Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kats
16. feb 2010

jani aku znacku satky si kupila? 😉 na zaciatkok mi kamoska pozicia ale tiez si uz chcem kupit 😀

ada_april
16. feb 2010

Caute,
tie pracie vlozky do podprdy preto, lebo su jemnejsie k tak citlivej pokozke. Vysvetlovali nam to na kurze dojcenia. Tie pracie su z bavlny alebo z hodvabu. A ak su nahodou uz popraskane bradavky - tak vraj tie jednorazove sa zvyknu zachytit na kozi a potom je to dost neprijemne..
A tiez nam hovorili, ze aj v horucich dnoch staci len kojit, netreba vodu ani cajik, lebo materske mlieko obsahuje cca 80% vody. A cim viac vypije dieta vody, tym menej toho drahocenneho mliecka.

jana3
16. feb 2010

Kupila som elasticku od Liliputi... ale je naozaj veeeelmi elasticka... A este mam doma pevnu Storchenwiege... teda presnejsie pozicala som ju kamoske. Som zvedava, ktora sa lepsie osvedci

stanusa
16. feb 2010

caute baby, tak som spat od kadernicky, skratili sme po plecia, dobrych par cm slo dolu...som zvedava ako okomentuje manzel, lebo je na mna zvyknuty s dlhsimi vlasmi. 😀

sterilizator mam do mikrovlnky ten mensi na 3 flase, najskor som tiez chcela tu 1 flasu vyvarit, ale mam pozicanu odsavacku a tu som nechcela len tak do vriacej vody, aby nezasla ...a bude treba aj cumliky sterilizovat aj kusatka...tak cas ukaze ci sa vyuzije

najde sa vobec nejaka baba, ktora spi doma v koseli?
mam 2 a 1 na porod - taku jednorazovku, viacej uz nejdem kupovat, zoberiem asi aj pyzamo, lebo budem tam lezat uz skor

kats
16. feb 2010

zacinam uvazovat nad tymi pratelnymi vlozkami 😉 kolko ich tak treba na obmenu?
jani potom poreferuj ci je lepsie elasticka alebo pevna 🙂 viem ze strchenwiege je kvalitka 🙂

jana3
16. feb 2010

stanusa: ja spavam v koseliach🙂

kats
16. feb 2010

spim v pyzame 😀

jana3
16. feb 2010

Tie pratelne podla mna vobec nie su nutne... Skor som ich chcela len vykusat, a tie Baby Lucy ani neboli moc drahe, oplatia sa uz asi pri desiatich pouzitiach.

fleury
16. feb 2010

stanusa najde 😀 ja mam rada nocne kosielky, ale LEN v lete 😅 Ja inak nemam aspon problem s tymi koselami do nemocnice, lebo u nas netreba, davaju oni a menia aj 4x denne, ked treba. Tak aspon o jeden problem menej 🙂
A ty preco ides do nemocnice skor?

pinonka1
16. feb 2010

Ahojte, som tu nová a som rada, že som sa sem dostala, lebo s manželom sme 10 rokov a stále nemôžem otehotnieť, vyzerá to tak, že musím ísť na umelé oplodnenie, neviete mi niekto povedať, či to je bolestivé? Lebo keď som bola na prefuku vaječníkov, tak to bola hrozná bolesť a mám dosť strach z toho, ale na druhej strane veľmi túžime po dieťatku. Ďakujem za radu

tarinka333
16. feb 2010

Sasikas, tie pracie sa vraj financne viac oplatia, lebo tych jednorazovych minies naozaj kvantum spociatku... Preto je vraj lepsie investovat do pracich.
Janka3, tie baby Lucy pracie vlozky si kde kupila?

tarinka333
16. feb 2010

Stanuska, aj ja spim v koseli, ale to z jedineho dovodu. Gumicka na pyzame ma tlaci, resp. sa ani nenasukam do niektorych pyzam 🙂

veve23
16. feb 2010

Caute baby,

inak som citala niekde niaky zoznam do porodnice, a mozu byt aj XL tricka, tak rozmyslam ze kupim len jednu koselu keby nieco a k tou niake 2 velke tricka a je to, vsak aj tak ked niekam pojdem dam zupan a je vyriesene 🙂
vlozky do podprdy som si kupila jednorazove tie Johnson a bola som teraz v lekarni na nakup magistra mi poradila, tak som kupila lieh na pupcok, sudokrem na prdel, sebamed mydlo, poporodne vlozky, mast na bradavky a poporodne vlozky a podlozky a poraila mi aby som mala pre istotu doma jedno susene mlieko Nutrilon ze take davaju aj v nemocnici.

No a posledna vec, bola som na poradni, rastieme jak z vody, hlavicku mame dole tak ako ma byt, placenta je namieste a velkost zodpoveda k danemu tyzdnu. A to hlavne mame velke vajicka, takze to bude chlapec 🙂

fleury
16. feb 2010

veve gratulujem k chlapcekovi 🙂

kats
16. feb 2010

gratulujem k chlapcekovi 😵 😵

veve23
16. feb 2010

diky baby, sa vytesujem 🙂 ....takze z futbalovej jedenastky uz brankara mam 😀 😀 😀

fleury
16. feb 2010

pozeram, ze dalsi Dominik 🙂

alicc
16. feb 2010

ahojte,
veve gratulujem k chlapčekovi.

téma sterilizátor, ja ho tiež nemám a a ni nebudem kupovať. pokial sa bude dať budem kojiť. pri malej som nemala ani flašku vyloženú lebo som ju skoro do dvoch rokov kojila a od malička pila bud lyžičkou alebo potom z hrnčeka so sosáčikom a potom zo šálky. dúfam, že aj teraz budem taká zdatná dojka a mliečka bude dosť. a nedávala som do pol roka tiež žiadne čajíky ani nič,len mliečko z cicikov 😉

kats
16. feb 2010

tiez mal matus do pol roka len kojenie 😉 aj v najvacsich horucavach stacilo len moje mliecko, sice pil kazdu pol hodku 😅

alicc
16. feb 2010

aj ked kojené deti pijú častejšie(teda mliečko, aby nedošlo k nejakému omylu xixi 😀 ) aj tak mi to prišlo pohodlnejšie ako zohrievať mlieko a čaj a nosiť zo sebou všade celú výbavu. ono nebola to samozrejme vždy sranda, zo začiatku mi od bolesti vykrúcalo až prsty na nohách, ked som mala dopraskané bradavky, ale nejako sme to pretrpeli a nevzdali a potom to bolo niečo nádherné, aj preto by som to chcela ešte raz zažiť.

stanusa
16. feb 2010

kats, jana tie pratelne vlozky do podprdi mam od baby lucy, poslali 2 pary, su fajne makkucke a mam este aj jednorazovky z tesca 🙂

fleury na erarne kosele sa spolieham nakoniec aj ja, lebo mm nebude prat...skor idem preto, lebo budem rodit v Rimavskej Sobote, co je od nas asi hodina cesty autom a minule lekarka vravela, ze ma prijmu o par dni skor...len ktovie ci bude aj maly posluchat a nezmysli si, ze sa narodi skor 😝

tarinka zatial mi pyzamo drzi pod pupkom, uvidim dokedy 😀

veve gratulujem k chlapcekovi 😵

pinonka1 s IVF neporadim, skus pozriet snazilky tam je aj taka tema

stanusa
16. feb 2010

allis ak casto si kojila? a ten fenikolvy caj sa uz nedava? nam vraj davali a nemali sme koliky...tak neviem

stanusa
16. feb 2010

oprava alicc ako...sorry 😅

alicc
16. feb 2010

ja som kojila cca každé dve hodky a ked bolo treba aj viac, jasné že sa nedá presne povedat na minúty ale bolo to určite častejšia ako ked sa dáva UM a čaj ani feniklový som nedávala

alicc
16. feb 2010

vidím, že sa všetky skrášlujete, asi to je nejaký syndri, ktorý sa šíri vzduchom, aj ja som dnes bola u kozmetičky a tiež som sa objednala na pondelok kaderníčke, lebo už mi veru aj šedivé vlásky šibajú, alebo ze by mi šibalo? 😉

civavava
autor
16. feb 2010

cafte babule,

jeeej veve, gratulujeeeem k chlapcekoviii 😵 😵

ako sa mate dnes? my sme OK, ale straaasne vela chodim cikat, pomaly kazdych 5 min, aj v noci... sodoma gomora 🙄

vo stvrtok mam poradnu a v pondelok ideme s manzelom na obhliadku porodnice, tak sa tesime 😵

inak to plavanie mi pomaha na chrbat, je to parada, po plavani mam 3 dni pokoj od bolsti chrbta, takze budem az do porodu chodit 3x do tyzdna ....

tie opuchy prstov na rukach rano mam este stale, ale lekar povedal, ze je vsetko v poriadku - tlak aj proteiny, takze sa asi len voda zadrziava v nich.... 😲

dejni, som citala, ze mas dobry cukor, tesim sa, ja som uz tiez porusila dietku, 😝 tak snad bude vo stvrtok vsetko OK 🙂...vcera vecer sme mali s mm cokoladove orgie 😀 😝

stanusa
16. feb 2010

dik allic, idem urobit papanie pre mm, lebo dnes nebol na obede.

civavava
autor
16. feb 2010

jaaaj a pisala mi zuzanka1974, vsetky vas pozdravuje, su s Maxikom v poriadku, akurat lekari jej zase dodrbklai termin, napisali jej omylom, ze ma prist do poradne 23.2. a pritom ju cakali DNES a volali jej, ze preco nedosla 😠 ...kocurkovo 😠 😎

civavava
autor
16. feb 2010

sorry, zuzanka1971 😀 😀

fleury
16. feb 2010

civava pozdravuj zuzku a odkaz jej, ze na hematologii som dopadla presne tak ako mi pisala, ze dopadnem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre