Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

moni
11. jan 2010

fuuu, michalag, tak pre mna tazka hadanka...ja by som dievcatko tipla 😵

vejula
11. jan 2010

moni, ja mám tiež strašne suchu sliznicu v nose, strašne ťažko sa mi pre to dýcha. Ked je klíma v aute pustená tak sa normálne dusím

miši, tak na toto ti teda neodpoviem, fakt to skrýva ako o dušu 😀

moni
11. jan 2010

veji, no presne. tu je vsade kurenie take ze fuka ten teply vzduch. velmi zle sa dycha, uplne su opuchnute tie sliznice 🙄
a aj dasna mi krvacaju...tak teraz neviem ci to mam akoze zato ze nemam kramy 😀 😀 😀

vejula
11. jan 2010

😀 😀 😀 no to máme taku malú nahrdau asi 😀 Ale ja som tu suchu sliznicu mala už aj pred tehu... Teraz sa to ešte zhoršilo. No pre istotu nepušťame moc klimu v aute a zvlhčovač doma máme tak si zvlhčujem 🙂

blondy12
11. jan 2010

podla mna dievcata to je aj tym tehotenstvom vraj niektore ku koncu ale niektore skor tak im zacne strasne zastavat na nos a maju akoby nadchu alebo zas suchu sliznicu aspon co som pocula...a mne tiez tecie krv z dasien...

moni
11. jan 2010

no veru blondy, moja kamoska mala tehotensku nadchu od 3.mesiaca. chuda musela spavat v polosede lebo inak sa jej nedalo dychat. mna len stve to krvacanie, lebo je to neprijemne ked z nicoho nic zacne kvapkat 🙄 mam sice po ruke papierove reckovky, ale uz som zopar ludi vydesila 😒

veji, si sa pytala na tie bradavky, ja nic nenatahujem, zatial vyzeraju v poho (napr. ked je zima 😀 )

blondy12
11. jan 2010

mne sa zatial spusti iba pri umyvani zubov takze az take strasne to u mna nie je..

grekyna23
11. jan 2010

tak som tu z tej predporodnej pripravy,malo to koncit o 19, 30 ale sme sa zakecali a boli tam do 20,30 a ze bezne tam byvali aj do 22, 30. bolo fajn, od buduceho tyzdna uz cvicime a potom k nam zacnu chodit robit aj doktori nejake prednasky, tak sa tesim 🙂

veji mi mame tiez 1. izbovy byt, ale sme si ho prerobili, ze spalna je velka osobitna izba, aj ti pred nami to tak mali poriesene a zili tu manzelia, ktori mali 3 deti a to 15, 13 a 12 rocne. takze vsetko je mozne, ale oni stavali dom tak sa uskromnovali. ale my s mm tiez planujeme po 3-4 rokoch kupit vacsi byt alebo nieco ine riesit 😉

ja som si tie prsne vlozky uz jedny kupila, kebyze sa mi rozbehlo to kolostrum, aby ma to nezastihlo nepripravenu

michalag, tiez netusim co to tam ten drobcek ukryva, moze to byt aj susticka aj gulky 😀

grekyna23
11. jan 2010

mne sa tiez parkrat spustila krv z nosa, ale to tak vecer, ked som bola unavena
a z dasien sa mi pri umyvani tiez trocha pusta 😒

grekyna23
11. jan 2010

no idem ja spinkat, zajtra ma caka este skorsi budicek ako dnes, lebo na 7,00 sme objednani na ten glukozovy test, tak drzte prsteky, nech vsetko dobre dopadne
bruuuu noc a moc neponocujte aby som nemala vela docitavania zajtra 😉

vejula
11. jan 2010

fuuu greky no tak to tam museli mať bojové piati ľudia 😕 Ale tak jasné, ludia žili aj v skromnejší podmienkach a boli šťastní... Ja len že už to druhé bábo by som fakt asi chcela do domčeka. Určite by sa to muselo zvládnuť aj tak, ale radšej, nech máme všetci svoj priestor 🙂

moni, no tak to máš fajn. Ja si teda neviem predstaviť ako sa mi maličké prisaje na tie moje minibradavečky 😅 Mám z toho normálne mindráky...

michalag
11. jan 2010

no babenky ako kolvek som sa nato pozerala ale ani za ten svet sa neviem dostat tak aby som videla co tam drobcek skryva .... pan doktor povedal ze vraj by to malo byt dievcatko, ale nie je to na 100%

michalag
11. jan 2010

... a mne sa to skor vidi na chlapceka, no snad v 30tt sa nam uz podari ked nie tak bude prekvapko 🙂 😉

majca424
11. jan 2010

ahojte,
michalag, ja by som asi povedala, že asi dievčatko 🙂 🙂 🙂

a vidím, že ste sa tu bavili o tých kufríkoch, napríklad u nás ich dávajú až po pôrode v nemocnici, tak to je asi všade inak... 🙂

michalag
11. jan 2010

co sa tyka kufrikov tak ja som pocas tehu tiez ziadny nedostala ani pri Samkovi ani teraz ale az po porode

dejna3
11. jan 2010

miška, ja by som skôr chlapca tipla 😉

baby, ja som tá "šťastná" a tehu nádchu mám úplne od začiatku 😝 😝 prvý krát ma to chytilo až nejak 6tt pred pôrodom, a teraz úplne od začiatku tehu ☹ ja nemôžem bez kvapiek existovať, to mi ničí sliznicu ešte viac a tiež už aj krvácam 🙄
dúfam, že po pôrode to poľaví, i keď ja som už aj tak zrelá na operáciu, len som ju už akosi nestihla, lebo som otehu...

michalag
11. jan 2010

no to bude sranda, lebo ja som uz kupila 2 bodynka ruzove 😅 😀 a jedny ponozky, ale asi uz idem kupovat v neutralnej farbe, lebo to fakt vyzera vselijako

moni
11. jan 2010

dejni, mas problemy s dutinami alebo prepazkou, ked spominas operaciu? moj brat bol s prepazkou na jesen, ale nespravili mu to dobre 🙄

vejula
11. jan 2010

jj miši však aj v neutrálnych farbách sú pekné veci. Ja tie drahšie veci idem určo kupovať v neutrálnych farbách. Aj kvôli druhemu bábatku nech to využijem aj pri nom 😉

michalag
11. jan 2010

veji, ja som si chcela spravit radost a aj tatino, kedze viac si tentokrat zelal dievcatko, ale doma ked sme si to stale pozerali tak mi to na dievcatko nejako nesedelo ani nesedi, ale ved aj doki sa moze pomylit a uvidime skusim sa spytat v tom 30tt ked nie tak sa svet nezruti ... a nastastie sme kupili len male veci 🙂

dejni, ja som toto tehu tiez chora od zaciatku 😒 a hned ako zacala nadcha tak som fukala aj s krvou az som sa zlakla ale teraz je to asi nejako viac prekrvene a neskusala si namiesto kvapiek sa naparovat nad slanou vodou? mne to pomohlo 😉

minius
11. jan 2010

miska no to mi je riadna hadanka,v tvojom pripade ja by som asi tiez zatial kupovala neutralne 😉
Tie babetka su uz teraz take tvrdohlave a vobec nespolupracuju 🙂

Ja so mala problemy s tymi dutinami v 4 mesiaci ale teraz to uz preslo ale je to strasne az ma niekedy z toho natahovalo ☹ , poklepkame vari sa to nevrati xxx

michalag
11. jan 2010

idem ja do hajan 😉

bruuuu nocku 😔

kika29
11. jan 2010

mne dnes známi hovorili že mám tvár na chlapca neviem síce ako to mysleli ale aj ked som im povedalla že to bude dievčatko tak oni len svoje tvrdili že chlapčeka budem mať. Tak som teraz velmi zvedavá že čo. Ved aj doktory sa môžu mýliť. 😀 Ja by som bola len rada ale mužík by bol sklamaný troška 😀

dejna3
11. jan 2010

moni, ja mám viac nálezov 😝 prepážka, poškodená sliznica a ešte mám ja cystu veľkosti menšieho vajíčka pod lícnou kosťou... okrem toho mi zistili osteóm v čelnej dutine, ale ten len sledujú... a operáciu už odkladám tretí rok, najskôr to doki posunul o pol roka a potom mi do toho vošli obe tehu 😝

dejna3
11. jan 2010

miška, mňa slaná voda, ani podobné "citlivé" prípravky nezaberajú ani na minútu 🙄

kamilakd
11. jan 2010

ahojte babule no tak ja cajikujem a spala som kompet cely den 😖

k tym kufrikom ja som ho dostala v 21tt a tiez sa mi zdalo ze dost neskoroked je tam casopis o priebehu tehu.a keby som sa na to neopytala asi by som ho ani nedostala....v 37tt by nam bol asi na nic,ja som mala v nom tiez ten zlavneny kupon na monitor dudlik nuk caro vzorka prasku a avivaze rrozne brozurky olejcek na brusko proti striam cajik leros tehotensky vitaminy calibrum mamimi v takom sacku ako na zuvacky,pero,a denicekna rok 2010...dali mi vypisat karticku o prevzati,a dalsi poporodny dostaneme v porodnici..baby pytajte sa u gyndosov na tie kufriky mame na ne narok hned ako nam daju tehu knizku cca davaju v 12tt-14tt

a vlozky do podprdy ja uz aj pouzivam mne fajin vyteka uz kolostrum ale tie kojacie som mala asi 2krat inak si tam davam len odlicovacie tampony...

dejna3
11. jan 2010

ja som pre sofinku nakúpila neutral výbavu - jednak sme nevedeli, čo to bude a jednak sme si povedali, že bude aj pre druhé a vôbec sa potom podedí v rodien, lebo my sme vlastne prví z oboch strán, kde je bábätko 😉

silvia7
11. jan 2010

michalag - nooo tak ja ti tiež neporadím, či slečna abo chlapec.. ja tiež kupujem neutrálne farby 😉 pre istotu..

kika - no tak tvár na chlapca by som povedala, že mysleli v dobrom tak, že si pekná a nezmenila si sa, máš zdravú pokožku a tak.. ako sa hovorí, že s chlapcami v brušku opeknievajú maminky 😉

dejni tak to teda máš veselo.. toľko nálezov..

ja som smrkala krv teraz pri chorobe, potom aj zaschnutú, ale zo začiatku som len takú "vodu" smrkala, nie hlieny..potom sa to rozbehlo aj s krvou.. ale už je to ok.. 🙂

vejula
11. jan 2010

bruu noc miši.
kika, že tvár na chlapca 😀 to som ešte nepočula 😀 😀 Máš známych nejakých odborníkopv, ked vedia vyčítať pohlavie z tváričky 😉 No ale možno že, čo ty vieš... Však uvidíte. A prečo vlastne gtvoj mm nechce synčeka????

dejni, tak snad už po tomto bábenu ti to už spravia riadne... Ak do toho nepríde tretie 😉

dejna3
11. jan 2010

veji, neblázni - tretie 😀 😀 😀 ak už, tak možno o 10 rokov 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre