Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kamilakd
8. mar 2010

VEJUL co sa budes trepat v takej zime po meste pekne oddychuj 😉 u nas je tak hnusne ze som najskor chcela ist a teraz sa mi uz nechce 😀

michalag
8. mar 2010

tak uz som doma ostrihana (aj ked neviem ci nevyzeram este mladsie ako predtym 😅 ) a samozrejme ze som neodolala a nakupila nieco aj pre Lucku na leto 😝 😀

kamilakd
8. mar 2010

fleury nie on nechce a ja ho nutit nebudem...keby vyslovene ziadal tak prosim nech ide ale on tam mozno bude dakde pobehovat aby sa potom kukol na miminko a mozno potom po vsetkom hned pride za mnou.ja som moc neni zastancom tohto nutenia zian mat manzelov partnerov pri porode a este neznasam poznamky ze sak nech sa kukne a zazije si ako trpim 😕 to mi pride dost ubohy nazor na vec...teda aspon z mojho pohladu...

seuska
8. mar 2010

Kami a uz si bola na to poucenie o EPI? Mna to caka teraz v piatok, tak len tak pre zaujimavost ze co ma tam caka?

kamilakd
8. mar 2010

MISKA no super kadernicku mas za sebou...ja mam takmer 30 a nik mi tolko este nepovedal tiez vyzeram dost mlado a ked sa nenamachlim tak este menej ja to kamuflujem s okuliarikmi to mi prida na veku ked treba,a do prace som veru nosila aby som vyzerala starsie 😀 ved to je len dobre ze vyzerame mladistvo 😀 co by ine za to dali moja suseda ma 24 a kazdy jej hada viac a ta sa na to jeduje

kamilakd
8. mar 2010

SEUSKA zajtra idem koli tomu uvidim ako to bude prebiehat...co ta tam caka? popyta sa ta na choroby v rodine da ti vyplnit dotaznik potom ti o tom povyprava a predpise...

minka21
8. mar 2010

AHOJKY!!!! dnes mame dve kila!!!!!!! 😵 😵 😵 inak chvalim sa!uzz viem aj prebalit,aj obliect aj si ju preniest🙂 a bez perinky!🙂len taku holu🙂 inak som sa pri tom poriadne prvy krat bez sestricky zapotila🙂 lebo okakala plienku tak som ju sla prebalit,a ako som jej uz ritku natierala tak mi okakala palcek🙂 tak zasa od zaciatku🙂hi,ale uz je buchtickova uz to vidno ze pribrala mam dve nove fotky ale hodim az okolo 15tej,

uz niekto novy porodil?a co ta Zuzka s Maxikom?este su v brusku?

inak kamil ja som tiez chcela partnera pri porode,ale ked som sa po porode nad tym zamyslala sak by som ani neveedela ze tam je,ved oteckov volaju aj tak az vtedy ked uz to ide,a to v tych bolestiach je ti jedno ci tam je alebo nie,este skor si myslim keby ma utisovval tak ma to rozculuje,ze ja trpim a on tam do mna huci🙂

fleury
8. mar 2010

kami tak ked on nechce, to je ine, ja tiez neuznavam nasilne prehovaranie manzela k porodu, to moze omnoho viac uskodit ako pomoct. Moj chce, branit mu nebudem 🙂 Hlavne chcem, aby malicku pofotil hned 😵

seuska
8. mar 2010

Kami aha, ja ze aj ti berie krv alebo ta vysetruje.... Lebo nie kazda vraj moze mat EPI kvoli zrazanlivosti ci co? Neviem dakde som to citala.... Tak daj zajtra podrobny opis nech som mudrejsia...

Minka to je super ze Vaneska tak krasne pribera.... 😵 😵 uz sa tesim na nove fotocky malinkej.... A ja som tiez toho nazoru ze partner nemusi byt pri porode... aj z toho dovodu ako pise minka, ale aj kvoli tomu, ze mam taky trosku staromodny nazor, ze chlap ma vidiet uz pekne umyte oblecene babatko... 🙂 dufam ze to teda lutovat nebudem... A koniec koncov ja si beriem do porodky aj notebook a internet tak budete vy dychat so mnou a trpiet... teda aspon dufam... 😀 no porod v priamom prenose sme tu este nemali co?

roxi
8. mar 2010

ahojte baby,
vyše týždňa som tu nebola, čo máte nového, máme už aj nejaké čerstvé maminky, či ešte ste všetky kinderká, u nás zatiaľ všetko ok, len už sa neviem dočkať, lebo to bruško je už neskutočne veľké a proste cítim sa už totálne nanič, ale to sme na tom asi všetky rovnako, v noci behám na wc aj každú hodinku, kríže ma neskutočne bolia, panvové kosti tiež, fakt mám pocit, že sa každú chvíľku rozpadnem 😅
tento týždeň by som už mala ísť na kontrolu do nemocnice, na prvú, mala som vlastne ísť už minulý týždeň, ale obehávala som hematológiu a ďalšie vyšetrenia, tak som už nemala energiu trepať sa ešte aj na Kramáre, ešte som nebola ani na profylaktickej a dnes sa snažím od rána dovolať tej dokine a nedarí sa mi, vraj sa treba objednať, ale ako, keď sa tam nemôžem dovolať, ešte na gynde stratili krv tak mi chýbajú aj výsledky na toxo, no asi budem musieť znova ísť na odber, no proste, aby som sa náhodou nenudila a malá začína asi cítiť, že sa niečo deje, lebo je čím ďalej tým horšia a posledné dni, stále akože nechtiac štuchne do brušku, alebo udrie, či kopne, potom sa tvári, že ona nechcela, ale vyzerá to na naschváli, tak sa čím ďalej tým viac bojím, čo to bude, keď sa malý narodí, dúfam, že tá žiarlivosť ju rýchlo prejde

kamilakd
8. mar 2010

MINKA som rada ze si sa prilkonila k mojmu nazoru 😉 ja sa poznam a asi budem aj nervozna a keby mi nemohol pomoct tak by mu bolo asi aj luto....a ved on potom pojde mimco fotit atd..

som rada ze malinka uz rastie a kedy vam ju daju domov???ked mne tie deti pripadaju ako kurence a netusim ako ja budem kupat 😅 ci budem vediet drzat atd.som rada ze malinka tak krasne pribera 😵

zuzka a maxik su stale 2v1 a lezia v nemocke zuzka nema este ukonceny 35tt otvara sa pozoruju a stale nevie ako a kto bude rodit tak je nervozna...a na izbe je s mamickami a detmi su 4 na izbe fuuu to je masaker

fleury
8. mar 2010

seus berieme ta za slovo s tym priamym prenosom!! 😀

minka super, ze vaneska pribera 😵 Uz si pokupila vsetko, co si chcela?

fleury
8. mar 2010

roxi tak teba tu uz tiez davno nebolo vidiet. Ako ti dopadla hematologia? Inak ja som tiez bola kvoli stratenym vysledkom na toxo na opakovanom odbere 😝

kamilakd
8. mar 2010

FLEURY tak ty si ta stastnejsia budes mat pri sebe podporu

SEUSKA no mne uz robili predoperacne vysetrania na internom ale to len pre istotu keby idem na sekciu ale to nie preto ze chcem EPI ja nemam krpana otoceneho dolu hlavickou 😅

aktakk
8. mar 2010

AHojte...tak ja som si zas zdriemla ale 3 hodiny...V noci nespim, tak dospavam cez den.

Minka paradicka, malinku Vam teda coskoro pustia. SUPER!!!

Kami, ani moj nechce byt pri porode a ja sama neviem, ci by som ho chcela. Na jednej strane ano, na druhej nie... Ved nepride o nic a malinke pofoti, ked sa narodi. Skor by som bola rada, keby bol so mnou este pocas prvych bolesti a porod uz nejak dobojujem. Ved ten je zo vsetkeho najkratsi...

Seuska- priamy prenos beriem iba v pripade, ze ja uz budem mat po . 🙂

roxi
8. mar 2010

fleury - takže nie som sama, komu sa výsledky strácajú, štve ma to, lebo na mäso a zeleninu si dávam pozor, ale predsa len máme doma 2 micinky, aj ´keď nakaziť sa od nich je minimálna šanca, človek nikdy neviem,
výsledky z hematológie mám teraz v norme, len mi vraveli brať materské vitamíny, magnézium a predpísala mi železo, že s tým by som mala vystačiť, ale mám ísť ešte pred pôrodom na kontrolu, teda ak stihnem, ale hádam to už nejako dotiahem do konca, ty si tuším, tiež chodila na hematol., dúfam, že výsledky mám tak isto v norme a nemusíš a ničím napchávať,
a je pravda, že som tu dlho nebola, totižto slečna je pc maniačka a hrávala on-line hry, takže sťahovala tým dosť dát a nemáme neobmedzený internet, takže keď vyčerpala objem dát, boli sme vlastne bez netu, ale už manžel vybavuje niečo výhodnejšie a neobmedzené, aspoň sme takto zistili, že nám už pred rokom vypršala viazanosť a nejako sme to pozabudli riešiť, ale aj tak som sa rozhodla malej pc zatrhnúť, teda pustím ju k tomu už len občas, lebo ju to nejako moc pohltilo a na to je ešte predsa len malá, je super, že už vie robiť s myšou a zabaviť sa na pc sama, ale niekedy som ju počítača nevedela dosť bez plaču 😖

seuska
8. mar 2010

On by bol ten porod v priamom prenose este akcnejsi ak by tu existoval chat a nie takto, ze napisem a cakam kym si to daktora precitate a cakam minimalne 5 minut kym sa ozvete niektora 😉 za tych 5 minut sa moze vselico udiat 😀 nooo si tu srandu robime u toho, ale pockajte jak to na nas pride, mozem okaslat cely internet! 😝 ja sa bojim hlavne sitia a vlastne aj kontrakcii a aj toho tlacenia.... vlastne celeho porodu.... 🤐

fleury
8. mar 2010

roxi ja sice vysledky mam, ale v podstate ani neviem ake, kedze mi ich ma zhodnotit moj gynekolog, ale co som videla hodnoty tych odberov, tak polovicu mam bud vyssie alebo nizsie ako maju byt, a o dost, takze som zvedavva co mi zas nasadia 😝

hmm, pekne, takze mala slecna uz takto pekne ovlada pc, vyrastie vam z nej ajtickarka 😅

fleury
8. mar 2010

seus staci povedat, ja ti budem odpisovat promptne 😀
neboooj, zvladneme to vsetky! 🙂

veve23
8. mar 2010

Ja sa pripajam k tym co nenutia mm k porodu, asi by to nebolo ono, ak chce nech ide ak nie, tiez v pohode. On by bol nestastny keby som trpela a nevedel mi pomoct, vsak uvidime, ale ratam ze skorer nie.

Minka, gratulujem k 2 kg.

No aj ja si neviem predstavit ako toho mojho drobca chytim, ked vidim kamosky jak maju babo v jednej ruke a druhou ho obliekaju a vsetko okolo, tak nechapem....a kupat, prebalovat, ajajaj....sa budem aj bat ze mu ublizim kym bude taky mini.

Roxi..to aj ja cumim co tie deturence dokazu s PC, a uz male deti vedia volat z mobilu, no doba sa niak zmenila

roxi
8. mar 2010

fleury - tak držím palce, nech je to ok, ono ak sú len niekde tesne nad alebo pod normu tak to asi nevadí, ja to nikdy nemám ideálne, ale keď je tam nejaký väčší rozdiel tak radšej to riešiť než, aby mal byť nejaký vážnejší problém, ono teraz v tehotenstve vraj veľa hodnôt je tým ovplyvnených a môžu byť mimo normy,
a čo sa týka malej, tak to som fakt zvedavá, čo z toho šidla bude, najnovšie mi tu každý deň hučí, že chce chodiť do nejakej tanečnej školy, že potrebuje, aby osm jej kúpila baletky a sukňu, lebo inak vraj nemôže tancovať, večer obľubuje vytiahnuť svoju ústnu harmoniku a týrať nás ňou, alebo brnkať do gitary, no keby existovala súťaž v lezení na nervy, tak posledný týždeň by ju vyhrala bez nejakej námahy, ja sa už normálne teším do pôrodnice, že si oddýchnem 😅 , ale viem, že mi bude veľmi chýbať, je to zlatíčko, len asi ja to už tak dobre v tomto stave nezvládam

michalag
8. mar 2010

minka, super, krasne Vaneska pribera 😵 , za chvilku uz pojdete aj domkov 🙂

kamilka, lenze mne tipuju na 15-16 rokov a v skutocnosti mam viac tak preto, ale aspon ked budem babicka budem vyzerat mlado 😝 😀

tak pri prvom drahy nestihol hoci bol za dverami saly 😝 a ja ho ani nutit nebudem ked nechce ist k porodu, ved ked nechce tak naco mu to tlacit nasilim, zvladla som prve bez neho zvladnem aj toto a ked nam ho sestricky potom doniesli (este na salu) tak mu az slzicky vysli aky bol stastny, takze (aspon podla mna) nie je dolezite ci pri porode je alebo nie

dala som do albumu foto dnesneho ulovku tak ak chcete mozete kuk
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

minka21
8. mar 2010

kamil ja som nestihala vnimat kto tam okolo mna je,mi to bolo strasne jedno,ked prisla ta silna bolest tak som len chcela az je uz po vsetkom...

uz som nasla kabel od telefonu! ak nie 10krat som sa brata pytala ci ho nema pri svojom pc,ze nijeeeeee,,,,ja prevratila celu chalupu uz vyse tyzdna ho hladam a on ho mal v sufliku!!!ja ze ho tym kablom uskrtim!idem hodit nove fotky.

zzuzka uz mam skoooro vseeetulinko vsetko,uz cakam len na izbicku kedy pride,a este mi chyba odsavacka soplikov a na plyny ale to nevem ktore mam kupit,ty uz mas vsetko?

aktakk kamilkakd mozno tento tyzden zacneme s krmenim a buduci uz pojde domov,uviidime🙂inak mne tiez hovorili ze si ju budem potom kupat,a to tak ze ju budem drzat len na ruke a nad tym umyvadlom co tam maju🙂 no hadam mi nespadne

fleury
8. mar 2010

roxi mala je podarena, uz sa tesim co vyrastie z tej nasej, ked zdedi hyperaktivitu po mm, nahradi nam aktivitou aj 2 chlapcov 😅 O rok to uz budes mat fajn, zahra sa uz s bracekom pekne 🙂

miska pekne ulovky, ake velkosti si kupila?

kamilakd
8. mar 2010

dievcata na chvilku vas opustim idem si asi troska zdriemnut 😉 tak zatial...

michalag
8. mar 2010

minka, krasnuckaaaaaaa a uz naozaj vidiet ze je o nieco vacsia 🙂 😵 , tesim sa z vas 😉 🙂

fleury, kedze je to kratky rukav tak som vacsinou kupovala velkost 62

fleury
8. mar 2010

ivka jeej, tak z tychto novych fotiek uz krasne vidno ako Vaneska pribrala 😵 ake licka uz ma pekne a tie vlasky, tststs, budete sponky davat o chvilu 😅

ja mam uz vsetko, co mi treba na uvod, potom sa uvidi, co treba, nechcela som zbytocne vela dopredu kupovat, aj ked s oblecenim som to prehnala, priznavam, ale zas kto by odolal.. 😀 😎

aktakk
8. mar 2010

Minka- malinka je fakt krasna, pusinku ma uplne krasnucku...A co sa tyka toho obliekania, prebalovania a kupania. Ja myslim, ze to nam akosi pride samo od prirody... Urcite to zvladneme!

ikushik
8. mar 2010

ahojte, som tu len na skok, citam vas obcas ako sa mate 🙂 a ako sa maju v bruskach vase male 🙂
trosku na mna dolieha nostalgia, lebo prichadza april.. ☹ pre mna velmi smutny mesiac, lebo uz by som bola v ocakavani s mojimi malymi anjelickami a v aprili zomrel aj moj tato.. ale nechcem vaas tu zatazovat. nech sa vam vsetkym dari a hlavne nech su vasi chrobacikovia v poriadku 😉
civavka si ma bude pamatat, ked vas poprosim napiste ip ako sa ma zuzka s maxikom a vseeetky ostatne ako sa mate 🙂 pa letim do prace, pekny zvysok dna 🙂

aktakk
8. mar 2010

Ikushik veru mi az zimomriavky prebehli po tele...pamatam si aj ja. Dufam, ze okrem tejto nostalgie, sa mavas dobre!!!!!!!!!!!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre