Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kamilakd
2. jan 2010

ahojte tak hlasim prichod.na nete som bola ale signal bol taky onicom ze som nepisal...krasne fotky minius

zuzka a mas niekde odfotene brusko???ale ved ak nemas este obruskaties neboj moja svagrina tiez ziadne nemala a potom vyskocilo a ked isla rodid tak mala take miny brusko

michalag myslim ze 2tt je velky rozdiel nie???inak ty si asi otehotnela v auguste ze??? mame skoro spolu TP,moja posledna PM bola 19.7 a TP 25.4 a som zvedava ci budu posuvat

michalag
2. jan 2010

kamilka, ja som mala poslednu mrchu 23.7. a ovu 6.8. takze urco viem kedy sa nam maly podaril kedze ... ale lekari mi posunuli TP najskor o 4 dni a na morfo utz. o dalsi 1 deń, tak som zvedava co mi povie dr. na 3D ... inak podla ich vypoctov by som mala mat TP 5.5.10

kamilakd
2. jan 2010

ja som tiez zvedava co i povedia inak ja om na ziadnom morfo sone nebola,to sa chodi bezne? ani srdiecko som nepocula.no ja som mala plodne dni vyratane cca 1-4.8,ale neviem ci sa mam riadit tym sex som mala aj pred mrchou 11.7a o8 dni som dostala a normalnu nie len take slabe a na sone som bola 20.8 a ste nic nevidel a 1.9 mi lekar napisal na pohotovosti ze 5tt takze som pred mrchou asi nemohla otehotniet alebo ano?

vejula
2. jan 2010

mno kočky tak som tu už od mamini...

mini, krásny drobček len čo je pravda.... Moc zlatučký 😵

Inač nechápem ako tí lekári môžu takto posúvať tie termíny, pričom bábatko je proste bud väčšie alebo menšie... Ako si hovorila mini, je to aj dedičné.... Každý doky ináč hovorí. Jeden posuva pri každom sone a môj mi dal TP v 12tt a povedal že ten termín sa už posuvať nebude a je fixný a podla neho sa mám riadiť.... Takže je to zvlástne, každý robí ináč.

vejula
2. jan 2010

a čavi kami teba som tu už dlhšie nevidela, kde si sa ty túlala??? Nebodaj si bola s drahým v tých horách??? Nejako som nepostrehla.

kamilakd
2. jan 2010

vejul ahoj ako bolo u maminy? mne zatial TP este neposuvali...to je ako s tym testom na cukor vsade inak

kika29
2. jan 2010

hovorý sa že 2 týždne plus mínus sa môže bábo narodiť .ved ono vie kedy sa má pýtať na svet nie 😀

kamilakd
2. jan 2010

no veru tulala som sa s drahym na chalupe od stredy az do dnes bolo kopec snehu a romantika boli sme len dvaja.ma celkom pekvapil ze nesla partia

kamilakd
2. jan 2010

kuka ved ono je to vlastne tak ze babo ma byt 40tt to je cas odposlednej menstruacie takze 38tt je to ok ale pochybujem ze 42je ok ci ako to je???

michalag
2. jan 2010

kamilka, morfologicke uzt. sa robi okolo 20tt+/- je to sono na ktorom sa sleduju organy a vsetko okolo ...
veji, no mne len povedal ze 19tt+1d a inak podla mrchy som mala byt uz 19tt+6d, tak podla toho som usudila ze mi to posuva ... ale ja som presvadcena o tom prvom lebo prvy a posledny keksik sme mali 6.8. kedze sme stale niekde behali bud ja s malym alebo tatino s malym, tak sa nam ani inokedy nedalo a preto sme aj boli prekvapeny ze sme boli zrazu 2v1 🙂

michalag
2. jan 2010

baby a ake velkosti najviac kupujete bodyniek a inych veciciek ...nemyslim na rok dopredu, ale po porode

kamilakd
2. jan 2010

chi no krasne tak nas na morfo neposlali,,sono v 20tt sice robili ale nic taketo mi nepovedali a uz som to tu aj pisala ked som sa pytala lekarky ci je vsetko Ok tak mi povedala ze to sa dozviem ked porodim...krava...ze to nik nezarucuje...som zostala taka celkom zaseknuta

minius
2. jan 2010

Kamilka no to su coooo za moresy, ja by som urcite hladala nejaku inu lekarku 😠, to je teda pristup!!!

Miska moja druha polka navyberala kopec malickych veci 52-56 no ale neviem neviem podla toho scanu dneska 😕

Ja som zase vyberala vacsie veci tak mame par tych a par tych tak uvidime, nahy z porodnice nepojde 🙂

Zuzi s brusinkom si nerob starosti, hlavne ze Maxik ma dost miesta a aj moja svagrinka nemala takmer ziadne brusko az do 8 mesiaca a potom jej to tam narastlo ako huba po dazdi 😉 😉 a pozri sa na to z lepsej stranky nemusis si robit starosti ako to pojde dole 😀

kamilakd
2. jan 2010

minius no to su teda moresy to mas pravdu bola zastupujuca,,,ale 5teho idem na 3d tak tam sa vsetko popytam
a dufam ze budeme vediet co to bude niektore vraveli ze tie co cakaju dievcatka ze maju tu tehotensku ciarku na brusku ja nemam nic ☹ asi teda bude chlape? 🙂 a uz mate daktora tie strie? ja sa mastim stale bo ja nechcem ani na prskach mat strie 😅 aj tak dudy sa mi zvacsili uz o 2 cisla uff som zvedava ako to dalej pojde snazim sa aj cvicit na prsa a natieram ale sak dufam ze ich nebudem mat vytahane po kojeni

michalag
2. jan 2010

kamilka, ale ak ti robili sono v 20tt tak to mohlo byt kludne aj ono ... ale lekarma ma nejaky divny pristup 😠

ja mam zatial kupene len 2x body s dlhym rukavom velkost 62 a ked si predstavim ak budeme balit nasiroko, tak mozno sa do tej 56 ani nevojde 😅

kamilakd
2. jan 2010

no ja mam body 0-3 z tesca to je 58-62 to malinke novorodenecke som ani nekupovala...a uz teraz mam obyvu ci sa mesti do tych body ked budeme balit na siroko.

vejula
2. jan 2010

Jeeej Kami takže romatička 😵 Aj ja by som chcela, veru...

No a s tými týždnami, mne to pripadá že ked posuvaju TP akoby posuvali uplne všetko teda aj tt. No neviem , príde mi to akési zvlástne..

Inačť práve som sa osprchovala a trochu ma akosi brucho začalo pobolievať, tak mierne krče... Ale už je dobre. Možno somto dnes prehnala, som sa najedla a potom ma napadla tá vec že sa prejdem po schodoch na siedme a späť, aby mi pretrávilo, lebo som bola taká plná.... Tak asi to bola blbosť ale vtedy mi to prišiel ako celkom fajn nápad.... Asi nabuduce len citron vytlačím na pretrávenie..

minius
2. jan 2010

kamilka ja tiez ciaru nemam ale zuzka spominala ze ona ciaru mala uz od 6 tt a ide mat chlapcurika tak neviem ci tym mozes urcit pohlavie 😕, co citis ze to bude?
Ja zatial strie este nemam 🤐 (poklepkat) ale pria to je ina story 😖 a to ich nechcem ani vidiet po kojeni 😖.

kamilakd
2. jan 2010

veji tak sup do polohy lezmo pekne na bok a uz len lezkat ,no romantika veru bola ved vies ako to pred sviatkami bolo ze nam hrozilo ze nebudeme spolu ale nakoniec sa chalanisko umudril 🙂

tie tt ja tomu tiez nerozumiem celkom o com to je...

dejna3
2. jan 2010

ahojte 😉
už to tu opäť nejak začína "ožívať" po sviatkoch 😉
ja mám s oblečkom opačnú skúsenosť - tiež som nakupovala pre sofinku väčšie čísla, od 62, lebo mi to každý tak radil, aj som podostávala pre ňu väčšie veľkosti
sofi mala 3300g a 49cm, čiže klasické miery, a ja som potom bežala dokupovať 56-tky, pretože jej to všetko bolo veľmi veľké, a tie 56 sme vynosili cca 2,5 mesiaca 🙂 a balili sme naširoko asi 2 mesiace 😉

minius
2. jan 2010

vejulka nabuduce skus radcej matovy cajik na pretravenie 🙂 Dominikovi sa tie schody asi nepacili...

michalag
2. jan 2010

inak ako som pisala ze nemam tu linea negra - ciarku na brusku, tak dnes som sa pozrela do zrkadla a mam ju tam ale slabunku a popravde bez zrkadla si uz na spodok bruska ani nevidim 😅 😝 a drahy tiez povedal ze ju tam vidi, tak ...
ja to zase poznam tak ze tie ktore maju ciarku po pupok budu mat chlapceka (pri prvom sa mi to osvadcilo) a ked je nad pupok tak to bude dievcatko ... 🙂 😉

dejna3
2. jan 2010

ani ja nemám lineu, ani pri sofi som nemala... bruško mám teraz podstatne väčšie, pri malej mi začalo rásť v 7-mom mesiaci.., dovtedy nik nevedel, že som tehu, takže klídek 😉
kami, no v tom 20-tom ti asi dokina robila morfo, ibaže ti k tomu asi nič nepovedala 😝
ja mávam tiež také "kŕče" v podbrušku ako pred ms, dúfam, že je to o.k., pri sofi si na to nejak nespomínam 😕

kamilakd
2. jan 2010

minius ja necitim nic,takze neviem ci chlapec alebo dievka.zle mi nebolo ani raz..a ty si ako bola s pocitom na tom

michalag
2. jan 2010

inak podla tej ciarky by to mal byt potom dalsi chlapcek do partie 🙂

vejula
2. jan 2010

kami mini no schody už asi radšej nie... A idem si radšej sadnuť do nejakej pohodlnejšej polohy pred telku... Tak sa majte kráse, pekný večer prajem...

minius
2. jan 2010

kamilka mne tiez nebyvalo vobec zle a keby mi nemeskali moje dni tak ani neviem ze som v tom, malicky ma stale riadne rozmaznava, az na to palenie zahy a sem tam akoby tahal vo vnutri pupocnu snuru (joooj pupok niekedy tak boliiiii ☹ ).
Ale mne sa aj snivalo ze to bude chlapcek ...

kamilakd
2. jan 2010

dejni ahoj no asi tak to bude...nevyjadrila sa k tomu...ale ja k nej uz nepojdem budem verna jemu 🙂 aj ked dlksie budem cakat 🙂 bola som tam prvy a posledny krat u nej..ty si mala aku skusenost?

dejna3
2. jan 2010

kami, ja neviem, k akej dokine si predtým chodila 😕 ale ja som tiež menila dr. a so sílešom so max spokojná 😉 mávala som furt zápaly vyše 11 rokov a on ma dal dokopy za necelý rok.. odvtedy ani jeden zápal 🙂

kamilakd
2. jan 2010

minus u mna tiez keby nemeskali ani neviem a zaha tiez zacina,,,a teraz mam dojem ze babo ma stikutku lebo citim take sklbnutie rovnake na jednom mieste 😀 a mozno nie...mne sa nic nesnivalo len jonas predpovedal ze dievca ale v 15tt na pohotovosti lekar povedal ze asi chlapec ale nevie isto

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre