Ako urýchliť pôrod

Ako urýchliť pôrod je otázka mnohých žien, ktoré pôrod32 ešte len čaká a majú strach z dlhých hodín plných sťahov a kontrakcií. Rýchlosť pôrodu býva ovplyvnená tým, či je žena prvorodička alebo viacrodička, v akej polohe sa rozhodne svoje dieťa priviesť na svet a v akom zdravotnom stave sa žena a dieťa nachádza.

Pred pôrodom by mala žena spolu so svojím priateľom, ktorý ju bude počas pôrodu sprevádzať18, navštíviť predpôrodný kurz. Na predpôrodnom kurze sa rodička dozvie ako správne dýchať, ako spoznať prichádzajúci pôrod, aby si ho neplietla s poslíčkami.

Ako urýchliť pôrod

Prvá doba pôrodná býva pre ženu najviac bolestivá a najviac vyčerpávajúca z celého pôrodu. Žena by sa mala počas pôrodu vyvarovať stresu a snažiť sa maximálne uvoľniť a navodiť si atmosféru, ktorá je pre ňu príjemná. K navodeniu príjemnej atmosféry slúži mnoho pomôcok patriacich do alternatívneho pôrodu, napr. gymnastická lopta, žinenky, hudba či príjemná vôňa. Najvhodnejší je teplý kúpeľ, ktorý uvoľňuje stiahnuté svaly a napomáha k otváraniu maternicového hrdla.

K urýchleniu pôrodu napomáha pravidelná masáž hrádze, ktorá sa vykonáva pomocou špeciálnych olejov, alebo aj bežne dostupným slnečnicovým, pupalkovým a olivovým olejom. Žena tiež môže posilňovať panvové dno pomocou balónov Epi-no1. S masážami by sa malo začínať približne 6 týždňov pred plánovaným termínom pôrodu7.

Súvisiace články

Viac o tom ako urýchliť pôrod na modrykonik.sk

Použité zdroje

  1. http://ona.idnes.cz/uspisit-porod-radeji-pockejte-az-to-prijde-samo-f51-/deti.aspx?c=A080417_0925...
  2. http://www.porody.net/2012/04/20/rozhovor-s-porodni-asistentkou-verou-novakovou/
  3. Přenášení miminka. Jak urychlit porod?
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s ako urýchliť pôrod

Máš skúsenosť s ako urýchliť pôrod?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť