Hrozí môjmu bábätku Downov syndróm?

darinadaria
10. sep 2012

Chcem sa opýtat či sa mám bát ked som mala takéto výsledky:
Výsledok skríningu : Skríning negatívny
Riziko Downovho syndrómu : 1v280 (v termíne)
Riziko NTD: 1v5400
Poznámka : Riziko Downovho syndrómu je vyššie ako je očakávan len podľa veku matky (1v1000)
Negarívny skríning nevylučuje možnosť Downovho syndrómu alebo rázštepu nervovej trubice,pretože skríning nezistí všetky postihnuté gravidity?????

amadora
10. sep 2012

a čo ti povedal lekár? neposlal ťa na genetiku alebo amniocentézu? to sa ale nedozvieme keďže si založila otázku.. či sa máš báť či nie je ťažko povedať, každopádne sa popredu nestresuj

veronika1610
10. sep 2012

riziko downa je 1:280, t.j. - 1 z 280 tvojich detí by malo downa 😀 nestresuj sa, nepoznám menej presné vyšetrenie ako tripple test

stastnamamulka
10. sep 2012

@darinadaria ahoj,tak ja som mala pri Sare riziko Downu 1:140 😅 bala som sa,aj som si poplakala,bola som na genetike aj na amnio a dietatko sa ukazalo ako uuuuplne zdrave 🙂 bola som v srdci presvedcena,ze to tak bude ale chcela som mat istotu,ze co ak...aby som sa mohla lepsie pripravit na zivot s takymto dietatkom.Sara sa narodila zdrava a dodnes je z nej bojovnicka 😀
vysledky krvnych testov nie su moc smerodajne,ak sa bojis,podstup dalsie vysetrenia/detailny morfologicky ultrazvuk,geneticke vys. a pod,drzim prsty 😉

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
6lenka
10. sep 2012

Ahoj, mne vyšlo riziko Downovho syndrómu 1 v 15 a narodil sa mi úplne zdravý chlapček. Myslím si, že netreba podstupovať amniocentézu, dobrý lekár to vie zistiť aj z podrobnejšieho ultrazvuku, alebo 4D ultrazvuku. Držím palce, pevné nervy. 😉

andrejka1974
10. sep 2012

ahoj mne pri starsej dcerke vyslo 1 ku 15 postupila som amniocentezu a vsetko bolo ok mam krasnu dcerku pri mladsej dcerke som na amnio isla kol;i veku a tiez vsetko ok pri mladsej boli vysledky v poriadku

didulienka11
24. sep 2012

Presne ako pise Veronika: tripple test je absolutne nepresny. V zapadnych krajinach ho ani nerobia. Moja skusenost: mne vysla pravdepodobnost DS 1:10000 a narodil sa nam downik.....

anjelicek26
24. sep 2012

@darinadaria - nie len to znamena zvysene riziko. Stale je to 139 zdravych deti a 1 chore. Svagrina mala riziko 1 z 3, a maly je tu a zdravy ako rybicka. Rovnako ako pise @didulienka11 - aj riziko 1 z 10000 - je riziko - znamena to totiz 9999 zdravych a to jedno chore dietatko. Treba ist na poriadny ultrazvuk k odbornikovi, oni to vidia aj bez amniocetezy, to je predsalen 1 ku 200 riziko, ze po amnioceteze potratis.

fazulka_mala
26. sep 2012

coze? to snad nie.. taky vysledok, ze 1:10000 je dost ukludnujuci, vsak? a narodi sa dieta s down? ja mam riziko 1: 18000 a tesila som sa ako blcha, ale vidim, ze to asi ho.vno znamena 😖 😢 tak to ja budem na praskoch, kym sa nenarodi ☹

caroline123
28. sep 2012

ahojte. ja mam riziko 1:1500 a bolo tam nieco o tom ze riziko Downovho syndromu je vypocitane aj na zaklade veku matky (budem mat 35) a berie sa aj do uvahy to ze je to tehotenstvo po IVF,ale ze sa to presnejsie urci pri dalsom teste na ktory idem 05.10. tak som zvedava co mi potom povedia. doktor povedal ze potom z toho urobime zaver,lebo to bude presnejsie. asi aby ma ukludnil.

janca
28. sep 2012

caute, ja som mala riziko 1:85, podstupili sme amnio a Down sa potvrdil.

sara07
28. sep 2012

objednaj sa na 4D sono do Košíc. www.fetalecho.sk....tam sa špecializujú na toto, vedia pozriet podla určitých znakov na sone či tam downov bude alebo nie, je to tam aj pekne pofotené a rozpísané na ich stránke, neviem akú máš poistovnu ale platí sa aj zan

inffinity
28. sep 2012

Jak sem cekala malou byla jsem na nejake testy ale jen podle ultrazvuku co dr posilal nekam do Anglie na rozbir ale hned u te obrazovky mi rekl ze down nam nehrozi at se podivam a ukazoval mi nosni prepazku u downu vypada jinak nez u zdravych deticek. takze sme byli v klidu. zkus na nejaky poradny ultratvuk k odbornikovi. ja sem mela soukromeho doktora u ktrlereho jsem sice vsechno platila ale taky to stalo za to 😉 drzim palec a ver ze mimi bude zdrave nesmis si pripostet neco jine dokud ho nebudes drzet v naruci jsou vsechno jen dohady...od mojeho kamarada mamince jak ho cekala rekli ze ma nador na hlave a jak se narodil mel v tech mistech chomac vlasu 😉 zbytecny stres pro maminu..stejne to neovlivnime tak na co to vedet 😉

li_la
28. sep 2012

Pri takomto výsledku by som sa veľmi nebála... Ja som mala testy 1:180, teda som mala vyššiu pravdepodobnosť ako ty a dieťatko mám, chvala bohu, úplne zdravé. Amnio som nepodstúpila, keďže riziko potratu po tomto zákroku bolo takmer rovnaké, ako že moje dieťa bude mať DS a to sa mi teda riskovať neoplatilo...

lubikan
28. sep 2012

ja som mala tiez podozrenie na downa..a to pri oboch detoch sa im tam cosi krizilo...oni tie hodnoty tych vysledkov su dane na presny tyzden veku plodu...staci,ze sa dr. sekne o tyzden-bud je plod mladsi,starsi a uz vychadzaju inak tie vysledky...a naozaj skutocny vek plodu na den,tyzden je velmi tazke urcit..zalezi,kedy bolo pocate,a to nevie ani samotna mamicka,kedze spermia dokaze pockat aj 5 dni.....
tiez som si odtrpela dni,tyzdne strachu,co som cakala na dalsie vysetrenia,sono,kedze dalsie sono sa robilo v istom tyzdni...a nakoniec obe deti mam uplne zdrave....uz som lezala v nemocke,ze mi idu robit amniocentezu,ale nakoniec som si to rozmyslela..neviem,nieco vo vnutri mi hovorilo,ze je to zbytocne...

zudan
28. sep 2012

ahoj , aj mne vyšli zlé výsledky, bola som na amniocentéze, nič strašné to nie je, čakali sme 3 týždne, ale nebanujem do konca tehotenstva sme boli v pohode, že je zdravý chlapček, bez vady aj na iné závažné choroby a mala som skoré 1:140 od 35 roku matky to doporučuju každému.

gaby21
28. sep 2012

Ak nechces podstupit amniocentezu, vyhladaj odbornika ktory ti spravi ultrazvukovy screening zamerany na vyvojove vady babatka, jeden z najlepsich je Dr. Grochal z Martina, ja som bola unho trikrat, nikdy sa nepomylil 😎

irriss
28. sep 2012

Myslim si, ze BAT se nemusis... 😉

Deti a lide s
Downov syndromem dokazi vice nez si myslime...

neciti se postizeni..to si jen my myslime...

protoze se na svet nasima ocima divame...

myslime si, ze jen nas pohed je ten spravny..
ale to se mylime.. ☹ 🙂 😉

Clovek s Downovym syndromem je plnohodnotny clovek,- ktery kdyz dostane sanci,dokaze DIVY- t.j.veci,o kterych si my myslime, ze jsou pro ne ZAZRAKY..pro ne je to samozrejmost..jen jim dat sanci..

p.s. Ja osobne bych se nebala..zacala bych se mozna i "tesit" ze uvidim svet z jineho uhlu...

Mela jsem moznost nahlednout do jejich sveta..je pestry..jen jim musime ukazat, ze je nepodcenujeme a brat je za rovnopravne!!

janaalzbeta
28. sep 2012

na Tvoju otázku neviem odpovedať ☹ . Poznám mamku,ktorá má dievčatko s DS a je šťastná,že ju má. Jej slová nedala by som si ju vziať ani za svet a nemenila by som....Moja kamarátka mala pozitívne Triple testy bola aj na odbere, povedali že malá bude postihnutá ☹ ...Malá sa narodila a nie je postihnutá, má len problém so štítnou žlazou a to je vš. Je to na tebe ako to cítiš...Skús ešte navštíviť rizikovú poradňu pre tehotné..............

zankaj
28. sep 2012

Ahoj hlavne sa nestresuj. Ja mam 30 rokov a mala som 1v400 co je riziko sedej zony. Poslali ma na genetiku aj sono aj vsetko mozne a nebolo zistene nic ine. Idem na 3D a pozrieme sa poriadne ako vyzera a ci nema na nieco nabeh. Ja som bola v strese cele dva tyzdne kym som nesla na genetiku. Moja doktorka ma upokojila ze aj ked som v sedej zone je to predsa len 1 ku 400. To sa proste neda odhadnut. Ale poznam kocky co mali v rodine DS a aj testy ukazali ze malicky ma DS a nakoniec je zdravy. Hlavne sa neboj 🙂

lulina30
18. aug 2020

@janca a co ste spravila keď vám vyšiel pozitívny test na downika? Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre