Ako ste oznámili tehotenstvo rodičom?

maminenka22
2. apr 2015

Ahojte maminky, tehuľky.
Viete, mám taký smiešny problém. Som tehotná, ale neviem, ako to povedať rodičom. Smiešne mi je na tom môj strach, povedať im to. Nebývame s nimi, nie sme od nich finančne, existenčne, proste nijako závislí. Nedlžíme im peniaze, ani nemáme nejaké extra konflikty, proste taký klasický vzťah s nimi máme aj ja aj muž. Moji rodičia majú manžela rady , aj celá rodina, dokonca mám pocit, že veľakrát viac ako mňa 😀
Pri prvom dieťati sme nemali nič. Ani bývanie, bývali sme na diaľku, len sme spolu chodili a po takmer dvojročnej známosti sa nám zadarilo. Bola som už síce plnoletá, no vtedy som to oznámila rodičom úplne normálne, dokonca s radosťou. Naši to prijali v pohode. Nikto po mne nekričal, nebil ma ( už aj to som čítala, že niekto dostal dokonca facku od otca, mamy) všetko bolo také pohodové.
O dieťatko, ktoré čakám teraz sme sa snažili a veľmi sa naň tešíme. Konečne sa nám potvrdilo, že je v poriadku a bije mu srdiečko, takže žiadne komplikácie, akými je plod vystavovaný v začiatkoch. Manžel to včera oznámil svojim rodičom a ja nechcem, aby sa to naši dozvedeli od niekoho iného, no neviem, ako im to povedať. Bojím sa možno toho, že ani tentoraz to so mnou nikto z rodiny nebude prežívať a ja budem opäť mať oči iba pre plač, keďže z každej strany počúvam, ako sa rodiny tešia a ako chodia dcéry s matkami na nákupy, no u nás nič také nefungovalo. Niekedy som mala pocit, že sa viac tvária, že som chorá akoby som mala byť tehotná pritom syna ľúbili a už v 4-5 mesiaci tehotenstva s ním sa na neho pýtali. Ale to bolo všetko.
Možno som iba plná hormónov, keďže toto tehotenstvo zvládam horšie a možno vám to príde smiešne, ale ja sa zas bojím tej ignorácie. Toto bude moje posledné tehotenstvo. Viac detí nechceme a vzhľadom na zdravotné problémy budem rada, ak to dopadne bez problémov a predčasného pôrodu, ako prvýkrát. Veľmi mi chýba tá opora matka- dcéra v takom krásnom tehuľkovskom období. :(
Takže moja otázka znie. Ako ste to oznámili svojim mamám? Ultrazvuk v krabičke a papučky, to môžem rovno vylúčiť, keďže už teraz viem, že by to nevyronilo žiadnu slzu a skôr by nastalo to trápne a dusné ticho... Ďakujem

lady511
1. jan 2016

Ja som otehotnela ako 19ročná, ,rodila ako 20tka,,otcova reakcia a tej som sa veru bála, ,že mám si nechať zobrať, ,proste.bál sa nemali sme nič,,nebavil sa somnou asi 3m,,ale keď malinka začala kopať bol ako prvý pri.mne hahah a sledoval bruško,,chytal,,a v pôrodnici ako prvý s fotakom

lili007
23. mar 2016

Nasi su tiez taki trochu ,,citovo chladnejsi,, ludia, racionalni, bez zbytocnych emocii.
Tak prebehlo oznamenie klasicky: ,,Ak vsetko dobre dopadne budeme na Vianoce o jedneho viac."
Manzelovych rodicov som si vsak vychutnala. Maju vela vnucat a uz sa netaka tym, ze su z nich celkom unaveni🙂 Ked sme uz mali syna, tak som druhe teho oznamila sposobom: ,,Chceme Vam oznamit, ze nas bude viac..." Vytiahla som na stol modry dudlik. Emocie pekne, mile, jeej chlapec, opat, super! Potom som ale vytiahla na stol druhy dudlik, ruzovy. To zdesenie v tvari, ze to budu dvojcata, by som Vam priala vidiet🙂 Na zaver som ale prvy dudlik dala synovi a na stole zostal iba ruzovy. Dodala som: ,,Cakame dievcatko" Jaaaj to bolo veselo doma. Na tieto pekne chvile nikdy nezabudnem. Ked si ich neuzivaju druhi uzite si ich vy. Ved kedy inokedy zas budete oznamovat svetu, ze ste tehotnaaa! 😀
Podpora rodicov je zial vec, ktora trapi mnohe maminky. Nic s tym nespravite, mozno ak rozhovorom alebo jednoducho povedzte, ze by ste potrebovali pomoc a hotovo.

tyelde
23. mar 2016

no ja som im to radšej zavolala asi tak mesiac predtým než som prišla domov, aby to stihli rozdýchať, potom mi 2 týždne čistili žalúdok a teraz si tiež občas nemôžu pomôcť a to už mám skoro polku za sebou...

andrealili
23. mar 2016

baby odporúčam túto knižočku Zázraky sú možné.. Spríjemní obdobie tehotenstva a neskôr ju určite ocenia aj vaše deti v období dospievania 🙂 http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=320836

marusik
23. mar 2016

ak vie tvoja mama háčkovať, či pliesť alebo šiť, môžeš ju poprosiť, aby Ti niečo vyrobila pre bábatko... ak chystáte aj krst, môžeš mamu poprosiť, aby Ti napr. neskôr vyšila meno na krstnú košieľku🙂 my sme oznámili tak, že sme krstným rodičom dali za prítomnosti rodičov čistú krstnú košieľku🙂

mamickajanka
24. mar 2016
Používateľ mamickajanka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamickajanka.

@andralili skoda ze som o tej knizke nevedela skor :(

lucka8787
12. okt 2016

Ahojte dievcata...kedy oznamit muzovej najblizsej rodine ze sme tehotni? 5 pozitivnych testov som cca v piatom tyzdni, moja mamina to uz vie, k doktorke idem za 2 tyzdne lebo ze este by asi nebolo nic vidno.tak neviem ci mame este pockat..

maris5
12. okt 2016

@lucka8787 kludne pockaj aj do tretieho mesiaca. Moja mama to vedela asi v druhom mesiaci ked som bola a o tyzden, dva aj svokrovci. Nakolko som mala rizikove tehotenstvo, tak to vedeli len rodicia a surodenci a ludia s ktorymi som sa stretavala. Nejako som to nesirila ak by sa nieco prihodilo.

Gratulujem a drzim palce nech vsetko dobre dopadne. 🙂

lucka8787
12. okt 2016

@maris5 dakujem 🙂 ideme teraz v nedelu k priatelovym rodicom, bude tam aj jeho sestra s deckami a s muzom, proste par ludi skutocne len najblizsi a ja viem ze on uz by sa tiez rad pochvalil rodicom ze bude otec. Alebo im to nejak naznacit ze sa deju take veci ale este to nemame potvrdene od Dr. No neviem co mam spravit.

janickacrazy
12. okt 2016

@lucka8787 No tak ja by som ešte počkala, ked to nemáš ani od doktora potvrdené. Ja som to aj našim oznámila až ked som to mala potvrdené od lekára, predsa len može byť aj mimomaternicové tehu alebo kadečo iné, lepšie je počkať. Pre istotu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre