Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

groka
7. mar 2010

miska ak budes davat flasku od narodenia to asi nebudes kojit dlho,je to kvoli tomu ze dietatu je ovela jednoduhsie tahat s flasky ako z prsnika,zvykne si na flasku a prsnik uz nebude chciet,mozno si nejake vynimky,ale ja som sa s nimi este nestretla,ale nech baby napisu svoje skusenosti,ja mam tuto aj

brisilda
7. mar 2010

miska flase mam tomerky 😉 ohrievac na flase avent a sterelizator mothercare 😉 kupujem co mi pride pod ruku a je za dobru cenu 😉 inak pokial chces aj kojit aj davat mliecko s flase tak odporucam bud avent alebo tomer 😉 klasiku kojenecke flase nie lebo male si na ne rychlo zvykne 😠 inak ten ohrievac detskej stravy ti netreba nakolko detom sa ma podavat stale cerstve mliecko a cerstvo uvarene jedenie 😀 ja ho mam lebo som ho kupila za smiesnu cenu 😀 a neodolala som 😀

miskahryzka8
7. mar 2010

no a ked budem mliecko odsavat? Tak zase mozni nie uplne hned, neviem ako..., ale v knizke som citala, ze s to tak da hned od narodenia 😕

brisilda
7. mar 2010

juuj a malemu som jedivo ohrievala tak ze som to dala do misky a zaliala vriacou vodou 😀 je to v podstate ten isty princip ako pri ohrievani v aventke 😀

brisilda
7. mar 2010

miska pokial nebudes davat s flase casto a ty budes mat vela mliecka tak sa nemas coho bat lebo aj aventky aj tomerky maju siroky cumlik ktory pripomina damsky prsnik 😉 na webovej stranke tomeriek je aj video ako to funguje 😉

sisa2
7. mar 2010

groka - nemyslela som to v zlom, ak to tak vyznelo, prepac.
osobne by som abstinovala 9 mesiacov, co som teda aj pri malom, ked som bola tehu ... a aj teraz kludne budem 😀

miska - ja som aj kojila aj davala flasku a v pohode, nemali sme ziadne problemy. kojila som 14 mesiacov, kedy sa bubo sam odstavil.

sharmana
7. mar 2010

ahojte, už som v ba...
majka. presne na rakusko som myslela, že tam by si s nimi vedeli dat policajti hned rady, ale tu na Sk sa na teba vykaslu, lebo nie je ešte 22:00 hod.. doma som si oddýchla, bolo super... a budem sa snaži niečo robit, aby som si tých nado mnou už nevšímala, pokial sa bude dat..
bris. ako si to zohrievala to jedlo? to som nepochopila s tým obliatím horúcou vodou.. to si flasku s mliekom obliala vriacou vodou alebo ako? 🙂

brisilda
7. mar 2010

sharmi nie ja som ohrievala takto cajik 😉 cize flasu som dala do misky a do tej misky som naliala vriacu vodu 😀 chvilu pockala a potom flasu pretrepala aby bol cajik rovnomerne tepl a sup malemu do pusinky 😀

miskahryzka8
7. mar 2010

bris mas prosim ta presny link na tu stranku tommee a video 🙂 ?

siska, tak to ma potesilo 😵 a si amla awntky ci tommee?

sharmi vitaj doma 🙂 , susedia su ticho?

brisilda
7. mar 2010

miska kuk sem

https://www.youtube.com/watch?v=JTdyZxmT3pk

ale inak ich tam je aj viac 😀

sisa2
7. mar 2010

sharmi - snad sa susedia konecne uvedomia. to musi byt des, neviem si to ani predstavit, takyto teror. nasi obcas robili diskoteku, ale stacilo zavolat a vzdy to stisili.

bris - ja som tak tiez zohrievala 😀 potom sme ale kupili ohrievacku.

miska - mali sme (a stale mame 😔 ) avent flasky. ja som spokojna.

sisa2
7. mar 2010

ale pozerala som tie tommee tippee a vyzeraju podla mna super.

inak ja este odporucam kos na plienky - my sme mali sangenic. teraz ked vidim to tommee tippee mi to napadlo, lebo ich uz tusim robia oni. fakt super vec, mala som ho pri prebalovacom pulte a nikdy nam nic nesmrdelo 😉

sisa2
7. mar 2010

jej bris, tie videa su super!

miskahryzka8
7. mar 2010

jeeej super su tie videjka, aj to tomee teppee sa mi paci 😵

a lepsia je rucna odsavacka alebo elektricka, ci aka to je? A kde dostat vlastne bavlnene plienky a speci nohavicky na siroke balenie 😕 ?

sisa2
7. mar 2010

ja som mala aj aj, lepsie sa mi robilo s rucnou.
postolky maju v zdravotnych potrebach a bavlnene plienky podla mna v kazdom detskom obchode, tam su asi aj postolky.

brisilda
7. mar 2010

miska vsetko aj na internernete najdes 🙂))
inak ja kos na plienky nekupujem to je hadam jedina vec ktoru mi netreba lebo u nas je odpadkovy kos zabudovany vo vnutry skrinky v kuch. linke 🙂))) podla mna to netreba nakolko kos sa tak ci tak vynas kazdy den 😉 inak tu odsavacku je lepsie kupit kasicku rucnu el. je pre lenivcov ale pokial by si mala odsavat neustale kazdy den niekolko krat dodna tak je jasne ze vsad na el. no to ti staci kupit neskor zo zaciatku si kup iba nejaku lacnu mozno ju ani nevyuzijes ja ma teraz tesco odsavacku rucnu a ked budem potrebovat odsavat mliecko castejsie tak potom investujem do tomerky

sisa2
7. mar 2010

bris - vidis, kolko ludi, tolko chuti. ja si zas ten kos neviem vynachvalit a patril medzi investicie, ktoru vobec nelutujem ... na rozdiel od inych veci, co som pokupila, som ho maximalne vyuzila 😀 😀 😀

miskahryzka8
7. mar 2010

pozerame missku a to som si ju musela vybojovat lebo mm chcel pozerat toho lovca pokladov 😕 😀 ja ich rada komentujem 😝 😀 , najviac sa mi paci ta jednotka, taka exoticka a aj tie blondinky su celkom pekne aj ked su to blondinky 😅

jj postolky to kamoska nazvala, som si nevedela vybavit 😅

bris viem, ale ked sa vas opytam , tak viete a nemusim hladat 😀 😉

tie kose na plienky sa cenovo daju, co som pozerala 🙂

brisilda
7. mar 2010

miska ja miss nepozeram 😉 a inak spravne su to ortopedicke nohavicky ale volaju ich aj postolky ci ako 😀 no pokial viem v nemocnici uz deti nasiroko nebalia 😉 ja budem balit iba na noc ved ani v brusku babo nema nasiroko nozky 😉

miskahryzka8
7. mar 2010

ja budem nasiroko balit kym treba kvoli klbikom a ked potom povie dokina, ze netreba tak nebudem 🙂

brisilda
7. mar 2010

tak ano prevencia je najlepsia no ja si beriem priklad s toho ze v Gb deti nebalia nasiroko a je im dobre a maleho som balila asi iba mesiac ?? ani to nie

sharmana
7. mar 2010

ahojte babule pozerám že riadne rozoberáte výbavu a tieto vecičky... no moja segra napríklad musela naširoko balit az 4 mesiace, dr. stále tvrdil, že treba... a je pravda že v zahraničí sa to už ani nerobí... v taliansku sa kamoške smiali, že toto sa tam robilo pred 100 rokmi čo na Sk... ale ja by som to tiež balila naširoko, keby mi to lekár poradil alebo doporučil..
miska. no dnes boli relatívne ticho, aj ked počula som ich, ale som sa snažila to nevnímať... však ochvílku pokračujeme v prerábke, takže majú sa na čo tešiť.. 😀

inak mne kočky ešte chýba veru pár vecí sterilizátor, ohrievač, osušky, nočné košele, kojenecka podprda, teplomer na čielko či do uška a do vody, postielka.. a kozmetika, plienky.... ale to budem teraz postupne..

sharmana
7. mar 2010

bris. izbička je peknučká... my máme tiež na zeleno, je to fakt pekná farba... a hodí sa aj chlapcom aj dievčatkám..

miskahryzka8
7. mar 2010

bris, ja sa priznam, ze v tomto sa moc nevyznam, ale vsetci naokola balili na siroko, tak chvilocku budem aj ja, tym nic nepokazim a bude klud 🙂

sharmi, tak aspon si neprisla do brutal hukotu hned

juujzajtra idem na krv a sa mi enchcelo vecer do mesta, tak musim vstat o pol siestej 😠 , mala by som ist pomaly spat, ale som sa prebrala po sprche 😠 , dobru nocku 🙂

sharmana
7. mar 2010

dobru nocku, ja som tiež tak pekne zaspavala, ale zrazu som sa prebrala a teraz neviem ako zaspím...

brisilda
7. mar 2010

kocky tak ja budem mat babo v teplom pocasi a potnicky nam isto nebudu chybat takze ja budem balit iba na noc co si myslim ze je tak akurat cezden nech si malycky kopka kolko len chce 😀 ja som bola iba prekvapena ze uz v porodniciach deti nasiroko nebalia 😉 ono clovek tym nic nepokazi a je to kazdeho vec ja napriklad nemam kupenu ani jednu perinku 😀 a ani neplanujem kupovat nakolko mi ich netreba a kto bude chciet maleho na ruky tak az si ju kupi 😀 mne sa tie fodricky nepacia 😝 😝 😝

brisilda
7. mar 2010

malinky kopka 😀

groka
8. mar 2010

Dobre ranko

uz tu budem castejsie 😅

maly v skolke,ja sa chystam nieco spapat,najskor bolo jablcko,lebo rano mi je ble dneska nejako...a rozmyslam,nie co mam robit,ale kde mam zacat 😀 nejako sa neviem rozhybat,asi si teda pustim hudbu a to by ma malo nastartovat,ale ked vidim zasa to zehlenie 🙄 marnost,je mi na grc

siska,asi to vyznelo,ze som sa nahnevala,ale nie,nie som ten tip 😵

bris ja som balila pol roka,na pol rocnej prehliadke nam povedal,ze uz netreba,ze to mame krasne vyvynute,ale pocula som,ze vela mamiciek nebali na noc dieta,ze nech si oddychne telo a neni take stiahnute,mozno to budem praktizovat,ale prvy mesiac budem urcite balit non stop,no a v amskom magazine minule davali,ze urcite 3 mesiace by sa malo dietatko balit,ale zasa,spytam sa 5 tich lekarok a dostanem 5 odpovedi roznych,takze ozaj podla seba

no a v perinkam,osobna skusenost baby!v perinke sme boli asi 3 tyzdne a dost!no a nikdy viac...preco?pretoze ked sme sa ucitli sediet,teda ked som uz malemu davala papat asi v 5 mesiaci lyzickou tak sedel zhrbeny ako stary chlap v krcme...ucila som ho potom sediet par tyzdnov,no a na porovnanie,vsetky moje kamaratky,ktore mali dieta v perinke cca 3 mesiace,tie deti im v 4 tom mesiaci tak krasne sedeli,nemali sme ziadne problemy zdravotne,pre ktore by som musela chodit niekam s malym,aj mi zacal chodit sam v 11 mesiaci,ale tak pri tomto dietati budem trosku inak postupovat...

alebo co vravite na choditka?moj nazor je zasa,ja som v nom vyrastala,sestra tiez,moje kamosky tiez,vtedy to islo nie?a som tu,chora nie som,chodim ako modelka 😀 a vraj chrbtica sa kazi a neviem co,no maly mi sedi teraz tak krasne ako keby zjedol pravitko 😀 a na porovnanie zase,moj maly bol v choditku a chodil zacal chodit v 11 mesiaci,sesternicina mala muzovej nebola a zacala chodit v 14 mesiacoch...ako ja neviem ci to je,vela robi ale aj to ako dieta sa snazi...ale diskusie by sme vedeli viest okolo toho

miska zavidim ze uz kupujes vecicky,ja mam zakazane ako sa len da,moj muz sa este boji,ale ja sa uz chystam cosi,ved uz citim babatko tak ...

sisa2
8. mar 2010

dobre rano

fazulka vsetko naj k narodkam!!! hlavne splnenie toho najvacsieho sna 😵

petka stastnu cestu, davaj si pozor! a ozvi sa, ked budes nahodou popri nicovi stihat 😀 uzi si dovolenku a nech to vyjde!!!

groka - oki 🙂
perinka - my sme pouzivali rychlozavinovacku, nie klasicku perinku. maly sa mi v nej lepsie drzal. ci budem pouzivat aj pri druhom, to netusim. ja som bola vyklepana prvorodicka, som sa bala, ze ho zlomim 😀 pouzivali sme ju dost dlho, lebo som ho uspavala kazdy vecer na rukach 😖 trapili sme sa s kolikami .... takze mne vyhovovala. ale je to indi-vindi. a so sedenim sme nemali problem. hm, nepamatam si presne, kedy sa posadil, ja som ho nedavala a do 6 mesiacov bol len kojeny, ale aj teraz, ked ho vidim, ako krasne sedi s rovnym chrbtom (aj ked sa hra), tak nad tym zasnem 🙂
choditko sme tiez pouzivali, tiez som si vypocula kopec reci okolo toho, ze by som nemala davat, ze sa maly nauci zle chodit. popravde, bola to aj moja pohodlnost, lebo daniel bol strasna nacucka, nemohla som ist ani na zachod, lebo hned rucal 😒 takze takto sa vedel pohybovat aj sam a bol spokojny, lebo ma mal vzdy na dohlad 😀
v dobrom zavidim, ze uz citis babulko 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre