Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

aktakk
12. feb 2010

No tak este pridajte zopar tipov a dam si to na nastenku 🙂 .
Dnes mam aj ja navarene, zostalo zo vcera....
Dnes som inak ako zbity pes...tak sa mi nic nechce,vsetko ma boli a mam pocit ze mam nizky tlak....achhhh.

Cheer, tak je dobre, ze mm uz lepsie.

cheerlady
12. feb 2010

inak baby mavate uz poslickov? ja skoro kazdy den a je zvlastne,ze ja okrem podbruska citim aj vnutorne stehna 😕 predvcerom trvali skoro 2hodiny,som sa modlila,nech su to fakt len poslickovia,este nech si tam drobec aspon mesiac vegeti 😉

zuvinka102
12. feb 2010

inac oslavujete valentina, ak ano co planujete na tento den 😝

kiwinka
12. feb 2010

jej cheer, mnamii halusky, skvely napad na varenie, dííkes xixi :P ale az zajtra asi...

zuvi,, my zvykneme na dobru veceru ist, nejaka ta sladkost, romantikuš 😝
chceli sme ist do Tatier na weekend, ale ja uz neobsedim v aute taku dlhu cestu a tiez mame povinnosti este doma dokoncovat pripravy na babetko 🙂

veve23
12. feb 2010

cheer...blba otazka...co su to poslickovia? 😖
zuvi...Valentin moc nemusim, je to take umele, ale aby sa nepovedalo, my mame tradiciu ist 13-teho na dobru veceru a potom si spravime pekny vecer zakonceny v posteli, tak som zvedava ako dopadneme s kotlikom 😀

aktakk
12. feb 2010

Cheer...ja kazdy den. Predvcerom som si myslela, ze ma aj drahy bude do nemocnice viezt...Normalne kazdu pol hodinu asi.

Veve-Poslíčkovia sa dajú prirovnať k menštruačným bolestiam s tvrdnutím bruška. To môže, ale nemusí byť v pravidelných intervaloch.

veve23
12. feb 2010

aktakk...diky za info

cheerlady
12. feb 2010

veve no a je to vlastne taky "nacvik" kontrakcii.ak sa ale opakuju pravidelne v odstupe niekolkych minut,tak to uz nie su poslickovia,ale ides rodit 😀

no mm sa ma vcera spytal,ze kedy vlastne je ten valentin-aj to len preto,ze pocul v radiu nejaku reklamu suvisiacu s valentinom 😠 tak som mu hned dala,ze sak vzdy je to ten isty den,ze uz by si to mohl zapamatat 🙄 aj ked ja si na to vobec nepotrpim,len vseobecne on a datumy,to je des 😖

civavava
autor
12. feb 2010

ahoj babulky,

juuj aka smutna sprava ako som otvorila konika....chuderka mirka....tak som drzala malinkej palce 😢 😢 😔

no babovka bola mnam, uz z nej ostal len kusok, takze dielo sa podarilo 🙂 😝

alicc, juj to mi je luto, ale asponze nam nase anjeliky zoslali toto tehotenstvo ktore nam uz snad dobre
dopadne 😉

kats, gratulujem k dievcatku, aku ma peknu vahu uz 😵

cici, cheer, krasne vecicky vam pribudli pre mimi 😵 😵

frucht, tak vidim, ze aj v AT tehule nemusia skoro nic do porodnice nosit , to je super 😉 ja mam zbalene uz svoje veci, este zbalim pre mimi a fertig 😉

no a Valentina oslavime tak, ze dnes ideme na veceru a cez vikend do wellness si zaplavat a oddychnut si 😉 , darceky si davame len take symbolicke = napr ja som mu dala vlastnorucne upecenu babovku a od neho som dostala cokoladky pre diabetikov 😀 ked uz mam tu blbu cukrovku, a krasnu pohladnicu 😉

inak ja som dnes tiez doma a len pred xvilou som vyliezla z postele 😀 😝

stanusa
12. feb 2010

katka veru prsi nam tu, je to na dazdnik a k tomu som sa pekne posmykla, ale nastastie som nezletela
my sme mali na obed madarsky gulas s knedlou, na sobotu mam prichystane klobasky a hurky a v nedelu asi pojdeme vyjest mamu 😝

na Valentina teraz neplanujeme nic mimoriadne, ale asi dame v sobotu vecer huberta s jahodami...

cheerlady poslickovia ma zatial obchadzaju, obcas mam tie mrchovske bolesti - ale trvaju kratko

inak mi hodila postarka zlty listok, monitor dychu uz dorazil

veve a niekto pisal, ze po teplej sprche prejdu, ale porodne kontrakcie uz nie

civavava
autor
12. feb 2010

ani ja nemam este poslickov 😉 , inak dobry nazov 🙂)

stanusa
12. feb 2010

gratulujem kats k dievcatku 😉
civava takze vy ste uz zacali valentinovat 🙂

jankako
12. feb 2010

No baby ja som trpela mrchovskymi bolesťami ešte v 6 mes.už sa dávno neozvali..už by to ale boli asi Tí poslíčkovia..
Inak už asi dobry týž.ma trápi večerne tvrdnutie bruška.3 hodky sa nemožem kvoli tomu uložiť.V noci musim meniť polohy a nad ráno to všetko prestane a odrazu možem mať polohu aku chcem a bruško netvrdne..
Máte už niektora take častejšie tvrdnutie?ja som myslela že to mam z horúcej sprchy,ale nie..ospršila som sa v letnej a tvrdlo večer v posteli tak či tak... ☹ Mám to povedať na poradni?Váham,lebo ma určite dá donemocky a nechcem isť,lebo nemam kupeny kočiar,nič nachystane... 😖

stanusa
12. feb 2010

este ma napadlo, pytala som sa v lekarni na malinovy caj, nemali taky...myslite, ze staci kupit ten v sackoch ? a kolko ho treba vlastne pit denne...?

jankako
12. feb 2010

stanusa cez ineternet objednany monitor dychu vyšiel lacnejšie ako niekde v predajni?

tantama
12. feb 2010

jankako tvrdnutie bruška by si si mala počítať.. mna sa dr na poradni pýta či a kolko tvrdne... a poslíčkov nemám ani ja ale dnes ma bolí brucho dosť. a mm sa smial že dnes posledný deň v práci porodím... tak dúfam že nie.... už asi len vážne potrebujem oddych.. a valentín? asi nič extra uvarím večeru ktorú tak mm chce a potom pohoda kuk telku a aj tak v polovici filmu isto zaspím 😅

dejna3
12. feb 2010

ahojte

ja som tiež hneď zbehla k júnovkám, že čo je s malinkou ... 😔 aj mi slzičky vyhŕkli, i keď to bolo takmer nereálne, aby prežila, ale vyzeralo to už tak nádejne 😔 prišlo mi to veľmi ľúto 😢

ja mávam poslov už zopár týždňov... tvrdnutie bruška pravidelne každý deň a bolesti tiež z času na čas... pri malinkej som mala poslíčkov až úplne ku koncu tehu, možno 2-3 tt pred pôrodom...

alicc, tentokrát všetko dobre dopadne 😵

kats, gratulky k páriku 🙂

stanusa
12. feb 2010

jankako vecer mam velke a tvrde brusko do rana sa zmensi a zmakne, ale neviem ci je to tvrdnutie...tak rychlo si nakupte co treba, lebo tt mas pekny 🙂

fleury
12. feb 2010

jankako to tvrdnutie bruska by som na tvojom mieste na poradni spomenula..dlhodobe tvrdnutie negativne vplyva na krcok, mozes sa zacat otvarat. Brusko by nemalo tvrdnut pri lezani. Neboj sa dr, supne ti magne a to ti to upravi. Ja uzivam az 5x denne.

stanusa
12. feb 2010

monitor Angel Care 301 vysiel 80 eur + gratis kos na plienky a bez postovneho
ked chces dam ti link

kats
12. feb 2010

Ostružina malinová – posilňuje maternicu.V posledných dvoch mesiacoch užívajte jednu šálku denne, počas pôrodu veľa pite. V tehotenstve užívajte samu, počas pôrodu pridajte do odvaru ružové okvetné lístky a betoniku lekársku.
myslim ze moze byt aj ta v sacku ;) tiez si musim kupit 😀
tvrdnutie si pocitaj, kolko krat za den a radsej povedz doktorke... tusim aj na toto sa dava magnezium 😅
mne tvrdne navecer ked som uz uplne KO 😝 to beriem ze je z unavy ...

stanusa
12. feb 2010

takze klasicky malinovy caj a salku denne
len kde zozeniem ruzove okv. listky..hm, mozno niekde maju ten caj uz namiesany...musim vygooglit 😀
dik kats

kats
12. feb 2010

stanus to co ty popisujes, to nie je tvrdnutie... tvrdnutie pocitis akoby stah a chvilku to trva... niekedy minutu... niekedy menej, viac... to tvoje je take normalne vecerne nafukutie 😉 vecer mam vzdy mega brusko a rano o polovicu mensie 😅

kats
12. feb 2010

civi ty si expres 😉 dakujem za update tabulky

stanusa
12. feb 2010

aha kats, tak potom som to nemala uz davno

vyzera, ze dievcatka nam vedu

aktakk
12. feb 2010

Tak ja som konecne pridala foto mojho balona 😉 . Civi, mozes dat do albumu 😉

jankako
12. feb 2010

Stanus daj ten link..dikes..Večer ma aj ja tvrde brucho,po celom dni,ale viem aj rozoznať tvrdnutie...to je úplne ine.To mám maternicu ako kamen..a krče následne.Zmenim polohu a splasne.No fleury si ma poplašila že otvárať sa ☹ .Bože ked ja nechcem isť do nemocky zase!!!Pomáha to užívanie magnezia viac krat denne.Ja ho beriem ako si zmyslim..
Aha a ešte sa chcem spýtať,objavila som na nete jeden obchod v Hlohovci že Alladin,poznáte?Boli ste tam niektora,alebo obejdnali cez net niečo?dikes

jankako
12. feb 2010

aktakk máš ake krásne bruško.nemaš nejake velke.A krásna fotka z 3D..male mile 🙂

fleury
12. feb 2010

jankako tak nemusis sa az tak bat, mas uz pekny tyzden 😉 U teba to uz moze byt aj normalne, ze ti uz pomaly zacina tvrdnut brusko. Ja som skoro mesiac za tebou.. Takze papam magne, aby mi to tvrdnutie nevyvolalo kontrakcie a neotvarala som sa. V nemocke lezalo vela bab prave s tvrdnutim bruska, ale ony tam dosli s tym, ze im tvrdlo aj 30x za den resp. niekolkohodin vkuse. Davali im magnezium v infuzke a po 2-3 dnoch pustili domov. Preto ti vravim, aby si to radsej spomenula dr., mozno u teba uz ani nebude potrebne davat ani tabletky 😉

stanusa
12. feb 2010

jankako tu je
pozeram, ze mam typ 300

http://www.plienky.sk/monitory-dychania/angel-c...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre