Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

p69majka
22. okt 2010

@annika11 Ahoj, ja tak za lyžicu ryže opláchnem studenou vodou a varím to spolu so zeleninkou a na konci dávam ten olivový olej a trošku petržlenovej vňate. Keď sa to rozmixuje s tou ryžou, tak je to hustejšie a treba to trošku zriediť s vodičkou. Ja používam okrem Lucky aj iné dojč. vody, aj z Jednoty, Billy a Drobček, cenovo sú lacnejšie, ale teraz bola Lucka v Tescu v akcii, tak sme kúpili celý karton. 🙂

cicimon
22. okt 2010

@karmelka77 jasne, ryza sa moze,len potom popucit

p69majka
22. okt 2010

@maya30 mne teraz malá kaká každý deň, alebo každý druhý, výnimočne dva krát za deň.

cicimon
22. okt 2010

ja tiez varim len v obyc,z vodovou, ved ta SK je celkom kvalitna

cicimon
22. okt 2010

@p69majka tak moja kadi aj 4x denne a tiez vzdy pri jedeni 🙂)

karmelka77
22. okt 2010

@cicimon minule si moj sef dal spravit rozbor vody na troch miestach BA kde byva, bude byvat a kde byvaju jeho svokrovci, neuviedol odkial ta voda je a mala si vidiet tie vysledky - normalne bola zavadna...:((( dik za tu ryzu, uz vyzeram jak truba, ale cely den na nohach, ma napadlo az potom co sa pytam🙂))))

p69majka
22. okt 2010

@cheerlady ahoj, skús k zeleninke uvariť sladké jabĺčko. Moja má zase radšej zeleninku ako ovocko.

p69majka
22. okt 2010

@maya30 ahoj. už sa môžu aj ovsené vločky a cestovina?

p69majka
22. okt 2010

@karmelka77 určite aj tak to môžeš urobiť. Dať po dovarení tú ryžu do zeleniny a spolu pomixovať.

cicimon
22. okt 2010

@p69majka cestoviny ale len bezvajecne

karmelka77
22. okt 2010

@p69majka uz mozu aj rohlik a chleba🙂)) teda my sme v siedmom mesiaci a to uz ano...

cicimon
22. okt 2010

@karmelka77 a vies kde bola ta zla voda?celkom by ma to zaujimalo

p69majka
22. okt 2010

@cheerlady ryža je prvá z obilniny, ktorú môžeš. Aj prvé kaše od 4.mes. sú ryžové, určite daj, ale nie často, lebo trochu zapeká.

p69majka
22. okt 2010

@cicimon ďakujem.

karmelka77
22. okt 2010

@cicimon v Ruzinove, v starom meste a v Zahorskej...

p69majka
22. okt 2010

@karmelka77 a pečivo nie až od 10. mes? My máme 6 mesiacov aj týždeň zajtra. Rožtek dávam len suchý žužlať na ďasná a dávam pozor veľký, aby niečo nezhltla. 😨

karmelka77
22. okt 2010

@p69majka mne povedala lekarka ze uz teraz sa ma...

p69majka
22. okt 2010

@cicimon tak to pekne, ja som rada, keď sa vykaká takto nejako pravidelne ako som písala. Stále mám z toho nervy, keď bola maličká, tak sme určitý čas kakali len cez rektálnu rúrku a to bolo niečo hrozné. Malá tlačila a ja som pri nej revala, čo mi jej bolo ľúto. 😢

cicimon
22. okt 2010

@karmelka77 aha, no nebyvame ani v jednej casti...

@p69majka ja by som skor zacala vlockami, bezvajecnymi cestovinami..

p69majka
22. okt 2010

@karmelka77 no vy ste asi aj väčší, my máme tak okolo 6,5 kila a 67 cm. Tak asi má ešte čas na také a zuby už máte?

p69majka
22. okt 2010

@cicimon ok, skúsim. vločky doma mám a cestoviny mám asi len vaječné a špaldové.

maya30
22. okt 2010

@karmelka77 mozes aj samu, len co s takym malym mnozstvom v hrnci? ak to tebe je takto lepsie tak v pohode...ide len o to ze nema vyznam varit taku trosku osobitne a v tej zelenine sa viac rozvari a lepsie sa mixuje

karmelka77
22. okt 2010

@p69majka to nie je o velkosti ale o veku🙂)) mame 4 zuby a uz asi ide dalsi🙂))

p69majka
22. okt 2010

@karmelka77 tak vám sa to s tými zúbkami asi lepšie kúše. Ja by som sa bála ešte dať rožtek alebo chlebík, na to má ešte času dosť.

karmelka77
22. okt 2010

@cicimon tak neviem on daval robit iba toto, kto vie co by vyslo v inych castiach🙂)) ale neboj sme tu vsetci to pijeme a vsetko je o.k. ja som to napisala iba ako zaujimavost🙂)

karmelka77
22. okt 2010

@p69majka lekari to doporucuju teraz skor, lebo ze neskor uz moze byt neskoro...ale jasne kazdeho vec to je...a neboj ked mu dam aj keksik od nestle do ruky som pri nom, lebo ked odkusne tak poriadny kus nanho, tak aby sa nezadusil s tym🙂))

p69majka
22. okt 2010

@karmelka77 ahoj. máš pravdu s tým pečivom, je to od 7. mesiaca, ale nie príliš čerstvé, aj cestoviny a ovsené vločky. Mne kázala dok. dávať aj piškótu a vôbec nepovedala, že mám kúpiť bez vajec. Ja som kúpila tiež tie Nestlé keksíky a tiež sedím pri nej keď to žužle. No sem tam dám aj piškótku.

p69majka
22. okt 2010

Teraz som čítala, že slivky by sa mali dávať až od 18.mes., to fakt všade píšu niečo iné? A že tiež aj kel, ja si pamätám, že malému som skôr určite dávala kel a vôbec nič mu nebolo, ani ho nenafukovalo.a taktiež to platí vraj aj pre hrášok a kukuricu.

karmelka77
22. okt 2010

@p69majka vsade je nieco ine...ale ked si zoberiem tak predavaju hotove od 4 mesiaca aj s kukuricou a hraskom, tak sa to asi moze...ja som to este cerstve nedavala, ale v tych kupovanych to bolo...

annika11
23. okt 2010

@cheerlady tak ked sa bojíš tej ryže, skús najprv ryžovú kašičku, takú bez príchute. Nájdeš aj mrkvovú, myslím, že tá je od nestle a sunarová je aj brokolicová. Tak možno privykne aj na iné zeleninkové chute. Alebo primiešaj do čistej ryžovej kašičky zo dve tri lyžičky pomixovanej zeleninky...zachová si to takú sladkastú chuť a predsa tam bude zeleninka... 😉 možno ho trocha oblbneš

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre