Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

vejula
12. máj 2010

zleee lebo sm tam dala mm čiernobielu fotku tak to nezobralo farbu, takže Dominik by mal byť takyto

aj ked samozrejme tomu neverím... A ten blondačik sa mi pačil viac, sakra 😀 😀 😀

zuzadula
12. máj 2010

tak super 🙂..som rada, ze sa vam aspon posunul cas zaspavania... 🙂.. verim, ze to casom pekne zvladnete.. ved ti nasi drobcekovia mozu mat tiez vela roznych trapeni.. aj psychickych bolesticiek z porodov a podobne!!! 😕 .. tak potrebuju veeeeeeeeeeelku starostlivost.. a vasu trpezlivost.. 🙂 .. ale urcite to prekonaju a casom to budu pohodove babatka 🙂
sa tesim.. mame na tuto temu v BA my duly konferenciu v juni... 🙂 ... tak budem mat zase nove info..🙂

vejula
12. máj 2010

fleury mne malý dominik dviha hlavičku ako som prišla z nemocky... A velmi dlho vôbec sa mu nechce ležažť.V nemocke som ho samozrejme dole bruškom nedávala... Aj som sa bála že či je to OK 😒 Inač aj sa pretača z bruška na chrbatik... Ale ked mu dam ručky tAK Na široko tak už nie. To len ked sa zabudnem a ručy ma bližšie ku teličku, vtedy to ma lahšie... A vždy ked ho sušim po kupani, robim to na kuchynskej linke tak sa mi chce prevracať ale tam mam mikrovlnku tak ho len držím aby so sebou nešlahol do tej mikrovlnky 😀

kikarv
12. máj 2010

Aj Lea začala dvíhať hlavičku skoro až sme sa čudovali. tiež ju prevracia zo strany na stranu ked je na brušku a vreští pri tom. háda sa s nami 😀 a ešte k tomu sa pretočí na chrbátik tak od nej ani na krok nemôžem ísť.

ako robíte tie fotky ja som magor z toho 😠

kikarv
12. máj 2010

bože ja mám chute. teraz som zjedla čokoladový puding a teraz tlačím do seba slané praclíky 😀 že by som bola v tom 😅

seuska
12. máj 2010

dobry den mamicky. Tak vidim ze sa tu vo velkom pije a fajci 😀 najlepsie som prisla... 😀

Fleu mala je rozkosnica v tom lehatku 😵

Julia koksoooo si si uzila fakt... fakt by sa taketo veci nemali stavat... mate to za sebou nech ste zdravi...

My dnes bojujeme od rana, Saška nie a nie spat., je pod mrakom ale ja to risknem, musim s nou ist von, ved bude jak cert. Tak mm nam dnes rano odisiel do zajtra na sluzobku... no dufam ze vecer to zvladneme same...

Strasne mi je nejak dnes smutno za nasimi z Nitry, normalne rozmyslam ze sa pobalim a na tyzden by som isla k nasim. Len neviem jak? Muz nemoze na tyzden, ja sa sama s malou nechcem pustit autom, co keby mi zacala plakat? Autobusom je to komplikovane so vsetkymi vecami, kocikom, autosedackou a pod... jedine ma napadlo vlakom, lebo mala moze lezat vo vanicke, ale aj tak neviem... keby som dakoho mala kto by siel aspon z KE do NR na osobaku... 🙄

fleury
12. máj 2010

seus a niekto z vasich nemoze prist po teba so Saskou? Nasa spi uz skoro 3 hodiny!!! 😕 😕 Toto som este nezazila s nou, zeby cez den spala tolko bez toho, aby sme sli von. Asi jej pomohol ten dazd 🙂 Som zvedava do ktorej potiahne bez spanku po tomto spavom maratone 😀

aktakk
12. máj 2010

Juuj baby, ja mam sice nasich "len"a tejto 40-50km ale aj tak mi je teraz tak otupno...v tejto pos..... dedine nemam nikoho, neviem ci casom neosprostiem.

cicimon
12. máj 2010

ja som stihla pozehlit aj popratat kuchynu, mala spi od 9.00, tak cakam.....a ma dojst nejaky sused po kluce, tak ju urcite zobudi..

aktakk
12. máj 2010

Fleu malinka je supis.

zuzadula
12. máj 2010

aktakk 🙂.. to verim.. na dedine je to vzdy horsie, ako meste.. tam sa vybehne pred panelak a zrazu je tam kopec mamiciek a kocikov 🙂.. ale mozno je vas tam viac v dedine.. tak sa mozete dat dokopy a zalozit materske centrum.. 🙂..
mna vlastne izoloval od lusi moj maly!! 😕 ... rad spaval v kociku, ale reagoval na kazdy maly zvuk a hlavne slovo. tak som vyzerala ako trafena mat 😀 ..lebo ked som na prechadzke zabadala inu maminu, tak som sa otocila a pratala do vyludnenych casti 😀 .. potom sme este bojovali so psami a kohutmi.. a rezanim dreva.. ako sa na spravnu dedinu patri!!! 😅 .. a vrchol vsetkeho bol obecny rozhlas.. 😉 ... to bolo hned po spanku 😀 ... a ze kludna dedina!!! 😉

aktakk
12. máj 2010

Zuzkadula- no ja som povodom z mesta, takze som bola zvyknuta na ine...tu ozaj nic nie je ani do obchodu sa neda ist, ebo vsade schody a obchod taky maly, ze ako tehotna som mala problem otocit sa v nom. 😒
Hehe som si ta tak predstavila ako utekas prec...casom sa ti uz asi mamicky aj same vyhybali, nie? 😀

cinocka
12. máj 2010

tak toto je sila...som sa rozhodla konecne zehlit vo velkom, kedze maly spinka a normalne sa mi pokazila zehlicka 😠 zacalo nieco horiet...som narobila smradu po celom dome 😒

a babule, cim natierate tvaricky drobcom?? 😅

zuzadula
12. máj 2010

akttakk 🙂.. no ja som to potom dotiahla do dokonalosti tym, ze som s malym trajdala len po nasej dlhej zahrade.. 😀 .. tam som mala istotu,ze nikoho nestretnem.. a boli tam poriadne hrbole a tie ho najlepsie uspavali 😀

fruchtbar
12. máj 2010

a ja som k obedu upiekla zeleninovu strudlu a pre vecernu navstevu mozartove croassanty 😝
uprimne povedane,dufam,ze sa ta navsteva dlho nezdrzi,Rene to uz vecer zle znasa......byva mrzuty!

fruchtbar
12. máj 2010

aktakk,ja byvam tiez na dedine,tu ani pes nestekne!!!! Ale ja som rada doma sama,ja som taky samotar.....ale ked sa zidu ludia,je tu super zabava,len predpoludim je to tiche,ale si to uzivam,lebo popoludni sa väcsinou dvere nezavru! 🙄

fruchtbar
12. máj 2010

tie macicky stale pistia,je mi ich luto,ale neviem,co by som pre ne mohla este urobit!

ludka140281
12. máj 2010

JULIAP.....ani neviem co povedat,je to strasne,ten tvoj porod 😠 som rada,ze nakoniec je vsetko ok

ludka140281
12. máj 2010

az som zabudla:od vcera mame nausnice 😀 😀 😀 mala bola statocna,no mne tiekli slzicky 😅

aktakk
12. máj 2010

No tie hrbole su celkova vyhoda dedin. My tiez robime zahradku, k bytu nam patri aj zahrada, tak dufam, ze sa tam coskoro aj ja zavriem.

Cinocka- pridi, poziciam Ti zehlicku a rovno aj mne mozes pozehlit. 😉

grekyna23
12. máj 2010

ahojte,
julia, no silny pribeh, vypocut si to co ty pred porodom, no neviem, neviem....ale si silna mamina a uz to mas za sebou,Jarka mas pri sebe a urcite bude v najlepsom poriadku 😉
my sme sa vcera vyberali kocikovat, doobeda bolo pekne a o 14tej ked sme chceli ist sa akurat rozprsalo, no dufam, ze sa scenar nezopakuje aj dnes 😠
fluery, mala je zlatunka a vcera uz lepsie povzbudzovala nasich hokejistov 😵
a mna v meste tiez hneva, ze sa neda vsade dostat kocikom, prv si to clovek tak neuvedomoval, ale teraz ma to riadne rozculuje 😠 😠
a schudla som 3 kg, takze uz som "iba" +7 kg, ale vosla som do 1 pred tehu rifli , taaaak sa vytesujem 🙂
ty fleury si na tom ako s vahou, stale ides dole, ked si stale v kolobehu alebo si sa uz ustalila? ja len ze aby si sa nam uplne nescvrkla 😅
a vcera mala pri kupani neplakala ani ked sme ju vytiahli z vody, ani ked som ju utierala, tak som ju pri obliekani na suchej cistej perinke chvalila a ona na mna taky blazeny usmev hodila a som pozrela dole a ona si cikaaaaaa 😀 😀 , no huncutka jedna

aktakk
12. máj 2010

Grekyna- sa ti takto vysmiala do oci, motuzik maly 🙂 🙂 🙂

sasikas
12. máj 2010

Ahojte maminky....
Julia- no ten pristup tej dr. co ta nechala takto dlho prenasat to je fakt sila 😲 no hlavne ze vsetko dobre dopadlo a ste obidvaja v poriadku...... 🙂
vidim ze so spanim - nespanim sa trapime viacere....nasa Sarinka dnes v noci prekvapila....spala od 21.ej do cca 4.30.....sme normalne nechapali....doteraz som z toho v soku...len nech jej to vydrzi.... 😀 😀, mm ju chodil stale pozerat ze ci dycha lebo sa mu to nezdalo.... 🙂
inak noci v globale mame celkom dobre, horsie je to cez den, inak ako na rukach alebo vonku v kociku nezaspi....a ked je take pocasie jak dnes, ze sa ani von neda ist tak to je hotove utrpenie....lebo take ze otvorene okno alebo spanie na terase u nas nezabera....musi to poriadne nadrndavat....🙂
takze cez den nestiham skoro nic, dnes varim obed uz od 10ej rano a teraz som ho len dorobila, lebo podchvilou mrnka a chce ist na ruky....idem si teda frisko objednat tu baby satku aby som cez den aspon co-to stihla.... 🙂

janicka11
12. máj 2010

Ahojte baby,jakštak som si prečítala čo máte každá nové a tak..Deturenca krásne všetky sú zlatunké..Ako to len beží,moja malá bude mať zajtra už 3týždne,no neuveritelne..Dnes sme boli vonku len pol hodku lebo počasie je tu naprd.Ale ako tu tak čítam,nie som sama s tým zaspavanim,mám pocit že malá si zvykla na spanie v kočari idem s nou pokamenoch a to ju normalne uspava ked s nou tak nadskakujem.Zaspí vždy zachvilku jak sa zastavím s kočarom už s apreberá.Ale noc bola celkom dobrá,necem zakriknuť ale spinkala od 20:00 do 23:30 a potom zase do 4:00 no vyspali sme sa asi obe..A potom som si tu včea čitala vaše prispevky,a prišla osm nato,že som predvčerom vypila viac jak 1liter jablkového džusu,tak je možné že preto bola malá včera celý den zlá a necela spať????A prosím cem sa spýtať ešte,môžem jesť čokoládu?Už si nanu brusím prsty strašne dlho,ale ktosi hovoril že ked kojím nesiem nič také..Mám pocit že viac vecí nesmiem jak smiem.Už som z toho hotová....

janicka11
12. máj 2010

JULI,cem sa ťa spýtať,kde si rodila?Som si čítala tvoj pôrod,a mala si to chúda pekelne ťažké,ale hlavne že sa nič nestalo.Teraz máš malého prosebe,tak si ho poriadne pritúl,a zabudni na tie škaredé spomienky... 😔 ☹ no des...

fleury
12. máj 2010

grekyna ja sa uz ani nevazim radsej 😝 Nasa je tiez extremne poslusna prave ked naklada do plienky, to je zrazu kludnucka, obzera si nas a usmieva sa na vsetky svetove strany 😀

sasikas pekne ste pospinkali 🙂 My tiez v noci spime pekne. S tym otvorenym oknom to uz ani u nas moc neplati, len ked dojdeme z vonku, dam este vanicku z kocika na postel a otvorim dokoran okna. Trosku malu ponatriasam vo vanicke a ona si spokojne mysli, ze sme furt vonku a chrapka dalej 😀

fleury
12. máj 2010

zaujimave, ze stale ked sem napisem, okamzite sa ozve 😀 😀 Tak ja zase idem 😝 😀

kikarv
12. máj 2010

aj moja už dlho spí musím ju zobudiť 😀 lebo večer bude vyspatá a cirkus 😠

sasikas
12. máj 2010

Fleury- ja tiez hned jak sadnem k PC alebo zacnem nieco robit, tak uz revemeeee.... 🙂 dnes chceme ist s mm na skoru veceru niekam do mesta, tak som zvedava ako to mala zvladne... 🙂

sasikas
12. máj 2010

baby a nevieme co je s Kamilkou?....sa tusim od porodu neozvala....dufam ze su ok....asi nestiha pri malickom.... 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre