Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Pôrodnica Rimavská Sobota

14 skúseností

Pôrodnica Rimavská Sobota a jej gynekologicko-pôrodnícke oddelenie poskytuje komplexnú zdravotnú starostlivosť v oblasti gynekologickej diagnostiky, liečby a operatívy. Dvoj a trojposteľové izby na šesťstonedelí sú v systéme roaming in, čo znamená spoločnú prítomnost matky a dieťatka na izbe po celých 24 hodín denne. Od roku 2003 má oddelenie priznaný titul Baby Friendly Hospital.

Kontakt

Všeobecná nemocnica Rimavská Sobota
Nemocnica
Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie
Šrobárova 1
979 12 Rimavská Sobota
Oficiálne stránky pôrodnice

Ústredňa 047 / 561 21 11
Primár 047 / 56 12 526
Vedúca sestra 047 / 56 12 513
Príjmová ambulancia 047 / 56 12 568
SONO ambulancia 047 / 56 12 570
Vyšetrovňa 047 / 56 12 529
Rizikové oddelenie 047 / 56 12 531
Jednotka intenzívnej starostlivosti 047 / 56 12 528

Predpôrodná príprava

 • Kurz psychofyzickej prípravy na pôrod. Za 6 lekcií sa platí poplatok vo výške 20,0 Eur.
 • Jedno stretnutie psychofyzickej prípravy je spoplatnené vo výške 4,00 Eur.
 • Za prípravu sprevádzajúcej osoby sa platí poplatok vo výške 4,00 Eur.

Sprevádzajúca osoba

Rodičku môže počas pôrodu32 sprevádzať partner alebo iná blízka osoba18. Poplatok je vo výške 25 Eur.

Epidurálna analgézia

Epidurálna analgézia sa v tejto pôrodnici neposkytuje.

Pôrodná sála

Pôrodnícky trakt má dve pôrodné sály. Využívajú sa aj alternatívne metódy vedenia pôrodu.

Nadštandardná izba

Nadštandardná izba A - apartmán

K dispozícii sú 2 apartmány. Izba má nasledovné vybavenie: samostatné sociálne zariadenie, sprcha, chladnička, mikrovlnka, rádio, TV.

Cena je 20 Eur/deň.

Nadštandardná izba B

K dispozícii sú 2 nadštandardné izby B. Izby sú jednolôžkové. Na izbe je k dispozícii: chladnička a mikrovlnka. WC a sprcha sú spoločné na poschodí. Návštevy sú povelené po celý deň.

Cena je 15 Eur/deň.

Návštevy

Pondelok - piatok: 14:00 - 16:00 hod.
Sobota, nedeľa: 13:00 - 15:00 hod.

Návštevy na nadštandardných izbách sú povolené od 9:00hod do 20:00hod, bez možnosti ubytovania otca alebo blízkej osoby.

pôrodnica Rimavská Sobota
pôrodnica Rimavská Sobota

Viac o pôrodnici Rimavská Sobota na modrykonik.sk

Použité zdroje

 1. https://www.procare.sk/nemocnica/vseobecna-nemocnica-rimavska-sobota/
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Kam ďalej?

Skúsenosti s pôrodnicou Rimavská Sobota

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s pôrodnicou Rimavská Sobota?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
kakaukomlieko10
24. feb 2020

Otras

Personál na nič česť výnimkám. Sestričky drzé, možno dve - tri, čo s vami komunikovali normálne. Akože keď ma to nebaví, tak to nerobím, lebo prístup ako keby som prišla z osady bez urážky. Pán doktor Adásek - majster sveta, drzý, arogantný. Totálne sklamanie.

Prístup k mamičkám po pôrode - škoda reči . Najlepšie na koniec - ešte mi do prepúšťacej správy napísali, že som fajčila, dokonca 3 cigarety za deň, čo ja nie som fajčiar!!!
Hurá, Rimavská Sobota - pôrodnica :thumbsdown::thumbsdown:
 • Vip izba
 • otrasný prístup
0 poďakovaní
ramram8
24. okt 2019

Pôrod v Rimavskej Sobote

Keby to tu mám celé opisovať, tak je to asi na 5 strán, ale takto v stručnosti na to, že som bola prvorodička, tak som zažila to najhoršie z najhoršieho. Či sa jedná o starostlivosť, sestričky, lekárov. Ochota, prístup a profesionalita žiadna. Česť výnimke - p. Dr.Nagy, ktorý bol jediný normálny a ľudský človek na oddelení. Ten mi nakoniec aj pomohol a ešte všetci pôvodní (starí) lekári. Je to smutné, že v dnešnej dobe sa ľudia takto správajú 🥺
 • Dr. Nagy a pôvodní lekári
 • Sestričky
 • Prístup
 • Informácie
 • Lekári noví
 • Ošetrovanie
 • Pomoc žiadna
0 poďakovaní
asia83
18. okt 2019

Znova spokojnosť

Druhýkrát som rodila v tejto pôrodnici a znova spokojnosť, najmä čo sa doktorov týka. Vynikajúca doktorka MUDr. Imreczeová, profesionál s úžasnou podporou. Odporúčam pánovi primárovi skontrolovať zdravotné sestry. Pred troma rokmi perfektné, teraz som natrafila na iné, nové, hrozné. Na pôrodnej sále. Na iných oddeleniach sestry perfektné. No pri pôrode dve mladšie, ani pohár vody nepodali. Odbornosť na 120 percent, ale prístup antiľudský. Krik na rodičku, žiadna podpora, vysoký tón hlasu. Jedna z nich. Druhá totálny nezáujem, akoby som bola vzduch. Som rada, že som tu rodila, doktori sto bodov. Odborníci. Ďakujem.
1 poďakovanie
firewind
13. feb 2019

Sklamanie

Rodila som v novembri 2018. Po tom, čo som čítala, že pôrodnica v RS patrí medzi najlepšie, si ani nechcem predstaviť, ako to vyzerá v ostatných. Samotný pôrod prebiehal v poriadku, s doktorom som bola spokojná, až na to, že to, čo nám rozprávali na predpôrodnej príprave malo ďaleko od reality. Tvrdili, že nám dieťatko hneď priložia na pokožku, čo sa nestalo, doniesli mi ju až po ošetrení. Keby viem, spravím si radšej pôrodný plán, aby to tak bolo, ale keď tvrdili, že to tak spravia, tak som to neriešila. Boli tam ešte aj ďalšie veci, ale to už boli len maličkosti.
Ďalšia vec, kúpanie. Maličkú som raz vykúpala so sestričkou. Na druhý deň mi len priniesli pre ňu veci a keď som volala sestričku, či by mi mohla radšej prísť pomôcť, tak ma odbila, že ju mám kúpať sama. Takže neochota. Mala som problém s dojčením, maličká sa nevedela prisať. Na to, že som prvorodička, ochota takmer žiadna, a aj keď mi chceli poradiť, tak mi poradili úplne zle. Už som bola zúfalá. Maličká mala žltačku, tak musela ísť pod svetielko. Po celom dni, čo tam bola a nosili mi ju na kŕmenie, z coho sa veľa nenapapala, lebo jej to nešlo, mi povedali, nech si radšej poodsávam mlieko, lebo jej už nechcú dávať umelé, že radšej od matky. A vrcholom bolo, keď mi sestrička doniesla malú na izbu aj s cumlom a predo mnou jej ho vytiahla z pusinky. Potom sa nečudujem, že toľko mamičiek má problém s dojčením. Myslím, že školenie o dojčení by bolo vhod. Našťastie sme stretli pani poradkyňu z Mamily, ktorá nám neskutočne pomohla a sme jej vďační. Maličká mi pekne papá a obe sme spokojné. :)
1 poďakovanie
barcik14
4. feb 2019

Prvý a posledný krát!!!

Môj prvý pôrod. O šiestej, pol siedmej večer mi začali bolesti, otvorená som však vôbec nebola, zobrali ma na sálu, o desiatej večer mi začala odtekať plodová voda, vychytala som však "veľmi ochotného mladého lekara", čistý mäsiar. Nezaujímalo ho nič, absolútne, prišiel ma skontrolovať asi dvakrát za noc. Videl, že sa neotváram a nič s tým nerobil, pozrel, išiel preč, a ešte mi dodal, "nespoliehajte sa, že to bude cisársky rez". Pritom som strašne chcela porodiť prirodzene, pretože tie bolesti po sekcii sú hrozné a malú som vôbec nemohla mať pri sebe.
Tak poďme ďalej: bolesti som mala neskutočné, sestričky sa trápili so mnou celú noc, nakoniec ráno po príchode staršieho lekára, kedy som už mala zelenú plodovú vodu, museli akútne robiť sekciu. A pritom som ju mala mať plánovanú kvôli veľkému plodu. Na sestričky nemôžem povedať nič zlé, starali sa a boli veľmi príjemné. Ale tento pán doktor, v zdravotníctve nemá čo hľadať!!! A predo mnou ešte jedna žena rodila, keď ju odrodil behal po celej sále s krvavými rukavicami z pôrodu, celý vysmiaty, tak toto ma odrovnalo!!!
 • Prístup sestričiek.
 • VIP izby.
 • Prístup lekára.
1 poďakovanie
zbt138
11. mar 2018

Celkový dojem? Najbližšie INDE!

Rodila som v novembri 2017. Polovica oddelenia v prerábke, to znamená, že polovica žien bola ubytovaná o poschodie nižšie od svojich čerstvo narodených detí a pendlovali každé 3 hodiny kojiť. Pôrodná sestrička bola super, dokonca bola taká dobrá, že ona usmerňovala a riadila lekára, ktorý bol mladší ako väčšina žien na oddelení. Šil ma skoro hodinu, samozrejme som už všetko cítila, jeho odpoveď bola "no čo už!" A po ďalšej hodine, keď ma mali niesť na izbu, sa rozhodol, že ešte neskončil, tak ďalší šev, nech cítim, čo je bolesť.

Nadštandardnú izbu som nedostala, vraj boli 2 v prerábke a 2 obsadené. Žena, ktorá rodila o deň neskôr ako ja, však dostala. Akože moje peniaze sú menej?

Väčšina sestričiek - katastrofa. Česť výnimkám! Asi z dvadsiatich sestričiek, s ktorými som mala kontakt, 5 super, zvyšok zle. Ak mám byť podrobnejšia, sú to ženy znudené z vlastnej práce. Žena po pôrode je unavená, má bolestí, potrebuje kus citu a človečiny a čo dostane?! Neochotu a zaobchádzanie ako so psom. Nechcem konkretizovať, ale boli to väčšinou staršie ženy. Pokiaľ tak zaobchádzali so ženami z vedľajšej izby, ktoré nekojili, lebo fajčil vonku pred budovou, kým si dieťa vyrevalo dušu, o.k.. Ale aký problém majú so slušnými mamičkami?!

3.deň ráno som volala manželovi, nech sadne do auta a ide po nás. Dlhšie sme tam nemohli ostať. A doma konečne kľud a pohodlie.

Mrzí ma, že takýchto ľudí zamestnávajú a že ženy po pôrode sú vystavené takémuto zaobchadzaniu!
Hanba!
2 poďakovania
kikusa107
6. júl 2017

Ťažký, ale pekný zážitok.

V tejto pôrodnici som rodila tento rok, 2017 vo februári. Bolo to moje prvé tehotenstvo.

Mne najskôr o druhej poobede odtiekla plodová voda a kontrakcie sa dostavili po cca 4 hodinách. Vôbec som sa neotvárala, ale bolesti už pred polnocou boli hrozné. Keďže som mala slabý nález dali ma na gynekolog. odd. Prijala má milá sestrička, ale tá skončila službu a nočnú mala, nemôžem povedať, že zlá, ale ani nie moc príjemná sestra. Celú noc som nespala kvôli bolestiam. Po 12hodinách od odtoku vody mi nasadili antibiotiká. Ale inak nič, ani na urýchlenie, ani od bolesti. Proste nič. Nakoniec som aj rada, že som to dala bez akéhokoľvek zásahu, i keď som už ráno poriadne ani nevidela, dali mi len obyčajnú infúziu aby som vraj vládala tlačiť 😁 Porodila som až na druhý deň od prijatia pred jednou naobed. Sestričky na pôrodnici super a taktiež aj doktori. Ubytovaná som bola vo VIP izbe aj s ockom maličkej.

Takýto pôrod by som chcela aj druhýkrát 😁 Len nie s 18hodinovymi kontrakciami 😁
0 poďakovaní
asia83
13. máj 2017

Spokojnosť

Rodila som v rimavskosobotskej nemocnici v roku 2016, môžem hovoriť iba o spokojnosti. Rodila som u doktorky Raffačovej, oceňujem jej vysokú profesionalitu, inteligenciu a ľudskosť. Bola som prvorodička a netušila som čo sa so mnou deje, kedy rodím. Samotný pôrod trval cca 6 hodín, predtým 18 hodín som mala stupňujúce sa kontrakcie. Do pôrodnice sme došli o 6 ráno, hneď ma prijali, hoci bolesti boli slabé a mala som len hnedý výtok. Čakala som, sestry sa vystriedali, prišla sestra, ktorej som sa popýtala čo sa deje, pekne mi všetko vysvetlila. Doktorka ma chodila kontrolovať. Manžel bol pri pôrode, nebol problém. Mala som klasickú izbu, nakoľko som sa necítila na dlhosiahle návštevy, vychytala som situáciu, kedy som rodila sama (okrem spoluobčanov), tak som bola aj sama na izbe. Izba bola čistá, nebol problém. Akurát som netušila, že si sama mám pýtať novú podložku, tak som celých 5 dní ležala na krvavej podložke. :unamused: To ma mohli oboznámiť. Veľa sa treba pýtať, nikto nikomu nevie čítať myšlienky. Z mojej strany spokojnosť. :thumbsup:
1 poďakovanie
sendicka
9. máj 2017

Mala som šťastie

Mala som šťastie, lebo môj synček sa pekne prisal aj sám po štyroch hodinách, kedy mi ho konečne normálne priniesli. Rodila som v roku 2014, pôrod som mala rýchly a ľahký. Nedostala som však veľmi psychickú a ani psychickú podporu od personálu, ani pred, ani po pôrode.
Porodoila som do 2 hodín ako mi začali bolesti, po pôrode malého umyli a doniesli asi tak, že som ho videla trošku zabaleného v perinke. Potom som bola dve hodiny na sále, kým ma previezli do izby. Neviem už či prešli dve alebo tri hodiny, lebo bola noc a zaspala som. Malého mi doniesli, ale asi ešte spinkal. Poučená o dojčení som vôbec nebolo, ale našťastie som si to sama počas tehu študovala. Sestričky boli síce ku mne po pôrode milé aj doktori. Ale nejakú špeciálnu starostlivosť som neevidovala.

Posledný večer pred odchodom sa mi naplnili prsia tak, že sa malá nevedel prisať. Mala som ich ako kameň. Začala som si odsávať, ale keďže malý bol stále hladný a iba plakal a nevedel papať, musela som si sama poradiť. Zasa som to našťastie zvládla, aj ja, aj malý (dala som ho nakŕmiť jednou trochou umelého mlieka, po ktorom spal až do rána. Cez noc som si pol hodinku odsávala a hodinku spala, a takto na striedačku až do rána. Prsia sa napravili a malý sa opäť prisal. Ale ako vravím, veľkú pomoc som nemala. Dostala som tiež zlatú žilu, lebo som mala problém so stolicou, o čom som sa nebavila so žiadnym zdravotníkom.
Mala som šťastie, že som mala tak ľahký pôrod a s ostatným som si poradila sama. :pensive:
2 poďakovania
demi11
13. feb 2017

Spokojnosť

Moja skúsenosť v pôrodnici v Rimavskej Sobote bola vysoko pozitívna, čo sa týka prístup sestier a lekárov. Rodila som cisárskym rezom, nakoľko som musela. Ešte raz veľké ďakujem a za mňa odporúčam.
3 poďakovania
timi04
20. feb 2016

Odporúcam nemocnicu v RS!!!

Rodila som v Rimavskej sobote v 07/2015. Keďže som prenášala, ležala som na rizikovom, kde boli všetci milí.

Nemala som nijaké problémy. Jedno mínus iba: Keď som v noci prišla do nemocnice /bola som prvorodička/, nevedela som, či mám už ozajstné kontrakcie, lebo som mala hnačku, vracala som v ten deň a mala som bolesti. Keď ma doniesol manžel do pôrodnice, jedna nemilá sestrička mi otvorila dvere a skoro na mňa kričala, že to som ako prišla rodiť. V šatách a nie v pyžame. No a to som ako mohla vedieť, ako tam treba ísť, keď mi to nikto nepovedal.

Povedala som jej, že som tu 1.krát (za mnou už jedna v pyžame prišla/, nechala ma tam stáť vo dverách s kufrom, taškami. Nech si to zoberiem. Skoro som sa otočila a išla domov.

Tá sestrička ani potom nebola veľmi milá. Po pôrode tam bola zase ona, keď som ju poprosila, či mi pomôže zdvihnúť kufor, lebo mi ho dali do okna a tak, že som sa tam nedostala, museli mi ho zložiť. A ona drzo sa spýtala, že čo som mala cisársky, keď nevládzem?!

Ale iba ona bola taká. Všetci ostatní boli ľudskí, milí. Vrelo odporúčam! Rodila som pri Dr. Pálovej, ktorá mi pomáhala, ako len vedela, bola pri mne celé dopoludnie. Keď som otvorila oči na sále pri pôrode, bola tam Dr. Narsanksá, ktorú som už poznala a chcela som pri nej rodiť.

Bola som šťastná. Mala som veľmi dlhý a ťažký pôrod, ale pomáhali mi aj sestričky, ani som nemyslela, že budú také. Pomáhavé... Také sestričky by mohli byť všade.

Mrzí ma iba to, že manžel tam nebol, nechcela som, ale pri druhom pôrode tam už určite bude. Ani sestričky a doktorka veľmi nechceli aby tam bol, lebo tam bolo rušno ten týždeň, rodilo sa veľa. Inak by som sa tam vrátila.

Doktorka Pálová, Narsanská sú najlepšie doktorky!!!
1 poďakovanie
zuzanasa23
25. apr 2015

Veľké ďakujem všetkým!

Vrele odporúčam ísť rodiť do nemocnice v RS. Nemôžem napísať ani jednu negatívnu vec. Personál gyn.-por. odd. je vysoko profesionálny a milý, to sa týka doktorov, sestričiek či pôrodných asistentiek, sanitárok i upratovačiek...

Pri pôrode bol so mnou aj priateľ, ktorému sestričky ochotne vysvetlili, čo má ako robiť a pomáhať. Pôrod začal pri MUDr. Narsanskej a sestričke (staršia blondína, meno si však nepamätám) a pokračoval pri MUDr. Paľovej a sestričke p. Bukvariovej. Všetkým sa chcem ešte raz poďakovať, vysoko si cením ich prácu. Ak Boh dá, chceli by sme ešte jedno bábätko a rada by som znovu rodila u jednej z týchto pani doktoriek a sestričkou p. Bukvariovou.

Bola som na nadštandardnej izbe, ktorú chválim. Je to veľká výhoda, stojí 20€/noc. Vadili mi trochu dve veci, hučiaci ventilátor v kúpeľni, ktorý sa nedal vypnúť/zapnúť samostatne, ale len so svetlom a bol veľmi hlučný a druhá vec, izby s kúpeľňou sú dosť veľké, preto by sa tam kľudne zmestila posteľ aj pre manžela/priateľa.

Až na tieto maličkosti nie je absolútne čo vytknúť. EŠTE RAZ VEĽKÉ ĎAKUJEM!!!

Čo sa týka detského oddelenia, opäť chválim doktorov a niektoré sestričky, niektoré až také privetivé neboli, ale zase ani nie vyslovene odmerané. Preferovala by som však, ak je potrebné dieťatko dokŕmiť, použiť iné alternatívy ako fľašu. Inak fajn.
0 poďakovaní
carculka501
25. mar 2015

Horor

Po príchode na gynek.odd Vám dajú najavo, že ste príťažou. Sestričky sú arogantné a neochotné. Z doktorov sa otvorene vyjadruje iba Mudr. Nagy. Inač by Vám nikto nič nepovedal. Primár sa k Vám chová ako keby išlo iba o chrípku, nie tehotenstvo. Nech si to vyskúša. Privilégia majú iba spoluobčania. A najlepšie je, ak jeden doktor povie to a iný iné a sestrička to všetko vyvráti. Sú to profíci. Ak nemocnica, tak nie v Sobote!!!!!!
0 poďakovaní
monca1111
26. jún 2013

Skúsenosti z pôrodnice v Rimavskej Sobote

Nakoľko som prenášala, tak som začala na rizikovom oddelení. Tam boli sestričky veľmi milé, aj lekári. Takže hodnotím na 1. Hviezdičku nepridávam, lebo sprchy v strašnom stave :) Potom, ked už prišiel náš čas, tak som išla na pôrodnicu. Môžem len povedať, že super, nad moje očakávania. Rodila som pri MUDr. Ňaršanskej, veľmi milá pani doktorka, aj ked som už mala slabé ozvy, všetko sme to zvládli za krátky čas. Manžela po pôrode pustili kuknúť malú aj mňa na sál, a potom sme išli na izbu. Oddelenie OK, ale odporúčam nadštandardnú izbu - tam je úplné súkromie (manžel alebo sprevádzajúca osoba tam môže s vami normálne byť, aj návštevy) a naučili sme sa samostatne s malou pracovať. Nie je to ani až také drahé, cca 30 € na deň (samozrejme záleží od počtu dní). Vidím len 2 nevýhody tejto izby - chýbajúce sieťky a nefungujúce žalúzie a samozrejme, že sa nedá objednať dopredu, ide to podľa toho kto kedy porodí. Personál bol veľmi veľmi milý, veľmi príjemne nás prekvapil. Samozrejme sme boli šťastní, ked sme išli domov :)
0 poďakovaní