Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

jjjitule
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andelka
3. sep 2009

brisilda: Já jsem měřila rok a půl, nějak si neumím představit že už nebudu, asi mi to bude chybět 😅 Dneska , za chvíli, budu volat doktorovi a poptám se, kdy mám přijít.

doli: Je to těžké, když se chceme chovat a vypadat netěhotně, co? Mně včera volali kvůli práci, dneska jdu na pohovor. Nemohla jsem jim říct, že jsem těhotná, ani příští týden to na pracáku neřeknu, když to ještě není potvrzené od doktora a nejradši bych to do 12tt neříkala nikomu. 😒

dvě? Holky nestrašte. Já mám neteře dvojčata a jako zkušenost mi to bohatě stačí. Ale určitou obavu mám, protože i moje sestřenka nedávno porodila dvojčata. Jako zvládlo by se to, ale radši bych jen jedno, zdravé a tam kde má být. 🙂

kingstonka: Mám se dobře dobře, za chvíli vyrážím na pohovor a večer ke kamarádce, bude první které to řeknu (kromě MK). Taky přeju krásný den. 😵

doli1
3. sep 2009

ahojky tak jsem šimče poprvé zavedla do školky.snad bude v pohodě a zítra bude chtít jít zas.
já to zatim na úp říkat nebudu.přesně až do toho 12tt

michalag
autor
3. sep 2009

Ahojte 🙂 🙂 🙂
andelka, ved zamestnavatelovi nemusis povedat ze si tehu a ani nemaju na to pravo, teda aspon tu na SK to je tak

doli, a ako?Neplakal ked si ho davala do triedy?

Ja som bola vcera na sono objednana na 16:25, ale nas gynekolog tam asi zabudol zavolat 😠 (boli sme tam od neho viacere), takze najprv sestricka brala tych co boli napisane na papieri a nakoniec zobral Dr. aj nas a to bolo 18:10, ale chudak sa asi zlutoval 😅 😀 ...domov som prisla o 19:20 a tak ma bolela hlava ze som sa pohadala aj s drahym a potom ma to aj mrzelo ☹ , ale zaspala som pri telke ako babo 😅 .... takze mame dutinku 11mm 🙂 , ale ako som vedela zatial bez srdiecka a podla sona sme 5tt+5, ale to sa moze este zmenit 🙂

andelka
3. sep 2009

michalag: Já vím, já to šířit nebudu, ale cítím se tak nějak blbě. Že mi všude budou říkat, že málo hledám a kdesi cosi. I kdyby mě někde vzali, tak do 3 měsíců už to na mě bude buď vidět, nebo mi bude blbě a vyrazej mě. A ještě budu vypadat, že jsem je chtěla ošidit. Na druhou stranu si říkám, že kdybych neměřila, tak bych ještě vůbec netušila, že jsem těhu, měla jsem dost nepravidelné cykly.

gabap
3. sep 2009

dobre rano kocky 🙂
doli at se simonkovi ve skolce libi 😉
misko,hlavne ze je dutinka na spravnem miste 😉
ja dneska pro zmenu spinim,snad to nic nebude ☹

terkajesterka
3. sep 2009

dobré ráno 🙂 snad jste se všechny dobře vyspaly 😀
já jsem měla dneska budíček v 5 😅 dost mě to překvapilo, jirka je jinak hroznej spáč, tak jsem jak převálcovaná. Dneska jdu k dr., tak uvidíme, s čím se vrátím.

doli1
3. sep 2009

udělala jsem si další test a už je krásně tmavá úplná dálnice tak bude asi vše v pohodě.
šimi neplakal na to neměl čas hned si valil hrát.
mišo super hlavně že tam je.
andelka já má výhodu že všude v papírech mám napsané že se starám o dítě do 4 let takže mě až tak do práce nehoní a klidně jim řeknu at mi dají nějakou práci na doma.
šimi ve školce http://doli.rajce.idnes.cz/skolka/

zdenkapo
3. sep 2009

doli1 tak to gratuluji ke krásnému testíku,jde vidět,že HCG stoupá 😉 také mám seřazeno od nejsvětlejšího po nejtmavší 🙂 to mám fajn,že ti vzali šimiho do školky.... u nás jsou dvě školky,ale pokud nemá mamina papír,že jde do práce,tak nemá šanci 😠 a natož,když rovnou půjdu na 2.mateřskou,tak to nehrozí, vezmou ho až rok před školou určitě,protože musejí...

doli1
3. sep 2009

u nás berou podle věku šimi byl vzítý první tříleták nikoho jinak nevzali.jsou tam sami 4 a 5 letí.je to blbí protože hodně mamin je tam ještě na mateřské.já si ještě do minulého týdne myslela že pujdu pracovat 😀 ještě je blbé to že vezmou starší a mladší nee takže stejně ta mamina nemůže do práce.já jsem ráda že se vecpal budu mít 9 měsíců klidu 😅
HCG stoupá a jsem ráda,stále mám obavy aby bylo vše dobré

zdenkapo
3. sep 2009

no však já mám také obavy,ale musím vydržet do 14.9.- ale vlastně tím to vše začne,čekání na další kontroly,na výsledky atd. ale musíme věřit,že to bude vše v pořádku. S tou školkou je to asi všude děs. V dnešní době se to bere jak hlídání dětí.přitom je to vlastně předškolní zařízení a na předškolní vzdělávání by měly mít nárok všechny děti a ne jen děti pracujících rodičů. Je to špatná doba... Kdysi mě moje máma dala v 18 měsích do jeslí a šla pracovat,dnes aby se člověk modlil,že na něj ve školce místi zbude 😠

už jste přemýšlely o tom,zda si necháte říct pohlaví miminka? je to brzy,ale plánovat můžeme,že? 😉 my si to tentokrát chceme nechat říct,u syna to bylo překvápko. ted chceme i kvůli němu,abychom mimču říkali jménem už v bříšku... a do Vánoc už bychom to mohly vědět všechny 🙂

doli1
3. sep 2009

já si to nechám říct ale neřeknu to ostatním.jen myslim že šimi to vyžvaní.začala jsem mu říkat marku i před šimonem tak mě holky zabrzdili že co když to bude holka aby pak nebyl zmatenej.
se školkama je to špatný místa nejsou a nebudou.příští rok umístní jen 7 děti a to na městys a jednu vesničku která se velmi rosrůsta mladými páry s dětmi

zdenkapo
3. sep 2009

tak to mi to sdělíme všem,zda to bude holčička nebo chlapeček- ať vědí jakou barvu dárečků mají kupovat 😀 ale až si budem jistí...tady posílá dr. ve 20.týdnu do děčína do nemocnice na velký ultrazvuk a já bych chtěla ještě do ústí na labem na 3D ultrazvuk,prý to tam dělá soukromě nějaký gynekolog... tak tak to dobře bude vidět...
to jo,školky jsou problém,je tu špatný systém...
to samé rychlosti rodičáku-nesmysl.... já pracovala na úřadě na sociálce,ale měla jsem to vžy jako zástup za někoho,takže mi skončila smlouva a vlastně ten u druhého nemám zaměstnavatele,tak bych neměla nárok na mateřskou,tudíš bych si nemohla zvolit rodičák na 3 roky,ale dostala bych ho automat. na 4 roky,ještě,že to jde obejít,teda doufám,že to příští rok ještě půjde a neudělají zase od ledna změny,nebo nová vláda nevymyslí nějaké hovadiny...

brisilda
3. sep 2009

michalag a podla menstruacie si v akom tyzdni???
ahojte kocky nejako ste sa rozpismenkovali 😉 inak aj u nas uprednostnuju deti predskolskeho veku 😉 proste predskolska dochadzka je povinna cize skolky nemaju na vyber teraz ich je v triede 18 😎

terkajesterka
3. sep 2009

my si to říct nenecháme. Jiřík byl taky překvapení do poslední chvilky a pokud všechno bude ok, tak se budeme těšit na cokoliv - hlavně ať je zdravý 😉 mně osobně je to úplně jedno, co budeme mít.

no a se školkama je to bída......já si taky nedělám naděje, že by Jirku vzali do školky dřív než rok před školou.

brisilda
3. sep 2009

kocky ja som to uz mamine povedala i to len preto ze som mala depku a potrebovala som povzbudit 😉 ja idem na vysetrenie 7.9 a to uz budem 5+3 tt tak dufam, ze tam bude vacok no a najneskor 17.9 ked budem v 6+6 tt tak hadam ma potesi, ze aj srdiecko tam je musim sa modlit aby to bolo ok 😉 cize ak pojde vsetko ok celych 9 m tak toto babenko bude vymodlene 😀

zdenkapo
3. sep 2009

taky jsem to řekli obojím rodičům.... ono je to na mne dovela už vidět,takže to tajit moc dobře nešlo 😉 co se týká ultrazvuku tak v 5 +3 už by mělo být vidět i mimi...koukala jsem zrovna dnes ráno na fotky z ultrazvuku syna a na 1. jsem byla 5 +5 a už jde ve váčku vidět mimi-tečka,za další týden i srdíčko,takže se těš 🙂 ted snaším druhým mimi vbříšku jdu až za 10 dní,to budu 7 +1tt,poněvadž má dr, má dovču,takže už bude vidět i srdíčko...

eliz
3. sep 2009

Ahoooj holky,můžu se k vám přidat? 🙂 Nechci nic zakřiknout,ale dnes ráno jsem objevila // 😵 A to zrovínka dnes slaví naše dcerunka 2. narozeniny 😵 Tak snad se v květnu dočká bratříčka nebo sestřičky 😉

michalag
autor
3. sep 2009

Ahoj eliz, jasne ze mozes, potichucku blahozelaaam 😵 ... a tiez Natalke blahozelaaam k 2 rockom 😵 😉 🙂 🙂

terkajesterka
3. sep 2009

🙂 ahoj eliz 🙂 no jasně, přidej se. gratuluju ke // 😀

michalag
autor
3. sep 2009

bris, podla mrchy som 5tt+5 a podla ovu 5tt+6, ale je to len den hore dole. Inak ja som tam tiez videla bodocku 🙂

kingstonka
3. sep 2009

ahojte... no mne by sa aj pacila myslienka- ze sa pohlavie dietata dozviem az ked sa narodi...ale ako sa poznam- nevydrzim to 🙂 my sme to este nikomu nepovedali- pockame do navstevy doktora (ale to je este 13 dni) oznamovat to by bolo asi idealne az po 12 tt ale to by som uz fakt nevydrzala 😉
inac ja vyzeram ako tehotna posledny rok 😖 kedze sa po porode nepodarili vobec schudnut tak to by si asi nikto nevsimol... dost mam obavy zo svojich kilogramov -co uz

eliz
3. sep 2009

koukala jsem,že je tu dost mamin s druhým miminkem,tak jsem ráda,že v tom nebudu sama 😉 Pořád si to něak nedovedu představit-dva mrňouse doma-snad to za těch 9 měsíců nějak zpracuju 😀 Jo jinka jsem koukala,že jsem snad nějaký 4. týden 😀 každopádně k dr. se objednám až tak na 6tt-to už by mohlo být viidět srdíčko ne? Já si to už nějak nepamatuju 😅

terkajesterka
3. sep 2009

kingstonka 😉 třeba to vydržíš - my jsme to vydrželi hlavně díky našemu doktorovi, protože on se mě vůbec nezeptal, jestli to chci vědět a já jsem z té prohlídky byla vždycky tak paf, že jsem si na to vzpomněla až když jsem byla venku. On se tedy nakonec zeptal, ale až v 33 tt, a to už jsem si říkala, že to vydržíme. Nakonec to byl moc hezký zážitek, když nevíš, jestli vyleze holčička nebo chlapeček 🙂 Já jsem hrozně netrpělivá, ale doufám, že se mi podaří se ovládnout a nezeptat 😉 . Tedy pokud bude všechno v pořádku, za chvíli frčím na kontrolu. Vzledem ke špatným zkušenostem nechci dopředu nic plánovat, mé předchozí 2 těhotenství před jiříkem nedopadly dobře a tak je asi důležité se připravit i na to, že se může leccos přihodit. Večer se ozvu, jak jsem dopadla.

kingstonka
3. sep 2009

terkajesterka- nech kontrola dopadne dobre...

terkajesterka
3. sep 2009

eliz, srdíčko je asi vidět u každého jinak. Minule bylo vidět až v 8tt, tak je třeba možné, že dnes ho ještě neuvidím.

terkajesterka
3. sep 2009

kingstonko, dík 🙂

eliz
3. sep 2009

terkajesterka-moc moc držím palečky! 😉

michalag
autor
3. sep 2009

terka, myslim na vas 😉 🙂

kitty123
3. sep 2009

Ahoj holky,
pěkně se to tady rozrůstá, to je dobře 🙂 to zase budou přeplněné porodnice

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre