Sanatórium Koch Bratislava

14 skúseností

Sanatórium Koch je jediná súkromná pôrodnica v Bratislave. V pôrodnici Koch je možný pôrod od 34. týždňa tehotenstva. V prípade, že začne pôrod skôr, rodička je preložená do niektorej zo štátnych pôrodníc v Bratislave. Tie maju vybavené oddelenie aj pre starostlivosť o veľmi nezrelých novorodencov1.

Kontakt

Gynekologicko - pôrodnická nemocnica
Sanatórium Koch
Partizánska 27
811 03 Bratislava
Oficiálne stránky pôrodnice

Tel. 02 / 54 64 00 61
Tel.02 / 54 64 00 62

Prehliadka pôrodnice

Prehliadka pôrodnice prebieha s pôrodnou asistentkou. Treba sa vopred objednať cez recepciu 02 - 5441 2612.

Pôrodný plán

V Sanatóriu sú pripravení prediskutovať pôrodné plány8. Ich akceptovanie podlieha schváleniu pracovnej skupiny pozostávajúcej z prednostu gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, primára gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, primárky novorodenenckého oddelenia a primárky oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny.

Pôrodný plán, ktorý nebol vopred schválený, nebude akceptovaný.

Sprevádzajuca osoba pri pôrode

Pri pôrode je možnosť sprevádzajúcej osoby. Poplatok je zahrnutý v cene pôrodu.

Epidurálna analgézia

Poplatok za epidurálnu analgéziu je zahrnutý v cene pôrodu.

Izby a apartmány

Celkový počet postelí v nemocnici je 33. Prevažná časť izieb je dvojlôžkových. Okrem toho sú v nemocnici tri jednolôžkové izby. Vrcholom komfortu sú dva apartmány na najvyššom podlaží, ktoré majú spoločnú zimnú záhradu a terasu.

Na izbe je aj možnosť pobytu otca spolu s rodičkou a novorodencom. Cena za ubytovanie ďalšej osoby na izbe s plnou penziou je 120 Eur/deň.

Príplatok za apartmán s ubytovaním ďalšej osoby s plnou penziou a s jedným parkovacím miestom v areáli nemocnice je 1 000 Eur / 6dní, za každý ďalší deň 150 Eur.

Pôrodnica Koch Pôrodnica Koch Pôrodnica Koch

Cenník

  • Poplatok za pôrod a šestonedelie (pre tehotné bez zaplateného ročného poplatku): 1400 Eur
  • Poplatok za pôrod a šestonedelie (pre tehotné so zaplatenéým ročným poplatkom): 1300 Eur
  • Výber vlastného lekára, anesteziológa k pôrodu: 300 Eur
  • Ročný klientsky poplatok za manažment klientky: 120 Eur
  • Príplatok ku klientskemu poplatku za manažovanie tehotnej a šestonedieľky: 179 Eur

Čo si priniesť do pôrodnice

  • veci osobnej hygieny, vrátane sprchovacieho gélu a šampónu
  • 2 podprsenky pre dojčiace matky

Uteráky, župan, hygienické vložky, nočná košeľa, sušič na vlasy sú na izbách, rovnako príbor, toaletný papier a podobne.

Pre bábätko zabezpečí pôrodnica počas pobytu plienky, oblečenie, vlhčené utierky a podobne. Veci pre bábätko na cestu domov stačí priniesť až v deň odchodu z pôrodnice

Súvisiace články

Viac o pôrodnici Koch v Bratislave na modrykonik.sk

Použité zdroje

  1. http://www.sanatoriumkoch.sk/
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti so Sanatóriom Koch Bratislava

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť so Sanatóriom Koch Bratislava?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
29simona29
12. jún 2018

Absolútna spokojnost

V Kochu som rodila v aprili 2018 a rada by som pridala moji skúsenosť s týmto sanatóriom. Bola som tu maximálne spokojná od príchodu do porodnice až pokiaľ ma so synčekom neprepustili. U Kocha som si poležala aj 2 týždne pred pôrodom kvôli vysokému krvnému tlaku (ktorý mi vystúpil, lebo som si čítala negatívne skúsenosti z pôrodov na ineternete a trochu som sa toho zľakla) a práve pobyt 2 týždne pred pôrodom ma absolútne ukludnil a presvedčil, že som so pôrodnicu vybrala správne. Som prvorodička a rodila som u pani doktorky Ondačkovej. Je to človek na správnom mieste, ktorý vníma svoju prácu ako poslanie a podľa mna takýto ľudia sú vzorom pre ostatných. Pri pani doktorke som sa prestala všetkého obávať a absolútne som jej dôverovala, je to tá najlepšia voľba pre pôrod. Veľmi som si priala rodiť spontánne, bez nástrihu a epi. Všetko sa to splnilo. Rodiť v Kochu a u pani doktorky som sa rozhodla aj preto, lebo som vedela,že tu nevykonávajú rutinne nástrihy a sú otvorení novým metódam ako predpôrodné cvičenie s balónikom aniball. Ja som si ho kúpila, nie je to lacná záležitosť, cvičenie bolo pre mna nepríjemné, ale stálo to za to, keďže som sa ako prvorodička vyhla akémukoľvek nástrihu a poraneniu. Celý personál u Kocha je veľmi milý,ochotný, ústretový, kedykoľvek zavoláte sestry na novorodeneckom, vždy prídu usmiate a poradia aj o 2h ráno. Všade je čisto, všetci sa na vás usmievajú. Čo považujem za veľké plus je to, že na izbe sú max 2 mamičky. Ja som mala úžasnú spolubývajúcu, a aj tak to bolo náročné zladiť režim môjho a jej bábätka, nakoľko keď som utíšila svojho synčeka, začal plakat ten jej a tak šanca na oddych bola stále menšia. Neviem si teda predstavit stráviť 5 dní na izbe, kde sú aj 3 - 4mamičky. Podľa mna je veľmi dôležité pri výbere nemocnice myslieť aj na atmosféru na oddelení šestonedelia, nakoľko každá žena po pôrode je fyzicky aj psychicky rozhádzana a asi posledné, čo by chcela riešiť je nevrlý personál alebo nonstop plačúce bábätká spolubývajúcich na izbe. Koch je proste ako pobyt v hoteli a argument, že odtiaľ prevážajú je dosť skreslený. Prevážajú iba v urgentných prípadoch, ktorých je veľmi málo, pokiaľ máte problémové tehotenstvo, aj tak vás tam nevezmú a prevážajú aj z Ružinova v rámci BA a zo všetkých x nemocníc na SVK, ktoré nemajú perinatologické centrum (má ich iba 5 pôrodníc na SVK). Takže za mňa jendnoznačne Koch a jednoznačne pani doktorka Ondačková. Boli to najlepšie investované peniaze môjho života a aj touto cestou ešte raz ďakujem pani doktorke, aj celému milému personálu:-)
2 poďakovania
sisi86
14. júl 2016

Nepríjemná skúsenosť

Ahojte baby. Rada by som sa podelila o moje skúsenosti so sanatóriom Koch. Bola som na dvoch čisteniach po neúspešnom tehotenstve.

Prvé som absolvovala už v spomínanom vychytenom zariadení. Všetko prebiehalo štandardne, až kým som sa po zákroku nezobudila na to, že mi je zima na nohy.

Ležala som na operačnom stole a videla použité nástroje a krv podo mnou. Ako som tam tak sama ležala, tak som videla ako cez operačnú sálu chodila ľudia do ďalších operačných sál ako cez vrátnicu.

Bolo to vrcholne nepríjemné, kedže som tam ležala skoro nahá a špinavá. Keď už konečne prišla ku mne anestéziologička, tak mi vysvetlila, že sa momentálne nenájde nikto, kto by ma odviezol na izbu.

Tak mi bola ponúknutá možnosť, že sa môžem sama premiestniť z operačného lôžka na lôžkový vozík. Tak som sa sama vyhrabala na vozík a následne v izbe aj z vozíka na posteľ. Parádny servis za 120e. A to som ešte nespomenula úžasného doktora, ktorému som musela vysvetliť, aké vyšetrenie chcem, pretože on ani nevedel, že také vôbec robia. Až po zákroku mi povedal, že ho predsa len robia.

O sone v jeho ordinácií ani nehovorím. Keď som prišla na Palisády, pretože som začala krvácať ešte v dobe tehotenstva, na vrátnici mi iný pán doktor oznámil, že teraz sa na mňa nikto nepozrie, pretože je obednejšia prestávka. Som myslela, že ma tam vyrúti. Takže Koch už nikdy viac.
6 poďakovaní
audreyoak
9. jún 2016

Koch odporucam

V Kochu som rodila v januári 2016. Pôvodne som chcela rodiť v Hainburgu, ale keďže tam nemožno dopredu vyčísliť konečnú cenu, rozhodla som sa pre KOCH, ale jedine so zazmluvnenou lekárkou.

Páčilo sa mi, že majú pekné a čisté izby s vlastným sociálnym zariadením, možnosť pobytu manžela na izbe s matkou, ak to umožňujú kapacity. Nám to vyšlo a bolo to na nezaplatenie - súkromie, rodinná pohoda, môžete ísť kedykoľvek do sprchy, atď.

Taktiež majú návštevy povolené od 9 do 21 hod. a roznášajú dobrú stravu až do postele 5krát za deň.

Pôrod som mala vyvolávaný, takže nič moc, ale vďaka epidurálke som sa vyhla cisárskemu rezu, uvoľnila som sa a všetko už išlo rýchlo a s prijateľnými bolesťami, respektíve tlakmi.

Manžel bol celý čas so mnou, personál bol veľmi milý, pozitívne naladený, doktorka bola super, vždy starostlivá, počúvala ma, veľmi ľudská a zabezpečila nám bonding a nerušný pobyt na sále po pôrode, jednoducho bojovala za naše požiadavky, aj keď musela niekedy umlčať svojich kolegov, tí ju ale našťastie rešpektovali, keďže vedeli, že som jej pacientka.

Veľmi milé boli aj pôrodné asistentky. Tá, ktorá bola pri mne ma celý čas držala za ruku a hladkala, povzbudzovala, bez nej by som to isto tak dobre nezvládla.

Personál na novorodeneckom tiež super, jednu sestričku sme volali 3krát za noc k nášmu uplakanému bábätku a vždy prišla s úsmevom a pomohla nám ho utíšiť- Výnimkou bola len 1 nie veľmi milá sestra, ale kým je len 1, tak sa to dá...

Menej spokojná som však bola s podporou dojčenia. Hoci cumeľ ani fľašu nedávali a slovne dojčenie podporovali, nemajú laktačnú poradkyňu a všetci vám budú vytrvalo opakovať nezmysel o tom, že nemôžete kojiť dlhšie ako 15 minút z každej strany, potom máte bábätko nasilu odpájať, či sa najedlo alebo nie.

Tiež vás budú presviedčať, že kojenie bolí prvé tri mesiace a že bradavky zničené do krvi sú normálne. Ja som na tom našťastie tak zle nebola, keďže som absolvovala kurz dojčenia, ale bolelo ma to a tak som to chcela riešiť. Bola som presvedčená, že to musia byť skrátené uzdičky môjho syna a chcela som, aby mu ich skontrolovali.

Sestrička, doktorka aj primárka novorodeneckého mi povedali, že ich má v poriadku, pričom na vrchnú, pod hornou perou sa ani nepozreli.

Kontaktovala som teda laktačnú poradkyňu z mamily, ktorá za mnou prišla, dala mi dobré rady a tiež povedala, že uzdičky treba riešiť.

Po prepustení z nemocnice som teda šla za ORL lekárkou, ktorú mi odporučila laktačná poradkyňa a tá povedala, že má obe uzdičky skrátené a rovno mu ich strihla a odvtedy nemám problém s bolestivým prisávaním.

Takže ak to mám zhrnúť, KOCH je super, myslím, že je tam celkovo vysoká pravdepodobnosť, že nevznikne trauma z pôrodu, ale odporúčam absolvovať kurz dojčenia a zazmluvniť si lekára, ktorému vopred poviete svoje očakávania.
3 poďakovania
iuevix
27. nov 2015

Pôrod s traumou

Žiaľ, moja skúsenosť s pôrodom v Kochu nie je práve najlepšia. Rodila som tam v marci 2012 a bol to môj prvý pôrod. Pôrodný plán som nemala, v podstate som verila lekárom. Akurát som sa vyjadrila, že by som rada rodila bez nástrihu, ak na to nebude vážny dôvod.

Prišla som ráno asi medzi 8-9 s pravidelnými kontrakciami, všetko prebiehalo a postupovalo ok, vôbec som sa nebála. Starala sa o mňa veľmi milá mladá lekárka a aj zvyšok personálu bol veľmi priateľský. Vlastne som bola so všetkým spokojná, až do chvíle, keď sa objavil lekár (ktorý zrejme na lekárku dohliadal) a zahlásil - oxytocín a ideme (lekárka chcela ešte počkať).

Už som bola na kresle s nohami hore, a aj keď som necítila potrebu tlačiť, tlačila som podľa inštrukcií. No len po pár zatlačeniach, mi lekár celou silou, lakťami a neviem čím ešte začal tlačiť na brucho. Ja som netušila, že sa také niečo robí. Bol to pre mňa šok, nevedela som dýchať a neskutočne to bolelo. Chvíľami som si myslela, že toto určite nemôžem prežiť. Malý bol čoskoro na svete a táto fáza pôrodu trvala podľa mňa tak 10 max 15 minút.

Nástrihu som sa samozrejme nevyhla. Okrem bolesti a traumy mi je aj ľúto, že mi nedali viac času, aby som to zvládla sama, keďže som mala dosť síl a dovtedy všetko prebiehalo výborne. Inak aj starostlivosť po pôrode a pobyt boli vynikajúce.

Keby som niečo mohla urobiť inak, napíšem si pôrodný plán a dohodnem si lekára, čo ho bude rešpektovať.
4 poďakovania
halci
18. sep 2015

Pôrod v Kochu odporúčam

Po negatívnej až traumatizujúcej skúsenosti z Kramárov som sa rozhodla pre pôrod v Kochu. Mala som vyvolávaný pôrod, pretože som mala zdravotné problémy - vysoký krvný tlak, zvýšenú kyselinu močovú v krvi. Takže sa lekári rozhodli že bábo musí ísť von skôr. Rodila som prirodzene, pôrod bol super, dali mi hneď bábo na prisatie.

Izba bola čistá, no pre dve osoby príliš malá (pôvodne asi myslená pre jednu osobu), pekne zariadená. Personál nemocnice slušný a ústretový. Je smutné, že na Slovensku sa za slušnosť musí platiť. Výber z dvoch jedál na obed a večeru, jedlo bolo 5x denne, ani sme to nestíhali jesť.

Starostlivosť bola perfektná, od lekárov po sestričky na novorodeneckom. Pôrod tu odporúčam na 100%.
2 poďakovania
zuzikask
15. aug 2015

Koch moja skúsenosť v skratke

Koch je super, ale bohužiaľ mám pár výhrad, nakoľko je to súkromná pôrodnica.

Izbu pre manžela (že bude s vami), alebo, že budete sama na izbe pôvodne deklarovali, ale na info návšteve nás upozornili, že ak bude málo miest, budeme na izbe dve, čo sa mi samozrejme stalo. Osobne si myslím, že keď je raz v cene samostatná izba, mali by vrátiť časť poplatku, aj keď ma na to upozornili. Prípadne nech zmenia oficiálne podmienky na dve na izbe a vybavené, človek nebude mať zbytočné očakávanie.

Ale čo vidím bohužiaľ ako ABSOLÚTNE MÍNUS tejto pôrodnice je, že nemajú laktačnú poradkyňu!!! Taká pôrodnica ako je Koch by ju určite mala mať. A že by sa mi ako prvorodičke zišla v prvých dňoch veľmi. Sestričky vôbec nestíhali a podávali každá inú informáciu.

Okrem týchto dvoch veci vyjadrujem spokojnosť.
1 poďakovanie
petusa5
2. feb 2015

Najlepšie investované peniaze v živote

Bez preháňania, peniaze zaplatené za pôrod v Kochu považujem za najlepšiu investíciu v živote. V Kochu som rodila v decembri 2014. V roku 2010 som rodila v Ružinove, pretože Koch rekonštruovali, takže porovnávam, aj keď tie dve skúsenosti sa porovnať vlastne ani nedajú.

Ružinov: preplnené oddelenie, na izbách určených pre 3 mamičky bolo po 5 postelí a nevedeli sme sa tam pohybovať s vozíkmi s detičkami. Personálu málo - nemal čas na žiadnu pomoc, napr. s kojením. Desná detská lekárka, ktorá mi srdcovú chybu dieťaťa oznámila len tak mimochodom, keď sa len narýchlo zastavila v našej izbe, žiadne ďalšie informácie, prípadne súcit.

Na plnú chodbu žien po pôrode tri hnusné staré špinavé záchody so železnými dverami, ktoré sa nedali ani len privrieť na menej ako 15 cm, čiže o nejakom súkromí sme si mohli dať snívať. Len taká poznámka, že takéto staré železné dvere so západkou som na záchodoch naposledy videla na našej starej základke asi pred 30 rokmi, ale tam sa aspoň dali zavrieť... Celé absolútne nedôstojné. Myslela som, že som v pohode a veď prežijem všetko, ale keď mi povedali, že kvôli žltačke tam musíme byť o deň dlhšie, rozrevala som sa ako malé decko. Neviem, či sa tam medzitým niečo zmenilo, no takáto tam bola situácia v roku 2010.

Pôrod v Kochu je v porovnaní s tým ako pobyt v raji. Pohodlné izby s kúpeľňou, milý, úctivý a absolútne ochotný personál, návštevné hodiny celý deň a hlavne pomoc so všetkým, čo treba. Pôrod v Kochu je ako príjemný pobyt, proste ja si to nemôžem vynachváliť. Tretie dieťa neplánujeme, ale všetkým kamoškám radím len Kocha.
7 poďakovaní
zuzu_ka
14. okt 2014

Maximálna spokojnosť

Pri rozhodovaní kam rodiť zavážili samé pozitívne odporúčania na Sanatórium Koch. Boli sme maximálne spokojní so všetkým: s poradňou pred pôrodom (výborná doktorka Ondačková), s celým personálom nemocnice aj vybavením nemocnice.

Pôrodníka som si nezazmluvňovala. Mala som šťastie na vynikajúceho doktora MUDr. Záhumenského. Je to skutočný odborník s veľmi ľudským prístupom. Vďaka nemu sme zvládli bez väčších problémov komplikovaný pôrod (po odtečení plodovej vody pôrod nepostupoval, omotaný pupočník okolo krku, preto boli nútení pomôcť dcérke na svet aj kliešťami, aby sa pôrod urýchlil). Ale aj vďaka ostatnému personálu hodnotím pôrod ako príjemný zážitok a keďže mi výborne zabrala epidurálka - aj takmer bezbolestný.

Kladne hodnotím aj pobyt po pôrode. Mala som pocit, že som v hoteli, nie v nemocnici. Veľmi chválim aj novorodenecké oddelenie, kde boli príjemní ľudia, ochotní poradiť 24 hodín .

Záverom, ak opäť rodiť, tak určite v Kochovi. Možno to nie je lacná zaležitosť, ale stojí to za každé euro.
4 poďakovania
kofoluska
21. máj 2014

Skvelý pôrod v Kochu

Svoju gynekologičku mám v Kochu a preto, keď sme zistili, že som tehotná, vôbec sme nerozmýšľali, kde budem rodiť. Automaticky sme zvolili sanatórium Koch. A s odstupom takmer roku môžem povedať, že tie peniaze boli najlepšou investíciou nášho života.

Na príjem sme prišli okolo štvrtej ráno zo soboty na nedeľu. To som mala kontrakcie každých cca 5 minút. Nebola som vôbec otvorená, iba krčok maternice už bol skrátený. Odviedli nás s manželom na čakačku, kde sme mali súkromie a každé tri hodiny som odtiaľ chodila na vyšetrenie do pôrodnej sály. Okrem toho ma chodili kontrolovať sestričky, či niečo nepotrebujem a pravidelne sledovali ozvy malého. Radili mi, čo robiť, aby pôrod postupoval.

Okolo jednej poobede mi doktorka po mojom súhlase praskla plodové obaly, aby sme prvú dobu pôrodnú urýchlili. Bohužiaľ, výsledok bol opačný, o štvrtej poobede bol nález stále rovnaký. Po dohode mi zaviedli infúziu s oxytocínom a čakali, čo bude ďalej - z pôrodnej sály už som sa nepohla a až do samotného pôrodu som mala na bruchu pásy, aby mali pod kontrolou aj nášho synčeka (ležať na chrbte bolo pre mňa neznesiteľne bolestivé, ležala som s pásmi preto na boku - nemali s tým problém). Ak by som sa neotvárala, pristúpili by k sekcii. Tá na šťastie nebola nutná.

Malý sa narodil o 22:20, vonku bol na tri kontrakcie. Rodila som na polohovateľnej pôrodnej posteli, v polosede. Doktorky s tým nemali najmenší problém, aj keď mali ku mne a následne malému horší prístup. Akonáhle som zle zatlačila, doktorka ma navigovala a pomáhala mi.

Keďže sa synček napil zelenej plodovej vody, museli ho brať hneď na ošetrenie. Môj manžel išiel s ním (hoci sme ho z tej pôrodnej sály museli doslova vyhodiť, chcel ostať pri mne :-D ) a po pár minútach boli nazad aj s informáciami o váhe, výške a apgar skóre. Kým ma doktorka zašila (mimochodom, vôbec som to necítila), už sme boli pekne koža na kožu a ostal s nami celé dve hodiny na pôrodnej sále.

Musím povedať, že personál bol naozaj super. Odmietla som epidurálku (a podľa toho som podpísala aj informovaný súhlas, resp. nesúhlas), takže som si pokričala, poplakala. Nikto sa nad tým nepozastavoval, nikto na mňa nebol hnusný, či nepríjemný.

Na oddelení šestonedelia som sa cítila ako v hoteli, nie ako v nemocnici. Sanitárka mi nosila čaj a chodila kontrolovať, či nepotrebujem ďalší. Neustále dopĺňali aj popôrodné vložky, menili podľa potreby uteráky. Každé ráno som dokonca dostávala dennú tlač. :) Izba aj kúpeľňa boli čisté a pekné. Jedlo 5x denne, obed a večera na výber myslím z dvoch druhov. Nebol to nijaký gurmánsky zážitok, ale rozhodne to bolo neporovnateľne lepšie ako strava, ktorú poznám z klasických nemocníc.

Keď brali malého na vyšetrenia, vždy ma o tom informovali. Ak som bola v kúpeľni, sestrička počkala. Keď mu išli na UZV kontrolovať brušnú dutinu a srdce, opýtala som sa, či môžem ísť s ním - nebol v tom nijaký problém.

Ak by som rodila znova, určite by sme spravili opäť všetko pre to, aby som mohla rodiť v Kochu.
5 poďakovaní
katuliacik
21. máj 2014

Rodiť už len tu

Rodila ma MUDr. Vačoková, a PA Kika, primárka anestéziológie. Úžasne ma namotivovali. Dr. Vačoková je taká vysoká, staršia pani okolo 60-ky, čierne vypnuté vlasy. So mnou tam bola mamička, čo bola extrémne dlho otvorená na 9, a bábätko nie a nie von. A keď vyšlo von, tak malo 3-krát omotanú šnúru okolo krku a ťažko sa im dávala dole. Takže Dr. Závodská a Vačoková boli pri nej a ku mne Dr. Vačoková odbiehala, bo som mala kontrakcie a všetko šlo ako malo. Len nakázala stáť pri posteli a vrteť bokmi, aby som bola komplet ready. Potom som nevedela tlačiť, bo som tlačila do tváre a bola som dosť zúfalá, lebo som sa začala o krpca báť. Tak ma troška sfúkla lekárka, že to nemám vzdávať. Ale tak ma nakoniec namotivovali, že som ho za 10 min vytlačila, ani som necítila, že mi robila nástrih. Placentu som vytlačila už dobre, ako sa má tlačiť. Potom ako vyšiel sa najprv vykričal troška a počurkal :) Potom ho len vzali a potom priložili. Nebolo to síce koža na kožu, ale bolo to krásne :-)

Kým ma šili a umývali, mal ho celú dobu manžel, ani mi ho nechcel dať :D A celú dobu bol tíško a pozeral sa na svet. Kým sme sa dostali na izbu, boli 4 ráno, ale všetci boli neskutočne milí. Sestričky z novorodeneckého pomáhali ako sa dalo, asi 4-krát mi v noci pomáhali s kojenim, pretože sa mi extrémne naliali prsia a hrozil zápal. Upratovačky milé, len jedna sanitárka bola odporná, ale keď som si pred upratovačkou zašomrala, hneď teta sanitárka otočila :D

Môžem len odporúčať - súkromie, čistota, prístup WOW.

Kto šomre, že koľko to stojí, nech si zráta koľko ho to vyjde v štátnej, keď ešte aj toaleťák a jednorazové podložky si musí priniesť ;-) A argument, že prevážajú deti? Stáva sa to extrémne málokedy a prevážajú aj z ružinovskej, takže tak :-D

Aj druhé pôjdem rodiť do Kochu.
8 poďakovaní
veron24
28. sep 2013

Veľmi spokojná

Bola som nadmieru spokojná. Rodiť by som išla už iba tam... Prvé som porodila v štátnej. Toto bol raj na zemi. Starostlivosť na veľmi vysokej úrovni.
2 poďakovania
mimikas
13. sep 2013

Definitívne najlepšia voľba.

O tom, kde budem rodiť a za akých podmienok, sme s manželom viedli dlhé diskusie a nakoniec som sa rozhodla pre rôrod v Sanatóriu Koch. Bolo to naozaj skvelé rozhodnutie. A asi aj vďaka pohode, odbornosti a kľudu tejto pôrodnice som sa pôrodu nebála. Veľmi som sa na pôrod tešila.

O 20:00 mi odišla plodová voda, kontrakcie som však nemala. Do Kochu sme prišli o 21:00 s tým, že kontrakcie som mala veľmi slabé. Po vyšetrení sme aj spolu s manželom išli na čakačku, ktorú sme mali len pre seba. Sestričky boli veľmi milé a radili čo robiť, aby sa prirodzene rozbehol pôrod. Lekárka ma chodila vyšetrovať tak každú hodinu a ja som mala pocit, že je o mňa dokonale postarané.

Okolo 2. ráno som začala mať naozajstné kontrakcie a tak som si išla pýtať epidurál, na čo mi lekárka povedala že pôrod sa este neblíži :-D. O 2:45 mi pichli epidurál, ale kým to ukončili, ja som už rodila. Presne o 04:00 sa narodil náš vytúžený synček. Hneď po pôrode ešte s pupočnou šnúrou mi ho dali na brucho, potom ho zobrali na chvíľu preč. Ale detská sestra ma prišla informovať o váhe a stave malého. Hneď, ako ma poreparovali, mi malého doniesli ešte na porodnú sálu a bol tam s nami celé dve hodiny.

Čo ja považujem za najväčšie plus je, že každý sa mi prišiel predstaviť. Povedal kto je, čo je a čo tam vlastne robí. Splnili moje požiadavky a dokonca manžel mohol prestrihnúť pupočnú šnúru.

O všetkom ma informovali, keď mi zobrali malého, vždy mi povedali, kde a prečo ho berú a koľko to asi bude trvať. Celkové vyšetrovanie po pôrode bolo veľmi ľudské, žiadne masové prehliadky, veľké vizity typu, poďte sa všetci pozrieť od upratovačky až po medikov.

O malého a o mňa bolo skvele postarané, od ubytovania po stravu a personál. Všetko tam klapalo ako hodinky, bolo tam príjemne a ja mám vďaka ich skvelej a ľudskej starostlivosti naozaj skvelý zážítok z pôrodu.
4 poďakovania
1buldy2
12. sep 2013

Pôrod v Kochu

Na príjem som prišla presne o 0.00 s kontrakciami. Plodová voda mi neodtiekla, ale krvácala som. Sestrička ma hneď odviedla do vyšetrovne, kde ma lekárka vyšetrila a konštatovala, že sa rozbieha pôrod. Po vyšetrení ma odviedli na tzv. čakaciu miestnosť aj s manželom. Kontrakcie trvali neskutočne dlho, veľmi pomaly som sa otvárala. Sestričky chodili za mnou každú chvíľu na kontrolu.

Asi o 14.00, keď som už ležala na pôrodnej sále, lekár zhodnotil, že by sme to mohli urýchliť. Dali mi oxytocín na podporu pôrodu a ja som si vypýtala epidurálku kvôli neznesiteľným bolestiam z kontrakcií. Malý sa nakoniec narodil o 20.45. Samotný pôrod trval 20 minút a musím povedať, že nebyť lekárov a sestričiek, ktorí ma povzbudzovali a pomohli mi tlačiť, keďže ja som už nevládala, neviem ako by to dopadlo. Pri samotnom pôrode som mala dvoch lekárov a dve sestričky.

Takže touto cestou im môžem len a len poďakovať, že ja, aj malý sme v poriadku. Kby som bola v TT nemocnici, neviem ako by to dopadlo. Čo sa teda týka starostlivosti pred, pri a po pôrode, môžem len odporučiť.

Čo sa týka ubytovania, tak som mala izbu len pre seba a malého, dobre vybavená, s balkónom a plazmou, vlastnou kúpeľňou (wc, sprcha, umývadlo so zrkadlom a fénom). Stravu som mala 5x za deň, tzn. raňajky, olovrant, obed, olovrant a večera, kvalitou veľmi dobrá, skoro ako od maminky :)

Záverom môžem len povedať, že za tie peniaze to stálo, ak by som sa mala znova rozhodnúť kam rodiť, rozhodla by som sa rovnako... jedine Koch!
5 poďakovaní
janocka
2. máj 2013

Pôrodnica all inclusive

Po opätovnom otvorení tejto pôrodnice som tam ako 66. v poradí rodila aj ja. Prišla som na príjem okolo 7:00 s odtecenou plodovou vodou a bez kontrakcii. Sluzbukonajuci lekar ma pozrel, povedal, ze vsetko vyzera super a ak to pojde hladko, uz okolo obeda by som mala mat dieta pri sebe. A ak to nepôjde hladko, tak okolo 14h.

Samozrejme, že to nešlo hladko, neotvárala som sa, pôrod nepostupoval.

16:30 sa cisárskym rezom narodil syn, ukázali mi ho a potom ho šli očistiť, obliecť a dať manželovi. Chvíľu po tom, ako ma preložili z operačky na izbu, mi malého doniesli aby sa skúsil prisať. Potom ho ešte na chvíľu odniesli na vyhrievaciu podložki. Keď mi ho znova doniesli, spýtali sa, či ho chcem mať pri sebe aj v noci. Samozrejme, že som ho chcela mať pri sebe, to bol jeden z hlavných dôvodov, prečo som si vybrala túto pôrodnicu.

Boli sme spolu s manželom na izbe oproti novorodeneckému oddeleniu, takže personál to mal k nám skutočne blízko. Keď malý v noci plakal, prišla sestrička, vybrala ho z postieľky a dala mi ho do postele. Prestal plakať a povedala: on cíti, že je pri mame. Odvtedy bol malý so mnou v posteli takmer non-stop.

Izba bola pekná, čistá, tak akirát veľká. Nepáčilo sa mi ale, že v "mojej" skrini bol oporný múr a tak som si nemala kam dať veci, ktorých som mala zbytočne veľa.

Kůpeľňa bola pekná, čistá, voňavá, akurát vytknem malý smetiak. Zišiel by sa väčší.

Čo sa týka jedla, s tým som nebola spokojná, pretože som bola zvyknutá na inú, kvalitnejšiu a lepšiu stravu v práci.

Po pôrode som mala komplikácie - vysoký krvný tlak a niečo s pečeňou. Keďže tam nie sú vybavení na to, aby ma mohli dôkladne vyšetriť, musela som ísť na vyšetrenie do Nemocnice u milosrdných bratov a dieťa nechať v Kochu. Bála som sa, že počas mojej neprítomnosti dajú malému dudel a umelé mlieko. Dudel nedali, lebo vedeli, že si to neželám a rešpektovali to. Umelé mlieko tiež, našťastie nedali.

Vo štvrtok som vypísala som papier, že sa viem postarať o dieťa a odmietam BCG vakcínu a prepustili nás po 5 dňoch domov.

Pôrod v Kochu nie je lacná zálažitosť pre vãčšinu ľudí, ale za tie peniaze to podľa mňa stojí. Okrem zubnej kefky a kozmetiky pre mamičku si tam netreba nosiť nič, izby krásne, čisté, posteľ polohovacia, možnosť ubytovať na izbe aj manžela, návštevy na izbe od 9:00 do 21:00, kůpeľňa s WC a bidetom, možnosť mať dieťa stále pri sebe, milí a dobrí lekári..... Obrovskou nevýhodou sú možnosti parkovania. Keby mali k dispozícii špecialistov, ktorí by v prípade komplikácií prišli konzultovať, bolo by to dokonalé. Keďže syn mal ortopedické problémy, nemohli sme ich konzultovať a riešiť skôr ako po prepustení.

Pôrodnicu odporúčam, som rada, že sompo rodila práve tam a ak budem rodiť aj druhýkrát, chcem tam rodiť znova.
6 poďakovaní