze nie si prva ani posledna a ze chces byt zodpovedna. Ak chces, ukaz jej aj test (alebo tehot. knizku, ak uz nejaku mas). Urcite ti nebude gratulovat, ale zbavis sa obrovskeho bremena a neskutocne ti to pomoze pohnut sa vpred.

tara39
23. mar 2010

myslis ze jej to mam povedat sama? nie s priatelom? ja uz neviem co by bolo najlepsie, asi nic ☹

natalie_tmk
23. mar 2010

Urcite jej to povedz sama. Moze priatel dojst neskor k vam, aby sa porozpravala tvoja mama aj s nim, alebo az dalsi den. Ale toto je urcite chvila medzi matkou a dcerou, povedz to jej len ty, ked budeme same.

tara39
23. mar 2010

ja som tiez nad tym takto rozmyslala ale on to chce silou mocou povedat so mnou, vraj aby to nevyzeralo ze na mna kasle. tak ja teraz neviem 😖 ty si vasim co povedala?

natalie_tmk
23. mar 2010

tara povedz jej, ze priatel stoji pri tebe a nechce ta opustit. Ale napriek tomu jej to povedz sama.

Ja som si zavolala mamu aj otca (nevlastneho) do obyvacky. Vedeli, ze sa deje nieco velke. Povedala som im na rovinu, ze som tehotna s priatelom. Tak "otec" hned vybuchol, ze je to moja vina a tak mi treba (oni sa s priatelom neznasali). Mama sa pytala ci si to chcem nechat. A ked som povedala, ze ano, povedali nech vypadnem. To je vsetko... Sla som do svojej izby, pobalila som si veci a odisla.

Ale viem, ze ja nie som vzorovy priklad 😀

tara39
23. mar 2010

vies co na velku noc sa chysta asi ocino prec s bratom a mala by som s nou byt sama...alebo aspon dufam...tak by som mohla vtedy...a co je jeho potom ked niesi jeho dcera? a kde si odisla?

iwulqa
23. mar 2010

tara povedz im to sama lebo na priatela bude tvoja mamina asi trochu viacej nahnevana ako na teba asi by to zhorsilo len situaciu, a ked povies mame ze jej nieco musis povedat tak ona pochopi uz len s tych slov o co ide a neboj bude to dobre 😉 mamy su na to aby pomahali 😎

natalie_tmk
23. mar 2010

Tak ak NAISTO odidu, tak jej to povedz az potom. Ale ak budu doma, tak sa na to odhodlaj uz tento vikend 😉
Neviem co je jeho po tom, ja jeho nazory aj tak nerespektujem. My sa navzajom ignorujeme. Ale s mamou su uz nejake 2 roky...
Odisla som do Bratislavy na iternat.

tara39
23. mar 2010

no skusim to vysvetlit tomu tvrdohlavcovi...alebo mu nepoviem nic a proste jej to poviem...ja som mala tiez taky nazor ale on ma len prekrutil...no dufam ze nebude moc zurit ☹

tara39
23. mar 2010

fuha a potom pojdes kde byvat natalie?

natalie_tmk
23. mar 2010

Tara priatelovi nic nehovor, proste to jedno rano povedz mame a jemu potom oznam, ze uz to vie. Takto to asi budu najlahsie 🙂

natalie_tmk
23. mar 2010

Tak to praveze neviem 😒
Uz len teraz, ked pridem cez prazdiny "domov", tak budem spat mimo rodicov (aj ked este neviem presne kde). Ale co bude po skonceni skoly, ked uz nebudem moct byt na intraku, nerusim ☹

tara39
23. mar 2010

dobre baby len dufam ze sa mi s nou podari byt samej lebo oni su stale doma...a ked doma budu asi sa na to neodvazim 😖 neviem

tara39
23. mar 2010

ale nejaku rodinu s ktorou si rozumies mas nie?

romy31
23. mar 2010

tara ja som to oznámila najrpv mame aj s priateľom...teda hovoril priateľ 😀 začal tak nevinne že ma ľúbi tak sme sa chceli posunúť ďalej a že v novembri sa rozrastieme 😀
ale ja som s priateľom 2 roky a má 24 a ja 20 takže je to iné ako u teba....a keď je ten tvoj tiež taký mladý, tak lepšie bude asi keď jej to povieš sama....lebo keď vás tam potom uvidí takých dvoch mladých, nech sa ešte viac nevyľaká, že čo bude s vami ďalej...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre