Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dididi30
25. dec 2008

zuzka hehe ake ruzove ste 😀 zlateeee 😉

kostri
26. dec 2008

baby!!!!!hanka sa pretocila z chrbatika na brusko!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dobre ranko 😅 😀

kostri
26. dec 2008

jaj kuki puki 😉
jakeee dary ste podostavali?!? 😲 😀 😀 😀 a uz mate aj plany na buducovianocne darceky? 😲 😀 😀 😀 niekto skromnejsie niekto neskromne.. 😀 😀 😀

no ja som dostala tavnu pistol na aranzovanie 😉 tato srihac fuzov 😉 prekvapenjeeeeee 😀 😀 😀 😀

hanka dary co uz davno chosnuje 😀 chodul,stoligu,overal,vetrovku..ale mala aj prekvapenie u segry-krasne satocky jak princezna 🙂 a este oblecenie a tak 😉 aj u svagrinej babu..

jaaj pekne vianoce to boli 🙂 sme vecerali na dva krat-raz s babkou,potom si podriemala,teda hanka 😉 a vecerali sme s tatom ked dosiel z roboty 😉

vcera sme chodili vinsovat a na pocudovanie,to dieta neplakalo 😕 😀 takze sme sa odnikial nemuseli rychlo presunut 😀 😀 😀

gregus,nedavaj malemu masko ked tri dni nekakal 😲 ja som to spravila hanke a potom sa zapiekla a vracala cely vecer 😲 radsej pockaj kym sa vykaka..masko sa dlho travi 😕

alica147
26. dec 2008

Jaruš čavko,gratulujeme Haničke,zato mojej buchte a nejako nechce 😝

mna tak bolela v noci hlava že sa fčul cítim jak po otrave 😖

kostri
26. dec 2008

avojki andrejka 🙂 🙂 🙂 dakujeme 🙂 a sak mirusko sa uz otaca 😕 si pisala
ty neboli ta ta hlava z antikoncepcie?? 😕

alica147
26. dec 2008

može byť lene čo s tým?

hej pretáčal sa ale teraz nejako stagnujeme 😖

megi76
26. dec 2008

Ahojte 🙂Kostri, gratulujeme k pretoceniu 🙂

Co dnes mate na plane? My sme boli vcera u svokrovcov, maly to celkom dobre zvladol, ale pon troch hodinach uz bol taky jedoovity a ani uspat sa mi ho nepodarilo, az nakoniec ked sme sa teda vychopili, dala som mu overal, akoby tusil, ze uz idemem prec, dala som ho do koca a v tom momente stichol a asi o 5min bol tuhy 🙂))

No a dnes nas caka este väcsia navsteva, asi trojasobna :( tak neviem, ale co uz.... Nejak to zvladneme a potom uz budeme mat zasa svoj pokoj 🙂

A baby !! Brunko zacal pred dvoma dnami hovorit ba-ba! 🙂 🙂 🙂 🙂 Je to chutne, tak sa tesime

dididi30
26. dec 2008

cafte

jej jarus, tak hanka uz bude vrackat nie len pre seba ale naokolo 😀 , tak ako thomasko 😀

inak dnes mu rano dal tatko piskotku, polku bananu v celku a k tomu vodicku, baby to bola cista betonaz, musela som ho vykupat 😅 no ale nech sa ucit papat sam, zlaty bol 😀

no a ja 3 dni valim kapustnicu a on v poho, sem tam si prdne a dokonca kaka kazdy druhy den 😲 co predtym aj 5 krat na den, no sila, ale sak chvala bohu, nech sa to radsej na neho lepi 😀 a chvala bohu negrcka, tak pohodka 🙂
dnes mi pride navsteva, no aspon pojdedia, to co ostalo 😝 😀 😀 😀 😀

dididi30
26. dec 2008

megi, thomasko strieda ma ma ba ba , brrrrm brrrrrrrrrm, a a a ked sa pokaka alebo ked prdnuska 😀 😀 a mem mem ked chce mliecko , to ma este aj za tricko taha, a prso mi chyti ako flasu a bradavky steluje ako na radiu 😀 😀

kostri
26. dec 2008

gali,thomasko uz vie povedat r ?? 😲 🙂 🙂 🙂 zartik taky 😉 hanka tiez taha tricko mi,alebo sa dlllho diva na prso 😀 potom sa prisosne a chyti mi prso jak flasu a madzga 😀 asi aby lepsie tieklo 😀

dakujeme ku gratulaciam 😀 gali aj k tej tvojej trosku inej 😉 ale smisnej 😀

andrejka,hanka uz napr rozpravala slabiky a potom normalne na skoro dva tyzdne prestala.. 😕 a cil zas blaboce 😀 aj mirkovi sa to podla mna vrati 😉 no ktovie ci sa este aj tato nasa ozdobka neska pretoci 😀 ale dufam ze pred doktorkou na rhb ano!!! 😠 😀

jaj kto to tu pisal o cviceni a rehabilitacii?poradim 🙂

alica147
26. dec 2008

my vieme aj ta ta,daj daj a ked lamentuje robí že jaj jaj 😀 😀 😀 😀

kostri
26. dec 2008

jeej aj ja by som chcela aby hanka povedala tata 🙂 radko by bol cely blazeny 😀 ale vcera ked zaspavala povedala ze pso 😀 tak ja reku:prso? 😀 😀 😀

alica147
26. dec 2008

šikovné máme detičky 😉

dididi30
26. dec 2008

jarka 😀 😀 no vies ake je to rrrrrr ako anglicania, prhltnute 😀 😀 😀

ale brrrrrm blabotal ako prve, sak sme sa s mojim otcom smiali,ze moj bracho prve co vedel povedat bolo auto 😀 tak mozno aj thomasko tak......no nech 🙂

adi, nas ani nie tak jaj ako jej jej jej a zuje pri tom, len neviem co, asi jazycek si obzuva 😀 😀
a ked kricim na tamcu tak aj on zacne a taky krik spusti,ze ja sa nechytam, no sak on ju da do parady 😀 😀

tatko vari vinko, das si niekto? 😝 dam do toho aj ovocie nech chuti ako sangria 😉

a ozaj, dnes tu zacina boxing day, to su tazke vypredaje, muz ide umyt auto,ze nech si sama vyrazitm, no kde to mam napisat 😅 sak on sa boji byt s malym, co je taky upistany 😕 😀

kostri
26. dec 2008

gali,asi brani sestricku 😉 ze nech na nu nekricis 🙂

veru sikovne su tie nase deturence 🙂 chvalme si ich 🙂

dididi30
26. dec 2008

jarka, asi je to tak, sak on za nou umiera 😀 😀 straaaaasne ju lubi aj ona jeho 😵

jaj chvalim nase deticky a tie krasne fotecky 😵 😀 😀 😀 😀 😀

inak nemam hlas,, ale ten tu nieje podstatny 😖 😀 😀

kostri
26. dec 2008

idem vam fotocky kuk 😉
je tu segra s dcerou,tak sa bavkame,hanuli jedla jablcko s keksom na desiatu a potom spala hod a pol ,potom obedovala mrkvu s karfikom 😉 a cilkaj sa hrame 😉

gali,veru tak to istotne bude,ved brasko si brani segru 🙂 ze:nono mama,nekric mi na tamarku 😉

ali a keby si zmenila antikoncepciu? 😕 nepomohlo by?mas teraz niekedy menstruaciu mat? 😕

kostri
26. dec 2008

gali,tamca cely tato a thomasko cely ty 🙂 🙂 🙂 a jako pekne pije z pohara 😉 a ta priroda tam,co sa prechadzate..to tam u vas? 😕

a uz si v obchodoch? 😀 😀 boxing dej? 😀 😀 😀

kostri
26. dec 2008

andrejka,ta posledna foto,to sa chystate spat?
ja furt sa chcem opytat,ci este svietite v noci?a ako na noc obliekate?bo moja je v pyzamku a vo vaku a sa mi zda ze jej je chladno 😕 ja ju este s dekou prikryjem,ale to sa odkopa.. 😒
a mirusko ma kolko vlaskov a nasa furt holu gebulu 😀 no kedy jej budem davat sponky? 😀

kostri
26. dec 2008

zuz,vy co ste vykupii vsetky obchody? 😀 kooolko obrovskych balickov 😀 hentaky chodak mala kamoskina mala!velmi dobra vec!mala uz v 11mes vedela chodit a aj super sa s nim zabavila!! 😉 jezisko dobru vec doniesol 😉

kostri
26. dec 2008

gregus,matko jaky podareny s darcekmi 🙂 ako spinkavate a papavate?
esteze su tu tie fotky 🙂 bo inak tu ani nohy 😒 ☹

greguska
26. dec 2008

ahojte !

aké máte krásne fotky nové 😀

joooj, jarka, som si to neskoro prečítala, že nedávať masko, už mal na obed, ale len takú malú lyžičku som mu dp karfiólu zamiešala.snáď mu nič nebude ☹ inak furt prdká, ešte nekakal, žeby z tej kapustnice alebo šalátu 😅
a dakujeme za pochvalu, hanička je krásna v tých šatočkách 😉
spinkáme ako kedy, poslednú noc od 21.00 do 7.30, 3x som sa ja zobudila, neviem koľkokrát malý 😀 ale o 5.00 mal polhodinku kopania do mamy, tak som sa mu chrbtom otočila, potom zaspal. a cez den spí doobeda aj poobede pol hodinu a cez obed hodinu až hodinu a pol, ale to som s ním bola na prechádzke. uvidíme čo bude keď pôjdeme po starom, teda ked budeme do roboty chodiť.

zajtra má prísť mamina aj s bráškom a segrou, sa teším na nich!

ojoj, práve maťko pukol aj s kakanicou 😀 mám ho teraz na kolenách, tak radšej ho idem rozbaliť, bo to bude určite pokračovať 😀

greguska
26. dec 2008

no tak teda naložil, aj v umývadle sme boli, tak môže mama pokračovať v papkaní všetkého čo uvidí 😅

joj, a som zabudla, gratulujeme haničke k pokrokom, len tak dalej 😉

graziela
26. dec 2008

Ahojte,
ani vas opät nestiham citat, len som tak rychlo preletela posledne stranky...Dufam, ze ste mali krasny Stedry vecer, bohateho Jeziska a ze sa vase ratolesti veeeeelmi tesili z darcekov a boli spokojne 🙂 U nas to tak bolo, len nasa Saska stale hladala pod stromcekom pocitac a ruzove saty dlhe az po zem...ale tie zial Jezisko nedoniesol ☹
Neviem, ci sa mi to iba mari, ale tusim ste tu niektora nieco spominali o grckani...
Lebo nas Jurko dnes tak strasne grckol, az som sa vylakala...na obedik mal kur. mäsko, zemiacik, porik, mrkvicka a kukur. krupica, toto celkom dobre spapal, potom som ho neskor nakojila, ale spinkal iba 1/2 hodiny, tak sme sa potom vyse hodiny valali v posteli, potom som ho nakojila, lebo si pytal, no ako som ho dokrmila, iba otocil hlavicku na bok a tak sa z neho zacalo valit... ☹ uplne az take navaly..a vygrckal cele mliecko a este aj obed...strasne vela sa mi toho zdalo...chudatko moje...Myslim si, ze je to tym kaslom, lebo je dost zahlieneny a vsetko vykasliava a potom prehlta...ked mu odsavam z nosteka, tak nic nejde a okrem toho, zacal mi pritom plakavat akoby ho z koze drali ☹ A neviem, ci k tomu vsetkemu nedopomohlo aj to vianocne menu...kapustnica, majonezovy salat... 😖 A to uz prastim 3.den....joj, chudatko moje...a pritom viem, ze slahacka mu ani predtym nerobila moc dobre a kapustu som jedla teraz 1.krat...mala som povodne v plane, ze si urobim salat zvlast, len s jogurtom bielym, ale nakoniec z toho vzislo...na ukor mojho malickeho...teraz si to aj vycitam...no, budem vediet na buduce... 😖 Dufam, ze sa mu to nebude opakovat, lebo ak ano, tak volam nasej dr....dala mi recept aj na atb, ze ak by sa to do piatku (dnes) zhorsilo, tak mame vybrat recept a nasadit atb.Lenze jemu sa to ani nezhorsilo, ani nezlepsilo...
Aj my sa pripajame ku gratulantom, Hanicke zelame vsetko dobre 🙂

dudri
26. dec 2008

ahojte,
kostri-Haničke gratulujeme k narodeninám 🙂

Na Štedry večer -oplatky s medom, kapustnicu, vypražany i duseny kapor, slovensky zemiakovy salat aj s majonzenou, ....

O 17.15h Katka papala mliečko, o 18h sme povečerali. Katka sedela na autosedačke a pokakala 😠 😅 😀 ...tak som isla ju osprchovat zadocek, vratili sme naspat. a večerala som pokračovat....katka dostala hracky, hovoriaci psik,bluzku,navliečky,knizky, peniazky,...(doma mame stoličku na papanie). Katka ma najviac darčekov z ostatnych 😵 , lebo bola dobra a mila...

Katka stale pretoči z chrbat na bruchu. opačne nie.ked zaspala a hlada moje prsicko, pretočila na bruchu...Spime v manž.postele. vzdy davam vankuse na okraje...

Boli sme vonku, zima-mraz obliekla som ju oteplovačku.

Este nepapa prikrmy, asi az v januari... nemame mrkvu. alebo po sviatkoch moj muz pojde do tesca kupit mrkvičku bio. 23.12 tesco bolo velmi vela ludi, tak nekupil 😖

dididi30
26. dec 2008

juj grazi to zas soplikujete? thomasko je teraz ok, len ja a tatino mame chore hrdla, ja som totalne bez hlasu, hruza ☹
inak aj ja tlacim salaty, kapustnicu , rezne, rybu a maly v poho , nechrcka.....
podla mna to bude tym,si ho nakojila potom dala papat a ste sa gulali na tej posteli, co je samozrejme, sa sa mu v malickom zaludocku postlaca a este plus dalsie kojenie a grckanie iste, ved skus sa ty tak najes, potom si tlacat brusko, skalat na trampoline a zase sa najest......
inak ked dietatku nieco je alebo ho nieco boli, vzdy si pyta cicu, lebo ho to uspokojuje, nevie povedat, mami toto ma boli a toto je jeho staznost, da si cicu....ale ked to islo von, urcite sa mu ulavilo, lebo mu to muselo stat na zaludocku 😉
skor to bude spolikmi, tie mu stekaju do hrdielka a on to prehltne.....

jarus, bola som na boxing day a veru aj vratit idem, take debilne som kupila 😠 no neva, kupim nieco ine , zitra a pojdem sama, lebo vies co to je s rodinou za patami 😠 😀 😀
jaj veru mala tatova a maly moj, takto sme si to podelili a predtym ako sme ich robili, tak sme tak nadirigovali 😀
jarus, ked ty budes mat syna,bude cisto na teba
😀 😉

gregus a preco nemozes davat masko? 😕 my normalne , aspon 4 krad do tyzdna 😉

greguska
26. dec 2008

gali, grazi, okolo vás sa tie choroby nejako furt točia, želáme veľa zdravíčka 😉

gali, to mi jarka poradila, že keď maťko 3 dni nekakal, že mu nemám dávať, no ale my sme dali a už sa aj vykakal, tak dobre.

erika26
26. dec 2008

ahojte, joooj graziela presne som si spomenula na moju Veroniku. Sa mi tiež takto povrackala minulý víkend ked sme boli u svokry. Svokra sa s ňou bola prejsť a asi po hodine strašne zvonenie z dola, tak manžel zbehol za ňou a doniesom malú celú ogrckalnú, od overalu a čiapky až po body a pančušky. Celá mokrá. Takisto sa pekne na obed napapala a potom si vypýtala mliečko no a o 2 hodinky všetko vygrckala. Som s ňou chcela ísť aj na pohotovosť, ale nakoniec sme nešli, lebo bola úplne v pohode a už negrckala ani nemala horúčky. Ale poviem ti som sa riadne naľakala až som sa triasla 😒

alica147
26. dec 2008

čavte 😀

Jarka hej tá posledná foto je vlastne prvá s mojim novým foťákom-vianočným darčekom,ja som malého prezliekala do pyžamka a tato sa hral s foťákom. Ja malému dávam pod pyžamko ešte body s dlhým rukávom lebo my máme v spálni dosť chladno a ked ho nemal býval ráno uplne ladový,spí s spacom vaku a ešte na to deku 😵

alica147
26. dec 2008

jaj a ešte my nesvietime malému vobec , Mirko zaspáva potme,to som vyčítala v tej knihe každe dieťa sa vie naučiť spať tak ja tak od začiatku mu nezažínam 😉

a vláskov čo ja viem no má ale zase nie až tak moc a neboj moja dcera bola do roka total bosá hlava 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre