Kedy ste oznámili tehotenstvo v práci, ak ste trpeli nevoľnosťami?

ewica
7. okt 2017

kedy ste oznamili tehotenstvo v praci? -viem, takych tem tu je. nenasla som vsak rady/nazory/skusenosti ako ste reagovali ak vam bolo od zaciatku /6-7tt/ skutocne zle. Rozmyslam nad dilemou vydrzat/nevydrzat/povedat/zatlkat... je tazke a blbe tvarit sa 6tyzdnov ze mate "len virozu". Na jednej strane je to hrozne skoro, na druhej, nevladzem tam fungovat 8hodin.... (robim v kancli, takze nejde o fyzicky namahavu pracu)
dakujem za vase nazory/rady/skusenosti 😄

janinah
7. okt 2017

Však ak máš papier od lekára tak povedz a choď na PN,kde je problém?

gab1sol
7. okt 2017

Bývalo mi zle, chodila som to predýchavať, môj nadriadený to vedel (ale poznali sme sa aj súkromne, nielen z práce, tak aj preto), no nejako som sa prekonávala, jedla som hroznový cukor, ktorý mi pomáhal. Oficiálne som to oznámila až s tehotenskou knižkou v ruke okolo 12tt.

nikaeli
7. okt 2017

Ja takmer hned, prave preto, ze mi bolo velmi zle a ostala som Pn. Kedze bol jun a mne bezal treti tyzden marodky, pytala sa ma pani riaditelka, ci nieco vazne takto zaciatkom leta. Ale my mame pekny vztah a ona vedela, ze sa snazime, takze s tym nebol ziadny problem, vystiskala ma a popriala vsetko dobre. Pravdou ale je, ze ostatnym kolegom som to oznamila az po 12tt a mnohi znami to este stale nevedia....

katka253111
7. okt 2017

Po 3mesiacoch ked som dostala tehu knizku... A to som robila i robim (twraz uz po rodicovskej) na zakladnej skole a zvravala som viackrat denne, hlavne rana boli total brutal 🙂 ale dala som to a v praci som kvoli tomu ani raz nechybala 🙂 @ewica

katka253111
7. okt 2017

A poviem ti, ze som predychaval teda veeela... rano som sa dosyta doma vyzvracala - vstavala som o hodinu skor nez predtym, aby som sa dala dokopy... bezala som peso na bus 16min, potom 20min busom do prace... tam ma napinalo kazdu chvilu, stacilo mi vidiet ci zacitit nejake jedlo - v skole ked kazdy desiatuje kazdu chvilu, dozory v jedalnach boli utrpenim, sama som tam skoro nic nezjedla... schudla som 11kg za prvych 5mes... do konca som ich pribrala naspat a rodila som s takou vahoi aku som mala pred tehu, aj ked stihla som nikdy nebola...ale da sa to... a v kancli v pohode... ja sm bola cele dni na nohach (aj ked mnoho ludi si mysli, ze ucitelka zvacsa sedi,opak je vsak pravdou) 🙂

ewica
autor
7. okt 2017

@janinah ja mam kancelarsku pracu, ale zodpovednost velku, preto nechcem ani nemozem firmu ani kolegov nechat v stichu. nikdy som nebola PN, vzdy som si pracu urobila aspon doma ak som musela riesit, ale nieje to take jednoduche a bez zavazkov len tak sa dat na PN, ak by bolo, tak by som, samozrejme, tuto temu neotvarala 😄

ewica
autor
7. okt 2017

@nikaeli no, u nas to asi nikto necaka, mam 3rocnu dceru a pracujem tam rok, cize si myslia, ze uz som "vybavena" 🙃 len ja som taky tip, co spravi svoju pracu na 1000% a bojim sa aj preto ist na tu pn, co by tam nastalo, ale celkova situacia vo firme je taka zlozitejsia...
aj si sa vratila este po PN do prace? presli nevolnosti?

ewica
autor
7. okt 2017

@katka253111 fuu no klobuk dolu, ze si sa takto dokazala prekonat muselo to byt fakt tazke. ani si nesla vobec na PN? ani neskor?
tak ty ma motivujes prave vydrzat ak pocujem taky pribeh, citim sa ako padavka 😁😁
a s odstupom casu to vidis ako dobre rozhodnutie, ci radsej by si uz druhy krat sla na PN? 🙂

nikaeli
7. okt 2017

@ewica nie, som doma. Pracujem s tazko postihnutymi detmi, narocne psychicky, aj fyzicky, naviac infekcne prostredie (napr.v tom spominanom juni boli v triede kiahne a ja neviem s istotou, ze som ich prekonala). Jednak mam pestru gyn.minulost, jednak vyssi vek. Co treba, urobim aj doma, nejake dokumenty a tak, pomozem 😉

ewica
autor
7. okt 2017

@nikaeli no jasne, tak to uplne chapem, ze to prostredie je skutocne narocne a tazke.
v kazdom pripade dakujem pekne za skusenost 😉 srdecne drzim palce, nech uz je vsetko len dobre a veeela zdravicka a oddychu 😄

nikaeli
7. okt 2017

@ewica dakujem :-* aj vy sa drzte a rozhodni sa spravne.. Par dni, ci tyzdnov si bez teba v praci poradia 😉 ci vypadnes uz teraz, ci az po porode.. Ak sa teraz necitis dobre, ostan doma. Mozno ti bude o dva tyzdne super a v pohode sa vratis 😉

miranna
7. okt 2017

@ewica V praci si s tvojou PN musia poradit, nikto nie je nenahraditelny. Clovek moze zostat mimo zo dna na den z akehokolvek dovodu. Cize ak sa necitis dobre, doktor odobri PN, tak zostan doma.

misinka0611
7. okt 2017

Po 1. trimestri. Ak ti je zle chod na PN teraz ide o teba a o babatko. Ja som bola tiez taka v práci velmi zodpovedná na úkor seba, ale človek musí byt sebec ked ide o jeho zdravie. To je len jedno.

sense
7. okt 2017

Ja som oznamila v 7tt...a ked mi bolomoc zle som nesla do prace mala som nevolnosti do polky tehu ale u mna to zacinalo ranoa postupne stupnovali , najhrsie mi.byvalo vecer, tobola zachodova misa moja verna partnerka

cervenaruza123
7. okt 2017

@ewica Ja len k tej PN. Niekedy je lepsie ist na PN, nikto nie je nenahraditelny. My sme s kolegom v praci az dvaja, je problem si hoci len zobrat dovolenku, ak aj clovek surne potrebuje. Mal ist v lete na svadobnu cestu, ja uz stresy, ze nesmiem ochoriet ani nic podobne. A zrazu sa zobudim v nemocnici, ze som sa dolamala na bicykli, akoze milion diagnoz som mala, ale prva myslienka, ze prepana, je pondelok a ja nie som v praci, katastrofa. Aj som sa ohradila, ze musim ist do prace, len sa zasmiali, ze so zlomenymi stavcami tak skoro nepojdem. Ale aj tak som si vravela polomamena liekmi, ze najneskor vo stvrtok do prace pojdem, lebo bezo mna nepreziju. No a nakoniec bezo mna museli prezit takmer 3 mesiace a prezili to v pohode 😀. Lepsie ist na PN ako riskovat zdravotne. Ale tak to uz musi clovek sam odhadnut ako na tom asi je.

lula313
8. okt 2017

@ewica no ide aj o to, že aku máš Dr. Mne bývalo strašne zle, napína má doteraz, ale Dr to berie tak, že je to normálne a prejde to.. tiež robím v kancli a niekedy som na začiatku tehu bývala aj 16-18 hodín v robote, keď bolo treba potiahnuť, ale zvládnuť sa to dalo. Mne pomohlo pravidelne jesť a gravipop lizatka, tých som si objednala 15 balení a naozaj mi zachránili život.

katka253111
8. okt 2017

@ewica podla mna dobre rozhodnutie... neviem co by som robila doma, ved by som sa len lutovala a grcala 🙂 takto som aspon bola medzi kolegynami, detmi, aj ked ma nadrapovalo (alebo som aj grcala), len co som zacitila akekolvek jedlo... 🙂 stacili aj vone co s jedlom nemali nic spolocne 🙂

A v praci mas zmluvu ako? Na urcito ci neurcito?

3petka
8. okt 2017

@ewica ja som bola na začiatku aj chorá takze to som nejako zakrila chripkov. No potom mi bývalo zle keď som niečo zjedla tak som hneď utekala. Našťastie som mala šťastie že šéf akurát nebol v kancli. No po ukončenom druhom mesiaci som to oznámila. Nebudem sa predsa spoliehať na to že tam nebude a bola som potom aj uvoľnenejšia. Nakoľko som musela prežívať aj ranné cesty autom na regionálne porady cca 200km. To som sa fakt zapierala aby som nezatakovala celé auto.

amelie2017
8. okt 2017

My sme robili s muzom spolu v jednom hoteli a on tom vsetkym vykvakal len ked vysiel pozitivny test. Ale tak vsetci vedeli, ze sa snazime, pred tym v decembri som potratila, takze sa sefovci aj kolegovia tesili a drzali palce, aby to tentokrat vyslo. Len ja som mala stastie, ze sme tam vsetci ako velka rodina a je to len na sezonu. Teraz mi je az luto, ze tento rok nemozeme ist. A aj tak by som to nezakryla, lebo som mala na starosti bufet a rana teda boli hrozne pri vsetkych tych “vonach”.

evittam
8. okt 2017

@ewica Ja som mala a aj mám prácu kde mam velku zodpovednosť a tiež som nechcela nechat kolegynu "v stichu", ale začala som hned na zaciatku krvácať (v 6.tt) tak som musela zostať PN ci som mala alebo nemala zodpovednosť. Moje zdravie a dietatko mi bolo prednejsie. Našťastie po dvoch tyzdnoch som bola späť.

xevulax
8. okt 2017

Ja som oznanovala v 12. Tyzdni, kedy mi dal dr. Knizku. Ja som prvu cestu mala hned na wc a vlastne ja som kazdu chvilu bola na wc. Nikto z prace to do 12.tyzdna nevedel. Inak ak by si sla na pn svet sa nezruti, nik nie je nenahraditelni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre