Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

gerci90
23. jún 2009

dakujem vam babulký ja dufam a pevne verim že som sa spravne rozhodla....ved vy mamičký...aleboo buduce mamičky to musite vedieť najlepsie vy ste si presli slzami aj stastnym za vasimi detickami...a hadam ste nesmierne hrde na to že prave vý ,mate doma taký poklad ako mate.....a či ste ho už nadobudli v 17...alebo 30....je stale len a len vas....a museli ste si pren rovnako výtrpiet ako každa buduca mamicka...ci už 3Orocna alebo 15 rocna.....klobuk dole maminy

baramborka
autor
23. jún 2009

ano geerci pripajam sa k tebe kedze my to mame vse pred sebou porod a taketo...
ale ja obdibvujem aj tu moju maminu 3 deti a este stale ma nervy ucit v materskej skoolke a davat nam lasku :D
berem si z nej prikalad :DD

tinika
23. jún 2009

a nahodou poznam aj take v mojom veku čo sa spravaju ako trinastrocne takze to vobec nie je od veku kto je pripraveny na materstvo a veci s tým súvisiace 😀
a ten rodicovsky uz schvalili?

gerci90
23. jún 2009

bejbypd..no vieš mala som v 4.roc,vela výmeskaných hodin preto si musim dokoncit klasifikaciu teraz v auguste aby ma pripustili k maturitam.....len mam toho troška vela a bojim sa že to nezvladnem a budem už nejakom 5.6 mesiaci..a ten stres,,,,

bejbypd
23. jún 2009

gerci nemozes sa stresovat skola da zabrat ale musis si povedat ze len chvilka a je po nej...ja som noc pred maturitou nespala vobec celu som ju preplakala a bola som pevne rozhodnuta ze maturovat jednoducho nejdem,teraz sa na tom uz len smejem..nebojkaj vsetko bude super a potom si uz budes uzivat len rastuce brusko a potom nadherneho anjelika 😵

majatob
23. jún 2009

gerci, zvladnes to, neboj, porad lepsi maturovat tehotna nez treba s cerstvym miminkem 😉

gerci90
23. jún 2009

dakujem vam všetký ste super..dakujem za podporu a hlavne zato že mi verite že to možem zvladnuť,,,budem sa naozaj snažiť zo vsetkých sil nech je moje malinke na mna hrde,,,,a nech napokon mojim rodicom ukažem že aj ked je to skoro mat baby som na to pripravena ci už s ich pomocou alebo bez nich.....dakujem vam....

blumka
23. jún 2009

baby, drzte sa...ak ste presvedcene ze vase babatko chcete a ze pre neho date vsetko na svete, tak nech sa cely svet posstavi aj na hlavu, dokazete to....nik iny za vas zit vas zivot nebude...len vy...
gerci, zo zaciatku to mozno bude takze...tazsie ako si myslis..ale ako uz baby pisali, ked sa na teba tvoje babo usmeje alebo ta pohladka, tak vsetko ostatne pojde bokom..
baramborka..mame rovnaky termin 😉

pipi1211
23. jún 2009

ahojte no ja uz sice nemam "nast" ale malu som porodila v 19tich v mesiac maturit tak som musela maturovat ked mala dcerka 3mesiace. bolo to tazke ale tak zvladli sme to 🙂 ak clovek chce vsetko ide i ked je mozno zaciatok tazky vsetko sa da zvladnut 🙂

baramborka
autor
23. jún 2009

blumka fihaa :DD tak budeme oproti sebe :DD hehe
nie nie srandjem prajem ti aby ti to dobre dopadlo aby si mala krasne tehotenstvo :DD
a tebe ho uz na sone videli babatko ?

gerci90
23. jún 2009

noo dost bolo pochmurných veci pochvalte sa mi.....ktora ma už za sebou sono kde videla svojho drobca???JA SOM V 11.T.T-A chcem ist na to 4D...mýslite si že sa mi to oplati takto skoro,???

baramborka
autor
23. jún 2009

gerci.... no ja som bola na sone ale este mi ho nevidel dokonca povedal ze podla sona ani niesom tehotna...
ale pondelok idem znova a dufam ze konecneee.D:D asopn fazulku malinku

gerci90
23. jún 2009

a v ktorom si potom týždný...alebo kedy si mala poslednu mens. 😔

tinika
23. jún 2009

gerci verim, ze ked sa male narodi, tvoji rodicia zmenia nazor a obdivujem ta, ja by som tiez nesla na potrat a viem ze mne by sa rodičia neotočili chrbtom a aj mamina mi to vravela, ked moja kamoska otehotnela po mesacnej znamosti ale určite sa lahsie hovori ked taka situacia u nas nenastala. ale mala som vzdy dobry vztah s rodicmi a dufam ze aj my s muzickom taky budeme mat s detmi nasimi

baramborka
autor
23. jún 2009

no jasom v 6 tyzdni...posl..som mala 13,5...a mozno aj menej tu mi to vyratalo na 6 tyzden :D
ale tak fakt by somho uz chela vidiet...od kolkeho tyzdna ho uz 100 % uvidim ?

andrea142
23. jún 2009

ahojte

baby držím palce ........ 😀

ja som síce nebola násťročná keď som otehotnela ( mala som 24 ) ale iba toľko som chcela dodať ,že moja mama tiež nebola nadšená keď som jej to povedala ,hoci som maturitu už mala , 2 roky som už pracovala, bola som zasnúbená a plánovali sme svadbu ( mali sme sa brať 14.2.2009 a malá sa narodila 8.2.2009 - takže namiesto svadby bolo bábo 😀 ) ............ už som troška odbočila ........takže len toľko ,že u nás bolo v tom čase troška napätá situácia - dedko zomrel v januári 2008 tak sme svadbu odsunuli na rok 2009 a som z malej dediny ...klebety ...každý každého pozná ...atď a z druhej strany ešte aj rodina reagovala ináč ako som ja očakávala. ......ale zase sa tu rozpisujem 😀 ...... takže len toľko ,že mama sa z malej teší ..takže gerci možno aj u teba si to rodičia možno rozmyslia ,že ich to bábätko získa .... držím palce 🙂

dúfam ,že som nič nedoplietla a je to zrozumiteľné ...ak nie ja to pripisujem skleróze čo sa mi po tehotenstve zhoršila 😀 😀 😀 😀

baramborka : aj ja mám februárovča doma 🙂 aj tebe prajem úspešné tehuľkovanie a krásne bábo

lencici
23. jún 2009

ahojte ja som mala moju princeznu v 20tke....a teraz mama 22a pol a možno bude aj druhe 🙂 to sa dozviem zajtra...

baramborka
autor
23. jún 2009

andrejka nuz to keby som ja mala skoncenu skolu tak mam doma armadu deti :D
milujem ich..
ale kazdopadne dik ze si nam sem dala aj ty svoj pribeh :D a o tej skleroze ani nestras ja ju mam origi dost brutalne velku :DD eheheheeh
dik moja a ty cakas babo ? alebo len si u zivas matersku ?

marooshka
23. jún 2009

Ahoj, tak já jsem měla taky první mimi hodně brzy 🙂 otěhotněla jsem už v 16 (neplánovaně 🙂 ), ale brouček počkal a narodil se přesně na moje 17. narozeniny. Teď je sranda, že ve škole hrdě hlásí: např. mám narozeniny, je mi 10 a maminka taky a je jí 27 😀 Ale co, ať si každý myslí co chce. A protože jsem nechtěla mít jedináčka, tak jsme hned po 2 a půl letech měli druhýho kluka. s tatínkem už sice nejsem, mám novýho super chlapa, ale zůstali jsme kamarádi. A teď s novým tatínkem, "na starý kolena" mám ještě miminko. Prozměnu kluka 🙂 Super si to užívám! Neměnila bych. Mám svý tři prince a jsou to moje lásky zlatý.

a k tomu 4D utz, tak to tě gerci asi nepotěšim,ale nejlepší je to až tak po 20. týdnu, když už je mimi větší a nevypadá sprominutím jako králíček 😉 Ale dělá se i dřív, třeba v 16. myslim. Dýl je to taky lepší proto, že tam vidíš už i obličejík hezky.

gerci90
23. jún 2009

dakujem krasne veru pevne verim že sa to možno raz zmení a ak nie,..tak mam predca mojho draheho JAKUBKA....ktorý mi nahradi mamu aj oca...atd,,bo je velmi starostlivý a nevie sa dockat baby.... ☹ a co vasi drahý budete ich chciet pri porode??? 😒 😒 😒 😒

baramborka
autor
23. jún 2009

lencici budeme na teba mysliet hlavne ja :D drtzzim ti paste

blumka
23. jún 2009

baramborka, ja som bola na 4D v 30 tyzdni a to som super videla tvaricku, mala spinkala ale obcas nahodila nejaky ksichtik, lebo som ju stuchala nech sa zobudi...urcite by som ensla na 4D skor ako v 20 tyzdni...nebudes mat z toho nic...
ja som bola u lekara pred tyzdnom a bolo vidno len taku ciernu dieru :D...tusim su to tie zarodocne obaly ci co...ale idem 1.7 a to uz by malo byt vidno srdiecko...

lencici
23. jún 2009

ďakujem 🙂 najhoršia je to čakanie..neviem meškaju mi už asi 10dni..robila som si 2 ttesty tie mi vyšli negativne...tak uvidime... baramborka poslednu menštruaciu som mala presne tak ako ty 🙂

baramborka
autor
23. jún 2009

lencici 13,5 ? tak ako vidim s jednou damou budem narovnako rodit a mozno sa pridas :DD
bude to super hlavne budme v kontakte 9 mesiacov...:DD a potom sa streetneme nahodne v porodnici :DD
eheeh

andrea142
23. jún 2009

baramborka: ja si zatiaľ užívam materskú ..... o druhom zatiaľ neuvažujeme ( bývame u svokrovcov ,takže druhé asi keď sa osamostatníme ...ak sa nepodarí ako malá neplánovane 😀 )

gerci : ešte toľko som chcela ,že mne pomohlo ,že som sa z domu odsťahovala, s mamou máme teraz iný vzťah " aspoň mne sa zdá "

tinika
23. jún 2009

barborka a tvoja mamina uz vie? ze ockovi musis povedat?

baramborka
autor
23. jún 2009

gerci : ano ano otecko nech je pekne pri porode a nech vidi co si odtrpim :D
lebo ... to neni iba tak :DD ukazat mu co " spravil ":D
je to o vzajpomnych emociach a tam sa to ukaze..je to skratka krasne ja urcite chcem aby tam bol 😲

lencici
23. jún 2009

uvidime 🙂 ale bola by som rada...a ešte moja švagrinka mala svoju dcerku v 1í a je vyborna mamina

baramborka
autor
23. jún 2009

tinika ano ano vie..pondelok sa ide na vec :DD
a uvidm no bud ma zabije alebo ma aj tak zabije ..ale verim ze ho to prejde prvy sok tam budee :D

gerci90
23. jún 2009

andrejka142...ale ja som sa už odstahovala este som ani nebol tehotna už 5 mes,bývam s priatelom 35 km,,,od nas....ako som už spominala prerobil spodok v rodicovskom dome a aj ked bývame teda zo svokrovcami urcite lepsie ako s nasimi...a to su mi uplne cudzi ludia.... 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre