Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dudri
24. jan 2009

kukla som mate pekne fotky, aj tiez Katka rada vycesam po kupeli vlasy dohora, moj muz cesa ju klasicke vlasy 😨

kostri
25. jan 2009

jej neska som prva 🙂 🙂 🙂 idem vas precitat 😉

kostri
25. jan 2009

wien na tych kefkach je len ze DM 😝 😅
gali ty si ma ojekabatila 😠 si povedala ze tam nemate DMku 😠 😀 😀 😀

wien,hanka uz slabikuje ma ma me me be be de de a tak 😉

katka,no som ja ale tava saharska!! 😠 sak jasne!to ma vobec nenapadlo,ze ked by ti dr nerozumela tak jej to mozes napisat 😒 uz som hotova 😒 len sedem mesiacov na materskej a co to so mnou robi 😖 😀 😀 😀
tiez sme sa trapili s kojenim,dokrmovala som dva tyzdne.mne veeelmi pomohla moja naj kamoska!!!mala som ju stale na linke 🙂 ked som kojila 😅 som jej kladla otazky a ona odpovedala 😀 a podarilo sa 😉

luci 😀 sranda s tou hrkalkou 😀 😀 😀 mne sa to neska rano stalo tiez 🙄 😀 som jej hned vymenila za plysaka 😀 ty si taka energiou nabita mamina 🙂 vobec z tvojich pismenok neni citit,ze si bola total vycerpana,skor citit tu radost z toho ze si nestratila mliecko,ze sa uzdravujes a ze si konecne mohla ist von 🙂 to je dobre.bo ja takych energiou nabitych ludi potrebujem,aby som mohla fungovat 😉 dik 🙂
tamarka ma zajtra meniny!tak tvojej aj galininej vsetko naj! 😉

kostri
25. jan 2009

krazu,jani,dobre ze su deticky zdrave,ja sa obavam tej chripkovej epidemie,co sem leze 😒 nitrianska kraj je zamoreny 😝
jaj gali tesite sa co ze sestra ok? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 no vidis,sme ti hovorili 😉 dobre to dopadlo 🙂
leni,no aj ja by som bola smutna,tiez uz rozmyslam,ake by to bolo pekne,zas mat take malinke babeno v naruci 🙂 neva nabuduce sa vam zadari 🙂 aspon bude mat kto okolo statku pomahat 😉
wien,tak maly takto zabodoval? 😀 no my sme vcera hanku vazili,este stale nema 7 kilov 😝 😀

kostri
25. jan 2009

zazi,s tou prilbou s tebou suhlasim,tiez sa mi to zda prehnane 😒

a hanka tiez nekedy taha naprazdno a jeduje sa 😖 no mliecka nemam malo,aspon si myslim,bo ked dopapa,skusam a stale strieka..ale to len niekedy sa jeduje.este som na to neprisla,preco to robi,no v noci,ked to spravi,strasne sa rozplaceeee ☹ ako napr neska ☹
zazi skus pred kojenim trosku si pomasirovat prsko a vytacit mliecko aby slo hned a nebude sa zlostit
gali a cici mas naliate zato ze thomasko tak sosoka v noci 😉

wien ty si jak moja segra,ta ked robi ryzovy nakyp,tak ho nikdy nedorobi,lebo prv zozerie tu uvarenu ryzu v mlieku 😀 a uz neni z coho nakyp robit 😀

no a s tym lozenim 😅 ja som bola cera cela hepy,lebo hanka urobila prve kroky v choduli 😀 no kedy my vas dobehneme? 😀

kostri
25. jan 2009

grazi,no vy to mate s tym vrackanim po papani ☹ aj minule si pisala ze ti vrackal..ja si tiez myslim ze hltavo popapal,sak ale ako to tym deturencom davat,ked oni tak otvaraju zobacik 😉 hanka otvara aj ked ma plnu pusku 😅
inak,neviem ci ma necitas..ale ja som uz davno pisala,ze chcem druhe babo.. 😔

kostri
25. jan 2009

alic ja som mala tiez tehu nadchu a davala som si mar 😕
leni,vy ste takto teplotovali? 😕 inak ani hanke na druhy den po ockovani moc nechutilo jest 😝 len prsicko troska

gali,sak snazim sa tak pisat,aby ste vedeli o com pisam 😔 je to nezrozumitelne? 😔 hm

kostri
25. jan 2009

katka,nebud smutna,neplackaj,aj tak ta tu vsetky obdivujeme,ako to zvladas s malou 😕 technika je svina 😖 zvykne niekedy zradit 😖 ale katuske sa nic nestalo,tak je vsetko ok 😉

gali ja zato setko citam a po strankach odpisujem,aby som nezabudla na nieco zareagovat..alebo si precitat,co ste mi odpisali,ked som sa vas na nieco pytala..no teraz ani jedna ste mi neodpovedali 😔

dididi30
25. jan 2009

dobre ranecko

drobec je od rana upistany, no tak nestiham 😒

jaruska moja zlata, ja som rada,ze vsetko citas, ty si jedina podstiva citatelka,za to si zasluziz velku pusinky, muk na celo 😀 😉

no a druhe baby chce asi kazdy nie 😉 no ale sak ty uz hadam aj tento rok, drzim paceky moja, urcite zamiestite na dvojicky 😵 😀 😀

durdi, kojim,ziadne brutal detoxikacie drzat nemozem, tak nabuduce 😉

peknu nedelu 🙂

kostri
25. jan 2009

peknu aj tebe 😉 aj ostatnym 😉

no som sa vas pytala,ake ovocie okrem jablka a bananu davate a ci aj zavaraniny 😕 a este som cosi chcela,no som zabudla 😅 klasika 😅

inak hanka predvcerom jako dobre spala? 😕 dva krat bola hore 😕 som sa vyspala,ale zrejme stacilo,lebo posledne dve noci bola styri krat hore 😖 😀

andrejka a vy jak ste dobacovali dnesnu noc?co zubok?

inak na detoxikaciu je dobry aj zeleny caj,nie?ja som ten pijavalaa je aj roibos antioxidant
ja uz jem ovela menej,zmensujem si zaludok 🙂 sak to uz nebolo mozne,jaka som bola nenazrata 😠 a ked mi muz pritakal,ze ano,si tucna,tak v momente som bola pevne rozhodnuta 😀 a veru uz sa m iuz lahsie zapina opasok 😀

kostri
25. jan 2009

andrejka,mirko je aky iny 😕 sa zmenil 🙂 a na com to sedi?som zase nieco prehliadla? 🙄 😀

dididi30
25. jan 2009

jarka, broskyne, mango, marhulu , no vselico co je vo vyzivach 😅 tu sa veru neserkaju aj jahody tu maju

inak papa uz aj cucoriedkove, malinove vyzivky, no vselicoooooooooooooooooo 😉 aj zavaraninu mozes, no boze tolko toho nespapa a kustik cukru je ok, aj ked tu baby nebudu suhlasit, ale nech sa nevadi nikto s matkou 2 deti , heeeeeej 😠 😀 😀 😀

na my spinkame vselijako....ako pride, no 😀

inak aj ja odkazujem tvojmu muzovi, ze byt moj muz dostane poza usi 😠 😀 😉

drobec teraz papal kuraciu polievocku, jaj si pochutil a uz je klud , bo sa aj vykakal 🙂

kikaamajko
25. jan 2009

Ahojte 🙂
Andrejka ako noc? Som až teraz čítala že máš úplne plný nos. Nám najlepšie pomáha sa napariť nad slanou vodou. Dáš do misky soľ, aj materinu dúšku môžeš a zaleješ vriacou vodou. Na hlavu si dáš uterák a dýchaš. 🙂
Aj moja Kika je dáka prechladená, už večer sme naparovali.
Wien nie je nad dobrú pizzu, netreba to stou detoxikáciou preháňať. Ten žihľavový čaj aj ja robím na jar. To chodím zbierať furt sviniam žihľavu tak pri tej príležitosti aj sebe. Čo som ja horšia? 😀 😀 😀 😀
Jarka ahoj, ja dávam iba jablko a banán. Ale doktorka mi vravela že zaváraniny kludne môžem, že je to 100 krát zdravšie ako tie kupované výživy.
Náš Majko má ešte stále horúčku od piatku, chúda malé, a včera mu do toho ešte zúbok vyšiel .Tak všetko naraz. Teraz neviem či má telotu z očkovania alebo zo zubu, alebo je chorý ☹
Koľko môže mať detsko teplotu po očkovaní?
Katka, nič si z toho nerob, aj tak si super mamina zvládaš to na jedničku. Obdivujem ťa. Aj mne sa to stalo že malý spal vonku v kočíku a vo vysielačke sa mu vybila baterka. A ked som ho išla pozrieť tak revááááál 😒
Čo už, stáva sa . Gali tak aj mi už máme 1 zub.

kostri
25. jan 2009

leni,tak aj vy mate zubadlo? 😀 kamoskin maly mal dva dni vysoku horucku po ockovani potom mu klesla,ved skus zajtra zavolat dr.
inak ja som mala tiez prvy test negativny a po styroch dnoch pozitivny 🙂 ked som hanku cakala 🙂

kostri
25. jan 2009

andrejka upiekla som tvoj jablkovy kolac 😉 ale dala som do nho marhule 😀 a ponevac sa mi zvrchu trooochen pripikol 😀 som bachla na vrch kyslu smotanu s cukrom a posypala grankom 😀 taka kamuflaz 😅

takze ked dam do kase vecer par kuskov sliviek zavaranych.hadam neva 😕 sak tolko mame tych zavaranin 🙄 😀

kostri
25. jan 2009

inak ja kojim ako grazi,stale na jednom mieste v izbicke na kresle a v klude,bez telky bez sumov,no ked nieco zacuje,uz mam problem ju znovu donutit 😉 aby pila,tak potom sa poriadne nenapapa a za pol hodku pyta zas 😕 ako dnes rano..
a prsia uz nemam take ako som mavala 😔 som nenosila ani podprsenku aj tak mi stali pevne 😀 a minule,reku,co mi to tu na bruchu zavadza 😅 🙄 no a to moje kozy 🙄 😀 tak som si dala podprsku 😝

kostri
25. jan 2009

no ja idem,hanka sa za chvilu zobudi..tak si tu zas niekedy pridem napisat monolog 😀

jaj a este som chcela,hanka vcera prvy krat zaspala sama v nutri v posteli,myslim cez den,dala som ju podvecer,lebo kratko poobede spala..reku ked sama zaspi,nech si podrime..a ona do pat minut spala 😕 pol hodku a bolo veselsie 😉
no ahojte 🙂

kikaamajko
25. jan 2009

Ahoj Jarka, super koláč, tak vznikajú nové recepty no nie? 😀 😀 😀 😀
Aj ja som mala pri prvom pekné prsia a brucho hned fuč, ale teraz len sušené slivky a bucho furtt ako v 4 mesiaci 😝 Mne sa nemôže stať že ich nájdem na bruchu, takú veľkosť bohužiaľ nedosahujú 😉
Vidíš aj Hanka sa zachvíľu naučí zaspávať sama. My sme mali otras noc, v kuse hore. Zub a ešte aj horúčka 😒

alica147
25. jan 2009

ahojte 🙂
tak kupodivu som spala dobre, ved som sa večer naparovala nad slanou vodou aj som si striekala sterimar
dík za opýtanie akurát že už je chorá aj kika aj miro, tak dufam že malý to nedostane 😖

Leni gratulujeme k prvému zubku a nám k druhému 😀

Jaruš čavko, no ved jaká dobrá improvizácia s koláčikom, musí b yť mnamky 😀

a ja som to niekde prehliadla didi že sestra je ok?je to tak?

alica147
25. jan 2009

jáj Jaruš a ešte to že je malý iný no šak hej a čo sa ti nepáči? to sedí v motorke čo dostal na krst

dudri
25. jan 2009

ahoj baby 🙂

Katka mala obed spenatik+zemiak+mliecko. moj muz podaval, dlho trvalo... 😝 Katka chutila mnam mnam mnam .zajtra dam petrzlen

varila som obed slep.polievku a pecenu kuru a ryzu+dusenu mrkvu, ladovy salat s mrkvou a sopsky salat...

bola tu svokra... 😝

teraz katka hra na deke s muzom.

kostri-jarka aj moze byt roibos- -posilnuje imunitu, vitamin C..., ale mne nechuti. samostatny zeleny caj- nie- ,len prisady napr. s matou, s broskynou, ....

raz som precitala tu niekto pisala" Dakujeme Annag" tusim v oktobri. kukla som inu temu -Babatka. vsetko annag poradila o dojceniach... to bolo pre mna neskoro. Po porode(2mes) som nemohla citat PC net,nemala som casu ,furt som odsavala 8x denne .... aj kojila, po 2mes lepsie, keby som vedela skor, tam je aj Annag . nevadi , mam uz za sebou. 😉

dudri
25. jan 2009

Kostri-jarka ,
kamaratka ma 8.mes.dcerku, niekolko dni nepokakala, dala ju slivkovy kompot- desiata - slivky(rozmix.)+jogurt, olovrant asi slivkovu stavu... uz pokakala vsetko 😀 , celu plienku..

kikaamajko, dobre, ale neviem ako dlho plakala...uz nebudem opakovat, slubila som ju "kazdu chvilu" pozriem Katke ked buva...

dididi30
25. jan 2009

ahojte

my sme boli gratulovat deduskovi, ale aj tak kuk moc sa toho nenapisalo 😉

thomasko zahajla cestou domov, no zeby na neho zaucinkovalo vinko?? jaj dala som si dva deci cerveneho 😉 😀

lenka gratulujeme k zubky, my stale nic, ale mne to vooooobec nevadi, my budeme cakat , kym budu mat vsetci a my ako ceresnicka na torticke posledni 😀 😉 no co uz ked musime byt vzdy extra 😀 😉
leni a my mavame po ockovani horucku aj 3 dni, takze pohoda..
pri tamce nic, ona ani teploty ani neplakavala, no uzivam si aj take aj take...

drudi, vraj matu pist pocas kojenie nieje dobre 😉
no a idem si ja dat zeleny caj, kupila som si bez prichuti, mne to nevadi ja aj caro pijem bez cukru, lepsi ucinok 😉

inak aby vcera bolo 24januara a to je den kedy som sa takto pred rokom dozvedela,ze budem mat syna
😵 videla som velke gule na monitore 😀 😀 😀

dididi30
25. jan 2009

alic, no zatim je to ok, ale ide segra este do kosic, uitit to..ale bolo strachu, no vies clovek nikdy nevie 😔

inak kukali ste vcera apocalipsu, ci ako sa to pise? sakra ja som to videla 2 krat ale nikdy som nevidela zaciatok, ale teraz som si ho kuk a som hotova, ked som videla tie deti tam 😢 ja ten film nemozem kukat, je to hruza.....sak aj som isla spat 🙄

graziela
25. jan 2009

Ahojte,
Kostri, to by som si nedovolila, TEBA necitat, to co si o mne myslis??!!! 😲 Ale musim priznat, prehliadla som, ze uz planujete druhe babätko...tak drzim palceky, nech sa to podari 🙂
Inac, Jurko grckal len tie dva razy, co som pisala...1.krat si myslim, ze to bolo z tych hlienov, lebo vtedy bol chory a vela vykasliaval a potomto samozrejme spapal ☹ a teraz to bolo asi pre to hltave papanie...
Dnes som robila na obed 1.krat lasagne, vydarili sa perfektne, boli uzasne, az mi je terza z nich zle....
tu je recept :
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8927
No, musim ist, lebo saska sa kupe, jurkovi idem robit kasicku a pomaly chystat deturence na spanie..tak pa zatim 🙂

alica147
25. jan 2009

aha, no jasne ale tak super že je to ok 🙂

dudri nebud ty smutná z toho, ved už budeš vedieť že najlepšie je spolahnuť sa len na seba 😖

alica147
25. jan 2009

my už hajáme 🙂

dudri
25. jan 2009

dididi-gali, ano mata nie je vhodne na kojenie-znizenie tvorby mlieka, ale ked som nebola tehu, pila som rano okolo o 8h v robote zeleny caj...
aj Katka nema zub...nevadi

dididi30
25. jan 2009

baby myslite,ze bude vadit, ked si dam teraz zeleny cajik? 🙂

alic a kedy mam zacas so zihlavou, mam kupenu....svokra chodila trhat do zahrady a rano na lacno sme ju pili, no ci je uz na nu cas, ci nie.....

kati ja ze uz mate zubok 🙂

a dnes som bola na nakupe, tak som skupila take susunene mix ovocie, vyskusam ten luckiin receptik, pre thomaska, vyskusame slivecky, hoci on kaka aj bez nich 😉

thomasko sa stale kupe s tatkom, ale uz ma dost, idem ho ulozit spinka 😵

alica147
25. jan 2009

didi ja si myslím že zelený čaj je v poho,nechaj si ho tam vyluhovať 3min a na žihlavu je ešte čas až v marci

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre