Používame cookies. Viac informácií tu. OK
malamamka
3. feb 2012

Ahoj, ja som typicky priklad na nevolnosti v rannom stadiu tehotenstva. Pri oboch detoch mi nastali nevolnosti okolo 6-8 tyzdna. Vracala som od rana do vecera, neskor infuzie az opakovane hospitalizacie. Pustili ma domov a o dva dni ma prijimali znovu, dehydrovanu... ani torecanove cipky nepomahali. Bola som len na soletkach a kole (to mi poradila Dr.na Kramaroch, ktora mala to iste). V 12-14 tyzdni akoby prasklo bicom a nic. Pomalicky som pridavala jedla, hoci vela z oblubenych jedal som az do konca tehotenstva vobec nemohla, alebo chutili nejako inak. Kavu milujem, ale nemohla som ju ani citit, az po porode mi znovu prisla na chut. Inak by sa nemala, vraj nie je dobra pre cinnost srdiecka babatka. Potom perfektne az do konca. Ale ja som bola aj podla lekarov odstrasujuci pripad... 😀 Schudla som v 1. trimestri skoro 12 kg, u druheho 10 kg. Ale nic to, lebo sme to neskor dobehli a obe mali malinko pod 4 kg... 😉

Ahaa a este nieco, som tiez extremne nizkotlakova, tak tie nevolnosti mozu suvisiet aj s tym. Drzim palceky, lebo presne viem, ake to je ☹

ava11
4. feb 2012

Mne bolo zle ten druhý-tretí mesiac, ale vždy len večer a bol to pocit asi ako po opici 😀

mv1
4. feb 2012

ahoj, v prvom tehotenstve som nemala žiadne problémy, cítila som sa perfektne, keby mi nerástlo bruško, tak ani neviem, že som tehotná.. 😀 ale zato v druhom tehotenstve som si to užila-brutál 😝 začala som sa cítiť divne 😒 a to bolo znamenie, že niečo nie je v poriadku..meškala mi menštruácia. bývalo by veľmi zle, žalúdok ako na vode-ale nevracala som, ani nič zjesť sa nedalo, kávu som nemohla ani cítiť, hlava sa mi točila, normálne som plakávala 😔 trvalo to do konca 4mesiaca a potom úľava-pohoda. ale veď sme "ženy trpiteľky" zvládneme aj nemožné 😠

martiksb
4. feb 2012

Ahoj, som v 14 týždni a je mi zle od 5tyzdna. Sem tam vraciam, ale mám skôr ťažký žalúdok, cítim sa ako na vracanie takmer stále. Celé dni. Od 13tyzdna je to trosku lepšie ale aj tak mi je zle každý den. Len možno nie cely den. Je dobre sa opýtať mamy ako to ona znasala, to trosku asi napovie. Moja mala nevolnosti v tehotenstve so mnou až do pôrodu :(.

naty1987
4. feb 2012

mne zacalo byvat spatne az nejak v 9tt ale to bolo strasne vsetko co som mala rada som nemohla a potom som uz nemohla nic 😀 bolo mi najprv len zle zaludok na vode a nic som nejdela max len suchy rozok so syrcekom alebo piskoty a potom som aj vracat zacala (nie len rano) kavu som nemohla ani vidiet jedine co som pila bola cista voda a polotucne mlieko ine byt nemohlo vsetko pomaly ustupovalo koncom 4 mesiaca a v 5mesiaci som aj mohla normalne najest uz viem ako zas chuti maso a kavu by som teraz mohla pit na litre 😀

kavu v tehu mozes ale ked tak daj si len lyzicku kavy a jednu salku za den a ked ti mooooc chuti tak cez den si este sprav Caro ja to takto robim aby maly nebol moc prekofeinovany 😉

a moja mama ked bola tehu som mnou tak jej nic nebolo a vseeetko jedla ja som skoro cele 3mesiace prevracala v kuse

lady511
4. feb 2012

ahoj..ja som mala vracanie len jeden den...a aj som odpadla...ale to je všetko...a par veci sa mi zhnusilo...ako napr...dusena kapusta to som nemohla ani citit...ani ryby...inak to bolo všetko super...až sa čudujem... 😉

mata_murkova
4. feb 2012

mna akurat palila zaha ku koncu tehotenstva ale take nevolnosti ze by som vracala som nemala vobec. u kazdej je to inak. kolegyna zas prevracala prve 3 mesiace.

dyba
4. feb 2012

mne je zle riadne. nevraciam, ale keď otváram chladničku, tak sa najskôr nadýchnem a vyberiem, čo chcem. inak by som sa z tých pachov dogrcala. podotýkam,že chladničku mm vyumýval. mňa napína aj vôňa salámy,či smaženej cibuľky. čakám, že ma to cca v14 tt prejde 🙂

michaela80
4. feb 2012

Ja som bola uz v 5+6 tt v nemocnici kedze uz ani vodu som neudrzla v sebe ...trvalo to tak do toho 14- 15 tt ale prve tyzdne to bolo hrozne a a kurat na Vianoce...vsetko mi dvihalo zaludok... stacila len vona ci otvorit kos, chladnicku ci mycku....

carmella
4. feb 2012

mne nebolo vobec zle e to som este chodila do posilovni ani som nevedela ze som tehotna 🙂

zuzka38
4. feb 2012

mne byvalo mega zle cca od 8 tyzdna pocas prveho trimestra, az som obcas "lutovala",ze som tehu.. Ked sa ma vzdy doki pytal ako sa citim, vravela som, ze otras a ze neviem co su ranne nevolnosti ale celodenne. Grcala som totiz od rana do vecera..robotu som ledva zvladala..ak si tehu gratulujem a drzim palce nech prvy trimrster rychlo skonci, v druhom to bola paraadicka.. Vela stastia 🙂

ootaznik
4. feb 2012

ja som zacala som zvracanim v 9tt a skoncila som az v den porodu :(

katka121
4. feb 2012

Vôbec nikdy ani pri prvom, ani pri druhom. Prajem Ti aby to skoro skončilo.

stvura
4. feb 2012

pri vsetkych tehotenstvach mi bolo zle asi od 6tt do siesteho mesiaca...pri chlapcoch neskutocne zle, pri dievcatku to nebolo az take strasne...hlavne aby to nebolo extremne (to by si musela ist na infuzie), jest male procie, pravidelne, pri paleni zahy Fatra 😎

drnduliak
4. feb 2012

mne bolo teda tiez paradne zle 😒 , zhruba od 7. do 14. tyzdna, potom to postupne ustavalo...vsetko mi smrdelo, nemohla som chodit do tesca, strasne v nom smrdeli masove vyrobky, ako-tak som v nasom okoli zvladala hypernovu... 😀 nemohla som sa ani umyvat sprchovacim gelom, ked som si sla umyvat vlasy, uplne ma napinalo...a z jedla som maso nemohla ani citit, jedla som len piskoty a vyvar s rezancami, ale aj to som skoro vzdy nakoniec vyvratila...bolo to hrozne narocne obdobie, schudla som asi 3kg, ale ako prislo, tak aj odislo a potom som si uz tehotenstvo vychutnavala plnymi duskami 😉

marikac
4. feb 2012

mne teda nebolo vobec zle, ani by som nepovedala,ze som tehotna....

lucka1987
5. feb 2012

byvalo.. od ukonceneho 6 tt. dokonca ked som este netusila ze som tehu som v praci rano bezala na wecko a vyzvracala som sa 😅 . ked som si lahlka , tocila sa so mnou cela postel, nizky tlak / aj koli velkym davkam MG co som aj do infuzky dostavala/
cele to bolo asi take akoby som vipila flasku domceho paleneho / nevipila len tak uvazujem ze to take asi je/ a nasadla na kolotoc a potom z neho vysadla. 😅

katana11
5. feb 2012

no ja som to mala tiez vesele od cca 6tt, smrdelo mi vsetko chladnicka,spajza, manzel 😅 , proste nemohla som nic a dokonca nikoho citit... a nehovoriac ze skoro 7tt kym mi to neskoncilo som ani nedodrziavala riadne ustnu hygienu nakolko ako nahle som si dala zub. pastu tak uz ma napinalo 😅 😅 mne to ale preslo kolo 13tt a mala som najviac nevolnosti rano vzdy na pregr... a bolo dobre a potom v zavodnej jedalny kde sa chodievali zamestnanci najest tak vzdy som isla pohnojit gastany kt. tam rastli 😅 proste som nic v sebe neudrzala... Tehulky nech vam to rychlo prejde 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli