Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

lenocka84
21. dec 2010

@karmelka77 a mysli aj nato ze Filipko ma uz nejaku vahu 🙂 kedze je kus chlapa
ja som ho mala, a nepouzivala cca o 4mesiaca

karmelka77
21. dec 2010

@lenocka84 dakujem🙂))

cicimon
21. dec 2010

@karmelka77 suhlasim s lenockou, uz je velkyyyyy

lenocka84
21. dec 2010

@karmelka77 myslim ze uz sa bat nemusiiis, a nemas zaco dakovat 🙂
krasny je to chlapcek

karmelka77
21. dec 2010

@lenocka84 tak za povzbudenie aspon🙂)) keby som to nezazila aky je to pocit ked je to na ostro uz davno by to bolo prec...🙂)))

lenocka84
21. dec 2010

@karmelka77 plne ta chapem, je to stres, a hlavne v noci ked sa stane. a tearz sa ti to moze castejsie stavat ked Filipko bude "cestovat" po postielke

vejula
21. dec 2010

@karmelka77 ja som dnes zažila šok ked som davala Dominkovi čajik z poharika asi sa nejako nadychol čajiku a nemohol sa nadychnuť tak som ho začala buchať po chrbatiku dolu hlavou, vykašlal ale ako sa chcel nadychnuť znova to vdychol a to sa zopakovalo asi 4 krat ja už som myslela že omdliem zo strachu, ale potom v poho ani dlho neplakal

ivka1603
21. dec 2010

Ahojte kočky....Neviete mi poradiť....chcela som malému uvariť bezvaječné cestoviny, ale neviem, s čím mu to mám dať spapať....len suché alebo s maslom, alebo????? a ryžu s čím okrem mäska?

vejula
21. dec 2010

@ivka1603 ja som dnes dala malemu bezvaječne cestoviny rozmixovane s uvarenou zeleninkou, ale nepapal mi to poriadne, ale on nič nepapa poriadne, teda ani zeleninu ani masko, možno tvojmu to bude chutiť

ivka1603
21. dec 2010

@vejula
Ďakujem za nápad....skúsim so zel. Ja už malému nemixujem, už papá celé malé kúsky, schrúme to zúbkami jedna radosť 🙂

vejula
21. dec 2010

@ivka1603 jaaaj tak potom už hej my ešte stale nemame žiaden zubok 😅 😀 si davaju na čas 😝

cicimon
21. dec 2010

@ivka1603 ja varim male cestoviny spolu s masom, zeleninou...len to potom spolu popucim a mala to spapa
a mam aj take uplne malicke hviezdicky, tak tie ani pucit netreba

ivka1603
21. dec 2010

@vejula
my čakáme na štvrtý horný zub, už má náznak bieleho, len sa musí prerezať von.....Dnes malý papal tresku v poháriku Hami a nič, žiadne prehánky sa nekonali 😀

ivka1603
21. dec 2010

@cicimon
ďakujem za radu......tie hviezdičky nemáme, ale dnes MM kúpil písmenká, aj to myslím že môže byť...

cicimon
21. dec 2010

@ivka1603 jasne, ja som hladala nieco mini....a jedine co som nasla boli hviezdicky... asi musim kuknut aj inde 🙂

ivka1603
21. dec 2010

@cicimon
dúfam že tie malé cestoviny nebude treba popučiť 😀 či hej?

cicimon
21. dec 2010

@ivka1603 ak papa kusky tak nie, moja to tiez v poho zje

miska246
21. dec 2010

Maminy mne saa nasa mala Timejka zacala normalne dvihat na nozky... viete aka je podarena? Ked mi sedi na kolienkach, tak ju chytim za rucky a ona sa zdvihne... aj v postielke sa zapiera o tycky a dviha sa... no je krasna 🙂 🙂 🙂

karmelka77
22. dec 2010

@lenocka84 po vyspati som skonstatovala ze ten monitor budeme musiet dat prec, uz aj koli tomu ze ked sa zacne staviat v posielke a slapne mimo, tak to mozu byt dobre budicky...🙂)) nech nie sme vystresovani aj my...🙂))

karmelka77
22. dec 2010

@vejula kamoskina mala sa tak dusi ale pri kojeni...vzdy ju musi otocit na brusko cez nohu a plesknut jej po chrbatiku aby sa nadychla...raz ju nechala s manzelom doma a toto mu mala spravila ked pila caj a on bol totalne vystresovany co nevedel co s nou...no su to zazitky s tymi detmi fakt...

karmelka77
22. dec 2010

@miska246 gratulujem, je to chutne strasne, ale zaroven nam zacina poriadne perne obdobie...ten moj pokazde ako ma prilezitost sa zaprie a chce sa postavit, a to ho uz mam normalne problem potom udrzat...🙂))

miska246
22. dec 2010

Uz sa jej aj podarilo par krat sa buchnut o tycky v postielke, to bolo ale placu... No je to krasne, zdokonaluje sa kazdym dnom viac a viac... 🙂

p69majka
22. dec 2010

@miska246 aj my sa dvíhame na nožičky v postieľke. aj keď je na zemi, tak o gauč sa dvíha. no mám normálne strach, lebo tie husárske kúsky, čo ona predvádza 😀 . dnes mi skoro preskočila cez gauč, som ju dochytila za body a kúsok mala hlavu od zeme a to som bola pri nej. je to nezbednica veľká. dnes už dosť kus aj preštvorkovala. už sa aj pekne zo štyroch dá do sedu a už ani neklátikuje. 🙂 len to vymýšľanie pri zaspávaní, prelozí to kade tade, kým zaspí. no máme sa na čo tešiť, baby. 🙂

p69majka
22. dec 2010

@vejula ani my nemáme zúbok, pozerám každý deň. sliny tečú ako bernardínovi a zub žiadny. 😉

p69majka
22. dec 2010

@lenocka84 nám pomáha na zaparené Imazol alebo Canesten a ešte zapúdrovať Avirilom. 🙂

annika11
22. dec 2010

@karmelka77 ja som dnes akurát tak pozerala na moju, ako si rúčkuje po postieľke a myslela som na ten tvoj monitor dychu...ked ti tak začne putovať budete mať len samé plané poplachy...asi by bol už ozaj čas odložiť ho preč... 😉
@ivka1603 tak ma napadlo, že môžeš malej urobiť aj zeleninové rizoto:
3 pol. lyžice ryže, 250 ml vody, 3 cm veľký kúsok mrkvy, 1 malá ružička brokolice, 1 lyžička oliv. oleja
Ryžu povaríš domäkka. Vo vode podusíš mrkvu a brokolicu, roztlačíš to, pridáš ryžu a oliv. olej a dobre zamiešaš.
A k cestovinkám som v mojej múdrej knižke našla makarony s morčacím mäskom
100g makaronov, 40g chudého morčacieho mäska, 1 lyžička syra eidam.
Makarony uvaríme a nasekáme nadrobno, vmiešame nadrobno nakrájané podusené mäsko a na tanieriku posypeme syrom.
My ešte nemáme zúbky, tak by som namiesto makaronov zvolila nejaké drobnejšie cestovinky. Ešte sme nepapali syr, ale už sa na to chystám, však už papá jogurtík, tak možno teraz skúsime...

Čo sa týka tých šokov, aj my sme mali. Nám sa malinká zopár krát po papaní mliečka alebo kojení povracala tak, že išlo cez ústa, nos a ked kus, tak aj cez uši....rev bol neskutočný a aj sa dusila, kedže mala toho plný noštek...ja ani neviem ako som zachovala duchaprítomnosť a raz som jej to vytiahla z nošteka ústami, potom sme kúpili poriadnu odsávačku a ťahali s tým, to boli asi moje nanepríjemnejšie chvíle...

annika11
22. dec 2010

@p69majka ja som dnes balila darčeky a malá sa mi tmolila popri nohách a odrazu ticho, tak pozerám na ňu a ona šikulka vytiahla celý kábel z vysávača a s neskutočne šťastným úsmevom ho oblizovala 😉 potom sa zadrapila do vysávača a hop už bola na nohách...nikdy nenechávam vysávač len tak na podlahe, lebo sa bojím, že sa namotá do káblov, ale pravdepodobne je to tá najlepšia hračka, akú dnes objavila 😀 😀 😀 a ja tu míňam ťažké peniaze na ježiška 😉
čo sa týka spania, akoby si o našej bebe hovorila 😀

annika11
22. dec 2010

@miska246 šikovnica 🙂 sa priprav na to, že ked sa dvihne, čas zaspávania sa zdvojnásobí 😉

ivka1603
22. dec 2010

@annika11
ďakujem za "nové" recepty a nápady.....vyskúšam to.....cestovinky aj mäsko mám už kúpené 🙂

maya30
23. dec 2010

@ivka1603 ja som vcera bola kupit ten holtov krem, vecer som to natrela malemu na chrbatik a dnes rano to mal viditelne lepsie ... tesiiiiiim 🙂 🙂 🙂 dakujem za radu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre