Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

vejula
22. apr 2010

hmmm, tak asi sa maličkej moc nechce kedže pomocou klobučikov jej to išlo určite lahšie... Ja som skušala pomocou klobučikou ale malemu sa to nepáčilo a popravde ani mne, proste tam chýbal ten kontakt.
A moj drobec pije ledva 15 minut ale to hltá o dušu až mu občas zabieha 😅
A kojim niekedy po ležiačky a niekedy v sede, ako sa mi chce 😉

aktakk
22. apr 2010

Veji, no prave pri pri klobucikoch zaspavala este viacej a skoro nic nepotiahla, lebo to bolo narocnejsie. Cez ten silikon sa prave musi viacej narobit. Budem sa asi musiet zasa nakontaktovat asi na laktacnu a poradit sa.

cicimon
22. apr 2010

no ja tak max 30min a potom ju odstavim prstom do ust - vacsinou hned zaspi tak viem, ze mala dost a rovno ide odgrgnut. Po predchadzajucich skusenostiach, ked som cakala, ci ma dost ci nie, tak potom zacala len cumlat....takze naj asi hned grgat

zuzana1971
22. apr 2010

cafte, doteraz som sa od rana nezastavila, este teraz som dala sterilizovat flase, cumle lyzicky (lyzickou papa kvapky vitamin D)
aj vy sterilzujete vsetko kazdy den????
u nas nic nove, vsetko po starom, papanie, kakanie, cikanie...dnes sme sa x krat prezliekali, leboMaxik sa raz precikal, raz prekakal a vela krat pogrcal 😝 , aj sme sa kupkali a prvy krat sme sa nenatreli olejcekom ale kremikom, uvidime co to spravi
ja som si dnes den "sprijemnovala" popimalom aj zehlenim, pranim, atd....

lenocka84
22. apr 2010

ahojte
tak po rozhodnuti mojho syna je aj zo mna aprilovka 🙂
baby viete mi poradit nieco ucinne na mlieko??

zuzana1971
22. apr 2010

popimalom malo byt popri malom 😀

idem prebehnut prispevky ak stihnem kym sa Maxik zobudi

zuzana1971
22. apr 2010

este nemam docitane, ale ked ste spominali tie postarky a inych co zvonia o 106
mne sa uz x krat stalo, ze jeden ozraty si furt pomyli barak alebo poschodie a bucha mi hrozne na dvere a nasilu strka kluc do zamku a zvoni o 106, a teraz dosiel az 2 dni za sebou vcera aj dnes mi tu trieskat na dvere 😝 tak sa vzdy bojim, odkedy amam Maxiak tak este viac, a neviem ci je lepsie otvorit a poslat ho kadelahsie, ale radsej neotvaram, nechcem aby vedel, ze tu byva zena a sama 😝
raz som otvorila, ked boli susedia na chodbe a pytali sa ho koho hlada, on ze pani XY vtedy som sa odvazil otvorit povedala som mu,ze taka tu nebyva nech ide prec lebo zavolam policiu a aj oni mu povedali, nech ide prectakodisiel...ale debil si nezapamatal ze sem nema chodit 😝
ja by som vedela ozranov za gule do prievanu vesat 😝

kikarv
22. apr 2010

ahojte, kukučkujem čo nové. som tu len nestíham reagovať a snažím sa vás teraz čítať. len mi nedá som zvedavá ako moni a ostatné kočky čo boli ešte kinderká? má už niektorá z ních bábo? 🙂

moni
22. apr 2010

kika, poslusne hlasim ze ja som este v kope 🙂
este nas je tu zo desat...

ako sa mate? ako reaguje vanda na malicku? mliecka je dost?

michalag
22. apr 2010

zuzi no tak to bude teda nejaky tipek ked sa nevie trafit domov

kika, vy sa pochvalte ako sa mate a ako Vanda na malicku?????????

ja som tiez stale v stave 2v1

zuzana1971
22. apr 2010

kika vsetky su este kinderka, okrem mariky, teraz som docitala prispevky

civi este nevzdavaj to kojenie...ja sa snazim tiez aspon trosku, nech ma maly aj nieco na imunitu...aj kedtiez viackrat denne rozmyslam, ci to uz nevzdm, lebo neviem ci ta namaha a cirkus okolo toho stoji za tych par kvapiek aj to len asi 2x denne co sa malemu podari daco vytiahnut....
no a s tym susenym mliekom je roboty ja k na kostole, prevarat vodu, zarabat to, zohrievat to, umyvat to, sterilizovat, ja to este davkujem aj do davkovaca no a este je to aj dost drahe, ja mam pocit, ze polku dna venujem len cinnostim okolo suseneho mlieka 😝

idem ja teda priprvit malemu mlieko lebo zchvilu bude papat...a potom este x krat v noci 😝

cafte drzte sa

kikarv
22. apr 2010

moni no tak ja už čakám kedy to na vás príde a nič.
Vanda nám žiarli. Okolo Lei je zlatá pomáha s kúpaním aj ju stále hladká a pusinkuje len ked niekto príde tak to je des. Začne sa predvádzať, kričať proste silou mocou upútavať pozornosť na seba. J e dosť citlivá hned sa rozplače ked na ňu len zvýšime hlas a nedaj bože skríkneme. Musím sa jej vela venovať a hrať sa s ňou aj ked dakedy letím z nôch od únavy.
Vanda si vyžaduje teraz oveľa viac pozornosti ako pred tým.
Mlieko mám dosť len večer som už vyžmýkaná ako citron. Snažím sa vkuse niečo jesť.

Dnes som si kúpila tresku šalát len neviem či môžem jesť takéto. Muž mi kúpil aj ruské vajce a bojím sa ho zjesť kôli majonéze.

moni
22. apr 2010

kika, no zda sa ze tie nase babatka maju cas...jasne ze by nas potesilo keby uz prisli, ale musime vydrzat 🙂
niektore dievcata uz maju dohodnute vyvolavacky, ale tak hadam takto o tyzden to uz budeme mat vsetky za sebou 😵

pre vandu to musi byt velka zmena! doteraz sa vsetko tocilo okolo nej a teraz kazdeho zaujima ten maly cervik. bude to chciet vela trpezlivosti. postupne sa to urcite utrasie!

tej majonezy by som sa nebala...

kikarv
22. apr 2010

No to kojenie je síce dobré ale tiež tá bolesť bradaviek auuu. Tak ako vejula píše na začiatku kým sa prisaje vidím všetkých svätých a potom už v pohode papá pekne. Dnes som si nakrémovala cicadermou tak kus úľava.
Ako ste naučili drobcov na cumlík? Moja malá nechce vyplúva ho. Skúsila som jej ho dať lebo dakedy vysý na cicke ale sa len hrá. Papá večer po kúpaní okolo 20h, potom v noci okolo 1:30h a nad ránom okolo 4:30h. Dakedy sa ale zobudí ako minule o 2h a boli sme hore do 4h lebo sa milostivej nechcelo spinkať ☹ . Zato ja by som drichmala aj za ňu.

michalag
22. apr 2010

kika tak to este asi potrva kym si Vanda zvykne nato ze uz nie je jedina, ale nas to caka tiez tak sa zacinam obavat ako ich dvoch zvladnem ..... a davas ju aj do skolky???

michalag
22. apr 2010

inak neviem ci Samko nam nezacal protestovat a nejako vnutorne citit ze sa blizi den "D" kedy pride medzi nas malicka lebo sa mi v noci zacal pocikavat 😒 ☹ ..... sice s tymto mal vzdy problem ze ked sa nahodou stala nehoda tak sa nezobudil a spal dalej ale aspon vydrzal kym sme ho nedali na wc my, inak cez den pekne chodi na wc

kikarv
22. apr 2010

michalag áno Vanda chodí do škôlky a to ju musím nosiť ja lebo si to vyžaduje. Nechce aby ju nosil mm. Aj napriek nočnému vstávaniu ráno vstávam ku nej. A Samko chodí už do škôlky?

kikarv
22. apr 2010

babenky idem spať. dobrú noc

kamilakd
23. apr 2010

dobre ranko dievcence mam za sebou prvu nevyspatu noc 😅 vecer som zdriemla a od 3tej neviem co so sebou je mi dako cudne,strasne ma palila zaha ani neviem z coho ked som ic nejedla,a dako ma to brucho pobolievalo...tak som zvedava co bude dnes za den 😕

kamilakd
23. apr 2010

ze by sa to uz rozbiehalo?boze ja sa za posledny tyzden nejako moc stazujem 😔 asi aj nervozitka robi svoje

evil15
23. apr 2010

bré ránko

no ja som mala celkom dobrú noc čo sa nestáva ale nesťažujem sa 🙂

kamilka možno sa ti už blíži lebo drobec nechce vyvolávačku 😉 ozaj a ty ideš kam rodiť???
ja som ešte kinderko aj ked stále malej dohovárame aby už išla von lebo ju chceme mať pri sebe a ona nič 🙂

kiwinka
23. apr 2010

bre ranko babule,, my sme mali vcera bruskovu koliku fuuha,, veela hodin plakala kajuška az sme skoncili na pohotovsti,,niekolko hodin sme stravili aj tam ako si nas podavali ako horuci zemiak,,pediater,chirurg sonografia a zase spet na chirurgiu s vysledkom,,mala bola uz hladna, vycerpana, plakala,,bolo to tazke...=(

chcem sa vas spytat ci mate niektora skusenost s kvapkami SAB SIMPLEX na odchadzanie prdkov... neviem ci to mam dat malinkej v buducnosti keby nas to zsa chytilo,,je to na to urcene,,ale uz mam strach aj ja co mam jest aby som jej neublizila mojim mliekom potom,,,

kiwinka
23. apr 2010

kikarv, nasa mala ma taky isty rezim,,v rovnakych casoch byva hore 🙂 sranda 😀
ja mam kremik na bradavky od avent ..velmi dobry,,a bradavky ma tiez tak stipu bolia,ze ked sa prisaje vidim vsetkych svatych ,,potom uz je dobre..
a zvykne sa hrat s bradavkou,,natahuje ju a otaca aj hlavou pritom,,no taa bolest..

fleury
23. apr 2010

civavka mala som ten isty problem ako ty, bradavky dohryzene do krvi, zapalene, odstavila som, hrozil zapal prsnikov celkovy, odsavam a dokrmujem a mala si zvykla na flasu za 2-3 dni tak, ze teraz mi uz prsia viacmenej odmieta, len ako cumlik ich ma .. ma aj svetle chvilky, ked sa prisaje, ale tych je malo.. ale bojujeme, nevzdavame to .. Za tento problem mozem podakovat sestrickam z novorodeneckeho, ktore ma naucili "skvele" polohy na to, ako odnaucit dieta dojcit

michalag
23. apr 2010

Breeeee ranko 🙂
este stale v 2v1 🙂

kika, nie maly ma v nose uz druheho bacila za posledne 3tt (ale predpokladam ze ho chytil u krcnej ked sme tam cakali ved kde inde by mohol ked sme stale doma) takze mame ATB do buduceho piatku a ak bude 3.1. kontrola oki tak ho dam do skolky az potom, hlavne koli Lucke

michalag
23. apr 2010

a mne uz tiez svieti 40tt 🙂 🙂 🙂

kiwinka
23. apr 2010

fleury a pri odsavani ta to neboli? mna aj vtedy...
tusim mame viacere ak nie vsetky trable s tym dojcenim,konkretne s bolavymi bradavkami 😖

zuzuj
23. apr 2010

dobre ranko mamičky a kinderka....u mna nic nove, vcera som si pozerala konecne ako tie doby porodne idu za sebou a aj o kojeni...na tej stranke mamila...som teraz taka nabita info ale bola som aj vcera nervoz, lebo mam asi tie ploche resp. aj po podrazdeni male bradavky....tak neviem...ale chystam sa dnes zavolat ten poradkyni laktacnej co mi povie...resp. tak sa s nou uz dohodnem a hned prvyden ju volam ak sa vyskytne problem...a mozno aj bez toho, len aby ma skontrolovala...
Moja kamoska to tak spravila a za pol roka s kojenim ani najmensi problem a ani raz ziadne bolesti...tak si myslim, ze netreba vahat..
Mamicky z BA neviete ktora je taka fajn??? volali ste niektorej s tychto?:
http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...
ja by som chcela tej p. Bednarikovej...aka je?
Inak nechcem radit kedze este nekojim, ale sak som od vcera premudrela...a zevraj by nemalo kojenie boliet.. len vtedy ked sa dieta zle prisava..
Inak tu su videa ako sa dieta dobre aj zle prisava, ako sa ma stlacat prsnik ked tecie malo mliecka, tie pauzy co by malo dieta robit ked saje a atd..kuknite kinderka aj mamicky...ak chcete
http://www.drjacknewman.com/video-clips.asp
tak ranna edukacia dokoncena 😀 idem ranajkovat....
inak krpana dnes aj vcera zase malo hybe...uz neviem co s nou, zase ist otravovat na monitor...kde jedine tam skace ako diva a ja vyzeram ako blbec.. 😅

miminkaa6
23. apr 2010

babule kde sa vybavuje trvaly pobyt pre mimi?

zuzuj
23. apr 2010

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre